Jos ludja teorija ravnozemljasa

Jendostavno su videli da je Mesec srpastog oblika jer Zemlja baca takvu senku.
Mala ispravka - Mesec je inače srpastog oblika jer sunčevi zraci padaju paralelno sa velike daljine i osvetljavaju samo onaj deo Meseca koji se vidi, a mračni deo srpa je zapravo senka neosvetljena sunčevim zracima.

Jedini izuzetak kada se senka Zemlje vidi na Mesecu je redak momenat kada dođe do delimičnog ili potpunog pomračenja Meseca, i on se desi kada se Zemlja nađe "u liniji" između Sunca i Meseca, traje samo par minuta i dešava se 2-3 puta godišnje i to isključivo kada je Mesec pun. Radijus te senke je mnogo veći od regularnog radijusa mesečevog srpa zato što je prečnik zemlje 3.6 puta veći nego prečnik Meseca.
 
pokazes foktu iz svemira, kazu fotomontaza
pokazes gravitacionu silu, kazu izmisljena u pitanju je masa (samo ne znam samo sta privlaci tu masu ali ajde, neka im bude, zasto masa ne "odleti" u levo ili desno nego bas na dole)
pokazes zasto ne postoji krivljenje, kazu da to nije tacno jer oni golim okom vide da je horizont prav.
pokazes zasto su putanje aviona prave a ne kako oni misle, kazu nacrtaj pravu liniju i vidi,
kazes im da su meseceve mene dokaz da je zemlja "lopta", kazu u stvari nista i ne kazu, precute.

onog ko nije ucen, ko ne zna ne mozes naucit jer sta god mu dao kao dokaz on ce izmisliti da to nije tacno posto je lako reci "nisi u pravu"

ubedljivih dokaza ima da je zemlja "loptasta" ali sta da se radi kad neuki ljudi to odbacuju.
To nisu dokazi nego tumačenja. Može se izraziti sumnja da je onaj ko je
učen pogrešno naučen. Sve se može dovesti u sumnju.
 
To nisu dokazi nego tumačenja.
Kako tumačenja majku mu? Fotka Zemlje iz svemira nije dokaz?

Može se izraziti sumnja da je onaj ko je
učen pogrešno naučen. Sve se može dovesti u sumnju.
Sumnja može i da se otkloni ako se razumno razmotre dokazi. Neosnovano je sumnjati u nešto što je odavno utvrđeno van svake sumnje i nebrojeno puta na više načina provereno. Uzmi metar i napravi video snimak na kom meriš svoju visinu i ja mogu da izrazim sumnju da si pogrešila prilikom merenja ili da lažeš, ali je li ta sumnja opravdana ako vidim na snimku kako meriš?
 
Kako tumačenja majku mu? Fotka Zemlje iz svemira nije dokaz?


Sumnja može i da se otkloni ako se razumno razmotre dokazi. Neosnovano je sumnjati u nešto što je odavno utvrđeno van svake sumnje i nebrojeno puta na više načina provereno. Uzmi metar i napravi video snimak na kom meriš svoju visinu i ja mogu da izrazim sumnju da si pogrešila prilikom merenja ili da lažeš, ali je li ta sumnja opravdana ako vidim na snimku kako meriš?
Kako ti znaš da je to fotka Zemlje iz svemira?

To o čemu ti pričaš je konceptualna, dogovorena realnost. Pogledaj video
koji sam postavila.
 
Kako ti znaš da je to fotka Zemlje iz svemira?

To o čemu ti pričaš je konceptualna, dogovorena realnost. Pogledaj video
koji sam postavila.
Pitanje je na nivou "Kako znaš da se dopisuješ s ljudskim bićem". Sve može da se dovede u sumnju ali je pitanje da li je sumnja osnovana. Za 90% stvari u životu nemamo dokaz u koji možemo lično da se uverimo pa ipak ne dovodimo u sumnju ništa od toga. Eto ja ne sumnjam nimalo da se dopisujem s ljudskim bićem trenutno mada bih mogao da sumnjam, nemam nikakvu potvrdu toga koju sam lično pribavio. Je li to osnov da dovodim u pitanje tvoju pripadnost ljudskoj vrsti ili čak da ti to osporim i tvrdim kako nema dokaza da si čovek jer ja lično nemam dokaz za to?
 
Jel se ti to svom neznanju smeješ? :dontunderstand:

Vidim mnogo ti je smešan i video koji sam postavila. Jel možeš da objasniš
šta je tačno smešno, pa da i ja od tebe nešto naučim. Time što se rugaš i
vređaš po temi nisi ni od kakve koristi.

Ako ti ne kapiras sta je smesno u "Konceptualna, dogovorena realnost", onda stvarno ne znam sta da ti kazem :D
Bukvalno, pojam ti je poput Trampovog cuvenog pojma "alternativne cinjenice" :D

Realnost je realnost. Jedna i jedina, zato se i zove tako. Isto kao cinjenice.

Ti si ta koja ne samo na ovoj, nego na svakoj temi, zagadjujes, trolujes i spamujes iznoseci nebuloze poput ovih gore navedenih.
 
