Јединство нације - истина

Ово је последњи интервју Зорана Ђинђића (гле случајности, дао га је новинару Двери Српских)

Да не знате да је ово рекао Ђики, рекли би да је 100% Коштуница............Класична прича коју прич и Коштуњави.........без разлике

Грешиш. синко, грешиш...

Ђинђић је једини који је иоле уистину одступио, од свих, Милошевића, и других слобића у тзв. "демократској власти", али, некима је и то било превише, па је, на жалост, убијен...
 
Коштуница је можда једини политички лидер који је националне и државне интересе знао да стави испред страначких и личних, један од ретких који се није обогатио кроз политику.
Доста сам лутао у својим опредељењима, док нисам схватио да не треба посматрати само политичке идеје, већ и људе који их спроводе, а узгред и идеје ДСС су ми поприлично блиске.
Мало ко би онако расписао ванредне изборе, у тренутцима када има немали део власти у својим рукама. Такође, ДСС је једна од ретких економско десних странака, странка која се од почетка залагала за приватизацију, када су многи још увек трубили о социјалистичком начину привређивања, једина анти-комунистичка странка у Србији, странка демохришћанске оријентације. У кризним штабовима, сменама успешних директора после 2000-те, ДСС је понајмање учествовао. ДСС је странка која није посезала за реваншизмом.

И овај пут је Коштуница направио добру анализу. Србија не треба да по сваку цену јури чланство у ЕУ. Прво зато што ни сама ЕУ није вољна да интегрише нове чланице, а као друго јер имамо отворен проблем са ЕУ око Косова и Метохије. Такође сматрам да о свим спорним питањима Србија треба да разговара са ЕУ, да види да ли они уоште имају вољу да нас прме, под којим условима, да ли су ти услови за нас прихватљиви ? После тога треба да на бази рационалних критеријума одлучимо да ли желимо да наставимо евро-интеграције, ако су оне још увек могуће. Ако би се на референдуму појавило питање о ЕУ, гласао бих за али само уколико нисмо условљени Косовом и Метохијом. Без КиМ, не долази у обзир.
 
ДСС је усвојио нови економски програм, има јасну националну политику по свим кључним питањима (Косово, ЕУ, Војводина, Република Српска). На последњој скупштини странке на високе положаје су изабрани веома млади образовани људи и сигуран сам да ће доследна, јасна и реална политика, имати све већу подршку међу грађанима. А о бројним неиспуњеним обећањима, пропагандим и маркетиншкима акцијма ове власти не треба ни трошити речи.
Подршка др Коштуници


Још мало па ћу и почети да гласам за њега..........У сваком случају неупоредиво је бољи од жутих бандита и коалиционих партнера из Г17, СПС и ЛДП
Слажем се у потпуности. Заправо, сматрам да је глас усмерен ка ДСС, исправан избор, јер ДСС данас има доста јасне програмске смернице.
Мислим да ћу и ја, додуше први пут у животу, гласати за Др Војислава Коштуницу.
Иако бих највише волео да ДСС самостално формира власт, знам да то није могуће, те мислим да би релативно добар потез учинили уколико формирају власт са СНС.
 
Коштуница је можда једини политички лидер који је националне и државне интересе знао да стави испред страначких и личних, један од ретких који се није обогатио кроз политику.
Доста сам лутао у својим опредељењима, док нисам схватио да не треба посматрати само политичке идеје, већ и људе који их спроводе, а узгред и идеје ДСС су ми поприлично блиске.
Мало ко би онако расписао ванредне изборе, у тренутцима када има немали део власти у својим рукама. Такође, ДСС је једна од ретких економско десних странака, странка која се од почетка залагала за приватизацију, када су многи још увек трубили о социјалистичком начину привређивања, једина анти-комунистичка странка у Србији, странка демохришћанске оријентације. У кризним штабовима, сменама успешних директора после 2000-те, ДСС је понајмање учествовао. ДСС је странка која није посезала за реваншизмом.

И овај пут је Коштуница направио добру анализу. Србија не треба да по сваку цену јури чланство у ЕУ. Прво зато што ни сама ЕУ није вољна да интегрише нове чланице, а као друго јер имамо отворен проблем са ЕУ око Косова и Метохије. Такође сматрам да о свим спорним питањима Србија треба да разговара са ЕУ, да види да ли они уоште имају вољу да нас прме, под којим условима, да ли су ти услови за нас прихватљиви ? После тога треба да на бази рационалних критеријума одлучимо да ли желимо да наставимо евро-интеграције, ако су оне још увек могуће. Ако би се на референдуму појавило питање о ЕУ, гласао бих за али само уколико нисмо условљени Косовом и Метохијом. Без КиМ, не долази у обзир.

