Ime Boga Jehova

Већ сам ти то објаснио.
to se zove rastegljivanje istine, najblaze receno, nista ti nisi objasnio, vec si samo zakumuljio
citati su i vise nego jasni, doslovce - "ali tim imenom im nisam bio poznat" - to se prosto zove LAGANJE, jer im jeste bio poznat upravo tim imenom, ili je neko falsifikovao Pismo, da bi ga napravio lazovom
 
to se zove rastegljivanje istine, najblaze receno, nista ti nisi objasnio, vec si samo zakumuljio
citati su i vise nego jasni, doslovce - "ali tim imenom im nisam bio poznat" - to se prosto zove LAGANJE, jer im jeste bio poznat upravo tim imenom, ili je neko falsifikovao Pismo, da bi ga napravio lazovom
Ili ti ne razumiješ suštinu kao obično. Čitaš i analiziraš Bibliju sekularno-protestantski.
 
Ili ti ne razumiješ suštinu kao obično. Čitaš i analiziraš Bibliju sekularno-protestantski.
zamena teza, ti imas idolatrijski pristup kao oni koji nisu crkva, nemaju crkvu
Bibliolatrija- Biblija kao idol, stvar obožavanja
pa malo idolatrijski prema bibliji, malo prema tzv. autoritetima koji su nista drugo do idoli, pomenuh samo neke kao kesarijskog genocidasa malocas u vezi sa luciferom

e, znas i sam da se kod prevodjenja nekad ne zna ko pije, ko placa, i opet se drzis da je Bog iskontrolisao i autorizovao sve, kao onaj koji rece "stavio pecat kao car".. isto i sa tzv. autporitetima, znas da su ponegde izomanjivali, ali kao nije bitno, guras pod tepih
 
A šta trebamo? Uraditi 180 od sola skripturaša i odbaciti Sv. Pismo?
ja sam precizno oznacio sta odbacujem, a da sam samo ja, nego mnogi u mom potpisu, ali ti generalizujes, kao da sam sve odbacio, komplet Pismo,a nisam

jel Hristos odbacio jahvu ili nije? heh, kako nije ako ga ne pominje? jel smo mi odbacili, kaze lepo @Statler and Waldorf do ne znam skorasnjih vekova lazno otkrivenje? znaci, vidi sa drugima, ako sam ti ja nepouzdan, i argumenti nedostatni koje iznosim
 
ja sam precizno oznacio sta odbacujem, a da sam samo ja, nego mnogi u mom potpisu, ali ti generalizujes, kao da sam sve odbacio, komplet Pismo,a nisam

jel Hristos odbacio jahvu ili nije? heh, kako nije ako ga ne pominje?
Св. Писмо иде у комплету. То би требао знати. А ти одбацујеш бруку ствари из оба завјета.
 
Св. Писмо иде у комплету. То би требао знати. А ти одбацујеш бруку ствари из оба завјета.
ne ide u kompletu, nego Hristos rece da se ne dira kukolj da se ne bi pocupala i psenica, ali to je bilo onda, stvari su se promenile

sada kaze, cupaj, i sazizi biblijski kukolj... ima da gori samo tako, plus sto rece da se moraju ispuniti proroci, a ja to upravo i radim
  • AMOS 9,13 Evo idu dani, govori Gospod, kad će orač (vidi OSIJA 10,11) stizati žeteoca (vidi OSIJA 6,11) i koji gazi groždje sejača (vidi JEREMIJA 31,27), i gore će kapati slatkim vinom, a svi će se humovi rastapati (vidi JOIL 3,18)
ja sam taj orac koji je izorao lazno otkrivenje JA ADAM KOJI RADIM ZEMLJU ODVAJKADA U ZNOJU LICA SVOG, JER BOG RECE DA MORAM..

Ratari, nastavak, i požurite, jer sud kao otrov raste po brazdama na njivi Božijoj (OSIJA 10,4), ali pazite, jer orač ne ore svaki dan da poseje niti brazdi i povlači njivu svoju (ISAIJA 28,24), no blago će biti onima koji seju pokraj svake vode, i puštaju volove i magarce (ISAIJA 32,20)

ali tebi krivo kada napravim analogiju sa magarcem da ti objasnim razliku izmedju onoga koga jase i samog magarca objasnjavajuci ti da znam sta znaci LUCIFER, a ti nemas pojma kao ni kesarijski sto nije imao pojma. bruka,. da Hrista naziva LUCIFEROM, sramota!
 
