Islam i Terorizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Al Imran 19
"Inne dine indellahil ..." :eek:
" Zaista su nevernici oni koji kažu Bog je jedan od trojice ."
Sura 8
39. I borite se protiv njih dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane
Sura 9
38. O vjernici zašto ste neki oklijevali kada vam je rečeno krenite u borbu na Allahovom putu ! kao da ste za zemlju prikovani .
Zar vam je draži život na ovome svijetu od onoga svijeta !

A Poslanik s.a.v.s: " Slijedićete običaje onih prije vas , pedalj po pedalj , aršin po aršin sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu vi biste ih slijedili ."
Pitali smo :"Božiji Poslaniče jesu li to Jevreji i hrišćani , odgovorio je A ko drugi ?" ( Buharija i Muslim )

a bebeto, sto ne postiras ono sto je pre toga ajeta. Je li?

borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! - Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas napadnu, onda ih ubijajte! - neka takva bude kazna za nevjernike.

192. A ako se prođu - pa, Allah zaista prašta i samilostan je.

193. I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje.

194. Sveti mjesec je za sveti mjesec, a i u svetinjama vrijedi odmazda: onima koji vas napadnu uzvratite istom mjerom i Allaha se bojte, i znajte da je Allah na strani onih koji se grijeha klone.


zasto vadis ajete iz konteskta? kao sto vidis rec je o borbi koju su nemuslimani poceli. ja sam malo vise od tebe ocekivala. Zar si ti od onih koji bi i ovosvetske zakone ovako seckali? :mrgreen: je li te nije stid :) ? mene bi Boga mi bilo..stid i drugih i sebe.
 
a bebeto, sto ne postiras ono sto je pre toga ajeta. Je li?

borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! - Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas napadnu, onda ih ubijajte! - neka takva bude kazna za nevjernike.

192. A ako se prođu - pa, Allah zaista prašta i samilostan je.

193. I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje.

194. Sveti mjesec je za sveti mjesec, a i u svetinjama vrijedi odmazda: onima koji vas napadnu uzvratite istom mjerom i Allaha se bojte, i znajte da je Allah na strani onih koji se grijeha klone.


zasto vadis ajete iz konteskta? kao sto vidis rec je o borbi koju su nemuslimani poceli. ja sam malo vise od tebe ocekivala. Zar si ti od onih koji bi i ovosvetske zakone ovako seckali? :mrgreen: je li te nije stid :) ? mene bi Boga mi bilo..stid i drugih i sebe.

Ne vadim ajete iz konteksta upravo ti to radiš , navela sam ti Sure i brojeve prema tome tebe treba da bude sramota !
 
A to da li ćeš u raj ili pakao nema veze uopšte sa tim da li veruješ već šta nosiš u srcu .

pa ako to sve nosim u srcu, sta kaze hriscanstko ucenje? da li cu u raj?? daj mi dokaz za onu tvoju tvrdnju da su svi gresi osim samoubistva oprostivi. Ako ne moram u Boga verovat, a dobro mi je srce, da li cu u raj? molim dokaz, bebeto. A zelim da mi ovde kazes ako ti iz nemuslimanskog izvora dam dokaz da su blagoslovili vojnike koji nisu isli u "obican" rat, vec su isli u pohode protiv muslimanskih i jevrejskih sela, tamo palili, i silovali. To je biilo u srednje doba. Ja ne znam zasto se tako bojis istine i ne priznajes je? to ne bi nista znacilo za hrisanstvo. To bi samo znacilo da neki ljudi su zlupotrebili sto je ta vera bila prihvacena od tolikog naroda, jer je privukla svojim ucenjem tolike mase.. da bi se te mase kontrolisale, neki su tu veru zloupotrebili. Mislis li da su krstaski pohodi izmisljeni? sigurno su se muslimani masovno ubijali da bi hriscanima moli nesto naturiti. Ako je tako onda im je to sasvim glupo, kad su onda prastali tim istim hriscanima i nisu se svetili iako su imali prilike.
 
Ne vadim ajete iz konteksta upravo ti to radiš , navela sam ti Sure i brojeve prema tome tebe treba da bude sramota !

mala, pa ovo je sve iz iste sure. to i sama znas. Pozivam sve citaoce da provere online da li je tako. Ovo je redosled jedne sure. Druge sure, el bekare. po brojevima se vidi da nisam nijedan ajet izostavila kao sto to cinis ti. Ako te nije stid mene, zar se ne stidis onih ovde koji ce ovo proveriti. Mislis li da ce od tebe druge informacije zdravo za gotovo prihvatati kad vide
na koji nacin ti informises :)? kuku lele
 
mala, pa ovo je sve iz iste sure. to i sama znas. Pozivam sve citaoce da provere online da li je tako. Ovo je redosled jedne sure. Druge sure, el bekare. po brojevima se vidi da nisam nijedan ajet izostavila kao sto to cinis ti. Ako te nije stid mene, zar se ne stidis onih ovde koji ce ovo proveriti. Mislis li da ce od tebe druge informacije zdravo za gotovo prihvatati kad vide
na koji nacin ti informises :)? kuku lele


