Jos ludja teorija ravnozemljasa

Teraš mak na konac i filozofiraš, a osim toga nisi u pravu - nemam neposredni dokaz, posrednih imam pregršt. I čovek ubije nekoga pa možemo reći da nije moguće dokazati van svake sumnje jer bi za tako nešto morali da se vratimo unazad kroz vreme i vidimo svojim očima, jer bi samo to bio neposredni dokaz. Video snimak ubistva ne znamo je li autentičan pošto nismo svojim očima posmatrali kameru dok snima ubistvo. Otiske prstiju ne znamo je li ubica ostavio ili ih je neko podmetnuo pošto nismo svojim očima videli. Znači, ne znamo nego verujemo na osnovu posrednih dokaza, pa ipak na osnovu tih dokaza van svake sumnje dokažemo krivicu i čoveka strpamo iza rešetaka, bez neposrednih dokaza. Semantičko filozofiranje.
Ne mogu da se setim kako se zove film. Kamere su postavljene svuda
i snimile su ubistvo. Ali, avaj.. :lol:
Mnogo ima nepravedno osuđenih zbog pogrešnog tumačenja dokaza.
 
Ne mogu da se setim kako se zove film. Kamere su postavljene svuda
i snimile su ubistvo. Ali, avaj.. :lol:
Mnogo ima nepravedno osuđenih zbog pogrešnog tumačenja dokaza.
Sad se hvataš za izuzetke od pravila jer ti argument visi o koncu iako je u suštini tačan. Ne postoji jedan jedini validni dokaz koji potvrđuje nenaučnu ideju o ravnoj Zemlji, dok s druge strane postoji more podataka akumuliranih tokom vekova istraživanja koji i pojedinačno i zbirno pokazuju da je Zemlja planeta sferičnog oblika. Nazivali mi to verovanjem ili znanjem je nebitno van okvira semantičke filozofije.
 
Ti si stručnjak za sumnju, pa ti i odgovori.
Šalim se ja malo.

Postoje dve vrste izjava u kontekstu sumnje - oborive i neoborive tvrdnje. Sve naučne tvrdnje bi po definiciji trebalo da budu oborive, i one se mogu i moraju uvek dovoditi u sumnju, dok u one koje nisu ni naučne ni oborive nema baš mnogo smisla sumnjati.
 
Sad se hvataš za izuzetke od pravila jer ti argument visi o koncu iako je u suštini tačan. Ne postoji jedan jedini validni dokaz koji potvrđuje nenaučnu ideju o ravnoj Zemlji, dok s druge strane postoji more podataka akumuliranih tokom vekova istraživanja koji i pojedinačno i zbirno pokazuju da je Zemlja planeta sferičnog oblika. Nazivali mi to verovanjem ili znanjem je nebitno van okvira semantičke filozofije.
Već sam rekla. Postoje posredni dokazi na obe strane. Mogu da dovedem
u sumnju jedne zbog nestručnosti, a druge jer su finansirani od strane onih
kojima je osnovni posao da nas prave budalama.

Ja biram da verujem da je Zemlja loptasta. Zato što mi se tako sviđa.
Ne zato što me je neko nekakvim dokazima u to uverio.
 
Već sam rekla. Postoje posredni dokazi na obe strane. Mogu da dovedem
u sumnju jedne zbog nestručnosti, a druge jer su finansirani od strane onih
kojima je osnovni posao da nas prave budalama.

Ja biram da verujem da je Zemlja loptasta. Zato što mi se tako sviđa.
Ne zato što me je neko nekakvim dokazima u to uverio.
I to pokazuje da nema razlike između tebe i ravnomozgaša u tom pogledu. Nauku po svaku cenu odbacujete, a držite se ispraznih verovanja, neosnovanih mišljenja i poštapalica o lažima, finansiranju, nestručnosti... Jeste, nekom se dig'o stojko da ubeđuje ljude da je Zemlja okrugla iako je u stvari ravna, samo da bi ih napravio budalama. I ta agenda traje još od pre Hrista. Zvuči logično.
 
I to pokazuje da nema razlike između tebe i ravnomozgaša u tom pogledu. Nauku po svaku cenu odbacujete, a držite se ispraznih verovanja, neosnovanih mišljenja i poštapalica o lažima, finansiranju, nestručnosti... Jeste, nekom se dig'o stojko da ubeđuje ljude da je Zemlja okrugla iako je u stvari ravna, samo da bi ih napravio budalama. I ta agenda traje još od pre Hrista. Zvuči logično.
Zavera traje oko 6000 godina i nikada nije bila očiglednija nego danas.
U prošlom veku su mogli da je prozru samo neki posebni ljudi. Danas
to može baš svako.

Što se nauke tiče, treba samo par jednostavnih pitanja postaviti. Ko
finansira naučnike? Kakve namere imaju oni koji ih finansiraju?
 
Ozon je omotac u gornjim slojevima atmosfere.
Donjim. Najviši procenat ozona je u stratosferi.

Poznato je da se pretvara u staklenu formaciju na niskim temperaturama koje tamo vladaju i plave je boje. Ajde malo prgooglaj!
Ozon prelazi u čvrsto stanje tek na -192,5 C. Temperatura u stratosferi se kreće od -15 do -51 C.
 
Zavera traje oko 6000 godina i nikada nije bila očiglednija nego danas.
U prošlom veku su mogli da je prozru samo neki posebni ljudi. Danas
to može baš svako.
Midibegaj. I koje dokaze imaš za takve tvrdnje? Jesu li posredni ili neposredni? Znaš ili veruješ? 🙂

Što se nauke tiče, treba samo par jednostavnih pitanja postaviti. Ko
finansira naučnike? Kakve namere imaju oni koji ih finansiraju?
Ne postoji jedan izvor koji finansira sve naučnike. Kao da živiš u svetu mašte.
 