Слажем се у потпуности. Заправо, сматрам да је глас усмерен ка ДСС, исправан избор, јер ДСС данас има доста јасне програмске смернице.
Мислим да ћу и ја, додуше први пут у животу, гласати за Др Војислава Коштуницу.
Иако бих највише волео да ДСС самостално формира власт, знам да то није могуће, те мислим да би релативно добар потез учинили уколико формирају власт са СНС.
Хајде, бре, људи, прените се коначно из заноса, и освестите, док је још време.
:roll:
 
Mene su ovde zajebavali i bio sam škola za pačiće male ali tamo je potpuno druga situacija, ljudi su daleko ozbiljniji po pitanju svega a naročito posla. Imao sam problema u početku jer tamo nea humora... A ovde? Izgubio sam prijatelje koji su mi stalno zavlačili ruku u dzep i saplitali me na svakom projektu. Šta li bi mi radili neprijatelji tek? :lol:
Toliko o Srbiji ;)

Можда си се дружио са погрешним људима?
Нигде није све бело нити све црно............доста добијаш али доста и губиш.
 
Грешиш. синко, грешиш...

Ђинђић је једини који је иоле уистину одступио, од свих, Милошевића, и других слобића у тзв. "демократској власти", али, некима је и то било превише, па је, на жалост, убијен...

Овај говор као да је изашао из Куштунициних уста.

извини али тако је.
 
jedna stvar mi nije jasna...što se ova vnago dosmanliska ovoliko plaše koštunice......taj čovek je kako na meti prljavih dsovaca tako i medija....tj u mediskoj blokadi......najmanje njega ima po medijima pa ipak on je trn u oku ljudima sa prljavim i bolesnim genima.......što se tolko trzate na tog čoveka stoko.....da li natodos pešadija vidi u njemu čoveka koji može njihove zločinačke planove da uruši.....ne znam ali zar on nije spor,neobavešten,mlohav.......ili kako ono beše....koštunica je ubio onog smrdljivog mafijaša.......tako spor i mlohav a ipak zaziru od njega potomci nesposobnih.....
 
Можда си се дружио са погрешним људима?
Нигде није све бело нити све црно............доста добијаш али доста и губиш.

Ne, definitivni je što se u Srbiji sve odrađuje fuš. E sad kada se ti pojaviš sa kvalitetom onda i tvoje okruženje mora da se menja ili da te uništi... Zapitaj se kako to onda izgleda :mrgreen:
Jednom rečju, ko je za melanholiju i kolotečinu njemu odgovara srbija :)
 
ДСС је усвојио нови економски програм, има јасну националну политику по свим кључним питањима (Косово, ЕУ, Војводина, Република Српска). На последњој скупштини странке на високе положаје су изабрани веома млади образовани људи и сигуран сам да ће доследна, јасна и реална политика, имати све већу подршку међу грађанима. А о бројним неиспуњеним обећањима, пропагандим и маркетиншкима акцијма ове власти не треба ни трошити речи.
Подршка др Коштуници


Још мало па ћу и почети да гласам за њега..........У сваком случају неупоредиво је бољи од жутих бандита и коалиционих партнера из Г17, СПС и ЛДП

Nadam se da ce ih ukinuti, jer su dosadni.
 
jedna stvar mi nije jasna...što se ova vnago dosmanliska ovoliko plaše koštunice......taj čovek je kako na meti prljavih dsovaca tako i medija....tj u mediskoj blokadi......najmanje njega ima po medijima pa ipak on je trn u oku ljudima sa prljavim i bolesnim genima.......što se tolko trzate na tog čoveka stoko.....da li natodos pešadija vidi u njemu čoveka koji može njihove zločinačke planove da uruši.....ne znam ali zar on nije spor,neobavešten,mlohav.......ili kako ono beše....koštunica je ubio onog smrdljivog mafijaša.......tako spor i mlohav a ipak zaziru od njega potomci nesposobnih.....

