Izbori u BiH

Bosnjaci su tzv. pogana sorta. Svaka nacija u koju udje islam je zlo. Svaka zapamtite. Nijedna islamska nacija ne moze da zivi u miru i toleranciji sa svojim komsijama. 90% ratova u svetu se danas vodi na dodiru islama sa drugim religijama i kulturama. Zato se od njih treba ODVOJITI i podici prema njima JEDAN VISOK ZID POD 10.000 VOLTI STRUJE . Ili to ili da ratujemo svakih 20-30 godina dok ih ili totalno ne unistimo ili oni ne uniste nas.
 
FreedomForBosnia:
Vjeruj da nemam, a i da imam to bi teze islo, zato sto si srbin. Znas da vas niko ne voli. Srpkinje su ok, osim politickih krava.

Ej pazi sad ovo...Znaci nama ovde seres o tome kako nismo za suzivot a onda kazes kako bi to teze islo zato sto je Srbin. :lol:

Zelenbac, idi proslavljaj pobjedu Silajdzica i podji pustati bradu. Pokusaj se i od alkohola odviknuti a hanumu pokrij od glave do pete. Samo znaj da zakoni Serijata prestaju tamo gdje Republika Srpska pocinje...
 
FreedomForBosnia:
Dodik je nepismen kao i većina političara iz RS-a. Kaze Bosna je slozena drzava, sto naravno nije tacno. Ona je cinjenicno unitarna, bez obzira sta pise u ustavu.

Slozena drzava, po definiciji, je ona koja se sastoji iz vise drzava: federacija, konfederacija i unija. Kako RS i FBiH nisu drzave Bosna nije slozena drzava.

Logicno je da RS treba da slabi, a BiH jaca. RS ce opstati jos neko vrijeme. Neka ce, treba ljudima da shvate neke svari.

Prvo RS pokriva dio teritorije koji joj ne bi smio da pripada. Ili su Bosnjaci ili Hrvati u vecini bili po popisu iz 1991: Brcko, Zvornik, Foca, Visegrad, Srebrenica, Bratunac itd. Prema medjunarodnim standardima 11% i vise "drugih" cine stanovnistvo izmjesanim.

Vitalni nacionalni interes = nova radna mjesta.

Oni koji danas ne zele, ili ne mogu, da zive sa drugima neka se sele iz Evrope. Evropa ce sigurno biti ujedinjena.
Kao prvo, Dodik nije nepismen. Naprotiv, veoma je promućuran i zato je dobio, ako primetiš da je on prvi zvanično počeo da pušta priču o otcepljenju i na taj način dobio izbore (politika je ***** i tu nema pravila).

U kom si smislu mislio da Srpska treba da slabi? Zar nije u interesu svih da je jedan deo države jak?

Dodikova priča o većem stepenu autonomije je sasvim normalna, čak i izvodljiva (na stranu priča o otcepljenju). Takav razvoj dogadjaja ni u kom slučaju ne bi ugrozio suverenitet Bosne, štaviše, mislim da bi je stabilizovalo.

Kad govoriš o rasporedu stanovništva u Srpskoj, samo jedan primer: Sarajevo je pre rata bilo drugi grad u svetu po broju srpskog življa, sad???

O vitalnom interesu se slažemo.
 
UofC:
Samo znaj da zakoni Serijata prestaju tamo gdje Republika Srpska pocinje...
Heheheheh...

Da se vecina pridrzava islamskih Zakona i ucenja Muhameda ne bi bilo toliko mrznje u njima..

istinu za volju islam kao islam nije radikalan sam po sebi vec ljudi koji ga tumace..

S obzirom da na zalost vecina Bosnjaka gaji mrznju prema drugim a posebno prema srbima, moze se reci da njeguju extremni islam sto i nije izvorno Muhamedovo ucenje..

Na zalost..
 
FreedomForBosnia:
Vjeruj da nemam, a i da imam to bi teze islo, zato sto si srbin. Znas da vas niko ne voli. Srpkinje su ok, osim politickih krava.
Islo bi islo,samo sklizne :D .A to sto sam Srbin je samo plus za razliku od tebe.I sad ko je protiv jedinstvene Bosne.Ja sto bi se zrtvovao sa nekom tvojom rodjakom za rad Bosne,ili ti sto ti smeta maje Srpsko poreklo.
Sah-mat
 
GZ:
Heheheheh...

Da se vecina pridrzava islamskih Zakona i ucenja Muhameda ne bi bilo toliko mrznje u njima..

istinu za volju islam kao islam nije radikalan sam po sebi vec ljudi koji ga tumace..

S obzirom da na zalost vecina Bosnjaka gaji mrznju prema drugim a posebno prema srbima, moze se reci da njeguju extremni islam sto i nije izvorno Muhamedovo ucenje..

Na zalost..