Ovo tvoje jeste sve iz jedne sure ali moje je iz sure br 8 i 9 .
Jedva čekam da provere pa ako sam ja nešto krivotvorila ili izostavila ili već šta mastiš idem pravac Bajrakli dzamija da se opašem eksplozivom i raznesem u znak protesta što dele lažne muslimanske knjige sa lažnim redosledom . :roll:
 
sta posebno volim kod religija jeste podsticaj da se lepim zlo uzvrati. Jako lepo iz hrisanstva da trebamo gadjati hlebom onoga ko nas gadja kamenon. Drago mi je sto je to jedna od stvari sa kojima se slazu i islam i hrisanstvo. evo nekoliko primera da su obe religije slicnije nego sto mnogi misle.

svoga, i koji molitvu obavljaju, i koji od onoga što im Mi dajemo i tajno i javno udjeljuju, i koji dobrim zlo uzvraćaju - njih čeka najljepše prebivalište,. edenski vrtovi u koje će ući oni i roditelji ( Ar Ra`d-Grom: 23-24)

Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati.To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo sretni.(41:34, 35)
 
Vidi nisam ti ja kriva što je Kuran prepun kontradikcija , pa negde zagovara istrebljenje Jevreja i hrišćana a negde je navodno miroljubiv ,
Imaš temu o Islamu idi tamo pa piši o miroljubivom islamu , ovde je reč o onom drugom radikalnom .
 
Ovo tvoje jeste sve iz jedne sure ali moje je iz sure br 8 i 9 .
Jedva čekam da provere pa ako sam ja nešto krivotvorila ili izostavila ili već šta mastiš idem pravac Bajrakli dzamija da se opašem eksplozivom i raznesem u znak protesta što dele lažne muslimanske knjige sa lažnim redosledom . :roll:

malo si nepregledno napisala, a slican ajet se navodi i na drugom metsu. moja greska. Javno trazim oprost. Ali u istoj suri i u kontekstu te borbe pise..
"Ako oni budu skloni miru, budi i ti sklon i pouzdaj se u Allaha, jer On, uistinu, sve čuje i sve zna."
zasto to nisi citirala??
 
40. Nepravda se može uzvratiti istom mjerom, a onoga koji oprosti i izmiri se Allah će nagraditi; On, uistinu, ne voli one koji nepravdu čine.

41. Neće odgovarati onaj koji istom mjerom uzvrati za pretrpljenu nepravdu,

42. a odgovaraće oni koji ljude tlače i bez ikakva osnova red na Zemlji remete; njih čeka bolna patnja.

43. Strpljivo podnostiti i praštati - tako treba svaki pametan postupiti.

(42:40-43)

oni koji tlace neduzne, njih ceka patnja bolna. Ne pise nigde da se to ogranicava na nemuslimane. Vec naprotiv, to vazi za svakog. Ako ceka patnja bolna onoga koji
se bori protiv neduznih, kako onda da islam propagira??
 
Poslednja izmena:
malo si nepregledno napisala, a slican ajet se navodi i na drugom metsu. moja greska. Javno trazim oprost. Ali u istoj suri i u kontekstu te borbe pise..
"Ako oni budu skloni miru, budi i ti sklon i pouzdaj se u Allaha, jer On, uistinu, sve čuje i sve zna."
zasto to nisi citirala??

Ok prihvatam tvoje izvinjenje ali ne piše tako ukoliko si mislila na devetu suru 5. Piše : "Ako se oni okane ..."
To jesam izostavila jer mi je irelevantno , šta to znači da samo Allahova vera treba da ostane pa ako mi ostali prihvatimo nju kao svoju onda neka i mi ostanemo , oprostiće nam .
Hvala lepo , nikada !
 
