Kako ateisti objasnjavaju...

Po tebi je vera u Boga jedini smisao života? On te vodi, on ti ukazuje, on ti naređuje, on te sputava, on te kažnjava, on te nagrađuje?
Koja je onda svrha tvog življenja... koji je tvoj životni put? Mišljenje, stav, odluka, ponašanje... ništa nije tvoje.
Smisao života odredjuje njegova svrha. Bog je stvorio čovjeka sa svrhom, uspostavio zakone života u univerzumu, i dao razumnim bićima slobodnu volju. To znači da u suštini postoje samo dva puta: jedan je u saglasnosti sa Božjim planom a drugi je put odvajanja i "nezavisnosti" od Boga. Ovaj drugi u svojoj osnovi sadrži ideju: JA želim da budem bog. Takav stav neminovno vodi u destrukciju.
Objašnjenje sam veoma skratio ali vidim da ste svi inteligentni pa ćete shvatiti. Dakle, na duhovnom planu ne postoji nikakva nezavisnost. Isus je rekao "Ko nije samnom, protiv mene je." I to kad malo dublje razmislimo uopšte nije teško razumjeti.
Jesi li ikad razmišljala o tome koliko tvoje odluke mogu zaista da budu samostalne i originalne? Šta to možeš posebno odlučiti? Kakve su PRAKTIČNE posledice tvojih dosadašnjih odluka? Hoće li tvoja mišljenja i akcije promijeniti realnost? Ili sprdnja na račun religije na ovom forumu?

Reče Pavle i osta živ. A zašto bih ja verovala Pavlu?
Imaš najmanje nekolika dobra razloga:
1. Pavle ti je prijatelj iako te nikad nije sreo. Zašto? Jer ti želi dobro i nema nikakvih koristoljubivih namjera, ne vrbuje te i ne očekuje od tebe ništa zauzvrat.
2. Ti i ne treba da vjeruješ Pavlu kao pojedincu. Ali bi trebalo da vjeruješ razložnim i smislenim zaključcima do kojih su Pavle i mnogi pošteni istraživači došli bez namjere da od toga izvlače neku privremenu korist. U najmanju ruku treba da provjeriš.
3. U pitanju je tvoj život. Da sam na tvom mjestu želio bih da živim.

Satanisti imaju mnogo više sličnosti sa venicima... ateista je treća kategorija.
Ateisti su takodje vjernici kod kojih je potrebna najveća doza vjere jer vjeruju u nemoguće stvari. Najmanji vjernici u smislu vjere koja prevazilazi razum i logiku su biblijski religiozne osobe.

Eliminiše se sve što nema veze sa realnošću. Šta tu ima čudno?

Prihvata se sve što nema veze sa realnošću. I to samo zato što se etiketa o kojoj pričaš primila na svaku moždanu vijugu... a tradicionalno-nasledna religija je temelj svih zabluda.
Kolika je tvoja "realnost"? Čula koja imaš? I ko kaže da ja promovišem tradicionalno naslijedjenu religiju? Opšteprihvaćena religija je cirkus kojem se čak i ateisti mogu smijati.

Svojim primerom etiketiranja i analiziranja nekoga, koga niti poznaješ, niti razumeš, niti si osetio jednu, ili drugu krajnost... navodiš na zaključak da si upravo ti taj koji koristi formule.
Ne moram uopšte nekoga da poznajem za odredjene zaključke. Obrasci ponašanja i izrazi identifikuju našu poziciju.
 
Ovu temu postavljač je otvorio sa namerom da ateisti odgovore na neka pitanja, što nije i ne treba da bude alibi za prepucavanje između verujućih i neverujućih, kao ni za podsmešljive komentare na račun jednih ili drugih.
Molim vas da ubuduće o tome povedete više računa.

Ja nisam ateista. :bye:


U ljudskom organizmu nema ništa suvišno pa tako ni slijepo crijevo. U pitanju je limfoidni organ koji ima odbrambenu funkciju i prirodno je da se ako se konstantno trujete hirurg će jednom morati da vam odstrani organ koji vas putem mehanizma bola upozorava da radite protiv sebe. Na duhovnom planu slično je sa savješću.

Šta je slepo crevo?! :eek: :hahaha:
Za tvoju informaciju, reč je o zakržljalom zaostatku znatnog većeg crevnog sistema, koji su imali preci čoveka.
Očito si čitao nešto u čemu su zaboravili da pomenu, da teza o limfoidnom organu ne objašnjava razne osobine koje slepo crevo ima.