To moderni liberali zele da misle i zele ostatak svjeta da ubjede u to a to je naravno mit. Duznost Muslimana je da ratom prosire Islam. Ima ona u Kuranu koja kaze "Vrjednija je krv prolivene nevjernicke krv i, nego sedam dana posta". Pa onda "Ubijajte neprijatelje gdje god ih nadjete i istjerujte ih odakle bi i oni vas istjerivali, jer je gradjanska nesloha gora od poraza u ratu...", pa jos "...Borite se protiv svih njih sve dok vise ne bude gradjanske nesloge i dok ne bude druge vjere osim ove u Alaha..." Objasni mi ove teoloske temelje Islama! Muhamed je za razliku od Hrista bio ratnik koji je svoju religiju prosirio vatrom i macem. Islam nije religija mira i sto prije se to shvati to bolje za Hriscane.
 
Poznati su mi dijelovi iz kur`an-a ali sve je u sustini tumacenja istog...

No, da je tako bilo lako siriti vjeru ratom kako si naveo, onda bi do sada planeta cijela vjerovala u Muhameda,, Dok god bude takav pristup sirenja vjere kod muslimana, i dok se mi god budemo od toga branili ovako ili onako kinezi ce da nas preplave sve zajedno...
 
GZ:
Poznati su mi dijelovi iz kur`an-a ali sve je u sustini tumacenja istog...

No, da je tako bilo lako siriti vjeru ratom kako si naveo, onda bi do sada planeta cijela vjerovala u Muhameda,, Dok god bude takav pristup sirenja vjere kod muslimana, i dok se mi god budemo od toga branili ovako ili onako kinezi ce da nas preplave sve zajedno...

Molim? :shock: Islam se prosirio od Arabije do Indonezije i Maroka. U Evropu nije prodro zato sto su Evropljani bili isuvise mocni da bi ih pobjedili. Prvo je Spanija pod vojdstvom Filipa II sprjecila sirenje Turaka po Mediteranu pobjedivsi ih kod Lepanta a onda je Jan Sobijeski 1683 pobjedio Turke kod Beca i time stavio tacku na sirenje Islama u Evropu. Mi smo to dovrsili 1912, mada su ostali dzepovi Islama u Albaniji i Bosni, kao i Turci kod Istanbula. Kakav pristup trebamo imati kada horde prodru u Evropu i uspostave sisteme slicne otomanskom? Nemoj ovde prosipati tu politicku korektnost. Arapi su ostali u Srednjem Vjeku medjutim to je njihov problem. Kada nama dodju u Evropu nafiksani sa sjekirama u rukama onda ih treba pobiti kao sto je to radila VRS u Bosni. Kada dodju u Srbiju sa obrijanim glavama, dugim bradama da propagiraju Vahabizam onda ih treba sve vratiti tamo odakle su i dosli, ili mozda bolje potrpati stoku u zatvore, prije toga naravno dati ih Zandarmeriji da ih isprebija na mrtvo ime!
 
UofC:
Molim? :shock: Islam se prosirio od Arabije do Indonezije i Maroka. U Evropu nije prodro zato sto su Evropljani bili isuvise mocni da bi ih pobjedili. Prvo je Spanija pod vojdstvom Filipa II sprjecila sirenje Turaka po Mediteranu pobjedivsi ih kod Lepanta a onda je Jan Sobijeski 1683 pobjedio Turke kod Beca i time stavio tacku na sirenje Islama u Evropu. Mi smo to dovrsili 1912, mada su ostali dzepovi Islama u Albaniji i Bosni, kao i Turci kod Istanbula. Kakav pristup trebamo imati kada horde prodru u Evropu i uspostave sisteme slicne otomanskom? Nemoj ovde prosipati tu politicku korektnost. Arapi su ostali u Srednjem Vjeku medjutim to je njihov problem. Kada nama dodju u Evropu nafiksani sa sjekirama u rukama onda ih treba pobiti kao sto je to radila VRS u Bosni. Kada dodju u Srbiju sa obrijanim glavama, dugim bradama da propagiraju Vahabizam onda ih treba sve vratiti tamo odakle su i dosli, ili mozda bolje potrpati stoku u zatvore, prije toga naravno dati ih Zandarmeriji da ih isprebija na mrtvo ime!

Pazi, ne branim ja njih, niti ih napadam direktno.. Ipak, da ne bude zabune, govori se u zadnje vrijeme o sukobima civilizacija.. KOliko je to OK pokazace vrijeme, a da je islam trebalo zaustaviti u evropi, mozda je tacno, s tim sto je evropa jos jaka u hriscanstvu..

Pored toga navedoh jednu cinjenicu koju mozda mi necemo prezivjeti, tacnije dozivjeti, a to su Kinezi...

Islam se jeste prosirio, ali.....

Pored toga razumijem tvoju neku vrstu gnjeva prema istom, ali sam taj isti dobro osjetio na kozi... citaj iskusio na neki nacin... mada nisam i dalje opijen mrznjom, niti sam protivnik zakleti neceg sto postoji ako ne zadire nesto drugo sto postoji ...

No upravo raspricasmo ovu temu iz mojeg neshvatanja mrznje ovdasnjih muslimana/bosnjaka prema drugima a posebno srbima..