Ok prihvatam tvoje izvinjenje ali ne piše tako ukoliko si mislila na devetu suru 5. Pi"Ako se oni okane ..."
To jesam izostavila jer mi je irelevantno , šta to znači da samo Allahova vera treba da ostane pa ako mi ostali prihvatimo nju kao svoju onda neka i mi ostanemo , oprostiće nam .
Hvala lepo , nikada !

iskreno ti hvala sto si mi oprostila. Olaksala si mi, da te ne moram na sudnjem danu juriti i moliti da mi oprostis. Lep primer za ucenje hriscansko :super:

taj ajet koji si izostavila itekako jeste relevantan jer se odnosi na tu bitku o kojoj je rec. Iz ajeta se zakljucuje da je muslimani nisu poceli. To sto si citirala ne znaci da se treba zbog vere boriti protiv nevernika, vec moras citav kontekst uzeti u obzir. Nemam sad vremena ali ako zelis nacicu ti mnogoborjne kuranske ajete koji govore da se prema mnogoboscima mora postupati pravedno i velikodusno. Oni koji ne krse ugovore, muslimanima je zabranjeno da prekrse, oni koji muslimane ne napadaju, muslimani trebaju biti dobri prema njima. Ako neko mnogobosce napadne, muslimani su duzni da ih zastite.
i ne mora niko postati musliman :) Bog da je hteo ucinio bi sve ljude muslimanima.

puno pozdrava i sve najlepse..jos jednom hvala za oprost.
 
Ako mnogobošce neko napadne musliman je dužan da ih spase , *** je l si pri sebi , znaš li ti šta govoriš , znaš li šta je širk ?!
Neverovatna si pa izadji u nekoj islamskoj zemlji i vikni da nema Allaha po šerijatskom pravu će te osuditi na smrt !
Nemoj molim te da me juriš ni na ovom niti na onom svetu . :)
Selam :bye:
 
Al Imran 19
"Inne dine indellahil ..." :eek:
" Zaista su nevernici oni koji kažu Bog je jedan od trojice ."

Bebeto, vidim koristis ovaj smajli :eek: pri citiranju ajeta broj 19 iz sure Al-Imran, i to na arapskom. Da li ti razumes arapski? Sta te konkretno tu shokira?
Prevod ti se ne slaze nikako. Sajt sa koga si copypaste-ovala malo laze oko prevoda;)

"'Inna Ad-Dīna `Inda Allāhi Al-'Islāmu..." (3:19) u prevodu znacenja Allahu je prava vjera jedino - islam.
Sta je ovde problem? Da li u Bibliji pise da Bog prihvata i hinduizam i shintoizam kao prave vere? Pojasni molim te :)
 
A kad se vec citira delimicno sura Al-Imran(3), ja bih preporucila svima da procitaju celu suru kao i poglavlje/suru Merjem(19), obe govore izmedju ostalog o odabranoj od Boga, cestitoj majci Isusovoj a.s. Ovakvo poglavlje u Bibliji necete naci.
I kada meleki rekoše: "O Merjema, tebe je Allah odabrao i čistom stvorio, i boljom od svih žena na svijetu učinio.
O Merjema, budi poslušna svome Gospodaru i licem na tle padaj i sa onima koji molitvu obavljaju i ti obavljaj!"
(3:42-43):heart:
 
Ako mnogobošce neko napadne musliman je dužan da ih spase , *** je l si pri sebi , znaš li ti šta govoriš , znaš li šta je širk ?!
:

bebeto draga, pa to pise u onoj suri koju si citirala :)

Ako te neki od mnogobožaca zamoli za zaštitu, ti ga zaštiti da bi saslušao Allahove riječi, a potom ga otpremi na mjesto pouzdano za njega. To zato što oni pripadaju narodu koji ne zna.(9:6)

:)

Nemoj molim te da me juriš ni na ovom niti na onom svetu

hahaha :lol: pa mogu ti reci spasila si se na vreme :mrgreen:

no setih se dok sam jos isla u skolu, iz etike smo imali jednog svestenika koji nam je predavao. Pita njega jedan djak o hrisantsvu i oprostu. Kaze kako on sam veruje u Boga i iz vernicke je porodice, i receno mu je ko ga neko osamari u jedan obraz, on treba oprostiti i postaviti drugi obraz. Kaze da mu je to nelogicno. Svestenik odgovara da je djak malopogresno razumeo, i objasnjava stvar. On kaze da treba prvi put oprostiti, i postaviti drugi obraz..ali ako ovaj opet udari, onda ti njega udaras pesnicom. :) Sto i jeste manje vise logicno. Zamislimo da je rekao svestenik da treba po svaku cenu da se trpi i prasta, i da se za protivnika moli..u pauzi bi svi muski tog djaka zezali, gurali, vako nako..ali ovako nisu smeli :mrgreen:

no hocemo li protumaciti to sto je rekao svestenik. Prvo "Muzicka Vila i bebeto like"(mozete pogadjati koji delovi lice na koju damu) ;) "svestenik je
podmukao, na pocetku je glumeo dobroga, isprovocirao neprijatelja da ga udari, zrtvovao sebe pruzeci mu i drugi obraz kako bi ovaj udario, da bi na kraju pokazao svoje pravo lice i imao razlog da ga udari pesnicom . :hahaha:

al naravno to ne bi bio slucaj sa svestenikom, vec samo ako je (H)'odza u pitanju ;)

