Jesu li oni stvarno sa druge planete ?

tek se onda osetim ko mentolijana
al ako 'vise ne nasedas'
sta onda?
kako das ili dobijes ono sto zelis?

ne dobijam :(
sad cutim i patim
a ovako bih rekla i patila jos vise
kazem daj mi lek,on kao pa uzmi ga sama*ma fak ju bre,ako kazem da mi das lek znaci da zelim paznju,zelim da mi ga ti das,ne trazim savet (da ga uzmem sama,wow kako epohalna ideja)ako kazem aj da pozovemo tvoju ili moju kevu na more pa da cuva dete a mi da se provodimo, to ne znaci ada vucaramo tvoju kevu svuda redom s nama,to zaci zelim da budemo sami
jednostavno zar ne
e pa sad cutim i placem dok me boli glava
a na more idemo sami:evil:
 
Kad se dogodi da ne prepozna trenutak i potrebu onda mu kažeš. Treba mi to i to, danas sam njanjava pa budi nežan i neguj me, ..... ne osećam se dovoljno voljeno zato što si odsutan, a ja umorna ..... da ne nabrajam dalje. Oni tako funkcionišu. Krajnje su jednostavni za održavanje :lol:

:klap::hvala:

Upravo tako.
Cela ta priča o nerazumevanju svodi se na to da žene očekuju da muškarci razmišljaju kao one. A to prosto nije moguće jer smo različiti. To tako nije ni u vrtiću, ni u školi, jednostavno nigde.

Kako nancy reče, ako ne prepozna momenat, to ne znači da te ne voli, da ga nije briga, da mu je svejedno, nego prosto to...
Kod muškaraca je objašnjenje za njihovo ponašanje najčešće tu, pred nosem i najčešće nema neku slojevitu i nedokučivu pozadinu. Ono što muškarci najviše mrze jeste upravo to čačkanje i analiziranje onoga što je očigledno dobro ili onoga što je očigledno jasno...to besmisleno i smaračko analiziranje i zapitanost nad stvarima koje funkcionišu.
A ako ne funkcionišu, očekujemo da nam to kažete jer ne volimo da pričamo samo priče radi.
 
...Мислим да су једноставни и веома једносмерни.
И зато су нама компликованим женама тешки за употребу.

Кад год се нека жена пита ,,Шта ли он сад мисли о овом свему између нас...'' он углавном не мисли ништа! :rtfm:

Просто имају неки свој пут на којем не морамо да их пратимо, али зато знамо да им поставимо жестоке препреке.

Hehe ovo potpisujem

Sad se setih koliko muke ume da zada pitanje - a sta sad mislis?
Ja se onda upinjem i upinjem
ali ne vredi
prazna mi glava
 
:klap::hvala:

Upravo tako.
Cela ta priča o nerazumevanju svodi se na to da žene očekuju da muškarci razmišljaju kao one. A to prosto nije moguće jer smo različiti. To tako nije ni u vrtiću, ni u školi, jednostavno nigde.

Kako nancy reče, ako ne prepozna momenat, to ne znači da te ne voli, da ga nije briga, da mu je svejedno, nego prosto to...
Kod muškaraca je objašnjenje za njihovo ponašanje najčešće tu, pred nosem i najčešće nema neku slojevitu i nedokučivu pozadinu. Ono što muškarci najviše mrze jeste upravo to čačkanje i analiziranje onoga što je očigledno dobro ili onoga što je očigledno jasno...to besmisleno i smaračko analiziranje i zapitanost nad stvarima koje funkcionišu.
A ako ne funkcionišu, očekujemo da nam to kažete jer ne volimo da pričamo samo priče radi.
cek bre stronci bejbi,kako to mislis,znaci samo zene treba da se prilagode?e pa nije bas tako
ako ja mogu da nacinim napor pa moze i on i da malo razmislja u mom pravcu
 
kazem daj mi lek,on kao pa uzmi ga sama*ma fak ju bre,ako kazem da mi das lek znaci da zelim paznju,zelim da mi ga ti das,ne trazim savet (da ga uzmem sama,wow kako epohalna ideja)

upravo sam to kazala munji
znaci ti si mu kazala da ti doda lek, a on nije svatio da ti je potrebna 'ebena paznja
sta, po munji si trebala da mu kazes 'cuj dragi, ocu paznju'
misim...trulex

a ako si is.pizdela:)-cemu sluzi forum (izmedju ostalog)?
 