Ахаха.....сјајан коментар..... и само да додам најновије:

DSS: Nova nacionalna politika

805981979472088e939ecb332325760_MidCol.jpg

Vojislav Koštunica (FoNet, archive)




FoNet | 26. jun 2010. 13:59 | Komentara: 3


Vojislav Koštunica ocenio da je ključni problem Srbije vlast koja je nastala na obmani građana i koja nastavlja da "umnožava" svoja lažna obećanja




[SIZE=+0]BEOGRAD - Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica poručio je danas da će se DSS predano boriti za pobedu nove nacionalne politike i ponovno ostvarivanje nacionalnog jedinstva u Srbiji, kako bi se izgradila snažna i stabilna zemlja.[/SIZE]
[SIZE=+0]
[/SIZE]
[SIZE=+0]Osim zahteva za raspisivanje izbora, rekao je Koštunica, jedini način da zemlju izvučemo iz krize je da na načelima nove i realne nacionalne politike ponovo uspostavimo nacionalno jedinstvo u državi.[/SIZE]

[SIZE=+0]"Umesto dosadašnje politike da Evropska unija nema alternativu, kao najviši zajednički cilj političkih snaga u zemlji mora se postaviti unutrašnja obnova Srbije, na najboljim demokratskim i evropskim načelima i standardima", naglasio je Koštunica.[/SIZE]
[SIZE=+0]
[/SIZE]
[SIZE=+0]On je, na sednici Saveta Omladine DSS, ocenio je da je ključni problem Srbije vlast koja je, kako smatra, pre dve godine nastala na obmani građana i koja nastavlja da "umnožava" svoja lažna obećanja.[/SIZE]
"Već dve godine imaju apsolutnu vlast i nju hoće da po svaku cenu prošire na svaku opštinu u Srbiji...A, broj nezaposlenih raste, plate su manje za četvrtinu, desetine hiljada preduzeća je u blokadi, a više od 700.000 stanovnika živi ispod granice siromaštva", upozorio je Koštunica.

On je pozvao mlade da vlastima poruče da više ne obmanjuju javnost pričom da su Kosovo i EU dva odvojena pitanja.

"Nije li ruganje zdravom razumu kada čujemo kako se od nas, tobože, velikodušno ne traži da priznamo nezavisnost Kosova, nego samo da uspostavimo saradnju sa Kosovom, kao našim dobrim susedom", predočio je Koštunica.
[SIZE=+0]
[/SIZE]
[SIZE=+0]Vođena politikom da EU nema alternativu, ocenio je on, sadašnja vlast pristala je da potpiše Sporazum o stabilizaciji i asocijaciji sa zemljama koje su priznale nezavisnost Kosova, a onda je pristala i na dolazak Euleksa.[/SIZE]
[SIZE=+0]
[/SIZE]
[SIZE=+0]Ta ista vlast odlučila je da Međunarodnom sudu pravde ne tuži države koja su nezakonito priznale "lažnu državu Kosovo", već samo da traži neobavezujuće mišljenje ovog suda, dodao je Koštunica.[/SIZE]
[SIZE=+0]
[/SIZE]

[SIZE=+0]Koštunica je naveo da se vlast još "ustručava" da kaže da NATO nema alternativu i da je zato važno istrajno i odlučno se boriti da Srbija ostane vojno neutralna.[/SIZE]
[SIZE=+0]
[/SIZE]
[SIZE=+0]"Mir i vojna neutralnost Srbije su najviši ciljevi koje moramo sačuvati", istakao je lider DSS.[/SIZE]
 
Ne, definitivni je što se u Srbiji sve odrađuje fuš. E sad kada se ti pojaviš sa kvalitetom onda i tvoje okruženje mora da se menja ili da te uništi... Zapitaj se kako to onda izgleda :mrgreen:
Jednom rečju, ko je za melanholiju i kolotečinu njemu odgovara srbija :)

Да поновим још једном........нигде није све црно као што нигде није све ни бело.
Много се добија али се много и губи.

Апсолутна идеализација западних земаља као и апсолутно ниподаштавање Србије је апсолутно погрешно...............све има својих "ЗА" и "ПРОТИВ" ...........и нигде баш не цветају руже.........
 
Да поновим још једном........нигде није све црно као што нигде није све ни бело.
Много се добија али се много и губи.

Апсолутна идеализација западних земаља као и апсолутно ниподаштавање Србије је апсолутно погрешно...............све има својих "ЗА" и "ПРОТИВ" ...........и нигде баш не цветају руже.........

Jao ja zaboravio da si ti patriota, sori... Zaboravi ceo razgovor :lol:
 
????????????
Није ми баш много јасно о чему говориш.


Или то из тебе говори недостатак аргумената?