a evo kako je avantii razumela svestenika i kako tumaci to sto je rekao. Svestenik savetuje da se prasta i da se siri mir, ali da ne dozvolimo da nas neko pravi budalama. Treba biti dobar, ali sve ima svoju granicu. Ako ne dozvolimo nikako odbranu, onda ce nasilnici moci da rade sta zele. Tako da se slazem sa svestenikom, jedina primedba bi bila sto pesnica nije isto kao i samar, a i Kuran i Biblija kazu "oko za oko", sto ne poziva na osvetu, vec postavlja granice..istom merom uzvratiti..a ne vecom..znaci ne "dva oka za oko". S druge strane ovde se radi o dva samara, a svakako mislim da je to samo metafora da se nekad covek mora braniti. Tako da ustvari nema pravih primedbi. Covek realan i misli o posledicama jednog ponasanja, svestan da nikakva odbrana znaci propast. Ma pametan, sta drugo reci.

zelim vam lep i uspesan dan
 
Bebeto, vidim koristis ovaj smajli :eek: pri citiranju ajeta broj 19 iz sure Al-Imran, i to na arapskom. Da li ti razumes arapski? Sta te konkretno tu shokira?
Prevod ti se ne slaze nikako. Sajt sa koga si copypaste-ovala malo laze oko prevoda;)

"'Inna Ad-Dīna `Inda Allāhi Al-'Islāmu..." (3:19) u prevodu znacenja Allahu je prava vjera jedino - islam.
Sta je ovde problem? Da li u Bibliji pise da Bog prihvata i hinduizam i shintoizam kao prave vere? Pojasni molim te :)

Izgleda da oni vicevi o Bosancima u vašem slučaju nikako ne pašu , vi ste tragikomične . :roll:
Prevod nisam ni napisala šokirana sam upravo na tu rečenicu na arapskom , cirkus ste .
Nemam nameru da na ovoj temi sa vama raspravljam o hrišćanstvu i Bibliji , niti na bilo kojoj drugoj . O onome što mi je sveto ne raspravljam . :)
Iskreno se nadam da će moderatori reagovati na vaše spamovanje .
Reč je o islamskom terorizmu .
 
Izgleda da oni vicevi o Bosancima u vašem slučaju nikako ne pašu , vi ste tragikomične . :roll:

Greska u koracima, nisam Bosanka a nisam ni izbeglica s Kosova;) Mada kakve to veze ima, osim sto si islamofobicarka da nisi mozda i rasista?

Prevod nisam ni napisala šokirana sam upravo na tu rečenicu na arapskom , cirkus ste .

Nije lepo da lagis. Stavila si nedovrsenu recenicu na arapskom( Allahu jedina prava vera je...) i na to se kao shokirala :dontunderstand:. I ispod si postavila prevod koji nikako ne odgovara citatu. Dakle umesto da priznas da si pogresila, i da ne govoris arapski, sama sebe pokopavas ovakvim odgovorom.
Zavrsila si google-univerzitet o islamu i dobra si u copypaste-u, samo se blamiras ovakvim izjavama.

Nemam nameru da na ovoj temi sa vama raspravljam o hrišćanstvu i Bibliji , niti na bilo kojoj drugoj . O onome što mi je sveto ne raspravljam . :)

A ono sto je drugima sveto na to mozes da pljujes i gazis. Pravo hriscansko ucenje, nema sta.
Problem je sto ne znas sta da odgovoris, pa se na ovaj nacin izvlacis. Da li si i svoju svetu knjigu ikad procitala, pitanje je.

Iskreno se nadam da će moderatori reagovati na vaše spamovanje .
Reč je o islamskom terorizmu .

I ja iskreno pozdravljam moderatore ovog foruma. I vise su nego korektni.
Ovde se razbijaju lazi i predrasude koje vecinom ti prosipas, pa ti to ne odgovara.
Kur'an Casni ima nesto i za takve kao ti, bas iz sure koju si pokusala da citiras:)
Reci: "O sljedbenici Knjige, zašto onoga koji vjeruje od Allahove vjere odvraćate, nastojeći da je krivom prikažete, a znate da je istina? - A Allah motri na ono što radite!" (3:99)
 
Izgleda da oni vicevi o Bosancima u vašem slučaju nikako ne pašu , vi ste tragikomične . :roll:
Prevod nisam ni napisala šokirana sam upravo na tu rečenicu na arapskom , cirkus ste .
Nemam nameru da na ovoj temi sa vama raspravljam o hrišćanstvu i Bibliji , niti na bilo kojoj drugoj . O onome što mi je sveto ne raspravljam . :)
Iskreno se nadam da će moderatori reagovati na vaše spamovanje .
Reč je o islamskom terorizmu .

