Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Zdravo saborci :) Zanima me je li još neko dobio ovakav e-mail od ambasade u Beču? Naime AOR mi je iz avgusta 2007, dokumenta poslana jula 2009, dopuna dokumenata koja su tražili (u suštini formalnosti) poslao decembra 2010 i čekjući u nadi zahtev za lekarski pregled, oni mi poslaše e-mail u kojem me obaveštavaju da su dopunu dokumenata dobili ali da se izvinjavaju jer se na žalost vreme trajanja proces imigracije produžilo. Za popizdeti definitivno.

Dear Mr. ....,

This refers to your application for permanent residence in Canada in the Skilled worker category.

We confirm receipt of the supporting documents received in December 2010.

You will be informed about the further steps in your application in due course ( by e-mail ).

Unfortunately, there is an increase in processing times, we regret, but we are not in a position to predict when exactly we can provide you with a definite answer.

Yours sincerely,

Immigration Section / Service des visas
Canadian Embassy/ Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/ 3
A-1010 Vienna/ Vienne
Austria/Autriche
P Before printing think about the Environment.
Avant l' impression, il faut penser à l'Environnement.
 
Zdravo saborci :) Zanima me je li još neko dobio ovakav e-mail od ambasade u Beču? Naime AOR mi je iz avgusta 2007, dokumenta poslana jula 2009, dopuna dokumenata koja su tražili (u suštini formalnosti) poslao decembra 2010 i čekjući u nadi zahtev za lekarski pregled, oni mi poslaše e-mail u kojem me obaveštavaju da su dopunu dokumenata dobili ali da se izvinjavaju jer se na žalost vreme trajanja proces imigracije produžilo. Za popizdeti definitivno.

Dear Mr. ....,

This refers to your application for permanent residence in Canada in the Skilled worker category.

We confirm receipt of the supporting documents received in December 2010.

You will be informed about the further steps in your application in due course ( by e-mail ).

Unfortunately, there is an increase in processing times, we regret, but we are not in a position to predict when exactly we can provide you with a definite answer.

Yours sincerely,

Immigration Section / Service des visas
Canadian Embassy/ Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/ 3
A-1010 Vienna/ Vienne
Austria/Autriche
P Before printing think about the Environment.
Avant l' impression, il faut penser à l'Environnement.

Ja sam zadnju dopunu dokumenata imao krajem oktobra pocetak novembra a medical mi je stigao 14 januara...dopuna je bila u vezi vojske i jos jednog posla i posle toga sam cekao vise od dva meseca za medical pa racunaj da bi trebalo uskoro neki e-mail da stigne...racunaj da im se 1 marta zavrsila fiskalna godina pa su tu verovatno malo posustali sa "novijim" predmetima a resavali su ove starije mada daleko je bio pocetak i 2007...sta reci...jos malo do medical-a pa onda jos malo do vize..nema druge nego po onoj narodnoj "strpljen - spasen" :)
 
Zdravo saborci :) Zanima me je li još neko dobio ovakav e-mail od ambasade u Beču? Naime AOR mi je iz avgusta 2007, dokumenta poslana jula 2009, dopuna dokumenata koja su tražili (u suštini formalnosti) poslao decembra 2010 i čekjući u nadi zahtev za lekarski pregled, oni mi poslaše e-mail u kojem me obaveštavaju da su dopunu dokumenata dobili ali da se izvinjavaju jer se na žalost vreme trajanja proces imigracije produžilo. Za popizdeti definitivno.

Dear Mr. ....,

This refers to your application for permanent residence in Canada in the Skilled worker category.

We confirm receipt of the supporting documents received in December 2010.

You will be informed about the further steps in your application in due course ( by e-mail ).

Unfortunately, there is an increase in processing times, we regret, but we are not in a position to predict when exactly we can provide you with a definite answer.

Yours sincerely,

Immigration Section / Service des visas
Canadian Embassy/ Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/ 3
A-1010 Vienna/ Vienne
Austria/Autriche
P Before printing think about the Environment.
Avant l' impression, il faut penser à l'Environnement.

isti e-mail smo i mi dobili prošle nedelje(pisala sam o tome na forumu) i šta da ti kažem. verujem da se i ti osećaš deprimirano i bespomoćno. ja sam odmah otišla na njihov sajt i tamo nisu pomerali vreme. i dalje stoji 43. meseca. najgore je to što sam potpuno u nedoumici šta ovo sve može da znači. da li će produžetak podrazumevari koji mesec ili više..... ne mogu da ti pružim neke podrobnije informacije osim da nas ima još :( . veliki pozdrav i ĆESTITKE ZA mišić mišu!!!!
 
