Kad čovjek voli ženu...

Pa dobro, moj je crnogorac i vrhunac romantike je viđi mjeseca skini gaće
IMG-20201213-WA0004.jpg
 
Јако је корисно знати да те неко цени. А будући да дела сама по себи не говоре много, потребне су и речи. Ипак смо ми људи а не животиње. ( Вербално изражавање је карактеристика људи. ) И ово важи не само за љубавне већ и за пословне односе. Јако је битно добити позитивну повратну информацију, и то не само општу, која се односи на твој целокупан рад, већ и специфичну, која се односи на појединачне делове твог доприноса. У недостатку истих, а поготову у искључивом присуству негативних повратних информација, опада ентузијазам, ствара се осећај несигурности и полако се јавља жеља да се дати односи напусти. Што се тиче шаблона, нико те не приморава да се држих истих. Нико те не спречава да пронађеш свој начин да вербално изразиш своја осећања.
svako prema svom iskustvu. Niko nije lud raditi stvari na kojima je vec pogresio i suprotno, raditi ono sto se pokazalo pozitivnim.
 
svako prema svom iskustvu. Niko nije lud raditi stvari na kojima je vec pogresio i suprotno, raditi ono sto se pokazalo pozitivnim.
Zanimljivo.
Zbog lošeg iskustva , i osobe kojoj se to govorilo a nije "zasluživala" , sad treba svakoj osobi i koja zaslužuje lepe reči, ne reći ih, jer je jednom jedna osoba u našem životu bila nedorasla tom našem osećaju.
To znači da em što je ta osoba "upropastila" jedan period našeg života, em ispade da i dalje upravlja sa njim, jer na osnovu nje miniramo sve nove odnose. I gde treba da se otvorimo nećemo, jer je jednom jedna osoba bila loša. :(
Cvrc.
Nema logike.
Niko nije lud raditi stvari na kojima je vec pogresio i suprotno, raditi ono sto se pokazalo pozitivnim.
Svaka je osoba priča za sebe , i treba joj pristupiti na drugi način , a ne povezivati je sa prethodnom. Znači ovako kažnjavamo novu osobu za ono što je stara uradila ? Ccc
 
Могли би да полемишемо око тога. Васпитање мушке деце као узрок неисказивања емоција, бла бла бла..
То имати муда је више фигуративно, осећати се мушкарцем а ипак показати емоцију и говорити о њој није баш честа појава.
Сад можеш да кажеш нешто о мом погрешном избору :D
Свакако није (бар мени) паметно говорити о љубави на почетку везе, оптерећује, очекује да осећам исто итд..
Зато ипак мислим да ,,волим те" треба одговорно изговарати а касније и континуирано, јамачно.:D

Mislim da je to "vaspitanje dece" odavno prežvakana tema ovde i da se zapravo više to i ne radi.

Trenutni mladi očevi koje viđam uopšte nisu ono što su bili naši očevi u odnosu prema ženama, deci, sebi samom, muškarci nam odaaavno nisu ono što su bili naši očevi, tako da mislim da je to sve priča ostala od nekih prošlih generacija.

Naravno da je suludo reći nekome da ga voliš posle 15 dana ili 30 dana... Ali vremenom to sve dođe na svoje.

A mislim i da ljudi ćute kao riba na suvom, progovoriš lepo, objasniš partneru ko si, šta si, šta očekuješ, šta može da se desi pa nema ni opterećenja.

A o tvom pogrešnom izboru ne mogu da pričam jer ne znam ni tebe, ni izbor ti :D
 
Zanimljivo.
Zbog lošeg iskustva , i osobe kojoj se to govorilo a nije "zasluživala" , sad treba svakoj osobi i koja zaslužuje lepe reči, ne reći ih, jer je jednom jedna osoba u našem životu bila nedorasla tom našem osećaju.
To znači da em što je ta osoba "upropastila" jedan period našeg života, em ispade da i dalje upravlja sa njim, jer na osnovu nje miniramo sve nove odnose. I gde treba da se otvorimo nećemo, jer je jednom jedna osoba bila loša. :(
Cvrc.
Nema logike.

Zapravo, ima logike.