bebeto, zasto si tako ogranicena :) spominje se hrisantsvo jer ti se na logican nacin pokusava objasniti zbog cega to sto kazes su gluposti. To je usko vezano sa ovom temom.
Ako su tvoji argumenti ovakvi da je islam vera puna terorizma, onda dozvoli da ti se argumenti logikom pobiju. Za svaki ajet iz kurana sto ti postiras(vadeci ga iz konteksta) mogu se naci cetiri iz biblije. Tako da koliko god je islam nasilan, hrisantsvo je 4 puta vise. Raspravljala ti o tome ili ne, ako idemo svi tvojom logikom tako je, pa makar pojela se ti od muke :)
no, ja mislim da ti nasilni citati u bibliji se odnose na posebne situacije, i ne mogu se nikako uzeti kao pravilo ili hrisansko ucenje.
moderatori su inteligentni i znaju da su ove dve teme usko povezane, jer tebi i takvima kao sto si ti drugacije (a ni ovako) ne moze covek nista dokazati. Evo vila zaprepastena sto se muslimani mogu braniti. Kako da joj drugacije objasnim da to nije nepravedno?
u Kuranu imas na stotine mesta gde se govori o oprostu, cinjenu dobrih dela itd.
Jedan od nacina da se ljudi animiraju da prastaju jeste sto islam nas uci da Bog nema milosti prema onima koji nemaju milosti prema drugima. Da onome ko prasta, i njemu ce Bog oprastati.. velike nagrade se obecavaju onima koji prvi pomire dve osobe koje su se posvadjele.. i ta vera je puna takvih primera. ma- peace, love and harmony! :)
uporedimo koliko su muslimani zla naneli, i koliko nemuslimani. I Amerikanci imaju teorije koje govore da nisu mogli muslimani da su ono uradili, i ocevidci govore kako je nesto u zgradama puklo pre nego su avioni sleteli u njih. Ima bezbroj takvih teorija, i sve vise sumnji od experta da se dogodilo onako kako ameri kazu. Ima dosta razloga da se sumnja da su muslimani to pocinili. Osama bin laden je rekao da on sa tim nema veze(nije da mu verujem), ali da mu je drago sto se desilo. Cak i ako istinu govori, u mojim ocima je dovoljan zlocin sto on to podrzava. Muslimani su duzni da sprece zlo ako mogu rukom, ako ne mogu onda da jezikom protiv njega govore(pokusaju ga spreciti, osuditi), ako to ne mogu onda moraju srcem prezirati nepravdu i svako drugo zlo. To je najnizi stepen, i to svaki covek musliman mora ciniti. Mora. No, pocicemo od toga da su to muslimani uradili, tu je bilo oko tri hiljade nemuslimana. Naravno ne zaboravimo i porodice srusene koje su ostale iza njih. Sa svim drugim napadima muslimana, sve zajedno(inkluzivno wtc) oko 5000 zrtava. Naravno i od te dve hiljade porodice, prijatelji kojima se taj nedostatak ne moze vratiti. U iraku preko 1.000.0000 civilnih zrtava koje amerikanci (koje veroipovesti?) nose na svojim dusama . I te zrtve imaju porodice itd. Kako je na guantanamu? znas li ti? znas li da su bili ljudi tu koji 10000% nikakve veze nisu imali sa terorizmom? koji sad bezuspesno pokusavaju tuziti te koji su ih zatvorili bez ikakvog povoda. Jer to je mesto bez zakona, nije to u americi. Nema suda. Sad ces verovatno reci(svakako ne volite amere) kako oni nemaju veze sa vama. Pa ti su vojnici bili hriscani. Oni u zatvoru Abu Garibu. Njihove slike mozes na internetu naci
sa natpisima "ciji je Bog veci" (to usput tebi koja si iznenadjena sto muslimani kazu "Allah ekber"). Nemci, hriscani, su u drugom svetskom ratu pobili milione jevreja, a ko za to ispasta? Pa palestinci. Muslimani. Koliko i po afganistanu ima zrtava koje su pobili neki od "hriscana"(pravi hriscani to ne bi ucinili) ne moramo ni pricati, i po citavom svetu. Ne zelim direktno uporedjivati zrtve, jer svaka za sebe je posebna. Ali toliko o brojkama. Ali si mozda ti od onih koji smatraju da 1 nemuslimanski zivot = kao 1000 muslimanskih. Ali ni tad ne budi sigurna da ce te ispasti vece zrtve. Ali kome ja ovo pricam. Ti prihvatas izvore samo kad ti odgovaraju, a u iste sumnjas kad ne govore ono sto ti zelis. Dr. Jürgen Todenhöfer, koji je jako upoznat sa desavanjima u svetu. Bio je u Afganistanu i kad se bombardovalo, i u Iraku, i zna sta prica. Mozes divan interviju sa njim naci, dokazima potkrepi ono sto govori. I ove podatke koje sam spomenula u ovom mom postu sam doznala od njega, i na drugim nemuslimanskim stranicama. Ako zelis dokaz, reci mi da ces prestati sa sirenjem mrznje prema islamu ako ti nadjem objektivni, od sveta priznati izvor..? ima ih dosta :)
evo jedan primer kako se "pravedno" odnose oni koji se dice slobodom govora prema islamu i muslimanima. Ali mi ne pada na pamet da generalizujem, kao ovde neko. a znas,
drago mi je da ima sve vise intelekualnih koji citaju izmdju redova i koji ukljucuju svoj razum.