Incest danas nije opravdan iz dva razloga: genetskog i moralnog.
U početnoj fazi ljudske vrste očigledno da genetski problem nije postojao niti su reproduktivne veze izmedju srodnika bile tretirane kao nemoralni čin. Kasnija degeneracija donijela je pad u svakom pogledu tako da je i ptanje incesta postalo jedan od ozbilljnijih problema u čovječanstvu (kao na vašim ilustracijama).

Aha, znači nekada incest nije bio problem morala, a danas jeste? :eek:


Ti stvarno patis od kompleksa intelekta.

Patim, priznajem. Zato ćeš jako, jako teško naći nešto netačno u mojim porukama. :bye:


Zar mislis da su oni dovoljno glupi da prethodno nisu probali same elektrode kao se ponasaju na temperaturi krematorijuma i dobijene rezultate uporedili sa posle dobijenim.Temperatura nemoze da proizvede tako ceste promene oscilovanja kao sto je u ovom slucaju.

Ja sam ti naveo Sibekov termoefekat kao primer generisanja struje usled promene temperature.
Uzmi u obzir i da dolazi do burnih hemijskih reakcija, koje takođe proizdvode struju, kao i do slučajnog okidanja neurona, usled nagle promene temperature i već pomenutih burnih hemijskih reakcija.
To što ti ne znaš metodologiju merenja, je ono što izaziva tvoje oduševljenje ovim eksperimentom. Meni je taj eksperiment pokazao rezultat koji sam i očekivao.
Uzeto sve zajedno, dobijeni rezultati nisu nikakvo iznenađenje.
I jasno pokazuju postojanje boginje Morane.


A kad smo kod dizanja morala zasto nedizu moral sa titom ili mozda sekspirom ili recimo sumaherom nego bas sa isusom?????

A ti pogledaj tekst "Zlatibore širi svoje grane". :bye:



A sta je covek ,trulez ,prasina sa cime da se busamo .Koji nasi zivotni putevi ,sta se mi pitamo.
Pogledaj novine,hronika
ubijen
saobracajna nesreca
zaklan
pao sa krova i podlegao povredama

Koliko se danas ljudi pokopa.Sta se mi pitamo.

"Hrišćanstvo je religija mira i ljubavi.", "Bog je ljubav." itd.

:hahaha:


Pogotovo je pri kraju interesantno :

Opisan je sudbonosan korak prelaska majmuno-coveka u coveka

Sjajno!
Sad si lepo pokazao svo neobrazovanje i zatucanost jednog pravoslavnog talibana. :klap:
Ovaj isti snimak se postavlja radi sprdnje sa pravoslavnim talibanima.
Srpski narod ima jednu veoma lepu izreku:
"Čega se pametan stidi, budala se ponosi."
Čudo jedno, koliko puta sam naišao na potvrdu iste na ovom podforumu.
 

Pogledaj te video obavezno,sta nauka govori o evoluciji i gde u stvari mogu da vode mutacije oraginizama,nikako u savrsenije bice samo u gore .:klap:

Odlično!
Samo nastavi da demonstriraš svoje stavove! :ok:
Bolje reklame protiv veronauke u školama od tebe, teško je naći.

Naročito mi se dopada pompezni naslov "Rušenje teorije evolucije", a pri tome je autor nesposoban da primeni elementarnu logiku.
Naravno da niko nije proizveo novu vrstu pomoću prirodne selekcije. Da bi selekcija bila prirodna ne može da bude dirigovana od strane istraživača.
Da ne ulazim u detalje oko ostalih budalaština iz tog snimka.


Tu praksu uveli su ateistički "ljekari" pod pretpostavkom da je slijepo crijevo suvišni organ koji "evolucija" iz nekih razloga nije odbacila.

Aha... znaš li šta znači kada nekome pukne slepo crevo, kakvi su to bolovi i koje su posledice ako se slepo crevo ne odstrani? :think:
Dokle god pričate bezvezne budalaštine, to se i da nekako tolerisati, ali ovo što radiš spada već u propagiranje ideja koje ugrožavaju zdravlje naroda. :thumbdown:
No, sa druge strane, evolucija je lepo to uredila... zatucani će poumirati od sepse...
Kad bolje razmislim, bolje da se ne mešam. :lol:


a da ti to postaviš kao potpis...:lol:

ko šta radi, ti samo vičeš ''ja nisam ateista''...:D

Pa šta da radim, kojice? :sad2:
Vidiš da na ovom podforumu možeš da budeš ili pripadnik avramskih religija ili ateista.

