Kako dalje?

Izvini teta Hellen,jesi mi jedna od omiljenih likova na forumu ali previse si zvanicna.Pa ti kao da uspostavljas pravila zivota i morala i postavljas ih kao imperativ.
Ali si ovde sasvim u pravu kada kazes da brak mogu unistiti samo supruznici.
Ipak je u sustini brak nesto zaista ogromno i ne vidim poentu srljanja u njega kao da je to obicna veza.To je osetljiva stvar,pipava,ali prelepa.
 
Pa valjda se racuna da smo sad demokratska evropska zemlja sirokijeh shvatanja pa mozemo da se dogovorimo...bez zezanja proshle nedelje u sudu sam prisustvovala jednom razvodu gde se zena ne slaze...nije ih razvela...trazila im sve moguce sporazumne papire ...pa onda ce ona ..drage volje..da ih razvede..
 
Dont_Break_The_Oath:
Izvini teta Hellen,jesi mi jedna od omiljenih likova na forumu ali previse si zvanicna.Pa ti kao da uspostavljas pravila zivota i morala i postavljas ih kao imperativ.
Ali si ovde sasvim u pravu kada kazes da brak mogu unistiti samo supruznici.
Ipak je u sustini brak nesto zaista ogromno i ne vidim poentu srljanja u njega kao da je to obicna veza.To je osetljiva stvar,pipava,ali prelepa.

Du har rett i det! :wink: :wink:
 
Dont_Break_The_Oath:
Izvini teta Hellen,jesi mi jedna od omiljenih likova na forumu ali previse si zvanicna.Pa ti kao da uspostavljas pravila zivota i morala i postavljas ih kao imperativ.
Ali si ovde sasvim u pravu kada kazes da brak mogu unistiti samo supruznici.
Ipak je u sustini brak nesto zaista ogromno i ne vidim poentu srljanja u njega kao da je to obicna veza.To je osetljiva stvar,pipava,ali prelepa.


Знам да звучим званично, таква сам и у RL! :wink:

Али ја уопште нисам причала о моралу, нити о ''правилима живота''.:?

Причам само о ономе што ЗНАМ из искуства, и о ономе о чему сам читала у стручној литератури управо док сам пролазила кроз све то.
 
Prvo dok sam chitala pomislila sam evo jedan koji nudi brak zeni sa kojom je u zabranjenoj vezi .Kasnije si me pokolebao jer ti nisi siguran u to shto zelish chim sebi postavljash pitanje da li je volish i kako ce ici dalje.Mozda je bolje da je onda vishe ne uzurpirash i pustish da ostane muzu.Ona je neodluchna,a ti nisi siguran u sve to.To znachi da je vreme naj bolji pokazatelj svega jer shto je u jedno vreme istina u drugo je zabluda.
 
ajoj kakva prica...to sad nju muz ucenjuje sa decom? pa to je strasno...
da je taj brak kako treba, ne bi se ona kresala sa tobom....tako da ne znam sto ti osecas krivicu...
to je ipak i njena odluka i mislim da sebi nameces previse odgovornosti....ispada da sad ti treba da odlucis u njeno ime sta ona da radi (jer tebe u principu nista ne koci, zar ne?) tj da li da se razvede...
ma slusaj...niko od tebe ne moze traziti takvu odluku...to prosto nije fer...
neka odluci sama...
a mislim da je taj muz manijak sto joj to radi sa decom....
a ustvari, nikad nisam cula da se muz otima za decu....mozda nije manijak....e stvarno nemam pojma ali mislim da je prica prilicno jeziva...to biranje izmedju dece i ljubavnika....groooozno....
svako bi ti rekao (a i ja pomislila, iskreno) da ce naravno odabrati decu ali zena valjda ima prava i na ljubav i na izbor muskarca u zivotu....
ne znam, prijatelju ali mislim da su upao u neka tudja govna koja nisi duzan da resavas...
 
ma ne valja ni to...sad covek treba da se dokazuje da je do yaya da bi se ona jadna zrtvovala....to lici na sve samo ne na ljubav....
treba lepo svi da se olade, ona da se smisli s kim ce, taj muz da se smiri jer nisu samo njegova deca (a mozda tip samo vuce poteze ocajnika...mozda ce da odustane od vucaranja po sudovima i samostalnog podizanja dece) a Slucajni prolaznik da se iskobelja iz igre gde ce svi problemi da se svale na njega i da se od njega ocekuje da maltene resava buducnost neke dece s kojom nema ama bas nista....
ovo zvuci surovo ali je mnogo surovije sta to dvoje rade i sebi i deci...
 