 
Poslednja izmena:
Najžalosnije je zapravo to da od islamskog terorizma previše stradaju upravo muslimani , primer za to su teroristički napadi u Turskoj i drugim islamskim zemljama , činjenica je da kada neki bombaš samoubica ili postavljene bombe eksplodiraju i raznesu sve oko sebe sa sobom u smrt odvedu i desetine muslimana koje se nadju u blizini .

U Kuranu jeste propisan dzihad protiv nevernika , mnogobožaca Jevreja i hrišćana .
A da su nevernici i mnogobošci upravo Jevreji i hrišćani postoje dokazi upravo u Kuranu , gde Allah u suri Ali ' Imran 19 kaže :
"Inne dine indellahil .. " , što znači da je kod Allaha je islam jedina priznata vera .
Dalje kaže :
" Zaista su nevernici oni koji kažu da je Bog jedan od trojice "

Dalje u Kuranu 5 : 72
" Nevernici su oni koji govore - Bog je Mesin , sin Merjemin "

Delovi Kurana u kojima je naredjen dzihad :
Sura 47.
4. "Kada se u borbi s nevjernicima sretnete po šijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite , a onda ih vežite , i posle , ili ih velikodušno oslobodite ili otkupninu zahtevajte , sve dok borba ne prestane . Tako učinite . Da Allah želi On bi im se osvetio ali on želi iskuša preko drugih . On neće poništiti djela onih koji na Allahovom putu poginu .
5.i On će sigurno uputiti i prilike njihove poboljšati .
6.i u Dzennet ih uvesti , o kome ih je već upoznao ."

Sura 8
8"I borite se protiv njih dok mnogoboštbo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane . Ako se oni okane pa Allah dobro vidi šta oni rade ."

Sura 9 (najozloglašenija ) :
5." Kada prodju sveti meseci ubijajte mnogobošce gde god ih nadjete , zarobljavajte ih , opsedajte i na svakom koraku dočekujte ! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i yeket davali ostavite ih na miru jer Allah zaista prašta i samilostan je .
38. O vjernici , zašto ste neki oklijevali kada vam je bilo rečeno - Krenite u borbu na Allahovom putu ! ,kao da ste za zemlju prikovani ? Zar vam je draži život na ovome svijetu od onoga ? A uživanje na ovome svijetu prema onome na onom svijetu nije , ništa .-
39.Ako ne budete u boj išli , On će vas na nesnosne muke stavljati i drugim će vas narodom zamjeniti , a vi Mu ništa nećete nimalo nauditi . I Allah sve može ."

Ovo je moj post sa prve stranice ove teme gde sam postavila prevod i nastavila dalje da citiram Kuran . Da ga nisam znala ne bih ga postavila ni u svom prvom postu .
Da sam postavila pogrešan prevod tako bih ga postavila i u svom prvom postu , ono što ti nazivaš pogešnim prevodom nije prevod već nastavak citiranja Kurana , ne prevod .
Kao što vidiš znam prevod i moj post tamo gde je bilo potrebe ima prevod , kada sam se obraćala ljudima za koje pretpostavljam da ne znaju arapski .
Nepotrebno bi bilo da ga prevodim vama sa IB koji na svom sajtu imate i kurs arapskog , namerno sam ga postavila u orginalu jer pitanje je koliko napredujete sa učenjem .:D
Sada kada sam ti postavila dokaz molim te nemoj i ti da mi se izvinjavaš
jer što je too much - mnogo je . :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je moj post sa prve stranice ove teme gde sam postavila prevod i nastavila dalje da citiram Kuran . Da ga nisam znala ne bih ga postavila ni u svom prvom postu .
Da sam postavila pogrešan prevod tako bih ga postavila i u svom prvom postu , ono što ti nazivaš pogešnim prevodom nije prevod već nastavak citiranja Kurana , ne prevod .