Ne mogu da shvatim da ljudi mogu tako da mrze...

Respect prema tebi..
 
GZ:
Pazi, ne branim ja njih, niti ih napadam direktno.. Ipak, da ne bude zabune, govori se u zadnje vrijeme o sukobima civilizacija.. KOliko je to OK pokazace vrijeme, a da je islam trebalo zaustaviti u evropi, mozda je tacno, s tim sto je evropa jos jaka u hriscanstvu..

Pored toga navedoh jednu cinjenicu koju mozda mi necemo prezivjeti, tacnije dozivjeti, a to su Kinezi...

Islam se jeste prosirio, ali.....

Pored toga razumijem tvoju neku vrstu gnjeva prema istom, ali sam taj isti dobro osjetio na kozi... citaj iskusio na neki nacin... mada nisam i dalje opijen mrznjom, niti sam protivnik zakleti neceg sto postoji ako ne zadire nesto drugo sto postoji ...

No upravo raspricasmo ovu temu iz mojeg neshvatanja mrznje ovdasnjih muslimana/bosnjaka prema drugima a posebno srbima..

Ne mogu da shvatim da ljudi mogu tako da mrze...

Respect prema tebi..

Gledaj mene ne interesuje sta oni rade u svojim drzavama. Ono sto mi smeta je kada napadaju druge zato sto nisu kao oni. Meni smeta sto im je to temelj teologije. Smeta mi kada vidim one orangutane kako kolju nase vojnike u po Bosne...Naravno da sam protiv takve ideologije a hvala Bogu Ameri i Izraelci im sada daju lekcije u ponasanju. Jesi vidio kako svi junaci nestadose kada IDF udari. Nema vise on ih paradera i Mudzahedina...Sakrise se meduju zene i djecu isto ko sto su i u Bosni to radili... :lol:
 
Prvo nemate pojma o islamu. Čitajte Stari Zavjet, pa Novi Zavjet i onda Kur'an. Kada to uradite bićete muslimani, ako imate bar prosječan koef. inteligencije. Šta mislite o džihadu srpske pravoslavne crkve, katoličke crkve u srednjem vijeku, katolički džihad kojeg vrse amerikanci? Znate li da se muslimani dijele na šijite i sunite? Bošnjaci su suniti, a oni nikada nisu bili niti teroristi niti su ikoga tjerali da nasilo prihvati vjeru.

Potrazite smisao u vasoj vjeri. Savjetujem vam da pronadjete svih 12 evandjelja, a narocito ona koja se spominju u Kur'anu. Ukinite križ i vratite ribu, Isus a.s. bi vam bio zahvalan.

Zasto svi misle da je njihova religija "ona prava", a neznaju nista o drugima.

Sto se tice mrznje, ja ne mrzim sve srbe. Samo one koje treba i vi da mrzite. Naprotiv jako mnogo prijatelja su mi srbi. Ali one koji su mi bili prijatelji, pa onda mi ubijali članove porodice radi nekoliko grama zlata? Njih ce stici kazna, bar Bozija.

A situacija u BiH ce se srediti, kad se sredila u Hrvatskoj, sredice se i u Bosni.

Evo vam i ovaj text
Sto nam je katolicki dzihad donio osim zla?
...Sto su nam, dakle, muslimani novoga donijeli osim zla i neljudskih
stvari? - cita s papira studentima regenburskog sveucilista Joseph
Ratzinger, sav u svili i kadifi, zanemarujuci za tu prigodu ne samo
cinjenicu da su mu muslimani donijeli i to sto na sebi nosi, i papir s
kojeg cita, veci neumoljivu cinjenicu da su cak i koncept sveucilista
preko Spanjolske u Europu donijeli upravo Arapi...

U onoj legendarnoj sceni iz kultnog "Brianova zivota" John Cleese kao
Reg, voda Narodnog Fronta Judeje, gleda u areni borbe gladijatora i retoricki
se pita sto su im to uopce Rimljani dobra donijeli.
"Vodovod", dobacio je jedan suborac. "I kanalizaciju", sjetio se
drugi.
"Dobro", nevoljko je priznao Reg, "slazem se da su vodovod i kanalizacije
dvije stvari sto..."
"I ceste" dodao je opet prvi. "Da, ocito", promrsio je Reg, "ali osim
vodovoda kanalizacije i putova..."
"Medicinu", prekinuo ga je drugi. "I obrazovanje"
"U redu, dovoljno je", iznervirao se Reg.
"I melioraciju", nastavili su drugovi.
"Javna kupatila"
"I vino"
"Da,vino", kimnuo je onaj prvi, "vino ce nam zaista nedostajati kad odu."
"U redu", planuo je konacno Reg, "ali osim vodovoda, kanalizacije,
cestogradnje, obrazovanja, melioracije, javnih kupatila, vina i
zdravstvene zastite, sto su Rimljani ikada ucinili za nas?"

