Kada se postaje prestar za 'detinjarije'

DisMisaL:
Juce se nije radilo zbog snega, te odlucih da slobodan dan iskoristim tako sto cu otici na grudvanje. Jednostavno mi palo na pamet. I kako mi nije zanimljivo da sam gadjam stubove, setih se druga koji bi mogao da mi pravi drustvo (jer inace ne radi nista, osim sto folira da sprema ispite). Zovem ja njega par puta u toku dana, saljem SMS-ove, on se ne javlja. Tek predvece me zove, kao ocemo li na pice, i ne propusta da prokomentarise kako je on 'prevazisao' takve stvari kao sto je grudvanje. I sta sada treba da radim? Da igram domine, citam novine i budem penzioner sa 25?
Dakle zelim da pitam kada se zvanicno postaje prestar za 'detinjarije'?
nikada.
ja imam klinca od 21 godinu i sjajno se slazem sa njim.
grudvanje,slikanje na snegu,sankanje,djuskanje....
za mene to nema veze sa godinama?
 
vucica!:
Milojko Vasic:
Oko osamdesete.

Sta oko osamdesete??!!
Moja baba ima toliko i njenim detinjarijama nikad kraja, ali sta ces valjda ce je proci i te lude osamdesete, pa da se malo smiri :?
He, he... Moja baba beše nekad odrasla, ali je oko 60-e malo podetinjila i danas se seća samo perioda pre udaje... :shock: :(
(sad ima 84, možete zamisliti taj staž...)
 
DisMisaL:
Juce se nije radilo zbog snega, te odlucih da slobodan dan iskoristim tako sto cu otici na grudvanje. Jednostavno mi palo na pamet. I kako mi nije zanimljivo da sam gadjam stubove, setih se druga koji bi mogao da mi pravi drustvo (jer inace ne radi nista, osim sto folira da sprema ispite). Zovem ja njega par puta u toku dana, saljem SMS-ove, on se ne javlja. Tek predvece me zove, kao ocemo li na pice, i ne propusta da prokomentarise kako je on 'prevazisao' takve stvari kao sto je grudvanje. I sta sada treba da radim? Da igram domine, citam novine i budem penzioner sa 25?
Dakle zelim da pitam kada se zvanicno postaje prestar za 'detinjarije'?
Valjda različiti ljudi odrastu za različite stvari...
Dobro se sećam da sam kao dete nekoliko puta pitala odrasle: "A kako to da se vi ne igrate? Pa igra je tako zanimljiva... :cry: "
Nisam mogla da poverujem da njima prskanje vodom, pravljenje kućica, igranje u blatu, odlazak na bazen, autodrom u Luna Parku, ringišpil, crtani filmovi... nije više zanimljivo i da sad GUBE VREME NA NEKE NEBITNE STVARI.
Pa, eto, ja više ne mogu da gledam crtani film. (Mislim, naravno, na "Pokemone", Hi-mena, Konana, i slične, koji su baš za decu). Ali znam gomilu starijih od mene koji ih obožavaju :!: :shock:
Eto, moj ćale prvo odgleda "Dnevnik", a onda prebaci na crtani... :shock: :lol:
A tek što voli filmove o Brus Li-ju... :lol:
Ja, s druge strane, volim da se glupiram. I mislim da ću uvek voleti, naročito kada imam s kim. :wink:
 
Ne znam,na mene sneg isto deluje.Doduse nemam 25,ali privlace me te decije igrice,i obozavam crtace-mislim na klasike.Prosle zime smo otisle na sankanje.Zamisli 4 devojke kako se spustaju niz breg sankama.Najbolje od svega je to sto dok smo se nas dve spustale presle smo ivicom sanki preko sajle koja je drzala banderu-tako smo mi zavrsile sa nosom u snegu a bandera po sredini puta.Blokirale smo saobracaj!Samo smo se pokupile i gas kuci.
 
Bolje ovako...KAKO se postaje prestar za detinjarije...? :o Ja znam klince koji se nikad nisu igrali(u pravom,nevinom smislu te rechi)ili su bar takav utisak ostavljali...a da to nije povezano sa dechijim nagonom da istrazhuje...mislim na igru kao igru...bez materijalne dobiti...Ja mislim da se svi na izvestan nachin igramo,samo to neko karakterishe drugachije...drugo tabu-i...pa primitivna sredina...pa,bre,kod nas sve mora da se deshava kada to sredina ochekuje da treba..."palanka,zloba,tu kad muva proleti,mora da se chuje..." :lol:
Nego,da maznemo neke gajbe za skijice,sneg se polako topi... 8) :wink: 8)
 
jagodica:
ocu ja mozda na skijanje he ako to pitash. bolje ishta nego nishta

Ljudi...ovde je rech o detinjarijama...skijatjemo se na blatu ako treba,praviti sneshka od lishtja...ne moramo se grudvati :? ...Reke su "odledjene"...zhabice :wink:pa gde su ribice,zhabe,gusterchitji,zmije,nindzha-kornjache :D ...pun je grad kuca sa sjajem u ochima :wink: ...jedna lepa rech,maz i ... svi da vezhemo neku klopu za pojas u kesici 8) pa na rolere,rolshue,bicikle,tricikle...bilo kakve -ikle...ma idi...loptu da ne pominjem...
 