Potpis je već zauzet. ;)
 
Nisam ni ja, ali je ovima tesko da povezu da neko nije ni ateista, a da pri tome porice Bibliju. kako je to tesko za razumeti...
Potpuno je svejedno na koji način ćeš odbaciti poruku Biblije, rezultat je isti. Dobro pogledaj na čemu se temelje tvoji stavovi.
Uzgred da kažem, drago mi što vidim da ima dosta mislećih ljudi u Beogradu i Srbiji pa makar mislili i pogrešno. Sve dok je čovjek razuman uvijek postoji nada.
 
Potpuno je svejedno na koji način ćeš odbaciti poruku Biblije, rezultat je isti. Dobro pogledaj na čemu se temelje tvoji stavovi.
Uzgred da kažem, drago mi što vidim da ima dosta mislećih ljudi u Beogradu i Srbiji pa makar mislili i pogrešno. Sve dok je čovjek razuman uvijek postoji nada.

Potpuno je svejedno na koji način ćeš odbaciti poruku Kur'ana, rezultat je isti. Dobro pogledaj.....
 
Cuda u pravoslavnim manastirima, ikone koje placu, isceljuju, neraspadnute mosti???

Pa otprilike po onoj izreci - Šta se babi htilo, to joj se i snilo.
Nešto što se ne može ponoviti i što se zasniva samo na riječima jedne osobe ne može se smatrati validnim.
Ali uglavnom ni ne razmišljaju o tome, jer im je mozak ''istreniran'' dugogodišnjom naukom..ili nečim drugim (načinom razmišljanja) da analiziraju, povezuju što se može povezati, a za to je potrebno mnogo pitanja i analiziranja ''gradiva'' ....
....U nauci nas uče da ne vjerujemo, da budemo skeptični, da postavljamo pitanja..nikad ništa ne bi naučili drugačijim načinom razmišljanja....
...prihvatanje nelogičnosti napisanih u Bibliji...se jedino može uz pomoć vjere u nelogično...
...lako je vjerovati...
...nije to ni tako loša osobina, ne kažem..ako se posmatra kao optimističan stav..ali mnogi samo profitiraju na tuđoj vjeri....
..doduše misao..Da nema boga trebalo bi ga izmisliti...ima svoje mjesto...ljudima je i potreban kad malo bolje razmislim jer mnogi ni ne znaju zaključiti zašto ne raditi loše, štetne stvari pa eto imaju bibliju i nešto u šta mogu ''vjerovati'' kad ne mogu već sami zaključiti da je dobrota, istina korisnija za sve i omogućuje život svih kraj svih ...
..pravoslavlje prihvatam kao nasleđe predaka..ono bar okuplja jedan narod, naciju ..govori mi odakle sam...
..ove vjerske sekte uopšte ne razumijem..ili se jednostavno radi o neznanju ili se želi profitirati, prevariti radi vlastite koristi ...koga one okupljaju? i oko čega se okupljaju?...
 
Pa otprilike po onoj izreci - Šta se babi htilo, to joj se i snilo.
Nešto što se ne može ponoviti i što se zasniva samo na riječima jedne osobe ne može se smatrati validnim.
Ali uglavnom ni ne razmišljaju o tome, jer im je mozak ''istreniran'' dugogodišnjom naukom..ili nečim drugim (načinom razmišljanja) da analiziraju, povezuju što se može povezati, a za to je potrebno mnogo pitanja i analiziranja ''gradiva'' ....
....U nauci nas uče da ne vjerujemo, da budemo skeptični, da postavljamo pitanja..nikad ništa ne bi naučili drugačijim načinom razmišljanja....
...prihvatanje nelogičnosti napisanih u Bibliji...se jedino može uz pomoć vjere u nelogično...
...lako je vjerovati...
...nije to ni tako loša osobina, ne kažem..ako se posmatra kao optimističan stav..ali mnogi samo profitiraju na tuđoj vjeri....
..doduše misao..Da nema boga trebalo bi ga izmisliti...ima svoje mjesto...ljudima je i potreban kad malo bolje razmislim jer mnogi ni ne znaju zaključiti zašto ne raditi loše, štetne stvari pa eto imaju bibliju i nešto u šta mogu ''vjerovati'' kad ne mogu već sami zaključiti da je dobrota, istina korisnija za sve i omogućuje život svih kraj svih ...
..pravoslavlje prihvatam kao nasleđe predaka..ono bar okuplja jedan narod, naciju ..govori mi odakle sam...
..ove vjerske sekte uopšte ne razumijem..ili se jednostavno radi o neznanju ili se želi profitirati, prevariti radi vlastite koristi ...koga one okupljaju? i oko čega se okupljaju?...

