Istorija seksualnosti

Sehnsucht:
Psihijatar honey! Ne leci se sve aspirinom i brufenom. :D

Pazi sad, ti si zensko i volis muskarce. To je na primer (samo na primer) drustveno neprihvaceno. Sta mislis, da li bi bilo koji psihijatar mogao tebe da ubedi da volis zene?
Mene ne bi nikada mogao (hipoteticki gledano) da ubedi u suprotno tj. da me 'izleci' cak ni da to svim snagama zelim, ali dobro.
 
OOOJ Dimitrije:
@havalius
Opet Frojdovo misljenje o

Seksualni nagon kada prvi put nastaje( kod osobe, u kom dobu) i kako tece razvoj seksualnosti?
Da li postoje faze razvoja?
Meni je tesko da prihvatim da seksualni nagon ima cilj ( osim da se se zadovolji),
produzenje vrste je cini mi se posledica seksualnog nagona( mozda je ova razlika nebitna)

Pa zar nije obrnuto, produzenje vrste uzrok seksualnog nagona?!
 
Odgovorila sam na ovo u vezi gej žena.

Ovo drugo pitanje nisam videla. Gej muškarac koji želi da bude biološki otac deteta verovatno to želi iz istih razloga kao i oni heteroseksualni parovi koji ne mogu da imaju decu, a ne pada im na pamet da ih usvoje - plaše se da li je to dete genetski opterećeno, misle da krv nije voda, misli da deo njega nastavlja da postoji kroz biološko dete. Smisli ti neki razlog zašto ne bi usvojio dete i dopiši.
 
@hellen, odgovorio sam ti pri kraju posta #283..... kao i na drugim mestima .....indukcijom dodji do zaključka... slobodna si da pročitaš...i ne smaraj me više... pravne pouke niko ne daje za džabe, pa neću bogami ni ja da volontiram........
 
havalius:
Odgovorila sam na ovo u vezi gej žena.

Ovo drugo pitanje nisam videla. Gej muškarac koji želi da bude biološki otac deteta verovatno to želi iz istih razloga kao i oni heteroseksualni parovi koji ne mogu da imaju decu, a ne pada im na pamet da ih usvoje - plaše se da li je to dete genetski opterećeno, misle da krv nije voda, misli da deo njega nastavlja da postoji kroz biološko dete. Smisli ti neki razlog zašto ne bi usvojio dete i dopiši.

nisi sigurna sa ovim pitanjem u vezi materinstva lezbejki.......dobro, ja sam više puta naišao na to da uopšte ne razmišljaju o tome da budu biološke majke...drugi razlog je po tebi stigmatizacija.......

sve što bi moglo da smeta lezbejkama, ne smeta pederima, znači....

biološki otac je spreman da oplodi ženu, nije mu gadna.... dok ga ***** čeka kod kuće.....njegova pasivna strana....u budućoj ulozi majke u odgajanju deteta....
nije gadljiv ni na vršenje krivičnog dela i spreman je da plati koliko treba da bi on i njegov gej partner odgajili dete koje je delom istog genetskog matrijala...... zbog toga što se plaše da bi usvojenjem dobili mačku u džaku...ovako dobijaju "njihovo" dete 50%...pa i po cenu da preostalo vreme provedu u zatvoru..........

baš romantično...
 
le_malade_imaginaire:
Pa zar nije obrnuto, produzenje vrste uzrok seksualnog nagona?!
Kada utvrdimo istinu covekovog postanka onda cemo i pouzdano znati sta je uzrok a sta posledica...Uzeli ste razlicite polazne tacke i sada mozete samo da tautoloski idete u krug...
Ono:
"Sta su ribe?" :arrow: "Ribe su stvorenja koja plivaju"
"Sta su stvorenja koja plivaju?" :arrow: "Stvorenja koja plivaju su ribe."
 
