Kako biste uredili Jugoslaviju?

Joj u pravu si..onda je bilo sasvim normalno ubijati nedužne ljude zato što su srbi i strijeljati civile i mobilisati se u austrougarsku vojsku kao vode se napiti i paliti srpske crkve i stavljati natpis u kafani "zabranjen ulaz srbima i psima":klap:

Sta ti je cudno od njih? Ne treba meni da "aplaudiras", nisam ja donosio njihove odluke od pre skoro 100 godina.
 
Nije mi čudno od njih znam vrlo dobro šta su u stanju da urade,čudno mi je od naših šta misle glavom svojom?Pa vidjela se tada sva mržnja prema srpskom narodu i svemu srpskom nemoj misliti da su tada ljudi bili toliko neuki i glupi

Ljudi ce ostati glupi dokle god se budu opterecivali drugim nacijama, verama, politickim opredeljenjima...u prirodi nam je da budemo glupi, u suprotnom bi svi ziveli u miru i bez mrznje. To vecini Evropljana uspeva, samo nama ne...Osim toga tu nam je i urodjena sklonost ka mazohizmu, pa sami sebi namerno otezavamo zivot, nemam drugog objasnjenja... mozda smo iz tog razloga i stupili opet u zajednicku drzavu sa onima s kojima smo se klali, da olaksamo uslove za sledecu rundu...
 
Ljudi ce ostati glupi dokle god se budu opterecivali drugim nacijama, verama, politickim opredeljenjima...u prirodi nam je da budemo glupi, u suprotnom bi svi ziveli u miru i bez mrznje. To vecini Evropljana uspeva, samo nama ne...Osim toga tu nam je i urodjena sklonost ka mazohizmu, pa sami sebi namerno otezavamo zivot, nemam drugog objasnjenja... mozda smo iz tog razloga i stupili opet u zajednicku drzavu sa onima s kojima smo se klali, da olaksamo uslove za sledecu rundu...

A znaš zašto se opterećavaju drugim nacijama? Evo ti primjer nemam tačne podatke ali može se i to utvrditi pa izvini.Krvna grupa koja je donešena iz Azije sa otomanskom imperijom je sada zastupljena u BiH (cijeloj) 9 %.Preporučiti ću ti jednu knjigu od prof.Vojinovića gdje objašnjava mržnju koja se vijekovima prenosila u narodima zbog kompleksa manje vrijednosti i zbog još mnogo čega.Ne vrijeđam nikoga ali shvati da dok postojimo svjedočimo o nečemu što drugi narodi negiraju i poriču i prenose mržnju genetski sa koljena na koljeno.Zbog toga stalno ratujemo i ginemo.Ne mrzim druge nacije niti vjere samo hoću da me puste da budem ono što sam.Želim im sve najbolje ali izgleda oni nama ne
 
A znaš zašto se opterećavaju drugim nacijama? Evo ti primjer nemam tačne podatke ali može se i to utvrditi pa izvini.Krvna grupa koja je donešena iz Azije sa otomanskom imperijom je sada zastupljena u BiH (cijeloj) 9 %.Preporučiti ću ti jednu knjigu od prof.Vojinovića gdje objašnjava mržnju koja se vijekovima prenosila u narodima zbog kompleksa manje vrijednosti i zbog još mnogo čega.Ne vrijeđam nikoga ali shvati da dok postojimo svjedočimo o nečemu što drugi narodi negiraju i poriču i prenose mržnju genetski sa koljena na koljeno.Zbog toga stalno ratujemo i ginemo.Ne mrzim druge nacije niti vjere samo hoću da me puste da budem ono što sam.Želim im sve najbolje ali izgleda oni nama ne

Postoje narodi u svetu, cak puno njih, koji ne zele da ratuju ni zbog cega, i imaju srecu pa i ne moraju, jednostavno zive u zdravoj sredini, ili imaju zdraviji mentalitet, a mi smo se od raspada SFRJ vratili 5000 godina u rikverc, i stojimo...
 
Jesu bili većina ali okolna zemlja je bila srpska.Naći ću ti naselja koja su bila srpska pa ih uporedi sa sadašnjim.Napisana je 1908.Kao i ogroman prostor BiH.Nebih se ja složio sa tobom za Britaniju.

Gledaj, jedina opcija Velike Srbije jeste - očuvanje Austro-Ugarske države (znači ona ideja - Austrija i Mađarska unija, sa dvije autonomne pokrajine - Hrvatskom i Slovenijom, i jedino neriješenim statusom Čeha, Moravaca i Slovaka), u obliku federacije sa republikanskim tipom. I uz svu podršku Amerikanaca, bez ijedne jedine evropske sile, to je potpuno neostvarivo.

Ne moraš ništa nalaziti. 5 od 8 sarajevskih opština su bile srpske pravoslavne: Ilidža, Koševo, Pale, Rajlovac i Trnovo.

Kakva je njihova struktura danas?
 
Izveštaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleške sekretara Živojina Mišića, g. Milorada Pavlovića)

„Iz svega sto sam čuo i video ja sam duboko zažalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojaviš….. stvar je propala…..

Ništa se ne može zajaziti, ničim što bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim načisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im državu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne može, onda se otcepiti, dati im njihovu državu.

Granice će biti gde ih mi povucemo, a mi ćemo ih povuci ne onde gde naše ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i običaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usreće. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usrećiti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.

Ne zaboravite Visočanstvo, moje reči. Ako ovako ne postupite siguran sam da ćete se ljuto kajati.”
 
