Kako ateisti objasnjavaju...

Stvarno jak dokaz postojanja Boga.
To je nista vise nego vredjanje inteligencije coveka i iskoriscavanje nedostatka iste.
Takave idiotske tvrdnje,koje su izazvane ludilom pojedinaca,cak i neki svestenici odbacuju.


Ako je to vredjanje inteligencije coveka sta su onda ratovi ,uzdizanje inteligencije.

"ljudska inteligencija " . Da zapravo svi zive sa verom u boga i u strahu od boga bilo bi blagostanje u svetu .
 
Wow, zmije otrovnice. Jamie Hyneman mora da je svetac, on je takve zmije drzao u kapi. Od sada cu drzati njegovu sliku na zidu, okacicu kandilo ispod nje, i molicu mu se svaki put kad se susretnem sa hard-core vernicima. LOL

U tom videu se ne desava nista znacajno. Zmije zive u tim krajevima i zivele su tu mnogo pre pojave hriscanstva. Ovakve male zmije nisu agresivne, cini mi se da nisu ni otrovne, a verovatno i nemogu da otvore celjusti toliko da bi mogle da ujedu coveka. Nisam strucnjak za gmizavce, ali takve male zmije ljudi hvataju sirom sveta i daju ih deci da se igraju s njima, sto bi znacilo da su bezopasne.
Svuda u svetu postoje legende o nekim zivotinjama, kod nas postoji recimo ona o lisici koja je odlucila da je grozdje kiselo ako ne moze da se dohvati, na tom ostrvu postoji legenda o zmijama koje su uplasile gusare, velika stvar...

Mirotocenje svetaca sam vec objasnio, mislim da nema vise potrebe da ponavljam pricu o raspadajucim organskim materijama.
 
Ako je to vredjanje inteligencije coveka sta su onda ratovi ,uzdizanje inteligencije.

"ljudska inteligencija " . Da zapravo svi zive sa verom u boga i u strahu od boga bilo bi blagostanje u svetu .

A sta su onda krstaski ratovi? Ljudi su verovali u boga i onda su se u blagostanju klali medjusobno.

Sta je izazvalo ratove kod nas 90-tih godina, nacionalizam i religija kao koren tog nacionalizma. Ja sam Srbin, ovaj je Hrvat, onaj je Bosanac, hajde da u strahu od boga i blagostanju ubijamo, pljackamo i silujemo.:dash:
 
A sta su onda krstaski ratovi? Ljudi su verovali u boga i onda su se u blagostanju klali medjusobno.

Sta je izazvalo ratove kod nas 90-tih godina, nacionalizam i religija kao koren tog nacionalizma. Ja sam Srbin, ovaj je Hrvat, onaj je Bosanac, hajde da u strahu od boga i blagostanju ubijamo, pljackamo i silujemo.:dash:

Drugo je to sto se zlocinci maskiraju iza vere i crkve.Kao ona fora kod psihopata,ubio coveka,motiv? bog mu rekao.To ti je to isto.
Ko je istinski vernik i postuje zakone bozije nece podici sigurno ruku na coveka cak ni u samo odbrani .
 
Pogledaj video negde od 3 minuta pa nadalje . Ne moj mi samo reci da su zmijama otrovnicama cupali zube i terali u crkvu popovi da bi iscenrali cudo.

Prvo, zmije koje su u pitanju, vrsta Telescopus fallax cyprianus, zbog položaja očnjaka ne mogu da ujedu ljude. Za to se zna... pa bar 5000 godina. :roll:
Drugo, da zaista ih donose u crkvu da bi iscenirali čudo.
Treće, izneta je tvrdnja da nauka nema odgovara za pojave na Kefaloniji.
O da, još kako ima:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9923593&postcount=188
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9925337&postcount=220
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9925662&postcount=232
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9925750&postcount=235

Inače ta pojava sa zmijama je korišćena u religijskoj praksi nekih par hiljada godina pre nego što je hrišćanstvo uopšte nastalo, a judaizam ispuzao iz palestinskih gudura.
Ako imaš još pitanja u vezi Kefalonije i zmija, slobodno pitaj. :bye:


Ovo za termodinamiku možemo u detalje da razmatramo ako si raspoložen. :per:
 
Izvini,ne zelim nikoga da vredjam,ali stvarno ne mogu ni da postujem nekoga ko veruje u ovako nesto i jos predstavlja kao najbolji dokaz postojanja Boga.Sokirana sam,mislila sam da ovakvo nesto postoji samo jos u nekim zabitima planete,ali ocigledno sam pogresila.

ma okej je,mene nisi uvredila posto nisam vernik,ali prosto nije lepo nazvati nekog ludakom...dok njegovo verovanje u nesto,ma koliko tebi sumanuto i ludio zvucalo ne ugrozava tebe,ne bi trebalo da se potresas i reagujes ovako burno...peace. :heart:
 
Drugo je to sto se zlocinci maskiraju iza vere i crkve.Kao ona fora kod psihopata,ubio coveka,motiv? bog mu rekao.To ti je to isto.
Ko je istinski vernik i postuje zakone bozije nece podici sigurno ruku na coveka cak ni u samo odbrani .

Nisi u pravu,to su pravi vernici.Postoje ekstremisti i neekstremisti.Koliko kod verovao da je svet religije pun blagostanja,srece i ljubavi zar ti se ne cini bacivsi pogled kroz istoriju da i nije bas tako.Cak sta vise potpuno suprotno.
 
Ok onda je sve ovo jedan veliki perpetuum mobile.Jer je sve nastalo iz nista.i sve se elementi onako slozili pukim slucajem iz nista. A od prilike i tesla i anstaj,isak njutn su ludaci i maloumnici zato sto su rekli da u univrzumu postoji super intiligentno jezgro koje sve odrzava i daje energiju.
 
Ok onda je sve ovo jedan veliki perpetuum mobile.Jer je sve nastalo iz nista.i sve se elementi onako slozili pukim slucajem iz nista. A od prilike i tesla i anstaj,isak njutn su ludaci i maloumnici zato sto su rekli da u univrzumu postoji super intiligentno jezgro koje sve odrzava i daje energiju.

Nisu oni to rekli. To je rekao drug Staljin. :rotf:
Jedini slučaj perpetuum mobila bio bi bog. Perpetuum mobile, znamo, ne postoji.
 

Back
Top