da......nisam rekao nezakonito...nego rođeno u odnosima koje zakon ne priznaje..nezakonskim odnosima, malo rogobatno..........recimo pod tim podrazumevamo i dete nastalo silovanjem...kod silovanja, zakon štiti majku, a ne dete... može da abortira......... ako se rodi, ono je sasvim zakonito...kao sva deca, nema razlike u građ. pravima rodjenjem............nikad ih i nema i ne treba da postoje medju ljudima....nema razlike ni sa ovom decom koja se rode na ovako nesrećan način kad ***** plati......ista su pred zakonom...ali je problem u tome što mislim da se nigde ne vode...njima je ceo život falsifikat


verujem i čvrsto stojim iza toga da veliki broj dece nije upisan odmah po rodjenju u mkr, kako bi se predupredio eventualni budući kontakt ili ostvarivanje prava drugog roditelja...to je sve crno da ne može crnje...slavonkini ortaci......

Aaaaa...тo ово - аргумент:''Ја верујем''.....аааа значи то је то! Ти то верујеш да се деца настала силовањем или ''кад их педер плати'' рађају тајно, ван болница и крију под коритом цео живот??? Живе цео живот ван свих институција, немају извод из матичне књиге, не школују се, не запошљавају се немају личну карту ни пасош....а све у циљу да други родитељ (ваљда силоватељ или мајка која је добила лову за дете) не би дошао у контакт са дететом и тражио родитељска права!


Сад ми је јасно. Хвала.
 
na tom i na drugim mestima...indikucija...od pojedinačnog ka opštem...hellen, logika ti je baš jača strana............tumba ti se u glavi? .......nije to od mene...nego što si sva izvrnuta rukavica.. : )))

draga nastavnice....da li ti imaš predstavu koliko ima ilegalnih imigranata u zapadnim zemljama?
i zamisli da se ta deca ne školuju............da, naravno da se školuju, osnovna i srednja škola mogu tako da se završe, problem je fax...... moraš malo nešto sem brane da iščitaš... .......
mislim da stvarno lupeta gluposti...
dakle ovako...nirnberg...slavonija. ratna cro emigracija, s obzirom da poznaje lezbejke koje su u vezi duže od 15 godina.. starija je od 30 godina...IP se vidi na forumu... .****** u holandiji platili, pretpostavljam iz nirnberga....... dovoljno sasvim... to je kd i za to će neko da se suši.... a, vi kad postanete većina...svetiite se .......... : )
 
Otkud sad to da ono što ne smeta lezbejkama smeta pederima? Odgovorila sam na dva različita pitanja - jedno je bilo zašto lezbejke ne bi želele da imaju decu, a drugo je bilo zašto bi ***** želeo da bude biološki otac deteta. Isto važi i za jedne i za druge.

Taj negadljivi biološki otac spreman da oplodi... i ***** koji ga čeka kod kuće da izigrava mamu... E, stvarno! Što bi pa bio gadljiv, cilj često ne bira sredstvo. I ko kaže da se ****** gade žena? Što nisu gadljive one hetero žene koje nađu tipa da zatrudne sa njim i ne planiraju da zajedno odgajaju dete (znam dve)? Što bi ovaj drugi bio majka? Majka rađa dete, doji ga ako je u stanju, a sve izvan toga, otac, muškarac je savršeno i podjednako kompetentan da odgaja dete kao majka, žena.
 
havalius, mislim da ti znaš odgovor vezan za lezbejke... ali nećeš da kažeš.. lez.ne žele da budu majke...jednostavno, to nije deo njihovog života-----------


Što bi ovaj drugi bio majka?
op, op... pazi malo... jedna strana je u pederskim vezama uvek pasivna, a druga aktivna...jedan je, što bi zlobno rekao naš narod - furundžija....a drugi je ložač.... nema pola -pola....
u suprotnom su bisex, ovaj što može da oplodi ženu..pa svašta...motiv mu je osemenjavanje........razmožavanje... a šta ćemo sa tim što je to kd? i gde nestade sad priča o stigmatizaciji : )




znaš ti to mnogo bolje, ali jednostavnije je da se praviš da ne znaš...
 
Ма да, Муња ЗНА!