Gledam tako na televiziji papu Benedikta XVI. kako s katedre sveucilista
u Regensburgu citira bizantskog cara Manuela II: "Pokazite nam sto nam je
to novoga donio Muhamed, osim zla i neljudskih stvari, poput zapovijedi da
se vjera siri macem?"
I sve mi se ispod one bjele kapice ukazuje Regovo lice, pa umjesto pape
vidim Ivan Cleesea Drugog kako se retoricki pita: "Sto su nam to uopce
muslimani dobra donijeli?"
- Matematiku - dobacit ce iznenada student informatike iz zadnjeg reda.
- Decimalni sustav, brojke koje i danas nazivamo arapskim, nepoznanicu
,x' i revolucionarnu nulu nakon koje svijet nikad nece biti isti. I
trigonometriju i algebru, koja se zove tako po Kitab Al Jabru, djelu
cuvenog matematicara Al-Hawarizmija. Po kojemu je, usput, svoj naziv
dobio algoritam.
-Dobro - nevoljko ce priznati Benedikt XVI. voda Narodnog Fronta Europe -
slazem se da su brojke i algebra dvije stvari sto...
- I geografija - sjetit ce se treci student.
- I filozofija. Svojim prijevodima u mracnom su nam srednjem vijeku
spasili grcku filozofiju. Izradili su prvu kartu svijeta, prvi izracunali opseg
Zemlje i otkrili heliocentricni sistem. Sagradili su prvi opservatorij,
utemeljili modernu astronomiju i s Istoka nam donijeli kompas. I papir. I
rizu.
- U redu, dovoljno je - iznervirat ce se Papa.
- I secer, narancu, limun, breskvu - nastavit ce studenti - presu za
ulje, sustav navodnjavanja i uopce modernu poljoprivredu. Pamuk, tekstilnu
industriju i modu. Jakna je arapski izum. Konstruirali su prvu cameru
obscuru i utemeljili optiku. Onda qitara. Da, gitara. I kava.
- Da, ocito - procijedit ce Benedikt s katedre - ali osim matematike,
geografije, filozofije, astronomije i gitare...
- I farmakologije - dodat ce nadobudna studentica. - U
vrijeme kad se Europa gusila u smradu i bolestima, Arapi su nam dali sapun i parfem,
objasnili da se zaraza siri zagadenom vodom, te donijeli cuveni Qanun Ibn
Sine, prvu enciklopediju lijekova i eliksira - pardon, al-iksira. Najzad
upravo su arapski alkemicari - alkemija, od al-kimya - ocevi moderne
kemije. Izmedu ostalog otkrili su luzine i barut, izmislili destilaciju i
dobili al-kuhul. Zvuci poznato?
-Da, alkohol. - Kimnut ce netko - alkohol ce nam zaista nedostajati kad
odu.
- U redu - planuo je konacno Benedikt XVI. - ali osim decimalnog sustava,
brojeva, algebre, matematike, filozofije, karte svijeta, kompasa, papira,
rize, secera, pamuka, navodnjavanja, camere obscure, optike, jakne,
gitare, kave, parfema, sapuna, alkohola, farmacije, higijene i moderne kemije,
sto su muslimani ikada ucinili za nas?
Sto su nam, dakle, muslimani novoga donijeli osim zla i neljudskih
stvari? - cita s papira studentima regenburskog sveucilista Joseph Ratzinger, sav
u svili i kadifi, zanemarujuci za tu prigodu ne samo cinjenicu da su mu
muslimani donijeli i to sto na sebi nosi, i papir s kojeg cita, veci
neumoljivu cinjenicu da su cak i koncept sveucilista preko Spanjolske u
Europu donijeli upravo Arapi.

"Ucenjakova tinta svetija je od mucenikove krvi," rekao je, necete
vjerovati - strasni Muhamed. 1

A sto nam je Muhamed donio osim zapovijedi da se vjera siri macem? - pita
se Benedikt XVI. u govoru o besmislenosti sirenja vjere silom,
propustajuci prigodu da u tom smislu malo zaore vlastito dvoriste, pa podsjeti na
katolicki dzihad. I da se zapita: pokazite mi sto je to Isus novoga
donio Juznoj Americi, osim zla i neljudskih stvari? Dobro, osim vodovoda,
kanalizacije, cestogradnje, obrazovanja, poljoprivrede, zdravstvene
zastite, tehnologije, filozofije, arhitekture, kazalista, umjetnosti i
vina? U redu, i nogometa

1 Hadis glasi: "Na Sudnjem danu, tinta naucnika i krv sehida bit ce
vagani i tinta naucnika imat ce vecu tezinu od krvi sehida"
 
Evo par stvari iz Kurana prevod Dzamaludina Causevica, reis uleme Sarajevskog koji se ticu nas hriscana:

4. Pa kad sretnete nevjernike, udrite (ih) po sijama (ratujte s njima), a kad ih pritijesnite (onda) pritegnite sveze,
(zarobite ih), pa poslije: ili oslobodjenje ili otkup, sve dok rat ne odlozi oruzje (ne prestane). (To je tako, a da Bog
hoce, On bi ih unistio (osvetio bi im se), ali (On hoce) da prokusa jedne od vas s drugima. A Bog nikako nece unistiti
onih koji poginu na Bozjem putu.


