kada lazete...

Испада да никад не лажете, ма дајте молим вас...............

Ma, neeee - nego nismo raščistili među sobom šta se tačno podrazumeva kao laž - tu neki računaju baš svaku neistinu tipa: "ne stoji ti loše ta boja", pa do ozbiljnih i ni malo naivnih laži, koje utiču bar na odnos dvoje ljudi, ako ne i na život...
A tu ima baš širok dijapazon...
Ja smatram onim ponižavajućim lažima, koje sam spomenula laži iz straha od kazne, ili posledica učinjenog dela (bilo ono loše ili ne), iz koristoljublja - bilo materijalnog ili emotivnog, sebičnosti, laži radi manipulacije ljudima...ima toga....:)

A što neko slaže da ga boli glava, jer neće da ide negde - nije opasno, ali bi trebao i taj koji laže i taj koga lažu, da malo razmisle zašto među njima nema takvog poverenja i takve blisksoti i razumevanja, da neko ne može da kaže: "danas nisam za društvo, imam druge planove...", a da se druga strana ne uvredi, ili ne shvati pogrešno - da je nepoželjna za druženje oupšte, već da shvati kako joj je i rečeno - da toga dana stvar stoji tako i tako.....
 
Прећутано није лаж, зар не? :)

Кажу да јесте. "Бела лаж". Када се не изговори ништа неистинито, али се прећуткивањем битних делова створи другачији утисак. "Најелегантнија" форма лагања, зато што се ту лаж не може доказати, јер је ни нема.
 
Кажу да јесте. "Бела лаж". Када се не изговори ништа неистинито, али се прећуткивањем битних делова створи другачији утисак. "Најелегантнија" форма лагања, зато што се ту лаж не може доказати, јер је ни нема.

Шалим се ја, пошто овде нема лажова сем мене, а сви некад прећутимо и сви некад слажемо, и сви су слагали да не лажу...:whistling:
И ја наравно, знам д прећуткивање јесте лаж, и баш тако, најелегантнија. И врло се често користи, уствари, најчешће.
 
istina zna vise da vredja...cemu laganje...



Kako čemu? Pa mnogi zato i lažu, da ne bi povredili istinom!

Slažem se da je elegantnije prećutati, i to ipak nije laž - ima to svoje ime, baš zato što postoji razlika.I može se manipulisati i prećutkivanjem, i lažući, ali i istinom se može manipulisati - samo ako se podesi "tajming" - i publika.

A najgora je "poluistina" - mnogo gora od laži - ima trunka istine, pa se ne može dokazati da je laž, ali je tako "frizirana", da ima sve odlike i posledice laži, nanosi veliku štetu onome protiv koga je uperena, a nema odbrane od nje...

Što se vređanja istinom tiče, da li je bolje reći istinu (za koju nas nisu, često, ni pitali) samo da bi se izrekla istina, zato da bi to nekoga povredilo? Dobro, to smo već negde, čini mi se raspravljali...da ne menjam temu...

Ja prećutim mnoge stvari... priličan broj... Moj razlog za to je, uglavnom, taj što ne vidim potrebu da svakom uvek kažem šta mislim, pa čak i ako me ne pitaju, a i kada pitaju, a vidim da ne žele da čuju istinu, već ono što bi im odgovaralo...radije ne kažem ništa, nego da govorim nešto u šta ne verujem, samo da bih zadovoljila nečiju "želju slušalaca", ili nesposobnost da prihvati istinu.
Ima još jedan razlog za prećutkivanje - kada onaj kome bi nešto rekla, uopšte nije u stanju da shvati o čemu je reč... ima suprotne poglede na svet, ili nešto određeno, od mene....i onako se ne bi razumeli...
 
Poslednja izmena:
nekako... pustim... jer svako moze da me laze... retko ko moze da me slaze... osim sebe samog... desavalo mi se vec, puno puta... onda, precutim.. okrenem glavu.... pravim se da nisam cuo... jer znam da ne vredi... i... na kraju... nije to vise ni bitno... koga mi lazemo tad? sebe, ili druge? i zbog cega to radimo? a postoje neke lazi... 'opravdane', kazu oni koji se njima sluze... koje se nekad moraju reci... samo... ponekad se trebamo zapitati jesmo li mi uvek jedini koji znaju da to treba da se desi?
 
Cesto umem da kazem:"Nikad ne lazem i ne umem da lazem". Mozda se nekada desi, poneka sitna laz,ne namerno ili namerno, samo u interesu meni dragih osoba, ali istina u mom slucaju vrlo brzo izadje na videlo.Pocrvenim do neba....
 
Izuzetno cenim iskrenost i otvorenost kod drugih, i sebe, naravno.
Iskrena sam prema svima u okruženju, govorim ono što mislim. Čak i moj izraz lica najčešće može govoriti sam za sebe. :)
Nekada to ne naiđe na razumevanje, ali ne odstupam od svog stava da je istina ono što jedino vredi.
Ako mislim da će nekoga nešto što znam nepravedno povrediti, onda prećutim. Ne "ulepšavam" istinu...
Ne dešava mi se to često, čak šta više, skoro da se i ne sećam kada sam poslednji put bila u situaciji da prećutim istinu.
Generalno, prećutim majci ponešto što znam da bi je stresiralo...
Odnos sa partnerom se bazira na potpunom poverenju u onog drugog, bez laži. Do sada je bilo tako,
i nadam se da neće biti razloga da i dalje ne bude.
 
ja imam problem sa laganjem, jednostavno neznam lagati, neznam neke stavri prećutati, iako znam da bi u tom trenutku možda bilo najpametnije da ništa ne kažem. ALI NE IDE. Jednostavno sam previše iskrena, kako kažu: ŠTO NA UMU TO NA DRUMU, a time često znam povrijediti ljude. Dečko mi je često puta govorio za neke stvari da je bolje da sam ćutala nego što sam mu takvu istinu bacila pred nos. možda to nije ni do istine, nego do načina kako to kažem, kod mene nema uljpšavanja, okolo naokolo, već direktno u facu, baš kako mislim. Neki kažu ad mi e to vrlina, neki misleda je mana. Ja lično to smatram manom.
 
Slazem kad moram, uglavnom sitnice, da ne povredim nekog ili da izbegnem objasnjenja koja me zamaraju, ali da izmisljam neke price ili situacije duze od dve recenice, to me stvarno mrzi,
a inace moj muskarac slaze dok trepne, i ja to znam, jer slusam dok laze druge ljude telefonom, pa jasno provalim kad slaze i mene... Inace to super radi, a mislim i da treba
Oni koji manje lazu, vise su puta zajebani u zivotu i najebali, nego okoreli lazovi.
Laganje je talenat
 
slaze svako sto pricas ti nova nema ovde osnovaca bar ne na ovom pdf-u
ne mozes da izbegavas obaveze rodis dete a onda kazes pa to je moralno zato sto drustvo..pitanjeje jel tebi to okej ?? ako jeste meni nije
laganje je talenat ako dodjes do krvavog noca puno srece ti zelim da nadjes takvog muskrca :lol: ako si ruzna nauci da shipu mozda ti se posreci i svidis mu se kao ljubavnica - nema tu mudrolija velikih ;)
 

Back
Top