Midibegaj. I koje dokaze imaš za takve tvrdnje? Jesu li posredni ili neposredni? Znaš ili veruješ? 🙂


Ne postoji jedan izvor koji finansira sve naučnike. Kao da živiš u svetu mašte.
Gde sam rekla da je izvor jedan? Nije jedan, ali može biti jedinstven, zato što
imaju zajedničke ciljeve.

Nemam dokaze. Samo iznosim ono u šta verujem.
 
A ti gde živiš?
Na planeti, u stvarnom svetu. 🙂
Nisam ja taj koji ovde priča napamet i izmišlja nego ti, a prebacivanje fokusa na sagovornika u nedostatku smislenih argumenata je nisko. Tvoj je izbor i pravo da veruješ u šta hoćeš ali pravo da drugima osporavaš znanje nemaš, naročito na osnovu semantičkih filozofskih aktrobacija.
 
Na planeti, u stvarnom svetu. 🙂
Nisam ja taj koji ovde priča napamet i izmišlja nego ti, a prebacivanje fokusa na sagovornika u nedostatku smislenih argumenata je nisko. Tvoj je izbor i pravo da veruješ u šta hoćeš ali pravo da drugima osporavaš znanje nemaš, naročito na osnovu semantičkih filozofskih aktrobacija.
Nisam ja prebacila fokus na tebe, nego ti na mene. Ti si meni rekao da živim
u svetu mašte, pa sam zato ja tebe pitala gde ti živiš. Kao što vidiš, nisam
iznela zaključak kao ti, nego sam te samo pitala.
Da, naravno da i ti imaš pravo da veruješ u šta god hoćeš, pa i da je taj tvoj
svet stvaran.
 
Nisam ja prebacila fokus na tebe, nego ti na mene. Ti si meni rekao da živim
u svetu mašte, pa sam zato ja tebe pitala gde ti živiš. Kao što vidiš, nisam
iznela zaključak kao ti, nego sam te samo pitala.
Da, naravno da i ti imaš pravo da veruješ u šta god hoćeš, pa i da je taj tvoj
svet stvaran.
O, bože... Sama si rekla to o sebi, a što se mog sveta tiče, ja znam da je stvaran, ne moram da izmišljam i verujem u nekakve višemilenijumske zavere i šta sve ne.
 
.
Ово су чињенице:

Закривљеност земље:

Дистанца - Закривљеност
1 км = 0,00008 км = 0,08 метара
2 км = 0,00031 км = 0,31 метара
5 км = 0,00196 км = 1,96 метара
10 км = 0,00785 км = 7,85 метара
20 км = 0,03139 км= 31,39 метара
50 км = 0,19620 км = 196,20 метара
100 км = 0,78479 км = 784,79 метара
200 км = 3,13897 км = 3138,97 метара
500 км = 19,6101 км = 19610,09 метара
1000 км = 78,3196 км = 78319,62 метара

Значи, на удаљености 20 км (отприлике из Сурчина према центру БГ) не би могло да се види ништа што је ниже од 30 метара. Ведрих дана, свако може да узме двоглед и увери се да је тако.

Не знам да ли је тачно, али кажу зли језици да приликом прорачуна градње железничких пруга од стотине километара нико не узима у обзир закривљеност земље.

Е сад, пошто не знам да обрачунам угао северњаче из Београда и Сиднеја, не знам да ли ово уопште треба да гледате.

Пошаљите ове уписе у теорије завере...

Ох вејт!

.
Mislim da kao osnovu moraš uzeti celu površinu planete Zemlje pa onda izračunavati zakrivljenost...
Zakrivljenosti sfere je 1r^2, gde je r njen poluprečnik. Računanje se inače svodi na rešavanje površinskog integrala. Nzm koliko je praktično “ručno”, al! tu je online kalkulator:

https://earthcurvature.com/
 
Na planeti, u stvarnom svetu. 🙂
Nisam ja taj koji ovde priča napamet i izmišlja nego ti, a prebacivanje fokusa na sagovornika u nedostatku smislenih argumenata je nisko. Tvoj je izbor i pravo da veruješ u šta hoćeš ali pravo da drugima osporavaš znanje nemaš, naročito na osnovu semantičkih filozofskih aktrobacija.
Čovek je sanjao da je leptir, a kad se probudio nije znao da li je čovek koji je sanjao da je leptir ili leptir koji sanja da je čovek.
 
Sad se hvataš za izuzetke od pravila jer ti argument visi o koncu iako je u suštini tačan. Ne postoji jedan jedini validni dokaz koji potvrđuje nenaučnu ideju o ravnoj Zemlji, dok s druge strane postoji more podataka akumuliranih tokom vekova istraživanja koji i pojedinačno i zbirno pokazuju da je Zemlja planeta sferičnog oblika. Nazivali mi to verovanjem ili znanjem je nebitno van okvira semantičke filozofije.
van okvira semantičke filozofije.
Prosto :heart:. Doći će se ‘vako i do ontologije, vidim ja.
 
Već sam rekla. Postoje posredni dokazi na obe strane. Mogu da dovedem
u sumnju jedne zbog nestručnosti, a druge jer su finansirani od strane onih
kojima je osnovni posao da nas prave budalama.

Ja biram da verujem da je Zemlja loptasta. Zato što mi se tako sviđa.
Ne zato što me je neko nekakvim dokazima u to uverio.
Zemlja okrugla? Ma kakvi, pa kruškasti geoid i nije baš okrugao.
 
Da rezimiramo:

ED5F7ED2-6047-4B21-AB90-8F9BDEFE6858.jpeg
 

Back
Top