Jel osudjujete......

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam ih nekoliko - nekima se nikada nije "desilo"
a neke su odlucile da nemaju decu.
Bilo je vremena kad ih nisam razumela jer su mi njihovi razlozi bili bez veze
Sad ih razumem
Jedino sto ne mogu ni danas da razumem je kad mi kazu - "blago tebi, ti imas dete"
 
Da mi muškarac pre braka kaže - neću da imam decu, ja bih rekla ok, ja hoću do viđenja
da sam ja mom mužu pre braka rekla - neću da imam decu, on bi uradio to isto.
Koliko sam ja njega 'procenjivala' da li će biti dobar otac (mada je mnogo bolji nego što sam mogla da procenim tada), isto toliko je i on mene procenjivao da li sam devojka 'za udaju' :lol:

***. sad ispade mi smo promišljene kučke koje traže samo najbolji genetski spoj, a vi se siroti zaljubljujete bezuslovno romantično :lol:

promisljena kucka ili ne, jednostavno ides za svojim nagonom i tu nema nista lose
opet, nagon nije isti kod muskaraca i kod zena, tako da o tome ne mozemo raspravljati u okviru iste teme
 
george se opet bori da ne da svoj genetski materijal.....
f070.gif
:lol:ma dacu samo kad osetim da o meni vodi racuna dovoljno da moze i prema deci taka da bude:lol:
promasena tema, pitanje je Postoji razlika, rec je o upravo SUPROTNIM stanovistima, mogu a necu VS ne mogu a hocu i onda ih strpas u isti kos :neutral:

Ne zene su promasile temu jer vec pricaju da vole svoju decu vise od muza:lol:
A inace meni je svaka devojka predocila onako nevesto dok resavamo sudoku da ne zeli decu jedno 10ak god to jes da se udaje..a u stvari je to samo procena..kad bi joj reko vazi odo da trazim nesto zrelije..otembesila bi mi se za nogu i rekla uzmi me za zenu:lol:
Svaka zena zeli decu samo u 20im izjavljuje da nece..pa opet dolazimo do toga da je njeno telo i da se samo ona pita kad je raspolozena
 
To "zao mi ih je" je za mene gore nego osuda... sazaljenje zena koje imaju decu prema zenam koje ih nemaju u sebi sadrzi i osudu, i uvredu, i samozadovoljnu nadmoc zbog cinjenice da one imaju a ove nemaju decu. To mi je bas odvratno. Kao da zene bez dece neka anomalija. Sta ima da ti bude zao? Zivi svoj zivot i gledaj svoja posla.
 
Moze se raspravljati o tome sta je najlepsi osecaj u zivotu, ja sam oduvek mislila da je to jako individualna stvar, za nekog je to roditeljstvo, za nekog je to skakanje padobranom, a za nekog seks sa osobom istog pola. Ne mozes nekog oznaciti kao jadnog i sazaljevati ga, jer ne radi stvar za koju ti mislis da je najlepsa na svetu.

I kad smo kod roditeljstva, razlozi zasto neko ne zeli trenutno ili trajno biti roditelj su mnogobrojni, po mom misljenju opravdani i neopravdani, ali roditi dete je najlaksa stvar na svetu, onaj deo koji dolazi posle treba odraditi kako treba.
 
To "zao mi ih je" je za mene gore nego osuda... sazaljenje zena koje imaju decu prema zenam koje ih nemaju u sebi sadrzi i osudu, i uvredu, i samozadovoljnu nadmoc zbog cinjenice da one imaju a ove nemaju decu. To mi je bas odvratno. Kao da zene bez dece neka anomalija. Sta ima da ti bude zao? Zivi svoj zivot i gledaj svoja posla.


Ovo si bas lepo rekla, slazem se u potpunosti.
 
....zene koje NE zele da imaju decu?

zasto ne zelis dijete?
to je bas nezahvalno pitanje... i koji god odgovor da da, zeni koja voli i zeli djecu cinice se izlisan i nedovoljno dobar.

da li se materinski instinkt razvija kod svake zene?
da li se nepostojanje zelje za djetetom, tj. potrebe za reprodukcijom u medicini smatra poremecajem?
ukoliko je razvijen sexualni nagon, a ne postoji zelja za djetetom... kako na to gleda medicina... da li je to sputavanje prirodnog ili sta?

i da li je materinski instinkt dovoljan da neko odluci da rodi?
sta je sa onim razumskim, recimo nemogucnoscu odogoja, opravdanim strahom od loseg naslednog faktora?
kako zeni koja recimo zeli dijete, ali je svjesna da nije sposobna da bude majka reci da ne zna sta propusta?
 