Pitanje je na nivou "Kako znaš da se dopisuješ s ljudskim bićem". Sve može da se dovede u sumnju ali je pitanje da li je sumnja osnovana. Za 90% stvari u životu nemamo dokaz u koji možemo lično da se uverimo pa ipak ne dovodimo u sumnju ništa od toga. Eto ja ne sumnjam nimalo da se dopisujem s ljudskim bićem trenutno mada bih mogao da sumnjam, nemam nikakvu potvrdu toga koju sam lično pribavio. Je li to osnov da dovodim u pitanje tvoju pripadnost ljudskoj vrsti ili čak da ti to osporim i tvrdim kako nema dokaza da si čovek jer ja lično nemam dokaz za to?
Nemaš nikakav dokaz ne samo da sam ljudsko biće, nego da ni da postojim.
Nemaš dokaz da bilo šta izvan tebe postoji.
 
Ako ti ne kapiras sta je smesno u "Konceptualna, dogovorena realnost", onda stvarno ne znam sta da ti kazem :D
Bukvalno, pojam ti je poput Trampovog cuvenog pojma "alternativne cinjenice" :D

Realnost je realnost. Jedna i jedina, zato se i zove tako. Isto kao cinjenice.

Ti si ta koja ne samo na ovoj, nego na svakoj temi, zagadjujes, trolujes i spamujes iznoseci nebuloze poput ovih gore navedenih.
Mesecima te ignorišem zato što si jako drzak, nadmen i bezobrazan,
a da ne vidim u čemu je to utemeljeno osim u prenapumpanom egu.
Eto sad sam ti dala priliku da me demantuješ, ali ništa od toga.. :confused:
 
Ili hajmo ovako - je li konceptualna stvarnost manje stvarna ili možda nestvarna? Za nas je hodanje po Mesecu konceptualna stvarnost ali za Armstronga i još 11 ljudi je bila vrlo opipljiva.

Oblik Zemlje nije filozofsko pitanje. Niko od nas nije svojim očima uživo posmatao Zemlju iz daljine i utvrdio da je sferični geoid ali nije ni potrebno da se to desi da bismo znali da jeste i to potpuno van svake sumnje. Kao što nije potrebno ni da svako od nas lično sprovede svaki eksperiment ikad izveden u istoriji da bismo mogli da kažemo da su rezultati tih eksperimenata tačni. Možeš da garantuješ tačnost rezultata koji daje pitagorina teorema čak i ako je nikad ne upotrebiš u životu.
 
Nemaš nikakav dokaz ne samo da sam ljudsko biće, nego da ni da postojim.
Nemaš dokaz da bilo šta izvan tebe postoji.
Tako je. I je li to osnov da ti poreknem pripadnost ljudskoj vrsti ili čak i postojanje uopšte? Jesam li u pravu ako kažem da ne postojiš jer nemam dokaza za to, hoćeš nestati s lica Zemlje? Nećeš i ne bih bio u pravu. Ti za mene ne postojiš koliko i postojiš, ali na stvarnost to ne utiče. Ali ja ipak ne mislim da ne postojiš i tvrdim van svake sumnje da komuniciram s ljudskim bićem trenutno, iako eto nemam dokaza.
 
Mesecima te ignorišem zato što si jako drzak, nadmen i bezobrazan,
a da ne vidim u čemu je to utemeljeno osim u prenapumpanom egu.
Eto sad sam ti dala priliku da me demantuješ, ali ništa od toga.. :confused:
Ko si ti da ja tebe demantujem, neki bitan faktor? :D
Kad mi likovi poput tebe, koja konstantno samo kontriras, provociras, trolujes i zaiebavas ljude ovde, kaze da sam nadmen, drzak i bezobrazan - to je najjaci dokaz da radim bas kako treba :)
 
Tako je. I je li to osnov da ti poreknem pripadnost ljudskoj vrsti ili čak i postojanje uopšte? Jesam li u pravu ako kažem da ne postojiš jer nemam dokaza za to, hoćeš nestati s lica Zemlje? Nećeš i ne bih bio u pravu. Ti za mene ne postojiš koliko i postojiš, ali na stvarnost to ne utiče. Ali ja ipak ne mislim da ne postojiš i tvrdim van svake sumnje da komuniciram s ljudskim bićem trenutno, iako eto nemam dokaza.
Ispravno je reči jedino ''verujem da postojiš''. Da tvrtiš tako nešto van svake sumnje
ne možeš, jer nemaš dokaz.
Tako ja mogu verovati nekome da mi je pokazao sliku Zemlje iz svemira, a mogu i da
mu ne verujem.
 
Ispravno je reči jedino ''verujem da postojiš''. Da tvrtiš tako nešto van svake sumnje
ne možeš, jer nemaš dokaz.
Tako ja mogu verovati nekome da mi je pokazao sliku Zemlje iz svemira, a mogu i da
mu ne verujem.
Teraš mak na konac i filozofiraš, a osim toga nisi u pravu - nemam neposredni dokaz, posrednih imam pregršt. I čovek ubije nekoga pa možemo reći da nije moguće dokazati van svake sumnje jer bi za tako nešto morali da se vratimo unazad kroz vreme i vidimo svojim očima, jer bi samo to bio neposredni dokaz. Video snimak ubistva ne znamo je li autentičan pošto nismo svojim očima posmatrali kameru dok snima ubistvo. Otiske prstiju ne znamo je li ubica ostavio ili ih je neko podmetnuo pošto nismo svojim očima videli. Znači, ne znamo nego verujemo na osnovu posrednih dokaza, pa ipak na osnovu tih dokaza van svake sumnje dokažemo krivicu i čoveka strpamo iza rešetaka, bez neposrednih dokaza. Semantičko filozofiranje.
 

Back
Top