Kakav ishod očekujete u Beogradu?

Ako se ponove izbori u Beogradu šta će se dogoditi?


  • Ukupno glasova
    20
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.228
Verovatno će se ići na nove izbore u glavnom gradu. Do tada će se periodično dešavati protesti opozicije. Ako bude niža izlaznost onda će verovatno SNS/SPS doći do većine. Ako bude ista onda će verovatno ostati stanje nepromenjeno i Nestorović će opet da odlučuje. Postoji i mogućnost da SPN/NADA dodju sami do većine ili sa nekima koji nisu prešli cenzus sada ali će sledeći put što mi deluje najmanje realno. Može se desiti i da neki iz opozicije podrže vlast pre ili posle novih izbora ali nešto mi ne deluje da to Vučiću odgovara. To bi verovatno samo produžilo proteste u nedogled a on stalno voli da forsira stabilnost.
 
Poslednja izmena:
Svi u opoziciji traže nove izbore ali ne pod ovim uslovima znači bez fantomskih birača sa strane da se srede birački spiskovi,da se oslobode mediji,bez kupovine glasova bez ucenjenih birača itd itd sve ono na šta parizer neće pristati jer zna da je izgubio Beograd uz svu muljažu režim je definitivno izgubio većinu ostaje im samo da rade taj izborni inženjering da bi veštački na silu namakli većinu
 
Несторовић најмање двоцифрен (и то без Руске странке и СРС по Страксу). Многи нису гласали за њега зато што су се плашили да неће да пређе ценсус. Сада је то извесно. Остало се не усуђујем да предвиђам, али вероватно опет пата карте.
 
Gotovo je sa protestima.
https://n1info.rs/vesti/mediji-na-n...na-opozicija-drugog-kalibra-mora-da-se-menja/

Pregled za 2023
1704115615358.png
 
Verovatno će se ići na nove izbore u glavnom gradu. Do tada će se periodično dešavati protesti opozicije. Ako bude niža izlaznost onda će verovatno SNS/SPS doći do većine. Ako bude ista onda će verovatno ostati stanje nepromenjeno i Nestorović će opet da odlučuje. Postoji i mogućnost da SPN/NADA dodju sami do većine ili sa nekima koji nisu prešli cenzus sada ali će sledeći put što mi deluje najmanje realno. Može se desiti i da neki iz opozicije podrže vlast pa da nema novih izbora ali nešto mi ne deluje da to Vučiću odgovara jer to bi verovatno samo produžilo proteste u nedogled a on stalno voli da forsira stabilnost.

Dosta tu ima nepoznatih faktora pa je teško reći unapred.

Ako dođe do novih izbora, veoma je bitno pod kojim će uslovima biti. Da li pod istim ili će biti bolji pod "pritiskom" ulice i međunarodne zajednice. To tek treba da se vidi.

Ako uslovi budu isti, naprednjaci će najverovatnije upregnuti celu svoju mašineriju za novo varanje, pa će tako biti žestokog ubeđivanja, dovlačenja i kupovine glasova. Verovatno sve isto kao i sada, čak i jače. Sa druge strane, opozicija može drugačije da se organizuje, tu pre svega mislim na desnicu, koja će se ujediniti (osim ako nisu retardirani) i tako svi zajedno preći cenzus. Naravno, svima mora da bude jasno da desnica i evropejci moraju da sarađuju posle izbora. Ako to ne žele, onda nema svrhe da izlaze na izbore. Ja neću ni glasati ako oni ne pokažu interesovanje da sarađuju. Mene zanima samo promena vlasti, to mogu jedino zajedno, da glasam kako bi oni ostali opozicija i zaseli u fotelje, to me ne zanima.

Što se tiče Nestorovića, njemu prognoziram manje glasova. Prvo što će se desnica ujediniti (osim ako nisu retardirani) i drugo što Nestor nije baš pokazao neko opoziciono delovanje do sada, udruženo sa Vučićem je napadao Đilasa što je potpuno neshvatljivo za nekog opozicionara. Ako ti napadaš kolege, a sutra treba u nekoj budućoj vlasti da sarađuješ sa njima, to je malo bizarno, zar ne? Sve u svemu, Nestor i Zavetnici su "opozicija" koju treba zaobići kako bi prava opozicija mogla da uradi posao zbog koga i postoji - da dovede do promene vlasti.
 