Opet greska:) Ovo sto si ti boldovala
"A da su nevernici i mnogobošci upravo Jevreji i hrišćani postoje dokazi upravo u Kuranu , gde Allah u suri Ali ' Imran 19 kaže :
"Inne dine indellahil .. " , što znači da je kod Allaha je islam jedina priznata vera .
Dalje kaže :
" Zaista su nevernici oni koji kažu da je Bog jedan od trojice "
Znaci napisala si recenicu BEZ KRAJA. To sto si citirala na arapskom znaci Allahu jedina prava vera je
... sta? Da poznajes arapski ne bi tako slepo kopirala i dalje se blamirala.
I opet nisi objasnila sta je tu shokantno? Da ne treba da pise da je jedina vera hriscanstvo?:D
Onda kazes dalje kaze... gde kaze? Sledeci ajet je dvadeseti, i tako ne kaze:)

Zasto ne uzmes Kur'an u ruke umesto da konstantno pogresno kopiras sa sumnjivih stranica?

Kao što vidiš znam prevod i moj post tamo gde je bilo potrebe ima prevod , kada sam se obraćala ljudima za koje pretpostavljam da ne znaju arapski .

Vidim i dalje da ne znas, ali vrdas kao malo dete. Kazi mi koliko imas godinica?:)

Nisi dala nikakav dokaz. Dokazujes samo tvrdoglavost u svom neznanju.
A kad vec znas arapski...Lakum Dīnukum Wa Liya Dīn ;)
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem zasto se ovde raspravlja o religiji u kontekstu ratova i terorizma.
Koji se od ratova na ovom svetu vodio zbog verskih razloga?
Nijedan! (Cak ni rat u Iraku, koji je G.W.Bush-glupan - javno nazvao "krstashki rat")
Uvek su u pitanju teritorija ili novac. Verovati u Boga i praktikovati religiju nisu jedna te ista stvar.
Koriscenje religije u politicke svrhe je oduvek postojalo u mehanizmima vlasti. Drugo, uzimo uvek u obzir kada su svete knjige pisane ( ili primljene). Ne mozete danasnjim arsinom da merite svaki citat, psalm ili ajet.
Trece, vidim da je glavni problem rat u bivsoj YU i Kosovo.
Ni jedna od zaracenih strana nije bila pokrenuta verskim motivima, vec politicki i vojno organizovana
od strane svojih vlasti.Sumnjam da je i jedan od dobrovoljaca citao na frontu Bibliju ili Kur'an i inspirisao
se da ubija u ime vere. Jedino ako se vec toliko naubijao da je morao sebe da smiruje lazima da je to
verski ispravno da ne bi poludeo (takvih primera ima u malom broju).

Samo otvaranje teme "Islam i terorizam" vec kao premisu ima znak jednakosti (islam=terorizam),
sto bi uglavnom bilo shtivo za americke seljake koji u McDonalds u slusaju kresh kurs o Bin Ladenu.
Svi znamo koliki su vernici bili muslimani u Bosni pre rata (verovatno je najvechi broj Titoista i
Komunista na kugli zemaljskoj bio u Bosni - i dan danas je). Albanci su uvek drzali naciju ispred vere.
Kosovski konflikt i dalji dogadjaji nemaju veze sa religijom. Nije nemoguce da se religija koristi kao izgovor
za razne prljavshtine, ali to je vec tehnika specijalnog rata i opsti metod koji mnogi koriste.
To sto se s kraja osamdesetih i devedesetih citava bivsa YU odjednom pretvorila u vernicko -antagonisticku chorbu je socioloski fenomen druge vrste - verovatno vezan s padom komunizma.
Zato:
zatvorite ova amatersko - religiozna prepucavanja, ako vec niste fratri, imami ili popovi.
Vecina civila koja se glozhi po pitanju vere nije ljudski procitala ni svoju, a kamoli tudju versku knjigu da bi
uopste mogla da diskutuju o bilo cemu. Ponajmanje o tudjoj veri.
 
Poslednja izmena:
Opet greska:) Ovo sto si ti boldovala

Znaci napisala si recenicu BEZ KRAJA. To sto si citirala na arapskom znaci Allahu jedina prava vera je
... sta? Da poznajes arapski ne bi tako slepo kopirala i dalje se blamirala.
I opet nisi objasnila sta je tu shokantno? Da ne treba da pise da je jedina vera hriscanstvo?:D
Onda kazes dalje kaze... gde kaze? Sledeci ajet je dvadeseti, i tako ne kaze:)

Zasto ne uzmes Kur'an u ruke umesto da konstantno pogresno kopiras sa sumnjivih stranica?