понови тренутак писања твог поста или признај да нема ни њега ни тебе? нема везе дал је ико други свестан тог тренутка.
 
Smisao života odredjuje njegova svrha.
Obzirom da zivot ne bi ni postojao ukoliko se ne bi stalno desavao, sasvim je logicno zakljuciti da je osnovni smisao zivota razmnozavanje. Bez razmnozavanja nema ni zivota, samim tim nema ni svrhe ni smisla.

Bog je stvorio čovjeka sa svrhom, uspostavio zakone života u univerzumu, i dao razumnim bićima slobodnu volju.
Kazes to kao da je to dokazana cinjienica? Odakle si zakljucio da je bog stvorio coveka sa svrhom? Mozda ga je stvorio bez svrhe, jednostavno mu se cefnulo da ga stvori, i resio da se o njegovoj svrsi pozabavi malo kasnije. Sad posto je to "malo kasnije" u nasim zemaljskim godinama veoma dug period, moguce je da mi jos uvek nemamo svoju svrhu, te se zato stalno i zapitkujemo koja je nasa svrha!
Eto jos jedna hipoteza protiv koje ti ne mozes da nadjes ama bas ni jedan dokaz, kako bi je opovrgnuo. :D
Vrane, konji, veverice, dabrovi, delfini, kitovi, slonovi, psi, jel i oni imaju slobodnu volju? Gde je njihova biblija, zasto ta razumna bica nemaju svoju verziju biblije?

To znači da u suštini postoje samo dva puta: jedan je u saglasnosti sa Božjim planom a drugi je put odvajanja i "nezavisnosti" od Boga. Ovaj drugi u svojoj osnovi sadrži ideju: JA želim da budem bog. Takav stav neminovno vodi u destrukciju.
Problem je medjutim sto mi ne znamo koji je to boziji plan? Obzirom da su razliciti bogovi imali i razlicite planove za nas, da ne govorim o tome da se boziji planovi cesto menjaju u zavisnosti od okolnosti u kojima se covecanstvo trenutno nalazi. Recimo robovi su bili sasvim dobra stvar u biblisko vreme! Cak je i Isus licno sasvim jasno opisao na koji nacin treba obeleziti roba koji je pristao da zauvek ostane u sluzbi svog gospodara! Zasto se vernici ne bore za svoje pravo da poseduju robove?
Objašnjenje sam veoma skratio ali vidim da ste svi inteligentni pa ćete shvatiti. Dakle, na duhovnom planu ne postoji nikakva nezavisnost. Isus je rekao "Ko nije samnom, protiv mene je." I to kad malo dublje razmislimo uopšte nije teško razumjeti.
Zamisli nekog pripadnika amazonskog plemena, koji umre pre nego je imao sansu da sazna da je Isus ikada i postojao. Umre, ode na strasni sud, a pred njim neki nepoznati likovi koji mu govore da ce da ide u pakao zato sto nije sledio put Isusa. Zamisli samo kolika je to nepravda prema tom pripadniku amazonskog plemena?
Zamisli njega kako im objasnjava da on jednostavno nije bio obavesten da postoji izvesna osoba pod imenom Isus, te da nije ni mogao da bude "sa njim"! Na to mu veselo drustvance odgovara :"Zao nam je, ko nije sa nama, protiv nas je!" trebalo je to da znas! Ko ti je kriv sto nisi citao bibliju! :hahaha:
 
Tu si u pravu, rezultat je isti: vera, ljubav, nada, sreća. :ok:

Nijesi shvatio. Vjera, ljubav, nada i sreću mogu da se "proizvedu" iz ljudskih osjećanja i mašte, tj. da se napravi neka vrsta falskifikata odnosno duhovne droge. To je potpuno različita stvar od istinske religioznosti koja povezuje čovjeka sa Stvoriteljem i kao konačni ishod ima život (za razliku od prethodne opcije).
 
Obzirom da zivot ne bi ni postojao ukoliko se ne bi stalno desavao, sasvim je logicno zakljuciti da je osnovni smisao zivota razmnozavanje. Bez razmnozavanja nema ni zivota, samim tim nema ni svrhe ni smisla.
Učešće u stvaranju novog života jedna je od najvećih privilegija datih stvorenim bićima.