Sličnu temu sam postavio na Istoriji. Ovako bih organizovao Jugoslaviju 1945.:
http://forum.krstarica.com/threads/282842

Što se tiče 1918., ogranizovao bih je kao državu Srpskog, Hrvatskog i Slovenačkog naroda, sa četiri federalne jedinice, imajući u vidu da tada BiH muslimani nisu bili većina u BiH i smatrali su se Srbima ili Hrvatima, a Makedonci ni sami nisu znali šta su. Makedoniji bih dao visok stepen autonomije u okviru Srbije i mogućnost da se referendumom izjasne za svoj status.

http://i43.tinypic.com/2cg27p2.jpg
 
Pa ne postoji (I, II, III,...) Mitomanski Sabor gdje oni crtaju karte, Reckless. :hahaha:

Koja je to sad iz 1986? :eek:

Velika%20Srbija.jpg


Na tu sam mislio, osim ako su svi kartografi crtali razlicito :)
 
Poslednja izmena:
Sličnu temu sam postavio na Istoriji. Ovako bih organizovao Jugoslaviju 1945.:
http://forum.krstarica.com/threads/282842

Što se tiče 1918., ogranizovao bih je kao državu Srpskog, Hrvatskog i Slovenačkog naroda, sa četiri federalne jedinice, imajući u vidu da tada BiH muslimani nisu bili većina u BiH i smatrali su se Srbima ili Hrvatima, a Makedonci ni sami nisu znali šta su. Makedoniji bih dao visok stepen autonomije u okviru Srbije i mogućnost da se referendumom izjasne za svoj status.

http://i43.tinypic.com/2cg27p2.jpg

Pa šta to gore (dio Bačke?!?) fali?
 
Kraj 1918. godine je. Vi ste tajni tajkun koji finansira vladu starijih narodnih radikala, imate oči i usta u srpskoj Kruni , imate svoje ljude u Narodnom vijeću Slovenaca, Hrvata i Srba.

Šta radite? Kako rješavate političke sukobe (tadašnje i one daleko predstojeće), kako uređujete državu, gdje, koga, zašto, kako sprečavate sve što se dogodilo i događa i dalje?

Jedini zadatak:



Ima li odgovora?


Alo, znas li ti istoriju-onu (Titovu-Karadiordjevica........
 
Činjenica je da je Kraljevina SHS, a kasnije i Jugoslavija bila preveliki komad za Srbe da sažvakaju.

To je u najkraćem izvor svih problema. Zato se nije održalo.

Grešiš. Pomenute tvorevine su mogle da opstanu, samo ako je kapitalizam ekonomski sistem zemlje a demokratija politički - uz federativno ili konfederativno uređenje.
Takođe, federalne jedinice bi bile zasnovane na etničkom principu, izuzimajući Crnu Goru - jer iako su se smatrali Srbima, bili su izričito protiv da se Crna Gora utopi u Srbiju.
 
Pa sad kada bi zanemario mnoge stvari kao recimo to da se nashi narodi organski ne podnose(shto je veoma vazno i presudno) onda bih je uredio kao zemlju trzisne privrede i socijalne pravde. Ostavio bih federalne jedinice. Neshto kao SAD. Svi bi imali svoju oliciju, ali i i federalnu(kao FBI) za najteze prekrshaje i sa najvecim ovlascenjima. Siguran sam da bi takva drzava bila medju najjachima u Evropi u svakom smislu.
 
Kraj 1918. godine je. Vi ste tajni tajkun koji finansira vladu starijih narodnih radikala, imate oči i usta u srpskoj Kruni , imate svoje ljude u Narodnom vijeću Slovenaca, Hrvata i Srba.

Šta radite? Kako rješavate političke sukobe (tadašnje i one daleko predstojeće), kako uređujete državu, gdje, koga, zašto, kako sprečavate sve što se dogodilo i događa i dalje?

Jedini zadatak:



Ima li odgovora?

nema odgovora, šta je bilo bilo je, dobro se nisi vratio na srpske ustanke, svašta.
 
Kraj 1918. godine je. Vi ste tajni tajkun koji finansira vladu starijih narodnih radikala, imate oči i usta u srpskoj Kruni , imate svoje ljude u Narodnom vijeću Slovenaca, Hrvata i Srba.

Šta radite? Kako rješavate političke sukobe (tadašnje i one daleko predstojeće), kako uređujete državu, gdje, koga, zašto, kako sprečavate sve što se dogodilo i događa i dalje?

Jedini zadatak:



Ima li odgovora?
Ех где ме нађе,бар 100 пута сам пожелео да имам временску машину и прво што бих урадио је да се вратим у 1918 годину и покушам да спречим Краља и политичаре(Пашића)да направе највећу грешку у историји српског народа т.ј.,,хрват-ославију,,Узгред бих му поменуо нека имена (Павелић,Броз,Будак,Пијаде,Степинац,Кардељ...да им Краљ и династија уруче захвалнице:P)
 
Grešiš. Pomenute tvorevine su mogle da opstanu, samo ako je kapitalizam ekonomski sistem zemlje a demokratija politički - uz federativno ili konfederativno uređenje.
Takođe, federalne jedinice bi bile zasnovane na etničkom principu, izuzimajući Crnu Goru - jer iako su se smatrali Srbima, bili su izričito protiv da se Crna Gora utopi u Srbiju.

Kapitalizam i "demokratija" su i zapecatile sudbinu Jugoslaviji. Krvavo.
 

Back
Top