Kaballah

Misha :.:
Jako su shture knjige za pocetnike i napisane nejasnim recnikom. Pokusacu da ti izadjem u susret i da ti navedem barem dve knjige koje smatram da ce ti biti od koristi
1. Tot Tarot - Alister Krouli
2. Kljucevi Arkana - Maja Mandic
Posbeno bi ti preporucio ovu drugu knjigu ,primetices da su knjige vezane za tarot ali veruj mi upravo je to oo sto bi volela da procitas. Pozz
Bez ljutnje ali ako pocne od Kroulija, nista nece da shvati. Daj nesto pristupacnije ali da ne bude direktno vezano za tarot. Osnovno o drvetu zivota npr, jer se tarotom prica komplikuje.
 
ОВО СВЕ ГОВОРИ О КАБАЛИ

...............................• другом разлогу, који је сујеверје.

Други разлог заснива се на сујеверним веровањима, којих се придржавају жидови, која припадају области магије, врачања, кабале и другим тајним обредима; они управо верују, да је за те ђаволске радње неопходна хришћанска крв. Од свих тих сујеверја указаћу само на једно, које се тиче Божијег проклетства, које је снашло бедни народ израиљски и предсказаног самим Мојсејем следећим изразима: ''Поразиће те Господ проказом мисирском... злом проказом на коленима и голенима, од које се нећеш моћи исцелити'' (Пон.зак. 28, 27, 35).........
 
Jedino je Hristos umro i vaskrsao,onaj satanista Krouli svakako da nije. Drzite se Isusa Hrista i Njegove pravoslavne crkve.Nemojte da vas zla zelja vuce u propast.
 
Не могу да верујем.
С једне стране вештина, па вештина са друге секта, истина је само у православљу... као да истина може бити "у" нечему...
Ајде, треба нешто знати и о Кабали, дубоке су то филозофије, али како бре да нико не доведе у везу са јудеомасонеријом, па касније темпларима. Па знати ли ви да је Буш кабаалиста. А онда бисмо могли да видимо и идеогенезу хришћанства, рецимо како то да су га измислили Јевреји, а нису га прихватили?!?
И, ово ће се свидети некима:
ПРАВОСЛАВЉЕ ЈЕ ПОСТОЈАЛО И ПРЕ ХРИШЋАНСТВА.
 
Duh Sekire:
Не могу да верујем.
С једне стране вештина, па вештина са друге секта, истина је само у православљу... као да истина може бити "у" нечему...
Ајде, треба нешто знати и о Кабали, дубоке су то филозофије, али како бре да нико не доведе у везу са јудеомасонеријом, па касније темпларима. Па знати ли ви да је Буш кабаалиста. А онда бисмо могли да видимо и идеогенезу хришћанства, рецимо како то да су га измислили Јевреји, а нису га прихватили?!?
И, ово ће се свидети некима:
ПРАВОСЛАВЉЕ ЈЕ ПОСТОЈАЛО И ПРЕ ХРИШЋАНСТВА.
Ko kaze ja sam vec negde i napisao da kabala ima dobre temelje i u slobodnom zidarstvu i to porpilicno dobro samo sto me je neko ispljuvao kada sam to rrekao i povezao ali verujte ima i te kako sto mogu i lako pojasniti koga zanima...
Hm pa ne bi se bas usudio da to tyako nazovem u vezi Hriscanstva, tacno je to da su jevrejski disidenti bili ti koji su poveli pokret koji je kasnije nazvan Hriscanstvom.
Onaj ko zna iole pocetak tog pokreta zna da se zvao Nazorejima ili Nazarenima sto bi mi sada sa ove distance nazivali i Nazorejska sekta ali ajde prikladnije je da kazem Kumranska zajednica je ta koja je iznedrila Hriscanstvo....
 
mojra:
Bez ljutnje ali ako pocne od Kroulija, nista nece da shvati. Daj nesto pristupacnije ali da ne bude direktno vezano za tarot. Osnovno o drvetu zivota npr, jer se tarotom prica komplikuje.
Slazem se sa tobom ali u tim knjigama lepo se objasnjava i to dobrim delom sta je to kabala njena filozofija itd...
Evo pre neki dan kupujuci neke knjige na platou primetio sam jednu knjigu vezano za kabalu pa cu je i ovim putem i navesti mislim da bas objasnjava pocetnicima sta je to kabala.
"Kabala i njena simbolika" Gershom Sholem

btw knjiga nije skupa pristupacna je tako da ko voli nek izvoli...
 