Kazes to kao da je to dokazana cinjienica? Odakle si zakljucio da je bog stvorio coveka sa svrhom?
Razum, zakoni u živom svijetu i poznatom univerzumu ukazuju na svhovitost stvaranja. Naučno je dokazivo da čak i ovako degradiran čovjek ima potencijale za vječni život.

Mozda ga je stvorio bez svrhe, jednostavno mu se cefnulo da ga stvori, i resio da se o njegovoj svrsi pozabavi malo kasnije. Sad posto je to "malo kasnije" u nasim zemaljskim godinama veoma dug period, moguce je da mi jos uvek nemamo svoju svrhu, te se zato stalno i zapitkujemo koja je nasa svrha!
Nema šta da se zapitkujemo. Ima u Bibliji sve detaljno objašnjeno. Ta poruka je toliko jasna da je i malo dijete može shvatiti.

Vrane, konji, veverice, dabrovi, delfini, kitovi, slonovi, psi, jel i oni imaju slobodnu volju? Gde je njihova biblija, zasto ta razumna bica nemaju svoju verziju biblije?
Oni ispunjavaju svoju svrhu za razliku od čovjeka koji zloupotrebljava svoju slobodu moralnog odlučivanja. U kontaktu sa destuktivnim ljudima, životinje mogu samo da postanu bolesne ili na neki način izopačene.

Problem je medjutim sto mi ne znamo koji je to boziji plan?
Problem je isključivo ako NE ŽELIŠ da znaš.

Recimo robovi su bili sasvim dobra stvar u biblisko vreme!
Rob je svako ko dovede sebe u poziciju da drugi ljudi gospodare nad njim, bilo tjelesno ili umno. Posao u nekoj savremenoj firmi takodje je robovlasništvo. U biblijsko vrijeme neki ljudi su dobrovoljno odlučivali da služe jer sami nijesu htjeli ili bili sposobni da se brinu o sebi. Ko ne želi da čuje zakon slobode, treba ga obilježeti kao roba (parafrazirano iz Biblije). Bilježani su tako što im se bušilo uvo, baš kao što današnji naraštaji bilježe sebe smatrajući čak da je to moderno. Zašto baš uvo? Jer nijesu htjeli da čuju zakon slobode. A zakon slobode naravno podrazumijeva odgovornosti.
Ako pažljivo pogledaš kako je Bog bio uredio stvari u starom Izraelu, vidjećeš da je to bio izvanredan religijski, ekonomski, politički, zdravstveni i svaki drugi sistem gdje je mogućnost zloupotrebe bila svedena na minimum.

Zamisli nekog pripadnika amazonskog plemena, koji umre pre nego je imao sansu da sazna da je Isus ikada i postojao. Umre, ode na strasni sud, a pred njim neki nepoznati likovi koji mu govore da ce da ide u pakao zato sto nije sledio put Isusa. Zamisli samo kolika je to nepravda prema tom pripadniku amazonskog plemena?
Nikakav problem za njega. Moralni zakoni su "ugrađeni" u ljudskoj prirodi i ako je naš saplemenik Amazonac radio po svojoj dobroj savjesti tj. prema znjanju koje je imao, biće u istoj poziciji kao najbolji Isusov sledbenik.

Ko ti je kriv sto nisi citao bibliju!
Biblija nije "Večernje novosti" da se samo čita. Biblijska poruka se jednostavno živi ili ne živi. To činimo kroz našu svakodnevicu, "male" odluke na dobro ili zlo koje neprekidno donosimo.
 
Poslednja izmena:
Učešće u stvaranju novog života jedna je od najvećih privilegija datih stvorenim bićima.