191. Ubijajte ih gdje god ih nadjete i prognajte ih odakle god su oni vas prognali! Smutnja je teza od ubijanja. Ne borite
se protiv njih kod Mesdzidil-harama, dok se oni ne budu borili protiv vas u njemu. Ako oni udare na vas, ubijajte ih!
Takva je kazna nevjernicima.
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
193. Borite se protiv njih sve dok smutnja ne bude (istrijebljenja), a vjera u Allaha (primljena)! Ako se ustegnu,
nema neprijateljstva osim prema silnicima.
--------------------------------------------------------------------------------

Kur'an, 2. poglavlje, el-Bekare

O vjernici! Ne uzimajte Zidove i krscane za prijatelje! Oni su jedni drugima prijatelji. Njihov je i onaj od vas koji ih
uzima za prijatelje. Zaista Allah nece uputiti silnike na pravi put.
5. poglavlje "El-Maide", dio 8. "Muslimani i neprijatelji", Kur'an

8. poglavlje "El-Enfal, 2. dio "Borba na bedru"


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
12. (Sjeti se) kada je naredio tvoj Gospodar melekima: "Ja sam s vama, pa ucvrstite pravovjerne! Ja cu unijeti strah u srca iznad vratova i udarajte ih po svim prstima.
--------------------------------------------------------------------------------

Ovde pod "pravovjernima" naravno misli na muslimane.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
15. O vjernici, kad se sukobite (u borbi) s onima koji ne vjeruju kako (zbijeni u redovima) stupaju, nemojte im okrenuti ledja (ne bjezite)!
--------------------------------------------------------------------------------

Znaci, ovde se opisuje Sveti rat protiv nemuslimana i izricito se zabranjuje muslimanima da odustanu od tog rata, znaci, svakog je muslimana duznost da ratuje...


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
16. A tko im toga dana okrene ledja, osim da se okrene da bi (ponovo) navalio ili da se pridruzi drugoj skupini (radi trazenja pomoci), taj se vratio s Bozjom srdzbom i njegovo je skloniste pakao, a to je ruzno mjesto povratka.
--------------------------------------------------------------------------------

Evo ovde im preti da ce ici u pakao ako se ne bore protiv nemuslimana...

Dalje ide nesto jos stravicnije:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
17. Vi ih niste ubijali, nego ih je Allah ubijao! A ti nisi izbacivao (strijele) kad si (ih) izbacivao, nego (ih) je Allah
izbacivao i da bi vjernicima darovao od Sebe lijepe blagodati. Zaista Bog cuje (i) zna.
--------------------------------------------------------------------------------

Ako niste shvatili sta pise izjednostavicu vam - kaze da kada se ubijaju nemuslimani to ne cine oni koji mac drze ili strele ispale nego Bog. Znaci da Kur'an ubijanje nemuslimana ne svrstava u grehove ljudske i nije krsenje Kur'anove zabrane za ubijanje nevinih - jer sto Bog cini to je pravda.

Sura 47 Muhammad
Medina 38 ajeta

4. Kada se u borbi s nevjernicima sretnete po sijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite, a onda ih vezite, i poslije,
ili ih velikodusno suzanjstva oslobodite ili otkupninu zahtijevajte, sve dok borba ne prestane.
Tako uèinite! Da Allah hoæe, On bi im se osvetio, ali On zeli da vas iskusa jedne pomoæu drugih. On neæe ponistiti djela
onih koji na Allahovu putu poginu,

A u vezi nevjernika tj svih koji nisu muslimani posebno protivu hriscana i jevreja dalje Muhamed kaze....

35. I ne budite kukavice i ne nudite primirje kad ste jaci, jer Allah je s vama, On vas neæe nagrada za djela vasa lisiti.

ZAKLJUCAK; ISLAM JE ZLA SATANISTICKA RELIGIJA KOJA PROPAGIRA UNISTENJE I POKORAVANJE SVIH ONIH KOJI NISU MUSLIMANI, I SIRENJE ISLAMSKE VERE MACEM JE JEDNO OD OSNOVNIH DUZNOSTI SVAKOG MUSLIMANA. 90% danasnjih ratova u svetu se vodi na dodiru drugih religija i kultura sa islamom. PAPA JE U PRAVU
 
"Kada ti neko opali samar, ti mu okreni i drugi obraz." - nazalost u agresiji na BiH bosnjaci su se ponasali u skladu za tom najglupljom mogucom neumotvorinom. Da su bili bar malo veci muslimani.

Allah sve zna, sta je bilo i sta ce biti. Sada kada znamo sta su neprijatelji islama i muslimana u stanju uraditi svaka poruka iz kur'ana dobija smisao.