Dosta tu ima nepoznatih faktora pa je teško reći unapred.

Ako dođe do novih izbora, veoma je bitno pod kojim će uslovima biti. Da li pod istim ili će biti bolji pod "pritiskom" ulice i međunarodne zajednice. To tek treba da se vidi.

Ako uslovi budu isti, naprednjaci će najverovatnije upregnuti celu svoju mašineriju za novo varanje, pa će tako biti žestokog ubeđivanja, dovlačenja i kupovine glasova. Verovatno sve isto kao i sada, čak i jače. Sa druge strane, opozicija može drugačije da se organizuje, tu pre svega mislim na desnicu, koja će se ujediniti (osim ako nisu retardirani) i tako svi zajedno preći cenzus. Naravno, svima mora da bude jasno da desnica i evropejci moraju da sarađuju posle izbora. Ako to ne žele, onda nema svrhe da izlaze na izbore. Ja neću ni glasati ako oni ne pokažu interesovanje da sarađuju. Mene zanima samo promena vlasti, to mogu jedino zajedno, da glasam kako bi oni ostali opozicija i zaseli u fotelje, to me ne zanima.

Što se tiče Nestorovića, njemu prognoziram manje glasova. Prvo što će se desnica ujediniti (osim ako nisu retardirani) i drugo što Nestor nije baš pokazao neko opoziciono delovanje do sada, udruženo sa Vučićem je napadao Đilasa što je potpuno neshvatljivo za nekog opozicionara. Ako ti napadaš kolege, a sutra treba u nekoj budućoj vlasti da sarađuješ sa njima, to je malo bizarno, zar ne? Sve u svemu, Nestor i Zavetnici su "opozicija" koju treba zaobići kako bi prava opozicija mogla da uradi posao zbog koga i postoji - da dovede do promene vlasti.
Fora je što Nestorovićevi glasači verovatno vole što on ovo radi. Nešto mi ne deluje da će glasati za Dveri ili Nadu na primer. Ne deluje ni da će Zavetnica da se ujedinjuje sa bilo kim. Ona će da solira jer je videla da je bolje prošla kada je išla sama 2022. Ono što bi bilo donekle logično je da se Nada i Dveri ujedine, ipak su i bili u koaliciji DSS/Dveri 2016 i prešli cenzus kao nedvosmisleno opozicioni. Mogli bi tu uskočiti Narodna i DJB. Onda bi bila borba izmedju njih i Nestorovića.
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka kandidatima sa liste „Srbija protiv nasilja“ nije da se odreknu odborničkih mandata, iako razumem da je to ono što svima prvo pada na pamet kao moralni čin. To bi bila samo usluga naprednjacima koju oni ne zaslužuju, poručuje u razgovoru za N1 član Gradske izborne komisije Zoran Alimpić, komentarišući predlog da najveća opoziciona lista ne prihvati mandate u Skupštini Beograda.

Prema njegovim rečima, u slučaju da odborničko mesto ne prihvati niko od 110 kandidata sa izborne liste „Srbija protiv nasilja“, mandat se dodeljuje listi kojoj pripada sledeći najveći količnik za koji nije dodeljen mandat.

https://n1info.rs/vesti/izbori-2023...nja-odbornickih-mandata-u-skupstini-beograda/
 
Такозвана "десница" је дефинитивно пукла, ујединила се или не. Имали су шансу и показали да су неспособни и за обичан договор, а камоли за вођење државе! И ко ће више од њихових гласача да попамти како се више ко од њих зове и ко са ким хоће или неће? Какве суштинске програмске везе има Јовановић који истерује Несторовића на чистац са Покретом за обнову краљевине Србије?
Овако Несторовић - МИ - Глас из народа и знаш да нећеш да будеш преварен. А и лако се памти.
Разломак је дефинитивно скраћен и одлично је што је тако.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top