Jahac na belom konju a sudi i ratuje po pravdi

ne pise godina dodja se do te godine proracunom prema Danilovom prorocanstvu...
Takodje prema Mateju 24 ... znaku poslednjih dana...

ima sve o tome u uvodnom postu moje teme "poslednji dani od 1914 ..."

To su samo Jehovini svedoci tako proracunali, niko vise. Citala sam o tome ranije iz njihovih knjiga. Deluje logicno, ali zar ti nije cudno sto samo J.S. dodjose do tog podatka? I kako?
 
E bas si se nalupao... Otkrivenje je pisano u 1 veku i govori o buducim dogadjajima, znaci koji se nikako nisu mogli dogoditi makar do tada... :cao:

Prema prorocanstvu Danila i Znaku poslednjih dana iz Mateja 24 Luke 21 i Marka 13 dolazi se do 1914 kada se i dogodilo zbacivanje Sotone na podrucje zemlje,,,, sto je i vidljivo pojacano dejstvo zla...
odmah je zapoceo prvi svetski rat i od tada je najvise zla na zemlji...

samo malo logike sale :D

па ви раселовци много пута грешите у вашим прогнозама што је доказано безброј пута не само на овом форуму.

ти као прво уопште и не користиш логику (пишеш оно што ти је записано у кули стражара) бавите се армегедоном који НИКО у универзуму не зна када ће се то десити до Бога.
ви раселовци тумачите откровење које може да се користи за свако време, као што су први хришћани мислили за други Исусов долазак.
проповедате плашећи народ о потпуном уништењу а цео НЗ се своди на поруку ЉУБАВИ према Богу и ближњем свом. знате божије планове оно што ни арханђели Михајло и Гаврило не знају.
а сад питај мало старешину о вашој логици, одакле сотона на земљи у време Адама кад је тек збачен 1914 године?
 
па ви раселовци много пута грешите у вашим прогнозама што је доказано безброј пута не само на овом форуму.

ти као прво уопште и не користиш логику (пишеш оно што ти је записано у кули стражара) бавите се армегедоном који НИКО у универзуму не зна када ће се то десити до Бога.
ви раселовци тумачите откровење које може да се користи за свако време, као што су први хришћани мислили за други Исусов долазак.
проповедате плашећи народ о потпуном уништењу а цео НЗ се своди на поруку ЉУБАВИ према Богу и ближњем свом. знате божије планове оно што ни арханђели Михајло и Гаврило не знају.
а сад питај мало старешину о вашој логици, одакле сотона на земљи у време Адама кад је тек збачен 1914 године?

Nismo mi Raselovci za pocetak...

Drugo rekoh ti nelogicno sasvim... i navela sam zasto...
Sotona je na nebu stvoren kao andjeo i odatle on na nebu... kao i u vreme Adama...
Sta je tu cudno???
Sto je bio u vreme Adama...
Kao sto reoh Oktivenje je dobijeno tek u 1 veku iodnosi se na buducnost... :cao:
To ne mozes pobiti jer je to CINJENICA :cao:
 
Nismo mi Raselovci za pocetak...

Drugo rekoh ti nelogicno sasvim... i navela sam zasto...
Sotona je na nebu stvoren kao andjeo i odatle on na nebu... kao i u vreme Adama...
Sta je tu cudno???
Sto je bio u vreme Adama...
Kao sto reoh Oktivenje je dobijeno tek u 1 veku iodnosi se na buducnost... :cao:
To ne mozes pobiti jer je to CINJENICA :cao:

за почетак ви сте раселовци и то је ЧИЊЕНИЦА, а што ви то не признајете то је ваша ствар.

а ти мени опет не рече логиком, ако је звер збачена 1914 г. како то да је била на земљи за време Адама?

да ти буде лакше, откуд сотона да нуди Исусу царства да му се поклони а то се десило пре 2000 година а?
 
за почетак ви сте раселовци и то је ЧИЊЕНИЦА, а што ви то не признајете то је ваша ствар.

а ти мени опет не рече логиком, ако је звер збачена 1914 г. како то да је била на земљи за време Адама?

aman CINJENICA JE PREMA OTKRIVENJU BIBLIJI da je zbacivalje Sotone u buducnosti tada bilo...

pisano je Otkrivenje u 1 veku znaci nemoguce da je ranije zbacen
 
aman CINJENICA JE PREMA OTKRIVENJU BIBLIJI da je zbacivalje Sotone u buducnosti tada bilo...

pisano je Otkrivenje u 1 veku znaci nemoguce da je ranije zbacen

а како је сотона преварио Еву на земљи, прошетао се мало да види шта има:D?

значи по вама раселовцима сотона није имао никакве везе са дешавањима на земљи до 1914 г?
 
а како је сотона преварио Еву на земљи, прошетао се мало да види шта има:D?

значи по вама раселовцима сотона није имао никакве везе са дешавањима на земљи до 1914 г?

O boze ti nista ne shvatas...

Evo da ti nacrtam...

Ako je Sotona pali andjeo, znaci stvoren je kao andjeo heriivum koji je zloupotrebio slobodnu volju i tako je pao u greh i postao Sotona...
Bio je od pocetka stvaranja na nebu kod Oca...
Svi andjeli pa i pali andjeli imali su tada pristup i nebu i zemlji...