Ne kažem da je pametno i dobro, ali ima logike. Prosto, ljudi pamte gde su bili povređeni, kako, razvijaju odbrambene mehanizme na konto toga, što je i normalno. To mozak radi sam kod mnogih, ne zato što oni žele.

I naravno da jedna osoba može dosta da te poremeti, što kažeš ona nastavlja da kontroliše tvoj život i nakon toga, ali zamisli da ti se posle jedne takve desi druga takva, a ti još u glavi povežeš da se to desilo jer nisi bio na oprezu posle prve.

To je siguran cement, beton posle.
 
Ima samo logike da nas svako iskustvo čini upućenijim u to kroz šta smo prošli. Ali minirati svoj sopstveni život i bežati od ljubavi, ne otvoriti se, je bzvz. Na kraju krajeva, šta i ako se opet omaši ? Niko nije umro od toga. A vredi naći nekoga zbog koga će to biti sve kako treba
 
Ima samo logike da nas svako iskustvo čini upućenijim u to kroz šta smo prošli. Ali minirati svoj sopstveni život i bežati od ljubavi, ne otvoriti se, je bzvz. Na kraju krajeva, šta i ako se opet omaši ? Niko nije umro od toga. A vredi naći nekoga zbog koga će to biti sve kako treba

Sto ljudi - sto ćudi. Nekog ojača ono što ga ne ubije, nekog otera u depresiju, na lekove, nekog udari na nešto peto.

Suštinski, iza svega toga je samo želja čoveka da ne traći uludo godine i svoje resurse na nekoga ko toga nije vredan.
 
Sto ljudi - sto ćudi.
Upravo tako, samo rasplićem sveprihvatljivu misao da ako si imao nekog kretena jednom u životu, trebaš da "mrziš" sve živo. I slupaš sebi život.
Jok.
Moj život nisu ostaci nekog izmrcvarenog odnosa ili događaja. Svakako da je to na mene nekako uticalo, ali glavan lik oko koga se vrti radnja mog života sam ja , a ne oltari nekoj bivšoj ljubavi, događaju ili tragediji.
 
Upravo tako, samo rasplićem sveprihvatljivu misao da ako si imao nekog kretena jednom u životu, trebaš da "mrziš" sve živo. I slupaš sebi život.
Jok.
Moj život nisu ostaci nekog izmrcvarenog odnosa ili događaja. Svakako da je to na mene nekako uticalo, ali glavan lik oko koga se vrti radnja mog života sam ja , a ne oltari nekoj bivšoj ljubavi, događaju ili tragediji.

Ma naravno.

Ne znam od koga sam čuo, ali ide otprilike ovako "ljutnja je kazna koju sam sebi daješ za postupke drugih".

I saglasan sam, mislim da ti ljudi koji naprave nešto loše kao najveću moguću kaznu mogu da dobiju da se ne baviš njima, da su ti nebitni i da ti nisu deo nikakve priče. To ih više šokira nego bilo šta drugo.
 
Zanimljivo.
Zbog lošeg iskustva , i osobe kojoj se to govorilo a nije "zasluživala" , sad treba svakoj osobi i koja zaslužuje lepe reči, ne reći ih, jer je jednom jedna osoba u našem životu bila nedorasla tom našem osećaju.
To znači da em što je ta osoba "upropastila" jedan period našeg života, em ispade da i dalje upravlja sa njim, jer na osnovu nje miniramo sve nove odnose. I gde treba da se otvorimo nećemo, jer je jednom jedna osoba bila loša. :(
Cvrc.
Nema logike.

Svaka je osoba priča za sebe , i treba joj pristupiti na drugi način , a ne povezivati je sa prethodnom. Znači ovako kažnjavamo novu osobu za ono što je stara uradila ? Ccc
cemu onda zivotno iskustvo ? Covek se uci na iskustvu kako bi mu to, sto nauci, pomoglo da u buducnosti prodje sa sto manje problema.
Naravno, ako smo jednom proziveli neprijatne trenutke sa nekom osobom, necemo se u buducnosti vezivati za osobu slicnog karaktera sa kojom mozemo opet doziveti potencijalno lose momente.
 
