Ja nisam Beogradjanka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da je bolje da se ja ovDJe ne javljam....ne znam Bobbo sta si ti u stvari htjela....pa znas valjda da nas ne vole i to ti je....srecom pa nikad nisam ni pokusala da pokusam da zivim u tom vasem beogradu ili bilo gdje u Srbiji....****** pa ne mogu da vjerujem....cuj Majka Srbija!
yeah, right
 
pajamaco stvarno ne razumem tvoj post
boba je najnevinije zelela da se priblizi beogradjanima i beogradu
koji je problem? da li to znaci da isto mislis i o meni koja sam dosla iz sd i uzela jedno radno mesto beogradjaninu i krevetno mesto kao i mladozenju nekoj bg devojci? znas li da bg ne bi bio to sto jeste da nije tolikih selidbi?pa i tvoja baba je iz mladenovca a druga ruskinja ne bi trebalo tako da pricas
fibi zasto ne prepravljas tudje pravopisne greske evo pajamaca nigde ne pise veliko slovo (kao ni ja uostalom)?
daj bobo ne ponizavaj se i budi gde jesi,sto se vise rudis da te prihvate vise ce te yebati
 
Ispravila sam zato sto mi je neko (bigsister) to trazio.
Ispravila sam samo one greske koje ne ukazuju na lose poznavanje daktilografije nego na ociglednu NEPISMENOST! Takve neke stvari se uce jos od prvog razreda osnovne skole.
Ne znam da li znas za pravilo kuckanja na nekom forumu: ako hoces, mozes da kucas i sa velikim pocetnim slovima - ali i ne moras, u tom slucaju kucas sve samo malim. Znaci, pajamaca i ti ne gresite u tome.
 
Bobo, ti si jedna ' tičica :D
Svaki grad koji ima istoriju staru 6.vekova, jednostavno mora da bude lep. Gradjeno je na jednom od najlepših mesta u Evropi, suviše je trajno da bi bilo ko uspeo sve to da poruši. Večan je ovo grad..Onda, postoji osečaj pripadnosti..itd.



NAJPOPULARNIJA beogradska ličnost ne znam ko je, to je za narod, ono što čitaš u novnama, recimo. A za mene su to komšije, neki su popularni, neki nisu, al sam ponosan što su moji sugrađani.
 
HeBePoBaTaH_:
Bobo, ti si jedna ' tičica :D
Svaki grad koji ima istoriju staru 6.vekova, jednostavno mora da bude lep. Gradjeno je na jednom od najlepših mesta u Evropi, suviše je trajno da bi bilo ko uspeo sve to da poruši. Večan je ovo grad..Onda, postoji osečaj pripadnosti..itd.



NAJPOPULARNIJA beogradska ličnost ne znam ko je, to je za narod, ono što čitaš u novnama, recimo. A za mene su to komšije, neki su popularni, neki nisu, al sam ponosan što su moji sugrađani.

thats the spirit!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
e,stvarno ste provincijalci.
ja sam samo rekla da se treba ponašati po normama nekog grada,kao i u parizu,londonu...
ni ja kada odem u jagodinu,ne pištim da svima dam do znanja da sam iz nekog tamo drugog grada!!!
NIKADA NISAM NI POMENULA PROVINCIJALCE IZ SRBIJE(TEBI SE OBRAĆAM HANI)
NEGO ONE KOJI SU OVDE DOŠLI I NE DAJU NA SE..OVDE IM NE VALJA, A ODANDE SU POBEGLI,I TO NI MANJE NI VIŠE NEGO OVDE!!!!
dakle odyebite svi koji ste za svađu.
jesam kako reče doktor matora krava...
stvarno si nevaspitan,zanima me sa koje se planine javljaš?
nemam ništa protiv bosanskog dijalekta, pobogu pa to je njihov jezik, ali ako se živi u beogradu,nišu...prnjavoru!!!
ima da se promeni način govora i tačka.
pa dete mi je došlo pre neki dan iz vrtića i rekao mi je da
je njegov drug dobiJo nogoGA autA!!!
ej bre...
mada mi nije jasno hani št asi se ti koji q našla prozvanom,kada sam lepo napisala bosanci,crnogorci...
stvarno svašta...
baš ste uskogrudi i ne čitate,već raspalite rafalno....
odmah.
eto...i to je još nešto što je stiglo u beograd...toga ovde nije ranije bilo.
pozz od matore krave..
ma napasete mi se........
 
Fibi3:
Korektura za bigsister (slovne greske nisam ispravljala):
e greshke su ti vrh vrhova... nepismenost je ako ne pravi razmak?!?! vau! ili ono za rechcu 'ne'... pa to vishe od pola onih 'pravih beogradjana' ne odvaja... oni ne odvajaju ni kad pishu 'ne znam' shto je daleeeeko gore i nepismenije... i da, naravno, najbolja prepravka ti je podvuchena ottawa... time sam odushevljena...
 
hanibaI77:
pa i tvoja baba je iz mladenovca a druga ruskinja ne bi trebalo tako da pricas
nemam pojma odakle ti to da je moja baba iz mladenovca?
da njen deda je iz male krsne.
i verovatno tamo ima još neko ko mi dođe neki rod.
sigurno.
imam plac blizu mladenovca...mora da si nešto pobrkala.
 