Danas sam, sređujući iz dosade malo po kući, naišao na jedan kliker. Nekada sam ih imao gomilu, godinama sam ih kupovao dok nisam navežbao da igram i da ih osvajam od drugih. Ovo je bio samo jedan, malo izgrebani staklenac, možda i jedini koji mi je preostao. Barem nisam uspeo da nađem drugi. Uzeo sam ga da se malo podsetim, u nedostatku bolje mete koristio sam neku perlu od ukrasa za jelku. Isprva nije ni na šta ličilo, mašio sam samo tako, ali ubrzo sam počeo da ponovo pogađam, bez zapinjanja, čak par puta gađajući 's visa'. Jeste da je to bilo samo ubijanje vremena, ali mi je prijalo.
 
DisMisaL:
Danas sam, sređujući iz dosade malo po kući, naišao na jedan kliker. Nekada sam ih imao gomilu, godinama sam ih kupovao dok nisam navežbao da igram i da ih osvajam od drugih. Ovo je bio samo jedan, malo izgrebani staklenac, možda i jedini koji mi je preostao. Barem nisam uspeo da nađem drugi. Uzeo sam ga da se malo podsetim, u nedostatku bolje mete koristio sam neku perlu od ukrasa za jelku. Isprva nije ni na šta ličilo, mašio sam samo tako, ali ubrzo sam počeo da ponovo pogađam, bez zapinjanja, čak par puta gađajući 's visa'. Jeste da je to bilo samo ubijanje vremena, ali mi je prijalo.

MOJA RENTA ,MOJE SVE 8)
I NEMA DJIDANJA :wink:
A MOZHEMO I NA ROSHU... 8)
 
od defloracije pa na dalje...shatro svi uzhivamo u detinjarijama i chesto odlutamo i setimo se kako smo se smejali nekada...i bude nam milo i lepo na samo trenutak vratiti se u te godine bezbrizhnosti...chistote i sretje...il pak da poludimo makar na dan da ostavimo tmurnu svakodnevnicu i chinjenicu da vreme leti a mi sve stariji...but the truth iz...odavno smo izgubili pravo na detinjarije...sem tih instant excesa koji znaju biti simpatichni...sve ostalo je shablon...sve ostalo je norma...da ne razocharash...da postignesh...da ispunish...svashta neshto al u sushtini detinjarije su samo nit koja nas valjda teshi da eto imamo josh to u sebi...naravno da postoji masa shupljoglavih koji i ne pomisle na pre...i kako je nekad bilo...al govorimo o normalnim ljudima...ne znam to sa detinjarijama...ne postoji granica...ja sam naveo defloraciju shale radi...al u sushtini to je neshto shto bash puno toga povlachi za sobom...ok i to je individualno al mislim da se meni to poklopilo s mnogo chega drugoga...pa kao to je nekagranica...mozhda i ranije...pishe mi se avaj ne znam o chemu a kao detinjstvo je uvek inspiracija a dismis netje da se pita shto sam osvezhio temu i sve...dosadno a ne radim sutra drzhavni praznik...notj i peq me ochi od svega...a ne spava mi se...i dok se zidovi rushe...moj strah nestaje...
 
DisMisaL:
Juce se nije radilo zbog snega, te odlucih da slobodan dan iskoristim tako sto cu otici na grudvanje. Jednostavno mi palo na pamet. I kako mi nije zanimljivo da sam gadjam stubove, setih se druga koji bi mogao da mi pravi drustvo (jer inace ne radi nista, osim sto folira da sprema ispite). Zovem ja njega par puta u toku dana, saljem SMS-ove, on se ne javlja. Tek predvece me zove, kao ocemo li na pice, i ne propusta da prokomentarise kako je on 'prevazisao' takve stvari kao sto je grudvanje. I sta sada treba da radim? Da igram domine, citam novine i budem penzioner sa 25?
Dakle zelim da pitam kada se zvanicno postaje prestar za 'detinjarije'?
Ako ti je duh mlad, onda nikad!
 

Back
Top