Misha :.:
Ko kaze ja sam vec negde i napisao da kabala ima dobre temelje i u slobodnom zidarstvu i to porpilicno dobro samo sto me je neko ispljuvao kada sam to rrekao i povezao ali verujte ima i te kako sto mogu i lako pojasniti koga zanima...
Hm pa ne bi se bas usudio da to tyako nazovem u vezi Hriscanstva, tacno je to da su jevrejski disidenti bili ti koji su poveli pokret koji je kasnije nazvan Hriscanstvom.
Onaj ko zna iole pocetak tog pokreta zna da se zvao Nazorejima ili Nazarenima sto bi mi sada sa ove distance nazivali i Nazorejska sekta ali ajde prikladnije je da kazem Kumranska zajednica je ta koja je iznedrila Hriscanstvo....

Naravno, mene zanima!
Hvala unapred!
Ovo je i tema za to - tako da, da sve nas zanima!
Naravno, ako nekog ne zanima, nek promeni temu...
( koliko reci zanima u jednoj recenici ... uzas!)
Dakle, slobodni zidari?

@ Mara M - Ako neces Mahabharatu, pocni sa Borhesom!
 
"...Сада је време да покажем како демони бораве у синагоги, не само на самом месту већ такође у душама јевреја. Као што Христос рече: Када изађе један нечисти дух, он иде кроз пуста места тражећи остале. Ако их не нађе он каже, вратићу се кући. И вративши се налази је празну поспремљену и сређену. Тада он одлази и доводи са собом још седам других духова горих од себе и они улазе у њега (човека) и стање његово бива горе него пре. Тако ће бити и са овим родом..."

Свети Јован Златоусти
 
MiEnA:
Naravno, mene zanima!
Hvala unapred!
Ovo je i tema za to - tako da, da sve nas zanima!
Naravno, ako nekog ne zanima, nek promeni temu...
( koliko reci zanima u jednoj recenici ... uzas!)
Dakle, slobodni zidari?

@ Mara M - Ako neces Mahabharatu, pocni sa Borhesom!

Da veza postoji kabala ,talmud...
Drvo zivota ,preko njega je dosta toga objasnjeno ,a tice se slobodnih zidara...
EN SOF AUR
 
Misha :.:
Ko kaze ja sam vec negde i napisao da kabala ima dobre temelje i u slobodnom zidarstvu i to porpilicno dobro samo sto me je neko ispljuvao kada sam to rrekao i povezao ali verujte ima i te kako sto mogu i lako pojasniti koga zanima...
Hm pa ne bi se bas usudio da to tyako nazovem u vezi Hriscanstva, tacno je to da su jevrejski disidenti bili ti koji su poveli pokret koji je kasnije nazvan Hriscanstvom.
Onaj ko zna iole pocetak tog pokreta zna da se zvao Nazorejima ili Nazarenima sto bi mi sada sa ove distance nazivali i Nazorejska sekta ali ajde prikladnije je da kazem Kumranska zajednica je ta koja je iznedrila Hriscanstvo....

Извини нисам можда видео.
Што се тиче хришћанства/јеврејства, само пар питања за размишљање. Дакле, оно фамозно КОМЕ ЈЕ ОДГОВАРАЛО:
1) Јеврејски бог не зна за милост, хришћански налаже праштање и љубав према непријатељу.
2) Јеврејски бог подржава лично богатство и моћ, хришћански сматра да је то зло.
3) У средњем веку се веровало (међу хришћанима) да финансије нису нешто достојно човека (види тачку 2) па су Јевреји морали да се баве банкама, кад им већ нису дали земљу. И ко је ту профитирао...
 
Duh Sekire:
Извини нисам можда видео.
Што се тиче хришћанства/јеврејства, само пар питања за размишљање. Дакле, оно фамозно КОМЕ ЈЕ ОДГОВАРАЛО:
1) Јеврејски бог не зна за милост, хришћански налаже праштање и љубав према непријатељу.
2) Јеврејски бог подржава лично богатство и моћ, хришћански сматра да је то зло.
3) У средњем веку се веровало (међу хришћанима) да финансије нису нешто достојно човека (види тачку 2) па су Јевреји морали да се баве банкама, кад им већ нису дали земљу. И ко је ту профитирао...

Sve je to u redu samo kada bi se jos i sprovodilo u delo na zalost ratovi su se ugavnom vodili iz verskih razloga tako da ta ljubav prema neprijatelju ne pije vodu vise je to samo teorija kao i sve drugo sto se tice i kod ostalih drugih religija
 
Ja mislim da je temi mesto ovde. Gde bi bilo inache?

Shto se tiche tvog pitanja, mislim da je ovde tle izuzetno nepogodno za ezoterichke discipline. Pravoslavlje, pravoslavlje, i samo pravoslavlje... Uostalom, videcesh... sad ce krenuti da se javljaju.

A?

El neko pomenuo pravoslavni ezoterizam?

... zestoka tradicija .... preuzeta i usvojena iz drevnog sveta mrtve civilizacije...

joj

:D
 

Back
Top