Zdravo saborci :) Zanima me je li još neko dobio ovakav e-mail od ambasade u Beču? Naime AOR mi je iz avgusta 2007, dokumenta poslana jula 2009, dopuna dokumenata koja su tražili (u suštini formalnosti) poslao decembra 2010 i čekjući u nadi zahtev za lekarski pregled, oni mi poslaše e-mail u kojem me obaveštavaju da su dopunu dokumenata dobili ali da se izvinjavaju jer se na žalost vreme trajanja proces imigracije produžilo. Za popizdeti definitivno.

Dear Mr. ....,

This refers to your application for permanent residence in Canada in the Skilled worker category.

We confirm receipt of the supporting documents received in December 2010.

You will be informed about the further steps in your application in due course ( by e-mail ).

Unfortunately, there is an increase in processing times, we regret, but we are not in a position to predict when exactly we can provide you with a definite answer.

Yours sincerely,

Immigration Section / Service des visas
Canadian Embassy/ Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/ 3
A-1010 Vienna/ Vienne
Austria/Autriche
P Before printing think about the Environment.
Avant l' impression, il faut penser à l'Environnement.

ja sam na pitanje da li da saljem kopije novih decjih pasosa dobila isti odgovor (vise od mesec dana od kad sam pitanje poslala) - sve isto samo bez ovog reda koji pocinje sa Unfortunately (valjda fortunately za mene, valjda, ali videcemo). a koje si im to pitanje postavio pa ne mogu da ti daju "a definite answer"? verovatno kad ce LEKARSKI? malo mi je bolje i sto vidim da su i tebi dodali ovo (by email) - mene je to malo izbezumilo jer sam ocekivala da od njih sada cekam samo nesto by snail mail...

ne pizdi, svi cekamo i cekamo... ali bar sada manje aplikacija primaju nego ranije (npr. kada ste vi aplicirali) pa cemo kad tad morati i mi da dodjemo na red, nece vecito valjda novi da nas "izguravaju". koji "sistem"... no, svi znamo da vredi, da nije tako, zasto bi iko normalan sebi ovo radio???

srecno saborce, samo hrabro! nema nazad!!!
 
ja sam na pitanje da li da saljem kopije novih decjih pasosa dobila isti odgovor (vise od mesec dana od kad sam pitanje poslala) - sve isto samo bez ovog reda koji pocinje sa Unfortunately (valjda fortunately za mene, valjda, ali videcemo). a koje si im to pitanje postavio pa ne mogu da ti daju "a definite answer"? verovatno kad ce LEKARSKI? malo mi je bolje i sto vidim da su i tebi dodali ovo (by email) - mene je to malo izbezumilo jer sam ocekivala da od njih sada cekam samo nesto by snail mail...

ne pizdi, svi cekamo i cekamo... ali bar sada manje aplikacija primaju nego ranije (npr. kada ste vi aplicirali) pa cemo kad tad morati i mi da dodjemo na red, nece vecito valjda novi da nas "izguravaju". koji "sistem"... no, svi znamo da vredi, da nije tako, zasto bi iko normalan sebi ovo radio???

srecno saborce, samo hrabro! nema nazad!!!

Odlicna recenica - svi znamo da vredi, da nije tako, zasto bi iko normalan sebi ovo radio??? - potpuno se slazem (a tek smo na pocetku procesa) :D
 
Poslednja izmena:
ja sam na pitanje da li da saljem kopije novih decjih pasosa dobila isti odgovor (vise od mesec dana od kad sam pitanje poslala) - sve isto samo bez ovog reda koji pocinje sa Unfortunately (valjda fortunately za mene, valjda, ali videcemo). a koje si im to pitanje postavio pa ne mogu da ti daju "a definite answer"? verovatno kad ce LEKARSKI? malo mi je bolje i sto vidim da su i tebi dodali ovo (by email) - mene je to malo izbezumilo jer sam ocekivala da od njih sada cekam samo nesto by snail mail...

ne pizdi, svi cekamo i cekamo... ali bar sada manje aplikacija primaju nego ranije (npr. kada ste vi aplicirali) pa cemo kad tad morati i mi da dodjemo na red, nece vecito valjda novi da nas "izguravaju". koji "sistem"... no, svi znamo da vredi, da nije tako, zasto bi iko normalan sebi ovo radio???

srecno saborce, samo hrabro! nema nazad!!!

Nisam im salo nikakav e-mail da bi se nešto raspitivao. Jednostavno sam u decembru poslao preporučeno dodatna dokumenta koja su mi tražili u novembru prošle godine. Obzirom da su mi tražili neke formalnosti, ko što su ugovor o radu iz sadašnje firme, novu potvrdu o nekažnjavanju jer je od prethodne prošlo više od godinu dana i novu potvrdu o finansijskim sredstvima i da sam im sve to što su tražili poslao kapiram da je što se tiče aplikacije sve ok i da je sledeći korak lekarski i tako u nadi da će poslati mail za lekarski oni poslaše e-mail koji sam prosledio. Predviđam da je do ovih odlaganja došlo možda i zato što je u Kanadi dosta neočekivano barem za mene došlo do pada vlade i da se sada i time bakću. Vidim da su svima poslali manje više isti mail. Ostaje nam da čekamo i da se nadamo najboljem. Pozdrav saborci.
 
