Ja nisam Beogradjanka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Banshee:
e znam ja jednu koja je do 19. godine zivela u recimo trsteniku,ili tako nekom gradu...ne mogu da se setim,to nije ni bitno sada.
prosle godine kupili njeni stan u beogradu i od tada,kada je neko pita odakle je ona kaze iz beograda :shock: ovi njeni je svi napusili zbog toga,u smislu kako je nije sramota da se tako odrice svog porekla :roll:to je bezveze...pa nisi beogradjanin,ili novosadjanin ili sta god samo po vlasnistvu nad nekretninama...jbt,gde god zivela,predstavljacu se kao beogradjanka,boli me **** da li nas neko mrzi ili ne :roll:


xexexexe i ja cu se predstavljati ko brus vilis
 
bobba:
Sta pre svega znaci voleti Beograd. Ziveti u njemu i s'njim. radovati se svemu lepom i svemu dobrom u Beogradu.
Ovde mi je ceo život. :D
Znam napamet svaki ćošak od Pančevačkog mosta do Brankovog mosta... i još neke delove grada... ali ne znam sve. Nikad neću znati sve.
Beograd su i mirisi. Lipe i pečene paprike. Kestenje.
I košava. I bioskopi i FEST. I knjižare i muzeji. Koncerti. I sve moje škole.
Dobar hlad.
Beograd su moje komšije. :D :D :D
Nekih nema. Stari marcipandžija iz Primorske odavno nije živ. Mislim da su i biblioteku zatvorili.
Mnogi su se odselili.
Mnogi su doselili.

Ne razumem vas koji se grčevito držite statičke slike o gradu pre devedesetih.
Beograd ovoliko traje zato što živi a živi jer se menja.
 
pajamaca:
ja sam lepo napisala da ne mogu da odolim:p
drago mi je što bobba gaji srpski jezik....i to je za svaku pohvalu.
ne bi se ponavljala...ali milion put asmo pisali(ne samo ja)
da je krajnje vreme da bosanci,crnogorci...svi oni koji su došli od nekuda...
treba da nauče naš dijalekt,a ne da tvrdoglavo teraju svoj..
pa nam i decu uče nekim novim, za mene užasnim izrazima.
i tačka.ende.
beograd pruža ruke svima,ali i ti došljaci moraju da paze kako se ponašaju, i da
prihvataju beogradski stil života, a ne da nama nameću običaje iz svih tih vuko...
i sada me mrzite koliko hoćete.
ali meni se zaista smučilo.
Beograd je veliki i fantastičan grad upravo zbog toga što prihvata ljude bez obzira na njihove razlike! Ko si ti da nekome govoriš kako treba da govori i da se ponaša??? I ko kaže da TI govoriš pravi "beogradski dijalekt"???? I šta je to???? Da nije ono "keve ti" možda???? Tvoje dijete će da govori onako kako ga ti naučiš! Ako budeš provodila dovoljno vremena sa njim neće "zavrtati" ni na bosanski ni na crnogorski...
Sva sreća pa svi beograđani nisu kao ti! Ovo što ti ovdje pišeš je odlika malograđana i provincijalaca, a ne osobe iz velegrada kakav je Beograd.

@Fibi3 Malo si pretjerala u ispravkama na bobbinom postu! Ispravljala si i ono što nije moralo biti ispravljeno... Dakle, Ubu jeste ispravno, međutim Ub-u nije neispravno! A pošto tako dobro znaš pravopis, mogla si pomoći i svojoj istomišljenici da ne pravi greške u istom!
 
alexb:
ponaša??? I ko kaže da TI govoriš pravi "beogradski dijalekt"???? I šta je to???? Da nije ono "keve ti" možda???? Tvoje dijete će da govori onako kako ga ti naučiš! Ako budeš provodila dovoljno vremena sa njim neće "zavrtati" ni na bosanski ni na crnogorski...
Sva sreća pa svi beograđani nisu kao ti! Ovo što ti ovdje pišeš je odlika malograđana i provincijalaca, a ne osobe iz velegrada kakav je Beograd.
neću da se raspravljam sa tobom. koja živiš u bijeljini!
dakle,tu gde si živiš i radiš i uživaš kako hoćeš:p
i da...niko nije pominjao beogradski dijalekt...
opet brzanje..i ne čitanje šta je zapravo napisano..
i da...
otperjaj...keve ti:lol:
 
alexb:
@Fibi3 Malo si pretjerala u ispravkama na bobbinom postu! Ispravljala si i ono što nije moralo biti ispravljeno... Dakle, Ubu jeste ispravno, međutim Ub-u nije neispravno! A pošto tako dobro znaš pravopis, mogla si pomoći i svojoj istomišljenici da ne pravi greške u istom!
Sta vam je ljudi, zasto ste danas svi na tri coska? Inace, ne bih vise o pravopisu i gramatici ali kad me vec vuces za jezik, Ub-u jeste neispravno! Crtica sa nastavkom se dodaje samo iza skracenica (pocetnih slova) npr. BIP (beogradska industrija piva) - BIP-a.
Alexb, nisi izgleda citala sve odgovore. Onu korekturicu sam napravila bez ikakvih zlih namera i to samo kao odgovor na pitanje
shta fali njehom pravopisu ako smem da pitam /osim jednog 'ja bih ?
Nije bila nikakva losa namera.
 
