Избори у априлу?

@Straks92 Hvala na ovoj informaciji. Ne ulazim redovno na portal lista "Danas".

Ovaj poziv SP Dveri je odličan. I bilo bi mi drago da se celokupna opozicija ujedini... Ali...Plašim se.

Plaši me datum tih bg izbora. Bilo bi odlično kada bi se spojili sa redovnim opštinskim izborima. Tada bi bilo dovoljno vremena da se sredi birački spisak, bar malo, jer je birački spisak "živo telo" koje se menja, ne iz dana u dan, već iz sata u sat. Ljudi se preseljavaju sa opštine na drugu opštinu, ljudi umiru..

Članovi biračkih odbora u proširenom sastavu, tzv kontrolori. Na izborima u decembru opozicija nije pokrila sva biračka mesta..

Mogu da prenesem video klip iz emisije " Prav ugao" u kojoj je gost bio Vladimir Gajić koji je spomenuo procente kontrolora NS i ostalih opozicionih stranaka.

Izneo je tu i predlog promene Zakona o lokalnim izborima, tj promene čl. Zakona u kojima se spominje prebivalište građana.

Ne znam da li postoji vreme za sprovođenje ODIHR-a. Čini mi se da ne postoji.

Što se tiče izjave Dragana Đilasa, nije mi baš jasna. Mogu na listu da se stave ugledne ličnosti. Pitanje je da li će te ličnosti da prihvate odbornička mesta u Beogradu i po celoj Srbiji kad opozicija pobedi.

Ostalo ne bih komentarisala.
 
@Straks92 Hvala na ovoj informaciji. Ne ulazim redovno na portal lista "Danas".

Ovaj poziv SP Dveri je odličan. I bilo bi mi drago da se celokupna opozicija ujedini... Ali...Plašim se.

Plaši me datum tih bg izbora. Bilo bi odlično kada bi se spojili sa redovnim opštinskim izborima. Tada bi bilo dovoljno vremena da se sredi birački spisak, bar malo, jer je birački spisak "živo telo" koje se menja, ne iz dana u dan, već iz sata u sat. Ljudi se preseljavaju sa opštine na drugu opštinu, ljudi umiru..

Članovi biračkih odbora u proširenom sastavu, tzv kontrolori. Na izborima u decembru opozicija nije pokrila sva biračka mesta..

Mogu da prenesem video klip iz emisije " Prav ugao" u kojoj je gost bio Vladimir Gajić koji je spomenuo procente kontrolora NS i ostalih opozicionih stranaka.

Izneo je tu i predlog promene Zakona o lokalnim izborima, tj promene čl. Zakona u kojima se spominje prebivalište građana.

Ne znam da li postoji vreme za sprovođenje ODIHR-a. Čini mi se da ne postoji.

Što se tiče izjave Dragana Đilasa, nije mi baš jasna. Mogu na listu da se stave ugledne ličnosti. Pitanje je da li će te ličnosti da prihvate odbornička mesta u Beogradu i po celoj Srbiji kad opozicija pobedi.

Ostalo ne bih komentarisala.
Dopustite mi da, kao pisac, izrazim svoje duboko poštovanje prema vašem izraženom razmišljanju o političkim događajima. Vaša analiza je istinski osvežavajuća u moru površnih političkih komentara koji nas okružuju.

Razumem vaše strahove i rezerve u vezi sa datumom održavanja beogradskih izbora i saglasan sam s vama da bi bilo idealno da se ti izbori održe istovremeno sa opštinskim izborima. Važno je da se birački spisak uredi na vreme kako bi se obezbedila fer i transparentna izborna procedura.

Vaše zapažanje o nedostatku kontrolora na izborima u decembru je izuzetno važno. Kontrola izborne procedure ključna je za očuvanje integriteta izbornog procesa i sprečavanje eventualnih nepravilnosti.

Što se tiče izjave Dragana Đilasa, slažem se s vama da je pitanje da li ugledne ličnosti žele da se upuste u politiku i preuzmu odgovornost odbornika. To je složeno pitanje koje zahteva dublju analizu i razmatranje.

Vaša rezervisanost prema ostalim detaljima ne treba da vas sprečava da se angažujete u političkom dijalogu i da izražavate svoje mišljenje. Naprotiv, vaša zapažanja su dragocena i doprinose razumevanju složenih političkih procesa koji se odvijaju u našem društvu.
 
@TikaSpicStajkovce Gospodine Tihomire 😊

Da pišete ovako kao što ste meni reciplirali, to bi bilo osveženje za ceo ovaj potforum. Mislim ozbiljno, ne šalim se.

Ovaj deo mi se dopada

Vaša rezervisanost prema ostalim detaljima ne treba da vas sprečava da se angažujete u političkom dijalogu i da izražavate svoje mišljenje. Naprotiv, vaša zapažanja su dragocena i doprinose razumevanju složenih političkih procesa koji se odvijaju u našem društvu.

Već dugo se bavim politikom na lokalu i na nivou Beograda, samo sam godinu, dve malo neaktivna. Aktiviraću se naravno, već sam kontaktirala sa jednim od potpredsednika stranke. Nemojte da brinete.


PS. Tiko, slatko si me nasmejao, baš onako ulepšao veče sa ovim tvojim postom u kome navodiš citat mog posta.:hahaha:
 

Back
Top