Он претпоставља да основну и средњу школу можеш да завршиш без икаквог папира о свом постојању....једино факс је проблем...тамо траже извод из матичне књиге, држављанство, и тако то.... нигде пре тога не траже....читао је он Брану Црнчевића....скоро па ко римско право....зна човек.
А зна и психологију, рецимо зна ово:
mislim da ti znaš odgovor vezan za lezbejke... ali nećeš da kažeš.. lez.ne žele da budu majke...jednostavno, to nije deo njihovog života-----------

Човек једноставно ЗНА шта је део живота лезбејки....
 
hellen..pročitao sam na više mesta to o lezbejkama i pričao sam sa relevantnim ljudima o tome.......sad nije ni bitno.pitam i vas, više mišljenja - lakše do istine....... zanimljivo je to znati...pa onda pokušati da razumeš, ja prihvatam razlike i pravo na izbor ......ali nema opravdanja za zločin! neki ovde misle da ako je ilegalno..prećutno se radi....to znači nema ni potrebe da se goni krivično? ono što vas lično ne dotiče, nije ni bitno.......tuđa stvar? i vi to smatrate tolerancijom? ne, to je glupost i kratkovidost... važno je da ti osporavaš ono što ja kažem....bolje da te voli neko...nego što si puna mržnje..pa makar bila i lezbejka....... tvoj izbor, rekao sam ti...dok nije zločin, ne tiče se nikoga..
drugo, nisam rekao bez ikakvih papira..valjda znaš šta je falsifikat..prestani da učitavaš.......te stvari..brana u prvom osnovne, i frojd i ostalo o čemu pričate završe se sa 15 godina, ovo ipak mora da se zna...žao mi je...... sve najbolje.....
mislim, jeste forum...ali zamislite da pedofiliju ne jure na netu? m? a ja baš nemam vremena da čekam, niti se slažem sa tim da bude društveno prihvaćena....
zdravo i tebi, helen..........
 
moonja:
havalius, mislim da ti znaš odgovor vezan za lezbejke... ali nećeš da kažeš.. lez.ne žele da budu majke...jednostavno, to nije deo njihovog života-----------

op, op... pazi malo... jedna strana je u pederskim vezama uvek pasivna, a druga aktivna...jedan je, što bi zlobno rekao naš narod - furundžija....a drugi je ložač.... nema pola -pola....
u suprotnom su bisex, ovaj što može da oplodi ženu..pa svašta...motiv mu je osemenjavanje........razmožavanje... a šta ćemo sa tim što je to kd? i gde nestade sad priča o stigmatizaciji : )

znaš ti to mnogo bolje, ali jednostavnije je da se praviš da ne znaš...

Pojma nemam kako funkcioniše seksualni odnos između dva homo muškarca, da li je jedan furundžija, a drugi ložač, da li je jedan ''pasivan'', a drugi ''aktivan'' (ovo tako liči na klasičnu podelu na ''aktivnog'' muškarca i ''pasivnu'' ženu :) ). Ovaj pasivan, on je tu da zadovolji aktivnom, je l'? Šta je sa njegovim zadovoljstvom?

Ali stvarno ne mogu da ne primetim da izvrćeš ono što sam rekla i da tumačiš onako kako se uklapa u tvoje viđenje stvari. Hajde da sumiram: homo žene i muškarci, koji ne žele ni biološku ni usvojenu decu, moguće da ih ne žele jer bi ta deca bila stigmatizovana, jer ih jednostavno ne žele (i imaju puno pravo na to)... Oni homoseksualci (i muški i ženski) koji žele samo biološku decu, možda tako žele jer plaše se da bi usvojeno dete bilo genetski opterećeno, jer misle da krv nije voda, misle da deo njih nastavlja da postoji kroz biološko dete...

I, na kraju, ''to što znam, a pravim se da ne znam'':

FIONA TASKER, Birkbeck College,UK
ABSTRACT
There are an increasing number of children who are being brought up in lesbian-led
families. Research on non-clinical samples of children raised in lesbian-led
families formed after parental divorce, together with studies of children raised in
families planned by a single lesbian mother or lesbian couple, suggest that growing
up in a lesbian-led family does not have negative effects on key developmental
outcomes. In many ways family life for children growing up in lesbian-led families
is similar to that experienced by children in heterosexual families. In other respects
there are important distinctions, such as different types of family forms and the
impact of social stigma on the family, that may influence how clinicians approach
therapeutic work with children in lesbian mother families.

