Kaballah

Da ponovim - SVIMA OSTALIMA - Odlicna POCETNICKA LITERATURA - Borhes!!! Ili Mahabharata i Ramajana...

p.s. Ljudi, kaballah je jedna jako lepa i plemenita stvar - bar meni tako deluje na osnovu ovo nesto malo podataka koje imam...

p.p.s. Hvala za Pi, cula sam za film, ali nikako nisam mogla da ga pronadjem sa titlom...
 
MiEnA:
@ KiM - Prijatelju, aman, jel do sad nisi skontao da je ovo jedna OTVORENA I TOLERANTNA oblast, pre svega SIROKA, i mislim da sa tako ogranicenim stavovima nema razloga da dolazis ovde i ... sta zapravo ti radis ovde - mrzis sve ostale i objasnjavas nam kako smo debili zato sto nas zanima nesto sto nije u tbvom domenu interesovanja?
Pa, demokratija ti je to - da, potrazi u Vujakliji, i da, zahteva odredjeni STEPEN svesti...
So, najljubaznije, idi popij caj u nekoj 'Svastari' i sl... ovako se samo mucis i ti i mi... Zar ne?
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE!

Али ви не живите ви са тим хрлите у СМРТ ДУХОВНУ, а после и физичку
 
Svako ucenje je dobro koje progira ljubav, obzirom da se predstavljas za ortodoksnog hriscanina plasim se da si i vise nego zastranio u samoj svojoj ogranicenosti, odbacujes i siris mrznju (mozda sam se pogresno izrazio NETRPELJIVOST) prema svemu onome sto se kosi po nekim tvojim shvatanjima ali evo sad cu i ja tebi nesto reci sto nisi do sada znao a kosi se sa danasnjim hriscanskim principima.
Ovo sto cu reci za vecinu danasnjih svestenika sa ovakvim verovanjem ja cu biti jeretik, ali za hriscane do Drugog vaseljenskog sabora u Carigradu ne bih to bio. Tada su se crkveni velikodostojnici saglasili da deo Biblije koji govori o reinkarnaciji, koji ocigledno govori o vracanju u novi zivot, vise ne tumace tako.
Dakle sada i sam shvati ko ti diktira tvoja ubedjenja i tvoje verovanje u "nesto" zvali mi to Bog ili Priroda ili nesto sto ni sami ne poznajemo a zeleli bi da spoznamo...
 
Није савако учење које пропагира љубав добро. Еви нпр. римо-католици прпагирају љубав а вамо побише сваког ко не жекли то њихово секташко.
А о јеховим адвокатима да и не говорим
 
@KiM - Pazi, prijatelju, Da ti kazem ja nesto laicki o toj tvojoj ljubavi...

ako nisi primetio, tvoj avatar ima STIT i DVA MACA...
Bas, ovako, otvoreno, u duhu ljubavi...
I to je sve sto mogu da ti kazem, a ti bi trebao da sam skontas...

Naravno, ponovicu ono od prethodni put - ZVI I PUSTI DRUGE DA ZVE....
 
MiEnA:
@KiM - Pazi, prijatelju, Da ti kazem ja nesto laicki o toj tvojoj ljubavi...

ako nisi primetio, tvoj avatar ima STIT i DVA MACA...
Bas, ovako, otvoreno, u duhu ljubavi...
I to je sve sto mogu da ti kazem, a ti bi trebao da sam skontas...

Naravno, ponovicu ono od prethodni put - ZVI I PUSTI DRUGE DA ZVE....

Ајдееееееееееееее, а ја мислио да су то маслинове гранчице, слага ме човек када ми даде аватар, ето па веруј неком.
СТРАШНООООООООООО :oops:
 
A je l' zna neko kakva je razlika između starih kabalističkih dela o Devekutu i hasidskih?
Bogu je čovek potreban da bi ON dovršio svoje stvaranje.
Tako je po hasidima.
I ono o moći mi zanimljivo...Kabalisti su, naime, odstupali od stava da Bog neizreciva stvarnost, nedostupna ljudskom razumu. Kad završi stvaranje, onda se ljudi otkupljuju. Moraš da imaš debelo pokriće da bi se otkupio. Sve je kao posao kod Juda, pa tako, čovek u judazmu radi za Boga. A sve je istovremeno i prst sudbine.
Praktično, nema šta.
 
ima par nagovestaja da je ovoj ljudskoj epohi/si dato da Coveku ( do zavrsetka Stvaranja) da ljubav. Malo paradoksalno za vreme u kome zivimo, ali i Rimljani su bili ti koji su Mu usadili pravdu...

pa bi onda nas zadatak bio - budjenje 'organa' za ljubav...
Zato je to toliko i tesko...
 
Ej,davno me neko nije nasmejao kao Nexus 6 sa svojim komentarom o Zilotovom duhu koji zivi kroz Kim-a.Stvarno ljudi, informisite se malo pre nego sto pocnete sa pljuvacinom,mislim,ja sam ateista,ali covek treba da ima znanje i da ga prenosi i ako nesto ne valja da ima argumente za to i da objasni ljudima koji su mozda u dilemi na koju stranu da krenu.To je jedini pravi nacin da odvratis nekoga od sekte,ili da pomognes nekome da veruje u ono sto smatras ispravnim.A svako neka razmisli i mucne glavom pre nego sto se opredeli.
 
