Kakav ishod očekujete u Beogradu?

Ako se ponove izbori u Beogradu šta će se dogoditi?


  • Ukupno glasova
    20
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić objasnio je da nije misterija to što je Branimir Nestorović osvojio glasove na izborima.​

- Ne mislim da je bilo kakva misterija u pitanju. Imate deo antisistemskih glasova uvek. Ljudi misle da smo to mi kreirali, nismo. Sve drugo je za nas bilo lako.
- Za mene je nerešiva enigma bio Preletačević beli, fantastičnu je kampanju vodio. Perfektno su vodili kampanju da neko takav dobije toliki procenat. Nestorović ima više sadržine, više ideologije, ja ne mogu da budem saglasan sa tim antivakser varijantama, zemlja je ravna ploča, suviše sam škole završio da bih mogao takve priče da slušam. Ali, oni imaju neke interesantne ideje koje ljudi vole da čuju i ja mogu da im čestitam na tome. Ja mislim da su i oni dovoljno zreli da to nije politika "čekaj pa ćemo da dobijemo više glasova", ja im sad mogu reći "nećete". Na ponovljenim izborima ne bi dobili više glasova, ali živi bili pa videli.

- Ljudi glasaju za nekoga da bi preuzeo odgovornost. A ne da čeka trenutak za svoju partiju i za svoj pokret. E ja ću da vas pustim da vi završite oko Kosova, a da onda meni bude lako i da uživam. Biću premijer, a da nemam poplave svaki put, ili predsednik a da nemam rat u Gazi i Ukrajini i tako dalje. Mislim da oni imaju ljude koji razumeju to. Ako odluče da idemo na izbore, idemo. Sad idu konačne odluke, čekaju se ti prigovori, ali očekujem u narednih nekoliko dana da sve bude završeno - rekao je Vučić.
 
Poslednja izmena:

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić objasnio je da nije misterija to što je Branimir Nestorović osvojio glasove na izborima.​

- Ne mislim da je bilo kakva misterija u pitanju. Imate deo antisistemskih glasova uvek. Ljudi misle da smo to mi kreirali, nismo. Sve drugo je za nas bilo lako.
- Za mene je nerešiva enigma bio Preletačević beli, fantastičnu je kampanju vodio. Perfektno su vodili kampanju da neko takav dobije toliki procenat. Nestorović ima više sadržine, više ideologije, ja ne mogu da budem saglasan sa tim antivakser varijantama, zemlja je ravna ploča, suviše sam škole završio da bih mogao takve priče da slušam. Ali, oni imaju neke interesantne ideje koje ljudi vole da čuju i ja mogu da im čestitam na tome. Ja mislim da su i oni dovoljno zreli da to nije politika "čekaj pa ćemo da dobijemo više glasova", ja im sad mogu reći "nećete". Na ponovljenim izborima ne bi dobili više glasova, ali živi bili pa videli.

- Ljudi glasaju za nekoga da bi preuzeo odgovornost. A ne da čeka trenutak za svoju partiju i za svoj pokret. E ja ću da vas pustim da vi završite oko Kosova, a da onda meni bude lako i da uživam. Biću premijer, a da nemam poplave svaki put, ili predsednik a da nemam rat u Gazi i Ukrajini i tako dalje. Mislim da oni imaju ljude koji razumeju to. Ako odluče da idemo na izbore, idemo. Sad idu konačne odluke, čekaju se ti prigovori, ali očekujem u narednih nekoliko dana da sve bude završeno - rekao je Vučić.
Dok sa KGB agendom nema nikakav problem :lol:
 
Poslednja izmena:
1704645728897.png
 

Šta piše u dokumentu koji je NADA ponudila SPN: Blokada skupštine i šta raditi ako Nestorović ne da većinu SNS i SPS​

Nova.rsdanas 08:13
Šta piše u dokumentu koji je NADA ponudila SPN: Blokada skupštine i šta raditi ako Nestorović ne da većinu SNS i SPS 1
foto M.P./ATAImages

Novi DSS i POKS, članice koalicije NADA uputile su koaliciji “Srbija protiv nasilja” dokument u kojem predlažu nacrt opozicionog delovanja. U dokumentu se predlaže plan šta raditi ukoliko dosadašnja vlast u Beogradu obezbedi većinu kroz glasove odbornika „MI-Glas iz naroda“, a čiji je predvodnik doktor Branimir Nestorović.

Ukoliko, ipak, ne bude većine Novi DSS i POKS uputili su predloge šta raditi do trenutka kada se ide na ponovljene izbore.
Prema informacijama Nove, koalicija NADA je u petak uputila dokument predstavnicima koalicije „Srbija protiv nasilja“ kako bi se izjasnili da li ga prihvataju ili ne. Nije insistirano na rokovima, pa se pretpostavlja da će u narednim danima stići odgovor.
Kako Nova saznaje, dokument je podeljen u dve celine. Prva se odnosi na razvoj događaja prema kojem lista Branimira Nestorovića podržava vlast i obezbeđuje većinu SNS i SPS, dok se drugi deo odnosi na opciju da ipak bude ponavljanja izbora u glavnom gradu.

“Napravili smo razliku ukoliko bude ili ne bude većine u Beogradu, a onda imamo i strategiju ukoliko svi Nestorovićevi odbornici podrže listu SNS i SPS ili ako samo nekoliko njih. U slučaju da cela Nestorovićeva grupa podrži većinu, onda nam je sužen manevarski prostor i da treba da se okrenemo, odnosno vratimo institucionalnoj borbi u skupštini na malo radikalniji način, što ćemo dodatno razraditi u narednom periodu”, kaže izvor Nove iz koalicije NADA.
Deo dokumenta sadrži i predloge šta raditi ukoliko dva ili tri odbornika Branimira Nestorovića podrže SNS i SPS u Beogradu. U tom slučaju pominje se i mogućnost blokade gradske skupštine.
“U tom slučaju treba razmisliti da li treba dozvoliti održavanje sednice, a postoje određeni predlozi da se blokira skupština. Između ostalog predloženo je da se dan ili dva pre sednice organizuju skupovi ili da se eventualno blokira Skupština grada Beograda”, poručuje sagovornik Nove.
NADA u dokumentu insistira da opozicija ide nekoliko koraka u napred u svom delovanju, te da treba biti proaktivan, a ne da se isključivo reaguje na delovanje vlasti.

Dokument sadrži i drugi segment, odnosno plan koji se odnosi na situaciju da nema većine u gradu Beogradu. U tom delu se razrađuje šta je neophodno učiniti pre izbora kako bi se stvorili ravnopravni uslovi što se u prvom redu odnosi na sređivanje biračkih spiskova i otvaranje medija.

“Ako se ti uslovi ne ispuni, postavlja se pitanje da li treba učestvovati na tim izborima. Mi smo izneli naš stav da u tom slučaju ne treba ići na izbore, već organizovati aktivni bojkot. Ima tu više predloga kako bi taj bojkot izgledao, ali o tome ćemo obavestiti javnost u narednom periodu. Ovo nije ultimativni dokument, želimo da radimo zajedno, pa ćemo detaljnije razgovarati najverovatnije posle protesta 16. januara”, poručuju iz koalicije NADA za Novu.
Do sada se iz koalicije “Srbija protiv nasilja” nisu zvanično oglašavali o predlogu koji im je poslala NADA u petak.
Očekuje se da se o tome diskutuje u narednim danima na sednicama kojima prisustvuje svih devet članice koalicije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top