Jesu li proton i elektron materija?

magnet2.png

Magnetno polje (Magnetic Field).

Ako su elektroni i materija i energija, ako je elektricno polje materija, je li i magnetno polje sastavljeno od materije, jer eto po Anstajnu materija i energija (sila) su jedno ite isto.

Vratimo se temi i pitanjima teme.
 
Stvarno ne znam kakve veze imaju protoni i elektroni sa religijom?
Sam proton kao i neutron je sastavljen od jos manjih cestica (kvantna mehanika) zvanih kvarkovi.
Neki naucnici smatraju da postoje jos manje cestice od samih kvarkova, nauka konstantno napreduje..
Vrlo verovatno da je sve oko nas sacinjeno od materije, sama materija ima razlicita stanja, kao sto i voda ima svoja razlicita agregatna stanja.

Vidim da je osnivacu teme bilo smesno kad je neko pomenuo hologramsko ponasanje cestica, tj da se menjaju na osnovu naseg posmatranja istih.

Tim povodom jedana zanimljiva animacija, nadam se da Engleski nije problem.

 
Stvarno ne znam kakve veze imaju protoni i elektroni sa religijom?
Sam proton kao i neutron je sastavljen od jos manjih cestica (kvantna mehanika) zvanih kvarkovi.
Neki naucnici smatraju da postoje jos manje cestice od samih kvarkova, nauka konstantno napreduje..
Vrlo verovatno da je sve oko nas sacinjeno od materije, sama materija ima razlicita stanja, kao sto i voda ima svoja razlicita agregatna stanja.

Vidim da je osnivacu teme bilo smesno kad je neko pomenuo hologramsko ponasanje cestica, tj da se menjaju na osnovu naseg posmatranja istih.

Tim povodom jedana zanimljiva animacija, nadam se da Engleski nije problem.


Dao bi ti hiljadu reputacija, al me Hrastovnik, pretvorio u talas. hehe
 
-Kod atoma, elektroni se kreću u određenim elektronskim ljuskama - orbitama. Svaka ima drugačiju udaljenost od jezgre. Učili su nas da elektroni ponekad "skaču" iz ljuske u ljusku, pritom ili oslobađaju ili apsorbiraju energiju, ovisno skaču li na nižu ili višu orbitu. Eh, sad je nastao veliki PROBLEM. Kod tog "preskakanja" elektrona iz ljuske u ljusku, po svim zakonitostima materijalne fizikalne prirode, on bi trebao prilikom izlaska iz jedne ljuske - kretati se i prostorom koji se nalazi IZMEĐU te dvije ljuske, te se "zaključati" u orbiti te druge ljuske. Ali - to se ne dešava!!!

Elektron pri prijelazu iz ljuske u ljusku - jednostavno dođe do određene točke na staroj orbiti - nestane - istovremeno se pojavi u točki na novoj orbiti !!! NEMA nikakvog putovanja kroz "prazan prostor" između ljusaka, odnosno orbita!!! Jednostavno DOSLOVCE nestane iz jedne i pojavi se u drugoj orbiti. Dakle, ako pogledamo gornju sliku, elektron "skoči" onom valovitom strelicom na drugu orbitu, ali pri tome ne prolazi put koji je između ljusaka!!!

Ovako se materija ne ponasa. Zakljucak: materija je stvorena od nematerijalne energije.
 
atomta.jpg


Sta je prostor izmedju elektrona i protona, to niko of fizicara ne zna. A gle ovo: "(Вjерујем) И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи..." Sta ako je ovaj prostor ispunjen zivotvornim Svetim Duhom (sad ce mi Paganko cim ovo procita zakljucati slicnu temu na Prirodnim naukama :D).
 
Poslednja izmena:
Ovako se materija ne ponasa. Zakljucak: materija je stvorena od nematerijalne energije.

Od cega je stvorena materija to jos niko na ovom svetu ne zna!

Trenutno naucnici iz CERN-a pokusavaju pomocu LHC ili u prevodu,
"Velikog hadronskog sudaraca cestica" da dokazu postojanje Higsovog Bozona,
cestice koja daje masu svim ostalim cesticama. U projekat je ukljuceno skoro
10 000 naucnika i inzinjera iz preko sto zemalja..

