Kaballah

judaizam postaje veoma popularan u svetu,i evo polako i nas intrigira jer su kabalini prometeri javne licnosti na koje se ugledaju ostali ljudi,bez svoje duhovno izgradjene licnosti......inace to je antihriscansko verovanje,i licno mislim religija koja ce se prosiriti i sa njom cemo i zavrsiti ......a posle Strasni sud i podela na levo i desno......
 
Banshee:
nego,oce neko jos nesto da kaze o kabali?ja bas nista ne znam o tome...a ne da mi se da trazim :roll:
4.gif
KABALA NA MESTU PRAVOSLAVNOM.................
 
Pa ovako za pocetak, Kaballah ima 10 sefirota na tzv. Drvetu Zivota:

1 Kether

2 Chokmah

3 Binah

4 Chesed

5 Geburah

6 Tifereth

7 Netsach

8 Hod

9 Yesod

10 Malkuth


Koga zanima dalje mozemo da razradjujemo...
 
pa dobro.meni se vishe svidja hinduizam,egipatka religija,kritsko-mikenska kultura,grchko vajarstvo,mesopotamijski osmesi,hrishcanska ljubav~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
ZILOT IZ CACKA:
4.gif
KABALA NA MESTU PRAVOSLAVNOM.................
hehehe....koje placne oci i tuzna faca ovog smajlija :lol:
nije kabala na mestu pravoslavnom jer kod mene nema mesta ni za jedno ni za drugo.
interesuje me jer o kabali bas nista ne znam a red bi bio,ako nista drugo a ono informativno...
 
Kabala jeste jako interesntna tema. Predstavlja filozofiju zivota koja se temelji kako sam ovde vec procitao na tzv. "Drvo Zivota". Naravno da nije sekta ,vec magijska oblast. Na zalost ima dosta sekti koje primenjuju kabalu na njima potreban nacin. Iz tog razloga treba biti oprezan ako neko zeli da se upusti u izucavanje Svete Kabale.
Postoje odredjena pravila u izucavanju Kabale. Najbitnije je pronaci dobrog ucitelja ili on Vas da pronadje obicno to biva na izgled potpuno slucajno...
Inace Kabala je zastupljena kod mnogih tajnih redova kao i Masonskih o cemu je bilo reci u temi koju sam ja postavio: http://forum.krstarica.com/threads/69780
Jako je shtura literatura koja moze uvesti ucenika u njene tajne i ucenja, Krouli je jako dobro obradio i obrazlozio u svojim knjigama kabalu ali na zalost za pocetnike i nije bas najsjajnije da odmah koriste tu literaturu...
 
Dobro sad, ne treba neizbezno uplitati kabalu i slobodno zidarstvo.
Prvo, kabala kao magijska vestina datira na Bliskom istoku jos ko zna od kad, a postoje neki njene beleske o njoj u Tori i Bibliji, kao recimo providjenje proroka Jezekilja koji ugleda "bozansku kociju koja je razmicuci izletala u plamenu iz oblaka, i tron Gospodnji." Kaze se da je ta vestina bila od vajkada prisutna kod Jevreja.

Neke detaljnije beleske o bavljenju kabalom medju Jevrejima se nalazi u spisima rabina iz 12-13 veka. Ubrzo posle, ona se prenosi na tlo Evrope i postaje izuzetno popularna praksa mracnih ucenjaka Paracelzusa i Pika de Mirandele.
U njenim osnovama su takodje utemeljena i ucenja hermetizma i pitagorejstva, kao i neznatna ucenja koja poticu iz Egipta. Kabala je takodje bila vrlo popularna i upraznjavana u Vizantiji, odnosno romaniji, dok car Konstantin nije preduzeo odlucne mere protiv bogumila, pogotovo manihejaca odnosno gnostika. Ista sudbina je sacekala i magove iz Spanije nakon inkvizicije i bivali su proterivani zajedno sa Mavrima. Ova vestina je jedino duze zazivela, i uz opreznost prezivela sve represije u tamnim potkrovljima i kuloarima Nemacke, ostalih germanskih zemalja ponajvise. Tamo nikad nije bila ugusena do kraja...

Ono sto u 19-20 veku pripisuju sekte Zlatne zore, Krouli, Slodno zidarstvo, Ordo templi orientis, Rosenkreuz, su njihova glediste i njihove pretenzija da u nju dodaju svoje odredjene jedinstvene elemente kako bi u njoj ostavili pecate svojih organizacija.

6851.gif
 
КиМ:
ПА сви су АЛИ ЈЕ ИСТИНА САМО У ПРАВОСЛАВЉУ.
То се појавило и у Дану Независности када је отац главног јунака позвао на молитву.
KiM pitanje za tebe iz koje si familije Jaksici; Djukici ili Bozovici.
 
@ Zaratustra -
Sve vreme pominjes rec 'vestina'?
Ucenje, stav ili zaista vestina?
Ja sam imala jednu divnu potpuno slucajnu priliku da se 'pronadjem' sa jednim uciteljem, i mozda me je to i inspirisalo da pokrenem ovu temu.
Prosto - danas covek vise ne zna da li i kome moze da veruje...
Pa rekoh - pre nego sto se popnem na Drvo Zivota, da malo procunjam...
Naravno, mislim da se moja sumnja upravo kosi sa osnovom kabale, i zbog toga me je jako sramota... Dakle - ja zelim da cujem vise o strukturi Drveta Zivota, vezbama, i uopste, do cega moze da se dodje u ovom zivotu?


@ KiM - Prijatelju, aman, jel do sad nisi skontao da je ovo jedna OTVORENA I TOLERANTNA oblast, pre svega SIROKA, i mislim da sa tako ogranicenim stavovima nema razloga da dolazis ovde i ... sta zapravo ti radis ovde - mrzis sve ostale i objasnjavas nam kako smo debili zato sto nas zanima nesto sto nije u tbvom domenu interesovanja?
Pa, demokratija ti je to - da, potrazi u Vujakliji, i da, zahteva odredjeni STEPEN svesti...
So, najljubaznije, idi popij caj u nekoj 'Svastari' i sl... ovako se samo mucis i ti i mi... Zar ne?
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE!


SVIMA OSTALIMA - Odlicna POCETNICKA LITERATURA - Borhes!!!
 

Back
Top