Kako biste uredili Jugoslaviju?

program.gif


Evo kako bih ja uredio Jugoslaviju da se mene pita:mrgreen:

:rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
e tugo moja:worth::worth::worth::worth: ko tebe išta pita. vjerovatno ni kući nemaš pravo glasa nego moraš slušat mama, tata i stareija sestra.
 
Jogoslavija je bila ideja ujedinjavanja svih Juznih Slovena sto je i trebala da budde a nije svako je gledao kako da zgrabi veci kolac Jugu je trebalo podeliti po etnickim granicama siptrae i Nemce , Madjare i ostale ne slovene . LJudi nemojmo se zavarivati svako je trebao da ima svoj kolacic sastavljen od svog naroda da je tako bilo nebismo sada imali naciju kao sto je crnogorska , Makedonska .Istocni Sloveni su bili ujedinjeni u SSSR-u mi u SFRY-u pa i ona nanja ujedinjenja Cehoslovacka itd. Sloveni samo tako mogu da napreduju pored mnogoljudnih Germana , Sasa , Gala ...

Ono sto nebih dozvolio je to sto je Titio otvorio granice za sve pa cak i za onu Siptarsku bagru .I naravno da su se oduvek svi mogli iznjasnjavati kao Bosnjaci Hrvati Slovenci i Srbi verovatno se niko nebi osetio ugrozen i nebi imao izgovora za cepanje bratstva i jedinstva.
 
ako smo hteli novu drzavu jugoslaviju mislim da je jedini nacin bio da se pripadnost nacionalna stavi u drugi plan tj.trebali smo svi biti jugosloveni /srpskog,hrvatskog,muslimanskog,slovenackog...porekla/kako se uradilo u svim zapadnim demokratijama.
svi staju pod jednu zastavu i slede jedan nacionalni cilj bez obzira na poreklo.
jedino to je bio kljuc uspeha ovako...nismo podvukli crtu,poravnali racune ko je i koliko krvi dao za novu drzavu,proporcionalno datoj krvi toliko su pripadnici naroda nazalost i voleli i cenili tu drzavu.
Ako necemo ponovo u sukobe mora matematika da radi ko kome sta duguje koliko i kako poravnati racune tek onda mozda????ako se to ne uradi uvek ce se neko osecati iskoristenim i eto ponovo sukoba,a veliki ce ponovo sve pokusati da sve bude u njihovom interesu.
 
ako smo hteli novu drzavu jugoslaviju mislim da je jedini nacin bio da se pripadnost nacionalna stavi u drugi plan tj.trebali smo svi biti jugosloveni /srpskog,hrvatskog,muslimanskog,slovenackog...porekla/kako se uradilo u svim zapadnim demokratijama.
svi staju pod jednu zastavu i slede jedan nacionalni cilj bez obzira na poreklo.
jedino to je bio kljuc uspeha ovako...nismo podvukli crtu,poravnali racune ko je i koliko krvi dao za novu drzavu,proporcionalno datoj krvi toliko su pripadnici naroda nazalost i voleli i cenili tu drzavu.
Ako necemo ponovo u sukobe mora matematika da radi ko kome sta duguje koliko i kako poravnati racune tek onda mozda????ako se to ne uradi uvek ce se neko osecati iskoristenim i eto ponovo sukoba,a veliki ce ponovo sve pokusati da sve bude u njihovom interesu.

Nerazumem kako mozes da objedinis narode Pravoslavne Katolicke i muslimanske veroispovesti u jednu naciju :dontunderstand:
 
Ili da je Yu napravljena na stabilnim odrzivim osnovama ka moderno antirasisticko drustvo, dje je politicka korektnost zakon a svaki vid sovinizma (koji je jednak obicnom balkanskom nacionalizmu) kaznjava ka u normalnim evropskim drzavama

Ili alternativa :per: staljinistickom gvozdenom sakom izpremjestati narode da se ne zna dje je ko i stvoriti 15 republika ! (plus albance premjestiti iza albanskih granica)

Nesto tipa ovako... :mrgreen:
 

Prilozi

  • Zdravko.jpg
    Zdravko.jpg
    25,8 KB · Pregleda: 7
Ili da je Yu napravljena na stabilnim odrzivim osnovama ka moderno antirasisticko drustvo, dje je politicka korektnost zakon a svaki vid sovinizma (koji je jednak obicnom balkanskom nacionalizmu) kaznjava ka u normalnim evropskim drzavama

Ili alternativa :per: staljinistickom gvozdenom sakom izpremjestati narode da se ne zna dje je ko i stvoriti 15 republika ! (plus albance premjestiti iza albanskih granica)

Nesto tipa ovako... :mrgreen:

Ahaha, genijalno... :lol:
 

Back
Top