Vračarac,
Dovoljno dugo si na ovom forumu i valjda si se do sada navikao na prisustvo određenih (evidentno iskompleksiranih osoba) koje se ne služe ni razumom ni snagom argumanata ni razumom već se sključivo služe plitkim i jeftinim političarenjem.
Njihov rezon je - ukoliko ne podržavaš njihov stav 100% sledi blaćenje i vređanje, naravno, bez argumenata...........kod tih ljudi je svako iole drugačije razmišljanje unapred osuđeno kao jeres koja se mora uništiti i omalovažiti i ni pod kojim uslovima nije dozvoljeno saslušati sagovornika. O pokušaju da se eventualno razume šta sagovornik govori tek da ne govorim.............drugačije ne znaju...Mržnja prema drugačijem viđenju stvari je ono što ih vodi.

P.S.
A mario je izgleda otišao iz zemlje koja je za njega tako loša i nikakva........lepo, drago mi je zbog njega.............ali vidim da je veoma aktivan na ovom forumu.........nostalgija ili šta već?
Krvi izgleda ipak nije voda...........otišao a ne može bez Srbije koju toliko pljuje!
 
Vračarac,
Dovoljno dugo si na ovom forumu i valjda si se do sada navikao na prisustvo određenih (evidentno iskompleksiranih osoba) koje se ne služe ni razumom ni snagom argumanata ni razumom već se sključivo služe plitkim i jeftinim političarenjem.
Njihov rezon je - ukoliko ne podržavaš njihov stav 100% sledi blaćenje i vređanje, naravno, bez argumenata...........kod tih ljudi je svako iole drugačije razmišljanje unapred osuđeno kao jeres koja se mora uništiti i omalovažiti i ni pod kojim uslovima nije dozvoljeno saslušati sagovornika. O pokušaju da se eventualno razume šta sagovornik govori tek da ne govorim.............drugačije ne znaju...Mržnja prema drugačijem viđenju stvari je ono što ih vodi.

P.S.
A mario je izgleda otišao iz zemlje koja je za njega tako loša i nikakva........lepo, drago mi je zbog njega.............ali vidim da je veoma aktivan na ovom forumu.........nostalgija ili šta već?
Krvi izgleda ipak nije voda...........otišao a ne može bez Srbije koju toliko pljuje!

Internet je čudo a još ako radiš na internetu, onda je tek ludnica :mrgreen:
Jesi li i ti jedna od onih mnogobrojnih koje se zapošljavaju bez faxa da bi rodile a posle ja sa faxom radim na neodređeno? e vidiš, to sranje mi se smučilo i otišao sam.
 
Vračarac,
Dovoljno dugo si na ovom forumu i valjda si se do sada navikao na prisustvo određenih (evidentno iskompleksiranih osoba) koje se ne služe ni razumom ni snagom argumanata ni razumom već se sključivo služe plitkim i jeftinim političarenjem.
Njihov rezon je - ukoliko ne podržavaš njihov stav 100% sledi blaćenje i vređanje, naravno, bez argumenata...........kod tih ljudi je svako iole drugačije razmišljanje unapred osuđeno kao jeres koja se mora uništiti i omalovažiti i ni pod kojim uslovima nije dozvoljeno saslušati sagovornika. O pokušaju da se eventualno razume šta sagovornik govori tek da ne govorim.............drugačije ne znaju...Mržnja prema drugačijem viđenju stvari je ono što ih vodi.

P.S.
A mario je izgleda otišao iz zemlje koja je za njega tako loša i nikakva........lepo, drago mi je zbog njega.............ali vidim da je veoma aktivan na ovom forumu.........nostalgija ili šta već?
Krvi izgleda ipak nije voda...........otišao a ne može bez Srbije koju toliko pljuje!

Да знаш да си у праву...

Продају нам неке фазоне без икаквих аргумената, вређају и дискредитују само зато што неко (можда) другачије мисли............................а са друге стране висе по српским интернет форумима и пљују.........................изгледа да је носталгија дефинитивно у питању...........отишли одавде стигли негде и труде се да преко ноћи постану већи католици од папе, да избришу своје корене у нади да ће их нова средина лепше и брже прихватити, да ће престати да раде за мању плату од локалаца ............надају се да ће за становнике своје нове земље коначно престати да буду "дођоши"..........а када стигну кући одмах на форум из домовине......А често им недостају и глупости попут бурека, пива са ортацима, домаће кухиње.........за то се спремају целе године ...да дођу кући на одмор са нешто шушке у џепу коју су уштедели....
И овде не говорим о обичним радницима, гасарбајтерима, већ о људима са неком дипломом и звањем.........
 