Pajamaco, nemoj da se ponašaš kao nedoyebena kFočka.
Meni ti ličiš kao da si rodjena ili živela negde drugde, i to u Hrvatskoj, pa šta?
Devojka je postavlila dva najjednostavnija pitanja, i to sasvim dobronamerno..
Nemojte da vam ja brojim, ne greške u kucanju, nego greške i pravopisu, i to one najjednostavnije, koje je trebalo da savladate pre polaska u školu!
 
pajamaca:
da je krajnje vreme da bosanci,crnogorci...svi oni koji su došli od nekuda...
treba da nauče naš dijalekt,a ne da tvrdoglavo teraju svoj..
pa nam i decu uče nekim novim, za mene užasnim izrazima.
i tačka.ende.
a sa ovim se donekle i slazem, samo shto se mora uzeti u obzir da ako prichash nekim dijalektom 20 godina, ne mozesh odjednom da to promenish... ali jeste tuzno da neko iz bosne, cg i slichno upishe npr uchiteljski fax u bgu i onda lupa neka svoja pravila deci koja i onako ne znaju shta valja a shta ne... npr imam jednu sestru koja je iz vishegrada doshla u bg na uchiteljski ali je ona za 2-3 godine maltene potpuno preshla na ekavicu... :? ne znam... samo znam da je odbijanjeu samom startu potpuno pogreshno, i da se vishe ne chudim zashto i nas 'beogradjane' odbijaju u unutrashnjosti kad se pojavimo... ma to mi je bash glupo i jadno...
 
e a ljudi kad nemaju nikakvih argumenata ili kad smori tema a oni bi da se svadjaju,uvek se hvataju za pravopis.
ma di ste nasli na netu da razglabate o pravopisu :lol:
najbolje kad mi neko kaze da sam neuka i neobrazovana zato sto sve pisem malim slovima :D 'bem ti takav argument dokonih ljudi :lol:

pray the lord :D
 
Mene ovakve teme cine beskrajno tuznom... Jezim se od svakog oblika ksenofobije...
Pobogu, pa na sta bi licilo da ja sad zbog jezika maltretiram svog radnog kolegu koji je zbog ljubavi iz Beograda dosao ovdje?!
Integracija dosljaka u drustvo ne rjesava se ksenofobicnim ogradama... Naprotiv, takav gard samo jos vise podstice njihovo getoiziranje i ocajnicko drzanje za obicaje i jezik rodnog kraja, jer se samo tako osjecaju sigurno, zasticeno i prihvaceno...
 
bigsister:
a sa ovim se donekle i slazem, samo shto se mora uzeti u obzir da ako prichash nekim dijalektom 20 godina, ne mozesh odjednom da to promenish... ali jeste tuzno da neko iz bosne, cg i slichno upishe npr uchiteljski fax u bgu i onda lupa neka svoja pravila deci koja i onako ne znaju shta valja a shta ne... npr imam jednu sestru koja je iz vishegrada doshla u bg na uchiteljski ali je ona za 2-3 godine maltene potpuno preshla na ekavicu... :? ne znam... samo znam da je odbijanjeu samom startu potpuno pogreshno, i da se vishe ne chudim zashto i nas 'beogradjane' odbijaju u unutrashnjosti kad se pojavimo... ma to mi je bash glupo i jadno...
upravo tako....moj cale isto vise ne koristi ijekavski,mada je on pre 30 i nesto godina dosao iz istre..sve jedno,sada normalno prica,osim sto ponekad koristi istrijanske reci...al treca osoba ne bi nikad provalila...
pa valjda je logicno da kada dodjes u jedan grad da ces da se uklopis u njega,i da zivis po njegovim pravilima...ti u biti ostajes ono sto si oduvek bio u sebi,ali ako si u rimu ponasaj se ko rimljanin,a ne da nekome remetis nacin zivota....
 
ma gazdarice..meni ne smeta...znaš i sama...
ali...ma umorila sam se već od pravdanja.
i sve što si rekla je istina.
ali zamisli da u italiji pričaš npr napolitanskim u milanu?
ma odyeb,momentalan.
nemogu ni da se zaposle!!!
mastere,bre gde si to čuo?
ja sad gledam nema nigde ništa!!
gazdarice?
jel imaš ti neki info?
 
Becky Thatcher:
ali ovo stvarno nije lepo što si rekla

Šta tu nije lepo? ( Idi ti vezuj pertle mandovčićima iz kraja, pardon Egipćanima. Ovo zanemari, samo sam dobacio:lol: )


Da li vi u glavi možete da napravite prelom, da razlikujete dobronamerne ljude on onih koji vas stvarno mrze ili, na primer, samo provociraju? Boba je bezazlena. Kako ste nadr*ani, čudo jedno. A kad je neko takav bez ikakvog povoda, ničim izazvan, to znači da se plaši sebe..
Druga je stvar kada mora fight! Onda je opravdano da sevaju jatagani :razz:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top