Kako sprečiti preljubu?

..iliti švaleraciju?
Uvesti uslovnu kaznu zatvora od 30 dana
ILi recimo da žena barem jednom nedeljno siluje svog muškarca, taman da bi ga bilo strah od drugih žena,
ili da se tim švalerima koji imaju preko 20cm naplaćuje porez na luksuz
ili uvesti kontra poteze pa im se osvetiti istom mjerom.. dakle varaš me , varam te.. pošteno? ..i to bez ljutnje.
A zasto bi uopce sprijecavali? Zar nije odraslije reci idi i nastaviti drugim putem?
 
Nije u pitanju da li ja nekome gledam kroz prste već kako se JA osećam povodom toga. Osetila bih se kao višak, a to ne želim i zato odlazim.

Ne tako davno, skoro takoreći, sam otišla iz jedne veze jer sam se osetila da sam višak i da tu za mene mesta nema. Nije bilo prevare, preljube, laži, ljubomore (prezirem ljubomoru)... sve je bilo iskreno, otvoreno ali onog momenta kada sam osetila da ja nisam jedina u nekom emotivnom smislu, da naše zajedničko vreme krade neko drugi, da ima neko "ali" i "čekaj samo da"... ja sam otišla. Bez obzira što sam probala, trudila se i celu sebe dala... sve dok taj neko ne pokaže da sam jedina i dovoljna ne ostajem.

Radije biram samoću sama sa sobom, nego samoću pored nekoga.
Ko je to "krao Vaše zajedničko vreme"?!
 
..iliti švaleraciju?
Uvesti uslovnu kaznu zatvora od 30 dana
ILi recimo da žena barem jednom nedeljno siluje svog muškarca, taman da bi ga bilo strah od drugih žena,
ili da se tim švalerima koji imaju preko 20cm naplaćuje porez na luksuz
ili uvesti kontra poteze pa im se osvetiti istom mjerom.. dakle varaš me , varam te.. pošteno? ..i to bez ljutnje.
Šta je to preljuba?
 
Moguće ali očito gledam u drugom smeru.

Skoro sam ga gledala, ponovo.
Ovo je za posebnu temu. Bas ova scena i dilema, sumnja i sve sto uz nju ide.
ako izbegavas ogledalo ili ne verujes mom iskustvu, onda svako sa gramom mozga bi trebao da veruje snicleru, ocu psiholoskih drama i studija o zenama po cijoj noveli o snu je i nastalo pomenuto kubrikovo remek delo. ko poznaje sniclerov rad, zna za njegovu poznatu farsu spavace sobe koju je kubrik transponovao u ovu briljantnu scenu, koja govori o varljivom zenskom karakteru vise nego mnogi filmovi sedme umetnosti.
 
ako izbegavas ogledalo ili ne verujes mom iskustvu, onda svako sa gramom mozga bi trebao da veruje snicleru, ocu psiholoskih drama i studija o zenama po cijoj noveli o snu je i nastalo pomenuto kubrikovo remek delo. ko poznaje sniclerov rad, zna za njegovu poznatu farsu spavace sobe koju je kubrik transponovao u ovu briljantnu scenu, koja govori o varljivom zenskom karakteru vise nego mnogi filmovi sedme umetnosti.
Hej, laganooo... nećemo da se bijemo. Znatiželjna sam, nisam doživela nikada nešto slično.

Napisala sam gore da ovo zaslužuje svoju temu

https://forum.krstarica.com/threads/emocionalna-preljuba-strast-ili-spas.1000808/
 

Back
Top