Internet je čudo a još ako radiš na internetu, onda je tek ludnica :mrgreen:
Jesi li i ti jedna od onih mnogobrojnih koje se zapošljavaju bez faxa da bi rodile a posle ja sa faxom radim na neodređeno? e vidiš, to sranje mi se smučilo i otišao sam.

Dva fakulteta, Hemija i Geografija.
Troje dece, muž Škot, život na relaciji Galzgov - Beograd
Mali privatni biznis u Glazgovu, zapošljavam šestoro ljudi.

A ti?

Osim što te ubi neka vrsta nostalgije koju izražavaš pljuckanjem po srpskim forumima?


Naravno, ti mene uopšte na poznaješ ali ti to ni najmanje ne smeta da vređaš i kvalifikuješ bez ikakvog predznanja i bez ikakvih osnova.
Zaista nekulturno i primitivno.................možda je zaista i dobro što si otišao iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
jedna stvar mi nije jasna...što se ova vnago dosmanliska ovoliko plaše koštunice......taj čovek je kako na meti prljavih dsovaca tako i medija....tj u mediskoj blokadi......najmanje njega ima po medijima pa ipak on je trn u oku ljudima sa prljavim i bolesnim genima.......što se tolko trzate na tog čoveka stoko.....da li natodos pešadija vidi u njemu čoveka koji može njihove zločinačke planove da uruši.....ne znam ali zar on nije spor,neobavešten,mlohav.......ili kako ono beše....koštunica je ubio onog smrdljivog mafijaša.......tako spor i mlohav a ipak zaziru od njega potomci nesposobnih.....

Има истине, има ;)
 
Dva fakulteta, Hemija i Geografija.
Troje dece, muž Škot, život na relaciji Galzgov - Beograd
Mali privatni biznis u Glazgovu, zapošljavam šestoro ljudi.
A ti?
Osim što te ubi neka vrsta nostalgije koju izražavaš pljuckanjem po srpskim forumima?
Naravno, ti mene uopšte na poznaješ ali ti to ni najmanje ne smeta da vređaš i kvalifikuješ bez ikakvog predznanja i bez ikakvih osnova.
Zaista nekulturno i primitivno.................možda je zaista i dobro što si otišao iz Srbije.

Jel jedete mačju ranu da bi došli bemvejom u srbiju? :hahaha::rotf::rotf:
A ipak si pobegla iz ove rupčage a našla si ovde da seruljiš? :mrgreen:
Jel treba i ja sad da se istrčim sa imovinskim stanjem? :super:
 
Jel jedete mačju ranu da bi došli bemvejom u srbiju? :hahaha::rotf::rotf:
A ipak si pobegla iz ove rupčage a našla si ovde da seruljiš? :mrgreen:
Jel treba i ja sad da se istrčim sa imovinskim stanjem? :super:

Izgleda da si se ispraksirao sa mačjom hranom i belim BMWom ............ali priznaj da ti je lepo kada dođeš u svoj sokak pa izbaciš lakat dok tutnji muzika..............izgleda da si dosta uštedeo na taj način.......a i whiskas je jeftiniji od teletine

Ja sam otišla iz svoje zemlje mada i dale skoro 50% vremena provodim u beogradu i ne pokušavam da budem nešto drugo..........za razliku od tebe.
Ja se ne stidim ko sam i odakle sam i nemam komplekse niže vrednosti poput tebe, ali dobro to je već neka druga tema
Elem, ukoliko poznaješ sva slova i ukoliko umeš da čitaš mogao si da primetim da ne pljujem ni Srbiju ni Britaniju niti bilo koju drugu zemlju..........pljuvačina je ipak rezervisana za ljude malo primitivnijh shvatanja i sa velikim kompleksima poput tebe....I da li zaista misliš da ćeš pljuvanjem po zemlji iz koje si potekao (i na čijim forumima visiš - nostalgija?) biti lakše prihvaćen u novoj državi? Da ćeš postati domaći i konačno prestati da budeš stranac?

A imovinsku kartu niko ovde nije izneo.......možda opet pokušavaš da omalovažavaš i pljuckaš nekoga koga ne poznaješ?
Baš kao što su adili na Slobinom TV dnevniku devedesetih

P.S.

samo za tebe - tvoja slika iz lične karte

 

Back
Top