upravo sam to kazala munji
znaci ti si mu kazala da ti doda lek, a on nije svatio da ti je potrebna 'ebena paznja
sta, po munji si trebala da mu kazes 'cuj dragi, ocu paznju'
misim...trulex

a ako si is.pizdela:)-cemu sluzi forum (izmedju ostalog)?
pa jes,bolje nego da isp.izdim kod kuce:lol:
nisam citala prepisku s moonjom :rumenko:
ali da,to je i moja poenta,pazi sad majku mu ako mi se seksa treba da kazem konkretno "dragi,da li bi malo opstio sa mnom,mislim da mi je vagina u spremnom stanju":confused: hebo te ,ne znam nikoga ko prica tako
 
cek bre stronci bejbi,kako to mislis,znaci samo zene treba da se prilagode?e pa nije bas tako
ako ja mogu da nacinim napor pa moze i on i da malo razmislja u mom pravcu

Jašta bejbe. To je valjda normalno. Ne može samo jedna strana da se prilagođava i dvori onu drugu.
Moja poenta bila je upravo u različitosti i u tome da ako se ne razuemo, ne može se kriviti samo jedna strana, tj ne može se reći da su muškarci krivi za sve probleme u vezi, braku, kuci zato jer su ovakvi, onakvi, zato jer ne umeju, ne mogu......

Drugacije shvatamo stvari, drugacije izrazavamo ono sto osecamo i hocemo ali to za pametne ljude ne može biti razlog za razočarenje, rezigniranost i zapitanost šta to sa nama nije u redu
 
:lol: Dobro, cinjenica je da vi nekad bas necete da ucinite ni najmanji napor da prokljuvite sta to vasa draga zeli sem ako vas maljem ne udarimo u glavu i ne izvristimo vam se u lice :lol:
I onda bude to cuveno "pa sto nisi rekla"...pa zato sto u tome i jeste car, da ne kazem otvoreno, nego da ti sam malo razmisljas o tome sta bih ja volela, bas kao sto ja razmisljam o tome sta bi i kako bi ti voleo i ugadjam ti i bez da me silis na to.
 
upravo sam to kazala munji
znaci ti si mu kazala da ti doda lek, a on nije svatio da ti je potrebna 'ebena paznja
sta, po munji si trebala da mu kazes 'cuj dragi, ocu paznju'
misim...trulex

a ako si is.pizdela:)-cemu sluzi forum (izmedju ostalog)?

Ne.
Kad kažeš : Daj mi lek muskarac upravo to i čuje.
Tog momenta je umoran, nesto gleda, nešto čita o nečemu razmišlja i ne vidi potrebu da ti daje lek koji možeš i sama da uzmeš ili dohvatiš.
I naravno da nećeš reći da ti treba pažnja, ali mu priđi, zagrli ga, sedni mu u krilo, štagod...i eto.
Muškarci reaguju samo na jasne verbalne i vizuelne stimulanse. Nemamo baš talenta da čitamo između redova, posebno ne ako ne vidimo neki problem, neku teškoću ili neki razlog da obratimo više pažnje.
 
upravo sam to kazala munji
znaci ti si mu kazala da ti doda lek, a on nije svatio da ti je potrebna 'ebena paznja
sta, po munji si trebala da mu kazes 'cuj dragi, ocu paznju'
misim...trulex

a ako si is.pizdela:)-cemu sluzi forum (izmedju ostalog)?

izvini ali na taj način se razgovara sa strancima. znači da se ne poznajete, elementarne stvari. i onda je to problem koji prevazilazi temu ove diskusije. ako u partnerstvu koje je građeno na emocijama i razumevanju nemate osnovu, nemate na čemu ni da se nadograđujete.. duplo golo..dalke, ja ne pričam o dva instumenta koje trebaju da se udenu da bi oba bila u nekakvoj funkciji, nego o ljudima...
 
:lol: Dobro, cinjenica je da vi nekad bas necete da ucinite ni najmanji napor da prokljuvite sta to vasa draga zeli sem ako vas maljem ne udarimo u glavu i ne izvristimo vam se u lice :lol:
I onda bude to cuveno "pa sto nisi rekla"...pa zato sto u tome i jeste car, da ne kazem otvoreno, nego da ti sam malo razmisljas o tome sta bih ja volela, bas kao sto ja razmisljam o tome sta bi i kako bi ti voleo i ugadjam ti i bez da me silis na to.