Hej, Vrachar i ostali iz grupe post june, da li bih i kad trebala da posaljem mail u Bec da ih obavestim da sam dala otkaz i promenila broj telefona?

Javi im se odmah, preko Case Specific Enquiry linka:

https://dmp-portal.cic.gc.ca/cicemail/intro-eng.aspx?mission=vienna

Pod Client ID# navedi UCI number iz PER maila. On je jedinstven za svaku aplikaciju, dok CIO Sydney i VO Vienna vode svaki svoj broj aplikacije.

Kada ti se jave mailom iz Beča da su primili aplikaciju ili da traže dodatna dokumenta, možeš i tada da ih obavestiš još jednom, za svaki slučaj.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Da li je suvišno da kažem da ih ni ja ništa nisam pitala, a to "definite answer" se, mislim, odnosi na konačan odgovor u vezi aplikacije. Nama ne ostaje ništa drugo nego da grickamo nokte i čekamo sledeće obaveštenje.... Nego, htela sam da priupitam da li ima neko ko je dobio AOR pre avgusta 2007-me, a da je još uvek u procesu. Koliko sam shvatila, gep je najduže na čekanju od svih forumaša (mada smo i mi tu negde). Ima li neko iz 2007-me da je ovih dana(nedelja,meseci....)okončao proces.... Baš bi mi značilo......javite se....Veliki pozzzzzz
 
Da li je suvišno da kažem da ih ni ja ništa nisam pitala, a to "definite answer" se, mislim, odnosi na konačan odgovor u vezi aplikacije. Nama ne ostaje ništa drugo nego da grickamo nokte i čekamo sledeće obaveštenje.... Nego, htela sam da priupitam da li ima neko ko je dobio AOR pre avgusta 2007-me, a da je još uvek u procesu. Koliko sam shvatila, gep je najduže na čekanju od svih forumaša (mada smo i mi tu negde). Ima li neko iz 2007-me da je ovih dana(nedelja,meseci....)okončao proces.... Baš bi mi značilo......javite se....Veliki pozzzzzz

Nas AOP je Septembar 2007. U Oktobru 2009. su nam trazili da posaljemo kompletnu dokumentaciju. Poslali u Januaru 2010. Od tada nista. Koliko vidim, ispunili smo 43 meseca. Doduse, u AOP- je pisalo: rok za obradu: 36 - 48 meseci. Jebaj ga, jos 5 meseci pa pune cetiri godine. Kao da je juce bilo... Lepo je to sto nikoga ko je toliko cekao nisu odbili ili ja ne znam za takav slucaj. Dragi saborci, mogli bi da se vidjamo jednom mesecno negde i da kukamo uz vino ili pivo. Bice nam lakse... :besna::besna::besna::besna::besna::besna::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Nas AOP je Septembar 2007. U Oktobru 2009. su nam trazili da posaljemo kompletnu dokumentaciju. Poslali u Januaru 2010. Od tada nista. Koliko vidim, ispunili smo 43 meseca. Doduse, u AOP- je pisalo: rok za obradu: 36 - 48 meseci. Jebaj ga, jos 5 meseci pa pune cetiri godine. Kao da je juce bilo... Lepo je to sto nikoga ko je toliko cekao nisu odbili ili ja ne znam za takav slucaj. Dragi saborci, mogli bi da se vidjamo jednom mesecno negde i da kukamo uz vino ili pivo. Bice nam lakse... :besna::besna::besna::besna::besna::besna::dash::dash::dash::dash::dash:

ja sam uvek za horsko kukanje live, mada i ovako nam odlicno ide! licno mi mnogo znaci da to kako se osecam i sta mislim mogu da podelim s ljudima koji me kapiraju - skroz mi je glupo da o tome da zelim da odem iz srbije razgovaram s ljudima (prijateljima, rodbinom) koji nisu za tu varijantu. a oni koji su otisli, vec su zaboravili kako je to bilo i uvek kazu nesto u fazonu, ma daj, nama je brzo proslo... kada cemo i mi takooo??!!

a bas me zanima da li je do ovog usporavanja (govorim o post feb 2009 valjda tako bese) doslo zbog pada vlade... cini mi se nelogicnim, valjda im nisu potrebne instrukcije od parlamenta svake dve sekunde za aplikacije koje su vec poceli da obradjuju - a definitivno su usporili - mi smo in process vec sesti mesec - ko je iz srbije aplicirao tokom 2009 mnogo je brze zavrsavao posao, koliko se secam... just my luck da nisam mogla da apliciram 2009.

nista, druzenje u nasoj cekaonici se nastavlja. srecno svima i hajde da jos nekome stigne taj poziv za lekarski! svi cemo odmah da "zivnemo":)
 

Back
Top