Nije tako rijetka pojava da muz ucjenjuje zenu sa djecom... Vidjela sam vise takvih slucajeva... Ali, u svakom od njih, ucjena je prestajala onda kada bi zena rekla, ok, evo ti djeca, pa se ti brini o njima...
Onda bi se odjednom povukli... A, ako bi djecu slucajno i uzeli, vrlo brzo bi ih vratili majci...

Inace, ne postoje neka opsta pravila za ovakve situacije... Znam one koji su ostajali sa svojim bracnim drugovima, znam one koji su se razveli i stupili u brak sa ljubavnicima, pa su i ti brakovi propali... Najzad, znam i one kojima su ljubavnici zaista bili srodne duse, s kojima danas zive u srecnim brakovima...
 
..А знам и за примере где су очеви сами подижу своју децу и фантастично то раде...Па и мушкарци имају родитељска осећања, не мора да значи да су њима деца само средство уцене!
 
Prijatelju, ne sekiraj se nista... Poslusaj pametne savete, koji ti se ovde nude. Poslusaj svoje srce i svoj *****. Toj budali, nije stalo do sopstvene dece. Ti ces ih bolje paziti.
Iz iskustva je potvrdjeno, da su oni koji pisu - dobri, a svi ostali - zli. Recimo, ti imas decu i dobar si... A onaj drugi, pokusava da ucenjuje. Dokazano! Mi na Forumu, znamo sve...
 
Julian_Duranona:
Prijatelju, ne sekiraj se nista... Poslusaj pametne savete, koji ti se ovde nude. Poslusaj svoje srce i svoj *****. Toj budali, nije stalo do sopstvene dece. Ti ces ih bolje paziti.
Iz iskustva je potvrdjeno, da su oni koji pisu - dobri, a svi ostali - zli. Recimo, ti imas decu i dobar si... A onaj drugi, pokusava da ucenjuje. Dokazano! Mi na Forumu, znamo sve...

vidi ga...nemamo pojma nista osim onog sto nam neko saopsti a ovaj lik je rekao da muz zna za njega i da joj nece dati decu ako se razvede...
mislim, u cemu je poenta foruma onda? tacno je da se ljudi projektuju kad cuju tudj problem (a isto ti je u RL...sta je sad forum izuzetak) ali moguce je da neko sa strane ko nije upetljan u pricu moze da vidi nesto sto taj neko ne vidi...
a i ne moras sad ti coveku da otvaras oci....nesto ne verujem da ljudi ovde postave temu i onda doslovce sprovode sta im je receno....:)
vecini se samo prica....ne budi tako maliciozan....
 
anakin:
vidi ga...nemamo pojma nista osim onog sto nam neko saopsti a ovaj lik je rekao da muz zna za njega i da joj nece dati decu ako se razvede...
mislim, u cemu je poenta foruma onda? tacno je da se ljudi projektuju kad cuju tudj problem (a isto ti je u RL...sta je sad forum izuzetak) ali moguce je da neko sa strane ko nije upetljan u pricu moze da vidi nesto sto taj neko ne vidi...
a i ne moras sad ti coveku da otvaras oci....nesto ne verujem da ljudi ovde postave temu i onda doslovce sprovode sta im je receno....:)
vecini se samo prica....ne budi tako maliciozan....
Pasus prvi... I sta? Ti rece da je manijak. Zasto je manijak? Zato sto zahteva decu, jer zeli da budu sa njim? A pritom, zena mu je sa drugim muskarcem, dok su jos u braku... Postavi situaciju obrnuto - drugacije ce ti izgledati. Znam da zvucim kao Zilot, ali, Boze moj... to je istina.
Pasus dva... Sve je OK. Naravno da Forum sluzi za to. Imas pravo da izneses svoje misljenje. Znas i sama da to smatram... ne treba da te ubedjujem. Htedoh da kazem, upravo da to nije misljenje nekog sa strane... Nego priSTRAsNO, misljenje. Zbog razloga koje si i sama navela.
Pasus tri... Ne moram ja, coveku da otvaram oci... Ali imam vise osnova nego ti, koja si to prva pokusala da uradis. Da ublazim... Imam prava, koliko i ti. Pozivam se na drugi pasus.
Da ne davim... Mozda me nisi razumela, ali stvari su mnogo komplikovanije, nego sto si ih ti predstavila... Ne zelim da ulazim u problematiku i da se prepucavam sa bilo kim, jer to nisu uspeli da rese ni mnogo pametniji ljudi od mene. Ovde sam se zadesio, jer me je tema u trenutku dotakla.
 

Back
Top