'' Како је могуће бити тужан, кад је Христос васкрсао'' епископ Стефан (Никитин)

Штампа се по: Крволочно убиство: Разобличења грчког монаха Неофита, бившег јудејског рабина, 2. изд./Прев. В.А. Комарова СПб., 1913. Монах Неофит, који је живео у другој половини XVIII-почетком XIX, до својих 38 година био је рабин, а затим је примио Хришћанство и приступио у грчки манастир. 1803 године он је издао на молдавском језику књигу ''Оповргавање религије јевреја и њихових обреда Светим Писмом Старог и Новог Завета'', чији део представља и овај изложени одломак.

Књига монаха Неофита


"• другом разлогу, који је сујеверје.

Други разлог заснива се на сујеверним веровањима, којих се придржавају жидови, која припадају области магије, врачања, кабале и другим тајним обредима; они управо верују, да је за те ђаволске радње неопходна хришћанска крв. Од свих тих сујеверја указаћу само на једно, које се тиче Божијег проклетства, које је снашло бедни народ израиљски и предсказаног самим Мојсејем следећим изразима: ''Поразиће те Господ проказом мисирском... злом проказом на коленима и голенима, од које се нећеш моћи исцелити'' (Пон.зак. 28, 27, 35).

Ова ужасна болест, увек је била и јесте веома честа међу јудејима, много чешћа него што се мисли... И зато када хахам посећује болесне, који су погођени њоме и даје им лекове, он их у исто време кропи хришћанском крвљу, уколико располаже таквом, као јединим средством исцељења... "
 
Mara M:
Ej,davno me neko nije nasmejao kao Nexus 6 sa svojim komentarom o Zilotovom duhu koji zivi kroz Kim-a.Stvarno ljudi, informisite se malo pre nego sto pocnete sa pljuvacinom,mislim,ja sam ateista,ali covek treba da ima znanje i da ga prenosi i ako nesto ne valja da ima argumente za to i da objasni ljudima koji su mozda u dilemi na koju stranu da krenu.To je jedini pravi nacin da odvratis nekoga od sekte,ili da pomognes nekome da veruje u ono sto smatras ispravnim.A svako neka razmisli i mucne glavom pre nego sto se opredeli.

izvinjavam se...komentar je bio o tome da Mihajlov duh zivi kroz KiM...posto je u pitanju ista osoba, sa razlicitim nikom...
 
ja se ne predstavljam lazno...
ti si taj ko laze...
a ko laze, taj krade...
ko krade, taj ide u zatvor...
ko ide u zatvor, njega guze oni robijasi, tamo...
bolje pripazi ledja kada ti ispadne sapun, za vreme kupanja...
 
Nexus 6:
ja se ne predstavljam lazno...
ti si taj ko laze...
a ko laze, taj krade...
ko krade, taj ide u zatvor...
ko ide u zatvor, njega guze oni robijasi, tamo...
bolje pripazi ledja kada ti ispadne sapun, za vreme kupanja...
Који си ти специјалац, какав дух толеранције.


Премудрости Соломонове
Глава 1.
3 Јер развратне помисли одвајају од Бога,
искушавана пак сила Његова изобличава безумнике.

4 У злорадну душу неће ући Премудрост
нити ће се настанити у тијело оптерећено гријехом.

5 Јер Свети Дух поуке избјећи ће превару
и уклониће се од помисли неразумника
и провјериће се кад наиђе неправда.
 
Za Nexusa 6: Nisi me dobro shvatio,u stvari je se nisam dobro izrazila.Meni je to bilo smešno u pozitivnom smislu,i nije da nisam u toku,pratila sam diskusije,možda sam pomešala imena,ali znam kakvih fanatika ima,a ja to ne volim,svaki fanatizam je doneo nešto loše od kad je sveta i veka.Setite se samo inkvizicije!!!Zamislite te ljude koji su umirali u najvecim mukama zato što je neko verovao da će tako biti bliži Bogu,a u isto vreme zadovoljavao svoje bolesne sadističke potrebe!Ovo je samo jedan od primera,a ima ih milion. A da ne spominjem naše sveštenike koji krštenje i sahrane naplaćuju u evrima.Mislim,i ako ima Boga ne bih da me oni vode kod njega.Bojim se gde bih zavrsila.
 
I na žalost, udaljili smo se od teme,a ja bih stvarno nešto više da saznam o kabali,iz čiste radoznalosti.Ako moze neka mi neko preporuči dobru knjigu,ali ja ne bih da čitam ˝Mahabharatu˝(valjda sam to ispravno napisala)
 
Jako su shture knjige za pocetnike i napisane nejasnim recnikom. Pokusacu da ti izadjem u susret i da ti navedem barem dve knjige koje smatram da ce ti biti od koristi
1. Tot Tarot - Alister Krouli
2. Kljucevi Arkana - Maja Mandic
Posbeno bi ti preporucio ovu drugu knjigu ,primetices da su knjige vezane za tarot ali veruj mi upravo je to oo sto bi volela da procitas. Pozz
 

Back
Top