Ja bih rekao da je privilegija BITI ZIV!
Razum, zakoni u živom svijetu i poznatom univerzumu ukazuju na svhovitost stvaranja. Naučno je dokazivo da čak i ovako degradiran čovjek ima potencijale za vječni život.
Potpuno tacno, ali i nije.
Tacno je da ima potencijala, ali pad u greh, doveo je do moralne degradacije,
a ona do ne postovanja nacela biblijskog principa ishrane, sto je neminovno proizvelo
narusavanje telesnog zdravlja coveka. Od Adama do danas zivotni vek ljudi je opao za oko 90% !!!
Kada to govorim, mislim na zivot u grehu, koji je smrtan.
Nema šta da se zapitkujemo. Ima u Bibliji sve detaljno objašnjeno. Ta poruka je toliko jasna da je i malo dijete može shvatiti.
Bas tako. :ok:
Oni ispunjavaju svoju svrhu za razliku od čovjeka koji zloupotrebljava svoju slobodu moralnog odlučivanja. U kontaktu sa destuktivnim ljudima, životinje mogu samo da postanu bolesne ili na neki način izopačene.
Dodao bih da padom u greh gubitnik nije samo covek. Citava i ziva i neziva priroda,
dakle sve cime smo okruzeni, dosla je u disharmoniju sa ostatkom svemira.
Sva ziva bica su postala smrtna, a ne samo covek.
Coveciji razum i inteligencija su samo veci teret koji nosimo. Zivotinje ubijaju da bi prezivele,
a ljudi...
sporta radi (lov i ribolov) ili koristi (ratovi, bolesti iz epruvete... itd)
i razna druga ubistva, pa cak i ona iz zadovoljstva...
Tuzno.
Problem je isključivo ako NE ŽELIŠ da znaš.
100% tako
Rob je svako ko dovede sebe u poziciju da drugi ljudi gospodare nad njim, bilo tjelesno ili umno. Posao u nekoj savremenoj firmi takodje je robovlasništvo. U biblijsko vrijeme neki ljudi su dobrovoljno odlučivali da služe jer sami nijesu htjeli ili bili sposobni da se brinu o sebi. Ko ne želi da čuje zakon slobode, treba ga obilježeti kao roba (parafrazirano iz Biblije). Bilježani su tako što im se bušilo uvo, baš kao što današnji naraštaji bilježe sebe smatrajući čak da je to moderno. Zašto baš uvo? Jer nijesu htjeli da čuju zakon slobode. A zakon slobode naravno podrazumijeva odgovornosti. Ako pažljivo pogledaš kako je Bog bio uredio stvari u starom Izraelu, vidjećeš da je to bio izvanredan religijski, ekonomski, politički, zdravstveni i svaki drugi sistem gdje je mogućnost zloupotrebe bila svedena na minimum.
Naravno, upravo zbog svoje neodgovornosti, a ona je proistekla iz nepoverenja prema Bogu,
buduci da su poverovali recima zmije a ne Bozjim, A i E su izgubili pravo na vecni zivot.
Zakon je bio taj koji ih je stitio, ali Eva je pozelela da bude boginja...
Adamov greh je mozda i veci, jer je zbog svoje ljubavi prema Evi, zaboravio na Boga,
oglusio se i od Eve nacinio idola...
A imao je slobodu da kaze;
Boze moja zena Eva, je zgresila i pojela plod sa drveta poznanja dobara i zla,
a ti si zabranio.... Sta ja sada da radim? Ne zelim da ona umre. Ima li resenja za to?
Verujem da bi sve bilo druacije.
Ali tu smo gde smo. Adam je bio zaslepljen kao i svi mi muskarci kada su zene u pitanju...


Sto se tice ovoga oko uredjenja starog Izrailja, potpuno si u pravu, samo se bojim
da mnogi to ne zele da uvide.
Nevolja je sto mi se cini da se ponovo u svetu rasplamsava antisemitizam, sto nije dobro.
Nikakvi "izmi" nisu dobri, ni komunizam ni fasizam, terorizam i sl...
Ali cinjenica je da je Bog uredio stari izrailj i u Solomunovo vreme se dobro videlo kako valja,
(dok sam Solomun nije poceo da brlja i gradi neznabozacke hramove)
Nikakav problem za njega. Moralni zakoni su "ugrađeni" u ljudskoj prirodi i ako je naš saplemenik Amazonac radio po svojoj dobroj savjesti tj. prema znjanju koje je imao, biće u istoj poziciji kao najbolji Isusov sledbenik.
Naravno savest. Ne treba joj se suprotstavljati, jer na kraju oslabi...
Biblija nije "Večernje novosti" da se samo čita. Biblijska poruka se jednostavno živi ili ne živi. To činimo kroz našu svakodnevicu, "male" odluke na dobro ili zlo koje neprekidno donosimo.
Svaka casst prijatelju!
Cini mi se da delimo slicno misljenje.
Bilo mi je zadovoljstvo citati tvoj post.
Cuvaj se i pazi na vreme....:ok:
Veliki pozzz.:bye:
 

Back
Top