109. Al-Kafirun - Nevjernici
Bismillahi rrahmani rrahim
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Reci: "O vi nevjernici,
2. ja se neću klanjati onima kojima se vi klanjate,
3. a ni vi se nećete klanjati Onome kome se ja klanjam;
4. ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali,
5. a i vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam,
6. vama - vaša vjera, a meni - moja!”


61. As-Saff - Bojni red

6. A kada Isa (Isus), sin Merjemin (Marijin), reče: "O sinovi Israilovi, ja sam vam Allahov poslanik da vam potvrdim prije mene objavljeni Tevrat i da vam donesem radosnu vijest o poslaniku čije je ime Ahmed (Ahmed = Muhamed), koji će poslije mene doći" - i kad im je on donio jasne dokaze, oni rekoše: "Ovo je prava vradžbina!"

19. Maryam - Merjema
Mekka - 98 ajeta
Bismillahi rrahmani rrahim
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Kaf Ha Ja Ajin Sad.
2. Kazivanje o milosti Gospodara tvoga prema robu Njegovu Zekerijjau,
3. kad je on Gospodara svoga tiho zovnuo,
4. i rekao: "Gospodaru moj, kosti su mi oronule i glava osijedjela, a nikada nisam, kad sam Ti, Gospodaru moj, molbu uputio, nesretan ostao.
5. Bojim se rođaka svojih po krvi poslije mene, a žena mi je nerotkinja, zato mi pokloni od Sebe sina
6. da naslijedi mene i porodicu Jakubovu, i učini, Gospodaru moj, da budeš s njim zadovoljan."
7. "O Zekerijja, javljamo ti radosnu vijest da će ti se dječak roditi, ime će mu Jahja biti, nikome prije njega to ime nismo htjeli dati."
8. "Gospodaru moj," - reče on - "kako ću imati sina kad mi je žena nerotkinja, a već sam duboku starost doživio?"
9. "Eto tako!" - reče. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko, i tebe sam ranije stvorio, a nisi ništa bio.’"
10. "Gospodaru moj," - reče - "daj mi neki znak!" - "Znak će ti biti to što tri noći nećeš s ljudima razgovarati, a zdrav ćeš biti."
11. I on iziđe iz hrama u narod svoj i znakom im dade na znanje: "Hvalite ga ujutro i navečer!"
12. "O Jahja, prihvati Knjigu odlučno!" - a dadosmo mu mudrost još dok je dječak bio
13. i nježnost i čednost, i čestit je bio,
14. i roditeljima svojima bio je dobar, i nije bio drzak i nepristojan.
15. I neka je mir njemu na dan kada se rodio i na Dan kada je umro i na dan kad bude iz mrtvih ustao!
16. I spomeni u Knjizi Merjemu: kada se od ukućana svojih na istočnu stranu povukla
17. i jedan zastor da se od njih zakloni uzela, Mi smo k njoj meleka Džibrila poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.
18. "Utječem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!" - uzviknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" - reče on - "da ti poklonim dječaka čista!"
20. "Kako će imati dječaka" - reče ona - "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!"
21. "To je tako!” - reče on. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko’, i zato da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed određeno!"
22. I ona zanese i bremenita se skloni daleko negdje.
23. I porođajni bolovi prisiliše je da dođe da stabla jedne palme. "Kamo sreće a sam ranije umrla i da sam potpuno u zaborav pala!" - uzviknu ona.
24. I melek je, koji je bio niže nje, zovnu: "Ne žalosti se, Gospodar tvoj je dao da niže tebe potok poteče.
25. Zatresi palmino stablo, posuće po tebi datule svježe,
26. pa jedi i pij i budi vesela! A ako vidiš čovjeka kakva, ti reci: "Ja sam se zavjetovala Milostivom da ću šutjeti, i danas ni s kim neću govoriti."
27. I dođe ona s njim porodici svojoj, noseći ga. "O Merjemo," - rekoše oni - "učinila si nešto nečuveno!
28. Ej ti, koja u čednosti ličiš Harunu, otac ti nije bio nevaljao, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica."
29. A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u bešici?" - rekoše.
30. "Ja sam Allahov rob" - ono reče - "meni će On Knjigu dati i vjerovjesnikom me učiniti
31. i učiniće me, gdje god budem, blagoslovljenim, i narediće mi da dok sam živ molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,
32. i da majci svojoj budem dobar, a neće mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.
33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!"
34. To je Isa, sin Merjemin - to je prava istina o njemu - onaj u koga oni sumnjaju.
35. Nezamislivo je da Allah ima dijete, hvaljen neka je On! Kad nešto odluči, On za to rekne samo: "Budi!" - i ono bude.
36. Allah je, uisitnu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je Pravi put.
37. i sljedbenici Knjige su se o njemu u mišljenju podvojili, pa teško onima koji ne vjeruju kada budu na Danu velikom prisutni!
38. Kako će dobro čuti i kako će dobro vidjeti onoga Dana kad pred Nas stanu! A nevjernici su sada u očitoj zabludi!
....
 