Slažem se, ali mi to ne možemo uvek, prosto ne razmišljamo konstanto o tome, nismo u tom modu, ne razumemo taj podtekst i motiv iza nečega.
Mi smo kao telad. Samo mahni crvenom maramom i mi reagujemo (otkrij nogu, grudi, pogledaj me, nasmeši se......a u vezi ili braku, kaži mi, opomeni me, skreni mi pažnju, zaurlaj, zamoli me, predloži, daj ideju, podstakni...
 
Ne.
Kad kažeš : Daj mi lek muskarac upravo to i čuje.
Tog momenta je umoran, nesto gleda, nešto čita o nečemu razmišlja i ne vidi potrebu da ti daje lek koji možeš i sama da uzmeš ili dohvatiš.
I naravno da nećeš reći da ti treba pažnja, ali mu priđi, zagrli ga, sedni mu u krilo, štagod...i eto.Muškarci reaguju samo na jasne verbalne i vizuelne stimulanse. Nemamo baš talenta da čitamo između redova, posebno ne ako ne vidimo neki problem, neku teškoću ili neki razlog da obratimo više pažnje.

pa onda to ispade da je njemu potrebna paznja:roll:

to da nemate talenta nemate
a problem uglavnom ne vidite dok god se 'neznija:lol: polovina' ne izoblici od urlanja
 
izvini ali na taj način se razgovara sa strancima. znači da se ne poznajete, elementarne stvari. i onda je to problem koji prevazilazi temu ove diskusije. ako u partnerstvu koje je građeno na emocijama i razumevanju nemate osnovu, nemate na čemu ni da se nadograđujete.. duplo golo..dalke, ja ne pričam o dva instumenta koje trebaju da se udenu da bi oba bila u nekakvoj funkciji, nego o ljudima...

pa onda ispade da je skoro 100% zena u vezi/braku sa strancem:)
 
upravo sam to kazala munji
znaci ti si mu kazala da ti doda lek, a on nije svatio da ti je potrebna 'ebena paznja
sta, po munji si trebala da mu kazes 'cuj dragi, ocu paznju'
misim...trulex

a ako si is.pizdela:)-cemu sluzi forum (izmedju ostalog)?

Ma nije trulex :lol:
Lek je lek, pažnja je pažnja.
Zašto ti je problem da kažeš da ti je potrebna pažnja?
Nećeš je dobiti pa onda :sad2:. Može i to da se desi nekad, ali ako se ponavlja, onda moraš razmisliti o svom izboru. Onda nije koren problema u nerazumevanju, već mnogo dublji.
Ali tema je postavljena sa premisom da je partnerski odnos zasnovan na obostranim emocijama, pa bi ovo već bio iskorak iz teme.
 
pa onda ispade da je skoro 100% zena u vezi/braku sa strancem:)

pa netje biti da je baš toliki procenat u pitanju, ali postoje. zaključak je da motivi partnerstva kod takvih nisu primarno bili: ljubav, poštovanje, a razumevanje se gradi jer su nesporazumi nešto što nas stalno prati, ali nije nerešivo. daj mi lek - uzmi sama..ne razumeš, treba mi pažnja..nema problema..i onda se o tome razgovara, al se ne guši....sitnice i ključne stvari se reše.. kako se gradi veza bez osnova komunikacije - nikako....nisu ovde devojčice od 14 godina koje su slepe u zaljubljivanju, pa su se malo zanijele...
 
Poslednja izmena:
Ne znam Nancy...licno meni nekad nije problem da kazem jasno i glasno sta hocu (ili necu)... ali nekad jeste, iz kojeg god razloga, pun je mesec, oni su mi dani, imala sam los dan na poslu, u svakom slucaju nisam raspolozena da objasnjavam nikome nista i onda emitujem te fine signale da mi je do necega, ili mi nije ni do cega, i ako onda ne razume - BUM! Obuzme me uzasan gnev i povredjenost koji se ispolji ekspolozijom, a desava se ne retko da se ne ispolji, nego reagujem pasivno agresivno, sto je jos gore. Zato u vezi zapravo negde "ucis" kako da reagujes u kojim situacijama i koji su to mali znaci na koje treba da pazis. Da bi izbegao BUM situacije.
 

Back
Top