Citaj u Jovu razgovor izmedju Boga i Satane... odvija se na nebu i Bog ga pita gde je bio... a on kaze "prohodih zemlju i obilazih..."

naravno da je on zaveo Evu i zavodi ljude od pocetka pa sve do sada...
samo sto nakon zbacivanja sa neba na podrucje zemlje 1914 vise nema pristup nebu...
nebo je ociscemo od zla...

skoncentrisan je samo na podrucje zemlje...
 
Aj da kazem i da je ovo pitanje Ok.
Stvorenja do tada nikada nisu culi za rec zlo, nikada nisu culi za rec laz....nisu znali sta je to! ....da ne idem u detalje!
Pa? kakve to veze ima sa pojmom "savršen"?

Ok....kod tebe zivotinje mogu da pricaju, kod mene ne mogu, i sve je OK. ;)
Ni kod mene životinje ne mogu da pričaju, ali u Knjizi Postanja mogu i pričaju. Jesi li pročitao Knjigu Postanja? Znaš, to je prva knjiga Biblije...

Da ga je unistio odmah, ne bi stvorenja videla sta sve proizilazi iz toga, I SADA KADA SU SVA STVORENJA VIDELA GDE SVE OVO VODI, SLAZU SE I SAD IM JE JASNO DA SOTONA TREBA DA BUDE UNISTEN!!!
Pa? Gde je tu poenta priče?
Mislim, ispada da je ljudima (koji su stvoreni savršeni) trebalo više od 6 hiljada godina da shvate da Sotonu treba uništiti, a dotle su (kao izraz ljubavi) ostavljeni dotičnom da ih maltretira????
Čini mi se da ovo nekako nije logično... Baš kao što nije logično da životinje pričaju, da je stvorena prvo svetlost pa tek izvor svetlosti, i tome slično...
 
.

Pa? Gde je tu poenta priče?
Mislim, ispada da je ljudima (koji su stvoreni savršeni) trebalo više od 6 hiljada godina da shvate da Sotonu treba uništiti, a dotle su (kao izraz ljubavi) ostavljeni dotičnom da ih maltretira????
Čini mi se da ovo nekako nije logično... Baš kao što nije logično da životinje pričaju, da je stvorena prvo svetlost pa tek izvor svetlosti, i tome slično...

рецимо овако, да нам Сервант један роман (било који) да прочитамо и кад га прочитамо пита нас: "шта је писац хтео да каже?" ти и ја ћемо различито да схватимо поруку писца као да смо читали два различита романа. е сад то је обичан роман, а замисли Библију, књигу коју 2 милијарде људи сматра да је света и да је она животна водиља.
све што се нама чини нешто нелогично, не мора да значи да је тако, можда нисмо сазрели да схватимо логичност.

"човек кроз живот САМ бира свој пут којим ће ићи".

поента целе Библије је следећа

сажетак 10 заповести код православаца

Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
Ne ubij.
Ne čini preljube.
Ne kradi.
Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
Ne poželi ništa što je tuđe.

прва: Бог нам каже да је Он једини а спомиње друге богове (ето опет сад нам није јасно на које богове Бог мисли:think:)- десеторо да питаш, добићеш десет различитих одговора
друга: опет проблем, ИКОНЕ- да ли се иконе тј свеци на тим сликама обожавају и да ли се клањамо и служимо им? 100 различитих одговора има да добијеш
трећа: не вади се на Бога ако ти нешто не иде па ти је Он крив, завири у своје срце да ли си заслужио помоћ од Њега. (тако је ја тумачим)
четврта: да ли је субота, да ли је недеља, уосталом какве то има везе како се зове дан? то је симболично јер смо створени по Његовом облику који је стврарао 6 дана а седми одмарао. (дао ти је 6 дана да и ти ствараш а седми да се "дружиш" са Њим)

ове остале су више него јасне.
 
O boze ti nista ne shvatas...

Evo da ti nacrtam...

Ako je Sotona pali andjeo, znaci stvoren je kao andjeo heriivum koji je zloupotrebio slobodnu volju i tako je pao u greh i postao Sotona...
Bio je od pocetka stvaranja na nebu kod Oca...
Svi andjeli pa i pali andjeli imali su tada pristup i nebu i zemlji...

Citaj u Jovu razgovor izmedju Boga i Satane... odvija se na nebu i Bog ga pita gde je bio... a on kaze "prohodih zemlju i obilazih..."

naravno da je on zaveo Evu i zavodi ljude od pocetka pa sve do sada...
samo sto nakon zbacivanja sa neba na podrucje zemlje 1914 vise nema pristup nebu...
nebo je ociscemo od zla...

skoncentrisan je samo na podrucje zemlje...

не мораш да црташ само да будеш јаснија да могу да те разумем

ајд испочетка

Језикиљ 28:12-15...

''Sine čovečji, nariči za carem tirskim, i reci mu: Ovako veli Gospod Gospod: Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvim si lep. Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog. Savršen beše na putevima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.''

ко је описан као печат савршенства?
 
Pa? Gde je tu poenta priče?
Mislim, ispada da je ljudima (koji su stvoreni savršeni) trebalo više od 6 hiljada godina da shvate da Sotonu treba uništiti, a dotle su (kao izraz ljubavi) ostavljeni dotičnom da ih maltretira????
Čini mi se da ovo nekako nije logično... Baš kao što nije logično da životinje pričaju, da je stvorena prvo svetlost pa tek izvor svetlosti, i tome slično...
Zato sto ljudi zele da ih maltretira a sve iz razloga jer su im ispunjene zelje.
Sotona je tvoj wishmaster.
 

Back
Top