@DeteSunca

Dopada mi se tvoj potpis i mesto lokacije...

End offtopic..

O religijama mozemo da raspravljamo do iznemoglosti..

Sad mi objasni g.Fridom...

Znam ja da su bosanski muslimani suniti i da vjeruju u Muhameda, a sta se sa sitima koji ne priznaju Muhameda i kakav je stav prema Vehabijama koji imaju potpuno razlicite obicaje i nacin molitve, cak sta vise dolazi do blagih sukoba izmedju izvornih muslimana sunita i vehabija..

Neko ce reci sekta, mada je tako ne treba gledati, a sa druge strane ce reci da i medju hriscanima ima podjela, sto je istina, s tim da u hriscanskom svijetu je Isus bog za sve, bez obzira na razlicitosti vjerovanja i nacinu molitve..
 
Vehabije su sekte, kao sto su talibani i mnogi drugi. Uostalom u Kur'anu je i zapisano da ce desiti takva podjela i da ce "postojati oni koji ce citati (misli se na Kur'an), ali nece razumjeti".

Muslimani ne vjeruju u Muhameda, nego u Boga, Muhamed je samo prenosio poruke od Allaha koje su slate preko andjela Dzibrila (Gabriel po Bibliji).

Sto se Isusa (Isaa a.s.) tice on nije bog niti je njegov sin. On je poslanik, kao sto je bio i Muhamed. I sam Isaa je predvidio dolazak Muhameda, zato sto on nije izvrsio misiju.

Izvor vjere sunita je Kur'an i preporuke Muhameda (hadisi). Nema hijerarhije.
Siiti imaju vodju i slijede njegove nadahnute ideje, cesto izopacene.

Da li vi znate koji je izvorni simbol hriscanstva, da li znate nesto o drugim evandjeljima i kako su priznati Ivan, Luka, ...

Onaj ko je pravi vjernik ce traziti istinu i naci ce je samo ako upozna sve abrahamske religije.

Upoznajte se malo vise o borbama za jeruzalem tokom krizarskih ratova, ali sa vise izvora.
"Onaj koji ubije nevjernika (misli se na muslimana), ide pravo u raj."

Hriscanstvo se vise ne moze smatrati religijom u popunosti upućenom od Boga. Ne kazem da je etika i naucavanje lose, ali sve reforme su napravili ljudi, ubacili eticke vrijednosti koje su sami skontali. To je dobro, ali je otislo na pogresno mjesto. Trebali su ih ugraditi u zakone i obrazovanje.

Kur'an je univerzalan, neovisan o vremenu. Muhamed je izvrsio misiju i rekao da je posljednji poslanik, sto je i istina. Bozija rijec je prenesena ljudima.
 
Sad nam ovaj jos izmislja toplu vodu. Ko mi smo pali sa kruske pa ne znamo da su oni Suniti i da se Islam djeli na Sunite i Site itd. To nije poenta. Poenta je da ono sta su Hriscani radili u Krstaskim Ratovima nije imalo podrsku Biblije a ono sto Muslimani rade danas ima podrsku Kurana. Kod Hriscana se moze reci da su sva zla potekla od pogresne interpretacije Biblije a kod Muslimana zato sto im je teoloska osnova takva. Onda nam ovaj analfabet ide da objasni kako je Islam prava vjera pa kako je pravilo okretanja drugog obraza "glupo" itd. Nemam namjeru ulaziti u diskusije sa nekim ko nema pojma a koristi Wikipediju za svaku cinjenicnu informaciju koja mu treba. :lol:
 
UofC:
Sad nam ovaj jos izmislja toplu vodu. Ko mi smo pali sa kruske pa ne znamo da su oni Suniti i da se Islam djeli na Sunite i Site itd. To nije poenta. Poenta je da ono sta su Hriscani radili u Krstaskim Ratovima nije imalo podrsku Biblije a ono sto Muslimani rade danas ima podrsku Kurana. Kod Hriscana se moze reci da su sva zla potekla od pogresne interpretacije Biblije a kod Muslimana zato sto im je teoloska osnova takva. Onda nam ovaj analfabet ide da objasni kako je Islam prava vjera pa kako je pravilo okretanja drugog obraza "glupo" itd. Nemam namjeru ulaziti u diskusije sa nekim ko nema pojma a koristi Wikipediju za svaku cinjenicnu informaciju koja mu treba. :lol:

Ti si glup, pricas besmislice. Procitaj Kur'an idiote.
Toliko si glup da nisi razumio uopce o cemu sam govorio.

Sto se drugog obraza tice zasto se onda tako ne ponasate. Kada ti neko ubije dijete, daj mu onda i drugo da ga ubije.

Muslimani su duzni da stite sebe, svoju porodicu i svoj narod.
Bosnjaci su sada mnogo pametniji. Prije rata komunjare su ih udaljile od religije, u ratu su stradali od onih kojima su vjerovali i sa kojima su zivjeli, onih koji su u ime biblije ubijali uz podrsku srpske pravoslavne crkve (mladic je iz crkve otisao u srebrenicu). Da smo bili potpuni muslimani ne bi se desilo to sto se desilo. Ali sada je drugcije.
 