Pa cesto se ponavljaju sabloni ne vara instinkt
zgodno je nama ako smo mi ti nepoverljivi, kao , super, mi se čuvamo, mi se pazimo, znamo šta može da se desi, bla, bla, bla... A šta kad ti je mnogo stalo do partnera, a on sav u strahu od tebe, zbog prethodne veze :roll: i u gardu, i ne popušta...pa nije 'udobno' u takvoj vezi...

Smoriše više ljudi sa tim "pazim se" , " čuvam se", pa sad ako nekog i voliš ne možeš mu reći, odma si mu sumnjiv 😁 zašto to govoriš :D il one ludačke taktike iz tinejdž doba, "neću da joj se javim neko vreme, udaram joj čežnju" :dash: o ljudi moji, ode život, a svi tvrde neki pazar...
 
zgodno je nama ako smo mi ti nepoverljivi, kao , super, mi se čuvamo, mi se pazimo, znamo šta može da se desi, bla, bla, bla... A šta kad ti je mnogo stalo do partnera, a on sav u strahu od tebe, zbog prethodne veze :roll: i u gardu, i ne popušta...pa nije 'udobno' u takvoj vezi...

Smoriše više ljudi sa tim "pazim se" , " čuvam se", pa sad ako nekog i voliš ne možeš mu reći, odma si mu sumnjiv 😁 zašto to govoriš :D il one ludačke taktike iz tinejdž doba, "neću da joj se javim neko vreme, udaram joj čežnju" :dash: o ljudi moji, ode život, a svi tvrde neki pazar...
Ma ja jok samo u rebra direktno ,ne desava se to cesto da bih kalkulisao,a necu ni da crtam ako citaju izmedju redova,taj stav i ego ih sve iebe,teraju po svom neke bodove skupljaju, prodje zivot u racunima ko je koga zajebo,bas bih voleo da pogresim ,da me neko prijatno iznenadi ali nece se desiti u ovom zivotu
 
cemu onda zivotno iskustvo ? Covek se uci na iskustvu kako bi mu to, sto nauci, pomoglo da u buducnosti prodje sa sto manje problema.
Постоје две основне врсте људи. Они који имају јасно дефинисан идентитет, који знају шта су и шта желе да буду и који не одступају од тога: и они који немају сталан и чврст идентитет и који исти формирају на основу онога што је тренутно популарно.

Ако припадаш овој првој врсти, онда то значи да имаш, или барем да би требало да имаш, неку представу о томе каква жена ти одговара. У том случају, тражи такву а ове остале заобилазиш. Животно искуство, у том контексту, би требало да ти покаже где требаш да тражиш и да ти помогне како што раније да препознаш ко је какав. Самим тим, то што нека, па можда и већина, не цени, како ти кажеш, "џентлмена са финим понашањем" који, морам опет поменути, није нужно конвеционалан, не треба да те тангира ако сматраш себе припадником те врсте.

Ако припадаш овој другој, ти си камелеон који настоји да буде у тренду, па самим тим требаш да радиш шта год тренутно функционише код највећег броја жена. Ако то подразумева да непознатој девојци приђеш и кажеш "Отресо би те ко медо крушку", онда то без икаквог питања и радиш. Знаш како воле да кажу ти типови, "Или ћеш се прилагодити или ћеш изумрети".
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo.
Zbog lošeg iskustva , i osobe kojoj se to govorilo a nije "zasluživala" , sad treba svakoj osobi i koja zaslužuje lepe reči, ne reći ih, jer je jednom jedna osoba u našem životu bila nedorasla tom našem osećaju.
To znači da em što je ta osoba "upropastila" jedan period našeg života, em ispade da i dalje upravlja sa njim, jer na osnovu nje miniramo sve nove odnose. I gde treba da se otvorimo nećemo, jer je jednom jedna osoba bila loša. :(
Cvrc.
Nema logike.

Svaka je osoba priča za sebe , i treba joj pristupiti na drugi način , a ne povezivati je sa prethodnom. Znači ovako kažnjavamo novu osobu za ono što je stara uradila ? Ccc

Какву ти хоћеш логику када је љубав у питању.

Чим крене логика и рацио, нема више волим те...

Љубав је ирационална, тако нека и остане !
 

Back
Top