Pošto je ovo samo apstrakt dostupan javnosti, nisam narušila autorska prava i počinila krivično delo. :D
 
A ne,Risto,izvitoperena je psiha onih "nesrecnika" sto gledaju na druge samo po svojoj meri,i sto samo svoj put smatraju za ispravan,nezavisno od pola prema kome ispoljavaju svoju seksualnost.

Nije sramota priznati da ne kapiramo gej-ljubavi,sramota je da dajemo sebi za pravo da etiketiramo ono sto ne kapiramo.
 
nesrećan je onaj koji ne vidi zlo ispred nosa...ili ga naziva drugim imenom...nezaiteresovan za svet u kome živi, i definisanje i razumevanje suštine stvatri, a ne samo pojavnih oblika......tužno....


@havalius
to je samo ilustracija odgajanja deteta u lez. zajednicama...sa akcentom na usvajanje , a ne na biološko roditeljstvo....dakle lepo ti piše: usvojena, deca koja su pripala majci nakon razvoda heterosexualnog braka....pa je lez. osnovala zatiom homosex. zajednicu uvodeći u nju i svoje biološko dete...ili je sama usvojilac, bez partnera... i takvo odgajanje ne utiče na razvoj, već je tu i stimatizacija....nisu primećene razlike...floskule
i, sve to nije odgovor na pitanja koja sam postavio.......ko govori uopšte o vaspitavanju dece? ja pričam o zločinu......koji vi tolerišete...a da li biste tolerisali da je u pitanju hetero????. pitao sam lezbejke koje žive same...ili u paru...da li se odlučuju na materinstvo? šta kaže nauka?
u nevedenom se samo kaže da lez. singl ili u paru ne daju negativan ključ za razvoj ...pffffff....pa ne, baš smo mislili da deca uopšte ne trpe socijalizaciju nezavisno od roditelja. i da na razvoj ne utiče okruženje.............hetero ili homo, svejedno... i to je samo jedno autorsko, doduše relevantno mišljenje....
 
ja sam pitao za biološko..--------
.... navedeno je u kojim slučajevima....vidiš kako lepo kaže u doslovnom prevodu..."uvodjenje" u porodicu, ne kaže nigde ni usvojenje- adoption...nego uvođenje svog biološkog deteta nakon razvoda u homosex. zajednicu ili "nisu primečeni negativni utcaji ako dete odgaja jedna gej žena ili par" i kad je sve to tako..kako se razvila ta posebna grana "terapeutskog rada sa decom u lez. brakovima"...ne postoji poseban "terapeutski rad sa decom u hetero. brakovima"
opet kažem...mislim da za samo vaspitanje nije bitno da li je porodica homo. ili hetero
 
ti si tvrdila da su deca alkoholičara stigmatizovana, isto je i sa decom narkomana, bolesnih od aids-a
ali za takvu, ne malu grupu dece nije osmišljen poseban program terapeutskog rada....zašto? postoji samo za decu u gej brakovina.....


materinstvo i jeste biološka funkcija žene......da nećemo da menjamo i prirodne zakone? .. ..a roditeljstvo..e, do je druga stvar, ima socijano-psihološko-vaspitnu funciju I ne za mene.......nisam ja smislio uloge materinstva i očinstva : ) dala biologija, njojzi hvala................
 
Evo, piše u članku da je istraživanje u Americi pokazalo da petina homo žena ima biološku decu.

Nije u pitanju posebna grana terapeutskog rada sa decom homo roditelja, već samo način gledanja na strukturu porodice i eventualne posledice po dete. Kao što se, na primer, različito posmatra dete iz kompletne porodice, dete kojem su se roditelji razveli i dete kojem je umro jedan roditelj. Traži se potencijalna zajednička problematika u cilju što boljeg rada sa decom različitih porodičnih iskustava.
 

Back
Top