Ja sam procitao Kuran i u Kuranu pise da muslimani treba da unistavaju nevernike i muhamedovu veru sire ognjem i macem. Islam nije klasicna religija islam regulise svaki deo zivota muslimana pocev od porodice pa do odnosa prema vladarima.

Procitavsi Kuran indijski pesnik Salman Ruzdi je nazvao tu djavolju knjigu Satanskim Stihovima a muslimani su ga zbog toga osudili na smrt.

Ne znam dali znate da u Islamu ako musliman se odrekne islama i predje na neku drugu veru automatski biva osudjen na smrt. Taj slucaj je skoro bio u Avganistanu i Pakistanu, pa su pomente ljude da ih ne bi kaznili odrubljivanjem glave zbog odricanja od islama proglasili ludim na pritiske iz sveta i oni ce do kraja zivota provesti u ludnici.

Islam je zlo i sa zlom se ne mozete obracunavati u rukavicama vec surovo i beskompromisno. Jedino se tako islam mzoe poraziti, a u suprotnom ako to mi necemo - islam ce poraziti nas .

Hint :Primer Vizantije
 
Jerry Ropero:
Ja sam procitao Kuran i u Kuranu pise da muslimani treba da unistavaju nevernike i muhamedovu veru sire ognjem i macem. Islam nije klasicna religija islam regulise svaki deo zivota muslimana pocev od porodice pa do odnosa prema vladarima.

Procitavsi Kuran indijski pesnik Salman Ruzdi je nazvao tu djavolju knjigu Satanskim Stihovima a muslimani su ga zbog toga osudili na smrt.

Ne znam dali znate da u Islamu ako musliman se odrekne islama i predje na neku drugu veru automatski biva osudjen na smrt. Taj slucaj je skoro bio u Avganistanu i Pakistanu, pa su pomente ljude da ih ne bi kaznili odrubljivanjem glave zbog odricanja od islama proglasili ludim na pritiske iz sveta i oni ce do kraja zivota provesti u ludnici.

Islam je zlo i sa zlom se ne mozete obracunavati u rukavicama vec surovo i beskompromisno. Jedino se tako islam mzoe poraziti, a u suprotnom ako to mi necemo - islam ce poraziti nas .

Hint :Primer Vizantije


Da li si stvarno procitao? Ako jesi, a nisi sigurno, bi bio musliman. Citiras neke stvari izvucene iz kontexta.

Islam se ne moze poraziti. Prije ce planeta nestati.
 
FreedomForBosnia:
Da li si stvarno procitao? Ako jesi, a nisi sigurno, bi bio musliman. Citiras neke stvari izvucene iz kontexta.

Islam se ne moze poraziti. Prije ce planeta nestati.
Па јесте...ево видимо како побеђујете Израел и САД...
Воште вас к'о вола у купусу!
 
Hmm, koliko znam u pitanju je ili nafta ili diktatorski rezim ili terorizam. Nema to veze sa islamom. Zasto ne napadnu neku normalnu islamsku drzavu?

Zasto su amerikanci bombardovali srbiju i rs? Srbija izvrsila agresiju na drugu drzavu, a vojska rs je bila jedna od najgorih teroristickih organizacija u svijetu.

Cuj, znas li ti kakav je covjek (ili nacija)? Da li je onakav kakvim vidi sam sebe ili je onakav kakvim ga drugi vide?

Znas sta sam cuo jednom prilikom u njemackoj od nijemca koji je razgovarao sa drugim nijemcom, i bilo mi je drago, smijao sam se tri dana? Citiram: "Lazes ko' srbin".
 
FreedomForBosnia:
Hmm, koliko znam u pitanju je ili nafta ili diktatorski rezim ili terorizam. Nema to veze sa islamom. Zasto ne napadnu neku normalnu islamsku drzavu?

Zasto su amerikanci bombardovali srbiju i rs? Srbija izvrsila agresiju na drugu drzavu, a vojska rs je bila jedna od najgorih teroristickih organizacija u svijetu.

Cuj, znas li ti kakav je covjek (ili nacija)? Da li je onakav kakvim vidi sam sebe ili je onakav kakvim ga drugi vide?

Znas sta sam cuo jednom prilikom u njemackoj od nijemca koji je razgovarao sa drugim nijemcom, i bilo mi je drago, smijao sam se tri dana? Citiram: "Lazes ko' srbin".
Zato što nema normalne islamske države :D .

Po ostatku teksta i njegovoj validnosti i istinitosti jasno ti se vidi poreklo rođače.
 
Jomini banuj ovog prostaka! Ne doprinosi diskusiji. Samo lupa neke gluposti tipa "Islam se ne moze praziti." :lol: Vidis da je to neka nepismena budala koja jos i vrjedja Srbe...Ispunjava uslove za ban!
 

Back
Top