Vidim i dalje da ne znas, ali vrdas kao malo dete. Kazi mi koliko imas godinica?:)

Nisi dala nikakav dokaz. Dokazujes samo tvrdoglavost u svom neznanju.
A kad vec znas arapski...Lakum Dīnukum Wa Liya Dīn ;)


Je l se ti drogiraš , deo koji je boldovan je jedini na arapskom i prevod je upravo onakav kakav zapravo jeste !
Kuran bi ti trebala da uzmeš jer nazivaš prevodom nastavak već prevedene rečenice , nisi ga prepoznala inače ne bi napisala ovakvu glupost .
Ako je tebi Islambosna sumnjiv sajt odakle zapravo ja i uzimam citate i prevode ja se sa tobom potpuno slažem , toliko su sumnjivi da su čak najavljena i hapšenja pošto je utvrdjeno da regrutujete potencijalne svete ratnike .
Nisam tvrdila da znam arapski već da ono što ti toliki poznavalac Kurana nazivaš prevodom je nastavak citiranja sure .
Kada si baš navalila znači :" Za tebe je tvoja religija , za mene je moja ."
Means : " You have your faith and I have my faith ."
 
Je l se ti drogiraš , deo koji je boldovan je jedini na arapskom i prevod je upravo onakav kakav zapravo jeste !

Opet malo hriscanske ljubavi i postovanja :super:

Znas opojna sredstva su zabranjena u Islamu, ne znam kako je u tvojoj veri:???:

Ja mislim da su obdareni razumom vec shvatili, dzabe se ponavljas, stavila si polovican prevod iz neznanja i tesko ti da priznas.

I jos uvek cekam da objasnis sta je tu shokantno? Da li treba da pise da je jedina vera hriscanstvo ili?

Kuran bi ti trebala da uzmeš jer nazivaš prevodom nastavak već prevedene rečenice , nisi ga prepoznala inače ne bi napisala ovakvu glupost .

Smesna si bebeto. Imam Kur'an na arapskom. Imam i prevode znacenja Kur'ana na bosanskom, na engleskom, nekoliko verzija.
Tebi srdacno preporucujem Knjigu u ruke, a mani se copypaste-a, ne ide ti nikako.

Ako je tebi Islambosna sumnjiv sajt odakle zapravo ja i uzimam citate i prevode ja se sa tobom potpuno slažem , toliko su sumnjivi da su čak najavljena i hapšenja pošto je utvrdjeno da regrutujete potencijalne svete ratnike .

Ajde daj link sa islambosne, ko je to tamo napisao nedovrseni ajet na arapskom a zatim ga preveo u potpunosti, pa zatim citirao ajet koji NE sledi.
Dokazi sad, odmah, ili prestani da lazes, nije lepo.
Drugo, nesto cesto spominjes islambosnu, da je mozda i ne sanjas?

Nisam tvrdila da znam arapski već da ono što ti toliki poznavalac Kurana nazivaš prevodom je nastavak citiranja sure .

Kao sto rekoh nije to bio nastavak, ajet broj 20 govori nesto sasvim drugo od onoga sto si ti citirala.

Kada si baš navalila znači :" Za tebe je tvoja religija , za mene je moja ."
Means : " You have your faith and I have my faith ."

Dobar je google-univerzitet, nema sta;)

Kad bi i ti imala nesto slicno u svojoj veri, ostavila bi islam i muslimane na miru, i radila nesto korisno.
 
Opet malo hriscanske ljubavi i postovanja :super:

Znas opojna sredstva su zabranjena u Islamu, ne znam kako je u tvojoj veri:???:

Ja mislim da su obdareni razumom vec shvatili, dzabe se ponavljas, stavila si polovican prevod iz neznanja i tesko ti da priznas.

I jos uvek cekam da objasnis sta je tu shokantno? Da li treba da pise da je jedina vera hriscanstvo ili?



Smesna si bebeto. Imam Kur'an na arapskom. Imam i prevode znacenja Kur'ana na bosanskom, na engleskom, nekoliko verzija.
Tebi srdacno preporucujem Knjigu u ruke, a mani se copypaste-a, ne ide ti nikako.



Ajde daj link sa islambosne, ko je to tamo napisao nedovrseni ajet na arapskom a zatim ga preveo u potpunosti, pa zatim citirao ajet koji NE sledi.
Dokazi sad, odmah, ili prestani da lazes, nije lepo.
Drugo, nesto cesto spominjes islambosnu, da je mozda i ne sanjas?



Kao sto rekoh nije to bio nastavak, ajet broj 20 govori nesto sasvim drugo od onoga sto si ti citirala.



Dobar je google-univerzitet, nema sta;)

Kad bi i ti imala nesto slicno u svojoj veri, ostavila bi islam i muslimane na miru, i radila nesto korisno.

Hajde ti fino postavi online Kuran da svi mogu da vide ko laže a ko ne .
Ti možeš i da tvrdiš da je zemlja četvrtasta , tvoj problem .
Ne sanjam IB to bi bila noćna mora znaš .
Dok ne ispuniš šta sam tražila nemam nameru da raspravljam dalje sa tobom .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top