Tako je, verujem da je to jadno i tesko. Za mene je dete vredno i tako strasnog osecanja...tj. majcinstvo je vredno...ali to je samo moje skromno misljenje...:)

Jadno i tesko?
Majcinstvo ili nemanje dece?
Ja mislim da nista nije jadno & tesko, ako je covek, tj. zena, tako odlucila.

Nego, bojim se da ce ova tema prerasti u opako prepucavanje, kao ona tema na DIP-u prosle godine, da li bese "No kidding"?
:hahaha: To je bio rat.
 
zasto ne zelis dijete?
to je bas nezahvalno pitanje... i koji god odgovor da da, zeni koja voli i zeli djecu cinice se izlisan i nedovoljno dobar.

da li se materinski instinkt razvija kod svake zene?
da li se nepostojanje zelje za djetetom, tj. potrebe za reprodukcijom u medicini smatra poremecajem?
ukoliko je razvijen sexualni nagon, a ne postoji zelja za djetetom... kako na to gleda medicina... da li je to sputavanje prirodnog ili sta?

i da li je materinski instinkt dovoljan da neko odluci da rodi?
sta je sa onim razumskim, recimo nemogucnoscu odogoja, opravdanim strahom od loseg naslednog faktora?
kako zeni koja recimo zeli dijete, ali je svjesna da nije sposobna da bude majka reci da ne zna sta propusta?

Ili sa zenom-filozofom? Koja moze da rodi, ne boji se genetskog nasledja i veruje da bi bila dobar roditelj, ali ima moralni problem sa dovodjenjem jos nekoga na ovu planetu? I ne zeli da bude odgovorna za tudj zivot?
A, sad sam se setila: to je neka sebicna kucka koja ne zeli da se ugoji :rotf:
 
Nesto sto ne osete i ne dozive, ne mogu ni znati da li im nedostaje i da li ce im nedostajati...
Samo kazem da su lisene jednog od najlepsih osecaja u zivotu...

a gdje je granica u broju djece?
tebe mozda zali zena koja ima osmoro klinaca, jer ne znas sta propustas, ti ne znas kakvu radost donosi jedna tako brojcana porodica

isto kao sto zena koja je odlucila da nece dijete tebe zali zbog zivota koji vodis, a ona uziva u svojoj slobodi
ko njoj moze zamjeriti sto tebe zali?
ti ces joj reci da ne zna sta propusta... ona tebi moze dati isti komentar

tako se moze ici u krug koliko hoces
 
Ili sa zenom-filozofom? Koja moze da rodi, ne boji se genetskog nasledja i veruje da bi bila dobar roditelj, ali ima moralni problem sa dovodjenjem jos nekoga na ovu planetu? I ne zeli da bude odgovorna za tudj zivot?
A, sad sam se setila: to je neka sebicna kucka koja ne zeli da se ugoji :rotf:

pa ja ne zelim vise da se ugojim:( i radjanje dece je cist sebicluk,ne radis ti to zbog nekog drugog vec iskljucivo zbog sebe
eto necu da dobijem koju striju vise,necu da ne spavam,necu opet da budem vezana za kucu(ovo e taman poraslo da moze samo)
a i razmisljala sam i na taj nacin:gledam je kako spava pa se mislim u yebote u sta sam ja tebe uvalila i na kakav svet sam te dovela i bude mi muka:confused: ovo prvi put priznajem u zivotu:sad2:
 
pa ja ne zelim vise da se ugojim:( i radjanje dece je cist sebicluk,ne radis ti to zbog nekog drugog vec iskljucivo zbog sebe
eto necu da dobijem koju striju vise,necu da ne spavam,necu opet da budem vezana za kucu(ovo e taman poraslo da moze samo)
a i razmisljala sam i na taj nacin:gledam je kako spava pa se mislim u yebote u sta sam ja tebe uvalila i na kakav svet sam te dovela i bude mi muka:confused: ovo prvi put priznajem u zivotu:sad2:

:kiss:

i ja mislim da je smesno sto na ovim forumskim diskusijama uvek samo ljudi bez dece budu opisani kao sebicnjaci...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top