KAAKO SE NOSITI SA DOGADJAJIMA KOJI VAS POGODE?

sa stanovisa psihologije, da li postoji neki dobar, skoro pa univerzalan nacin da se preboli neki dogadjaj koji vas pogodi, tipa, raskid, neuspeh na poslu, ne mislim bas na smrt i bolest, vec nesto sto ce te vremenom sigurno preboleti, ali zelite da ubrzate proces?
sta vi radite? a sta raditi?
Postoji. Racionalizacija.
 
sa stanovisa psihologije, da li postoji neki dobar, skoro pa univerzalan nacin da se preboli neki dogadjaj koji vas pogodi, tipa, raskid, neuspeh na poslu, ne mislim bas na smrt i bolest, vec nesto sto ce te vremenom sigurno preboleti, ali zelite da ubrzate proces?
sta vi radite? a sta raditi?

sto se pre suociti sa tim bolom, i ne spuvatati ga i ne potiskivati ga. Prepustis se bolu i prodje.
 
sa stanovisa psihologije, da li postoji neki dobar, skoro pa univerzalan nacin da se preboli neki dogadjaj koji vas pogodi, tipa, raskid, neuspeh na poslu, ne mislim bas na smrt i bolest, vec nesto sto ce te vremenom sigurno preboleti, ali zelite da ubrzate proces?
sta vi radite? a sta raditi?

..odem na trening .. podignem nivo spuštenih endorfina ... uspostavim neurotransmiterski balans .. na dnevnom nivou naravno(stres na poslu...recimo)
 
U datom momentu ni ne shvatamo koliko je dobro što se tako odigralo. Kasnije, ponekada mnogo kasnije, vidimo koliko smo grešili što smo se grčevito i bolno držali minulog iskustva.
Bilo kako bilo, svako u takvim iskustvima podnese onoliko bola koliko se nepotrebno i grčeviti drži prošlosti. Prošlost je prošlost pa ma kako sjajna i bogata ili ma kako bolna i ništavna.
Mladi neka prigrabe knjigu i kreativnu aktivnost a oni drugi već imaju iskustva da se nose sa bolnim situacijama. U svakom slučaju, ne pokleknuti i ne okretati se porocima. Jer, oni ne pomažu već ubijaju...
 
neki naucnici su ustanovili da trcanje i ljute paprike podizu, nivo necega(zaboravio sam kako se zove) i od toga si srecniji :D. moje licno misljenje je da je najbolji alkohol
Dobar način za pad na dno. Alkohol je samo trenutna anestezija kratkotrajnog dejstva i sa puno kontraindikacija.
Nives Celzijus je delila savete damama kako da uteše svoje muškarce. Zapamtio sam dve stvari : bezrezervnu verbalnu podršku i nezaboravno pušenje.
Dakle, prijatna pažnja žene i dobar seks su univerzalan lek. U nedostatku toga - istinska vera u Boga i mirenje sa sopstvenom sudbinom.
 

Back
Top