Nadam se da ce nam uspeti pribliziti svet kvantne mehanike i donekle
objasniti kako i zasto je nastala materija.

Pitanje da li je prvo nastala energija ili materija, jednako je pitanju,
da li je prvo nastalo jaje ili kokos. Nadam se da ce ti ovaj clanak
pojasniti razlicita stanja materije, inace ljudi su dobili Nobelovu
nagradu za ovo otkrice.

http://www.planeta.org.rs/37/6%20materija.htm
 
Od cega je stvorena materija to jos niko na ovom svetu ne zna!

Trenutno naucnici iz CERN-a pokusavaju pomocu LHC ili u prevodu,
"Velikog hadronskog sudaraca cestica" da dokazu postojanje Higsovog Bozona,
cestice koja daje masu svim ostalim cesticama. U projekat je ukljuceno skoro
10 000 naucnika i inzinjera iz preko sto zemalja..

Nadam se da ce nam uspeti pribliziti svet kvantne mehanike i donekle
objasniti kako i zasto je nastala materija.

Pitanje da li je prvo nastala energija ili materija, jednako je pitanju,
da li je prvo nastalo jaje ili kokos. Nadam se da ce ti ovaj clanak
pojasniti razlicita stanja materije, inace ljudi su dobili Nobelovu
nagradu za ovo otkrice.

http://www.planeta.org.rs/37/6%20materija.htm

Nobelova nagrada i istina? I Obama je dobio Nobelovu nagradu za mir. :lol:
 
Poslednja izmena:
Nobelova nagrada i istina? I Obama je dobio Nobelovu nagradu za mir. :lol:

Verujem da nisi ni procitao tekst na koji te link upucuje.
Sarkazam nije dovoljan da bi se pobio neciji naucni rad.

Da li je i knjiga Ive Andrica lazna, posto je i ona dobila
Nobelovu nagradu za Knjizevnost?

Kakva naucna saznanja ti posedujes, kada tvrdis da proton i elektron nisu materija?
Ako znas nesto sto vecina renomiranih Fizicara ne zna, onda si na dobrom putu da
postanes poznat i upises se u istoriju nauke.
 
Verujem da nisi ni procitao tekst na koji te link upucuje.
Sarkazam nije dovoljan da bi se pobio neciji naucni rad.

Da li je i knjiga Ive Andrica lazna, posto je i ona dobila
Nobelovu nagradu za Knjizevnost?

Kakva naucna saznanja ti posedujes, kada tvrdis da proton i elektron nisu materija?
Ako znas nesto sto vecina renomiranih Fizicara ne zna, onda si na dobrom putu da
postanes poznat i upises se u istoriju nauke.

Rekao sam tii samo da dobiti Nobelovu nagradu, ne znaci da ju je dobitnik i zasluzio i najcesce nije.

Zavirio sam na taj link, ali dok bih ja to sve detaljno iscita, interesovanje za temu bi splasnulo (gvozdje se kuje dok je vruce).

Da su elektroni i protoni atoma vodonika energija dokaz je sto nagomilani broj elektrona i protona u neposrednoj blizini svojim energetskim razlikama stvaraju svjetlost jake razorne moci, a to je vatra, svjetlica, munja. Cak je stvaraju i u vakumu gdje nema kiseonika koji je jedan od glavnih faktora za pojavu vatre.U vatrama munja nema dima kao sto koji se javlja kao produkt u svakoj drugoj vatri obicnoj vatri u kojoj sagorijeva neka materija. To nije dakle klasicna vatra, nego vatra praznjenja energije.

svemirskamunja.jpg


Munje sa zemlje prema visim slojevima atmosfere.

Iz jakih suncanih eksplozija, iz kojih nastaju elektromagnetne oluje, desava se da se formiraju elektroni sa vrlo visokim naponskim nabojem. Od naleta takvih elektrona strahuju astronaut, jer takve elektroni mogu da prodru kroz zastitne omotace svemirske letilice, da ostete instrumente ili prodru kroz astronautovo zastitno odijelo i ozbiljno mu osteti zdravlje. Sve ovo materija ne moze da ucini, nego samo i jedino energija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top