Fibi3:
Sta vam je ljudi, zasto ste danas svi na tri coska? Inace, ne bih vise o pravopisu i gramatici ali kad me vec vuces za jezik, Ub-u jeste neispravno! Crtica sa nastavkom se dodaje samo iza skracenica (pocetnih slova) npr. BIP (beogradska industrija piva) - BIP-a.
Alexb, nisi izgleda citala sve odgovore. Onu korekturicu sam napravila bez ikakvih zlih namera i to samo kao odgovor na pitanje
shta fali njehom pravopisu ako smem da pitam /osim jednog 'ja bih ?
Nije bila nikakva losa namera.

Kad se vec vucemo za jezik.

Skracenice se ne menjaju po padezima, dakle, pravilno je radnik BIP, a ne radnik BIP-a.
Nije losa namera. ;)
 
Becky Thatcher:
Šta hoćeš bre ti hebe?
Nosite se u ***** materinu svi.

Šta ste se zaneli oko bivše bosanke - hebe mi se za ,,bivše građane'' - oćete u Beograd - ko vam brani da živite i radite ovde?
Ko vam bilo šta brani?
Nedostaje vam pažnja? Bivše komšije, bivši prijatelji i bivše ljubavi pa ste došli ja da vam je dajem kuckajući na hebenom forumu kako mi idete na ****?



A ti pametni nastavi da prosipaš intelEgentne fazone drugi put - nisam danas raspoložena, baš.

ajd ne lupaj, nije prepravljen tekst ni jednom
... Jedino mi žao što sam Laletu ovo napisala :(
 
ala ste smorili na 6 strana :roll:
je l 'oce bre(hehe kad poljubi sumadinka :lol: ) jos neko da objasnjava bobi kako se voli beograd?
ps mache nisam se ja osetila pogodjenom jer sam sem u ovom hebenom alzasu svuda lepo prihvacena ali tvoje reci su preterane
 
Fibi3:
Sta vam je ljudi, zasto ste danas svi na tri coska? Inace, ne bih vise o pravopisu i gramatici ali kad me vec vuces za jezik, Ub-u jeste neispravno! Crtica sa nastavkom se dodaje samo iza skracenica (pocetnih slova) npr. BIP (beogradska industrija piva) - BIP-a.
Alexb, nisi izgleda citala sve odgovore. Onu korekturicu sam napravila bez ikakvih zlih namera i to samo kao odgovor na pitanje
shta fali njehom pravopisu ako smem da pitam /osim jednog 'ja bih ?
Nije bila nikakva losa namera.

Možda nije bilo nikakve loše namjere sa tvoje strane
Ub-u bi bilo ispravno i ako je u pitanju ime stranog grada. Tada se može koristiti crtica sa nastavkom npr New York-u. Pošto ona živi u Kanadi i tamo se služi, pretpostavljam, isključivo engleskim jezikom nije pogriješila. Ni ostale greške koje si ispravila nisu tako katastrofalne... U svakom slučaju većina korisnika ovog foruma pravi pravopisne greške. Tako da se njen post uopšte nije razlikovao od mase drugih. Ali ti si morala da napraviš ispravku baš kod nje, jer je napisala da nije beograđanka. A istomišljenica ti ima dosta interpunkcijskih grešaka( tipa: tačka, zarez, veliko slovo, ne zna se gdje se završava jedna a počinje druga rečenica), istih onih koje si ti na bobinom postu ispravila. Zato mi je to zasmetalo!
 
pajamaca:
neću da se raspravljam sa tobom. koja živiš u bijeljini!
dakle,tu gde si živiš i radiš i uživaš kako hoćeš:p
i da...niko nije pominjao beogradski dijalekt...
opet brzanje..i ne čitanje šta je zapravo napisano..
i da...
otperjaj...keve ti:lol:
Seljanka koja zivi u BG! :roll: Možeš ti biti 100 puta rođena u BG ako si seljanka u duši-pomoći nema!
 
alexb:
Možda nije bilo nikakve loše namjere sa tvoje strane
Ub-u bi bilo ispravno i ako je u pitanju ime stranog grada. Tada se može koristiti crtica sa nastavkom npr New York-u. Pošto ona živi u Kanadi i tamo se služi, pretpostavljam, isključivo engleskim jezikom nije pogriješila. Ni ostale greške koje si ispravila nisu tako katastrofalne... U svakom slučaju većina korisnika ovog foruma pravi pravopisne greške. Tako da se njen post uopšte nije razlikovao od mase drugih. Ali ti si morala da napraviš ispravku baš kod nje, jer je napisala da nije beograđanka. A istomišljenica ti ima dosta interpunkcijskih grešaka( tipa: tačka, zarez, veliko slovo, ne zna se gdje se završava jedna a počinje druga rečenica), istih onih koje si ti na bobinom postu ispravila. Zato mi je to zasmetalo!
Posle ovog odgovora definitivno stavljam tacku na ovu temu. Hajde jos jednom: na neciji zahtev, molbu, sta li je vec, uradila sam onu korekturu. Necemo vise o tome, a ako neko hoce, otvaramo temu Pravopis!
Zakopajmo ratne sekire. Sta je ovo danas, ima li mozda necega u vazduhu? :)
Usput, beogradjanka se pise velikim slovom :)
Zao mi je, nisam mogla da izdrzim :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top