Poslednja izmena:
pa izneo sam da kaze Mojsiju da praocima nije bio poznat kao Jehova/Jahve, vec da se njemu prvi put sa tim imenom otkriva... onda mi proverimo, i gle to prosto nije tacno, LAZ - dakle, neko mu je namerno poturio da je lazov, pravi unapred otklon od njega, a u novom zavetu Hristos isto, ne pominje ga uopste, a pominje ELOAH, kada pomislise da zove Iliju
Ту видимо и на више примера да је старохебрејски литургијски језик којима Јевреји не говоре већ арамејским и хеленизовсни грчким једино свештеници знају старохебрејски.
Дакле на реч Елиох они су рекли "Чекајте да видимо да ли ће доћи Илија да га скине с крста!

Дакле врло важно чак и од рабина који је преводио "списе са мртвог мора"
констатује да Исус није прекршио ни један закон Торе на основу којег би могли да га каменују или убију он се игра са том границом навлаче га али не могу да га ухвате јер је стално корак испред њих.
Зашто би Каифа пророковао да ће бити жртвован због опстанка јеврејског народа" односно да не дође до поделе у јудаизму.
Једини начин је био да га предају Римљанима и на основу римског закона и своје аутономије у оквиру њега дејствују да га убију. Римљани.
Свакако оно што је протоковао Каифа испало сасвим супротно дошло је до поделе у јудаизму и то врло горке на хришћане и на фарисејство претечу рабинског јудаизма.
 
ne ide u kompletu, nego Hristos rece da se ne dira kukolj da se ne bi pocupala i psenica, ali to je bilo onda, stvari su se promenile

sada kaze, cupaj, i sazizi biblijski kukolj... ima da gori samo tako, plus sto rece da se moraju ispuniti proroci, a ja to upravo i radim
  • AMOS 9,13 Evo idu dani, govori Gospod, kad će orač (vidi OSIJA 10,11) stizati žeteoca (vidi OSIJA 6,11) i koji gazi groždje sejača (vidi JEREMIJA 31,27), i gore će kapati slatkim vinom, a svi će se humovi rastapati (vidi JOIL 3,18)
ja sam taj orac koji je izorao lazno otkrivenje JA ADAM KOJI RADIM ZEMLJU ODVAJKADA U ZNOJU LICA SVOG, JER BOG RECE DA MORAM..

Ratari, nastavak, i požurite, jer sud kao otrov raste po brazdama na njivi Božijoj (OSIJA 10,4), ali pazite, jer orač ne ore svaki dan da poseje niti brazdi i povlači njivu svoju (ISAIJA 28,24), no blago će biti onima koji seju pokraj svake vode, i puštaju volove i magarce (ISAIJA 32,20)

ali tebi krivo kada napravim analogiju sa magarcem da ti objasnim razliku izmedju onoga koga jase i samog magarca objasnjavajuci ti da znam sta znaci LUCIFER, a ti nemas pojma kao ni kesarijski sto nije imao pojma. bruka,. da Hrista naziva LUCIFEROM, sramota!
То баш није рекао Исус већ да није дошао укинути Тору ,пророке и законе већ да их испуни.
Он се ктеће наступа појавњује на оним местима где су пророци најавили и остварује већину пророчансава то је и била његова мисија.
Озклонио је закон о каменовању због прељубе.
Зскон о разводу једино због прељубе!
Закон да се суботом може лечити и радити добре ствари и да је субота ту због човека а не човек због суботе.
И прељуба у срцу већ што ди погледао и пожелео туђи жену већ си направио прељубу у свом срцу.(Не пожели ништа туђе)
И дтсвио прве 2 зсповести ксо најважније и све остсле су изашле из њих.
У том контексту Јован тумачи да је Бог љубав.
1.Воли Годпода свога свим срцем својим.
2.Воли ближњега свога као самог себе.

Остале није укинуо али је ставио да су ове 2 најважније из њих извиру све остале.

7.година је била закон опраштања и отписивања дугова.

Он је рекао колило брату оптостити?
Не 7 него 77.
То је повезано за Каиновим грехом ко се огреши њега и знак који му је поставио 77 пута ће ваљда бизи кажњен нешто слично не сећам се.

Суштина да је јеврејске књиге знао као џеп и ту није могло бити никаквог промашаја.
 
Ту видимо и на више примера да је старохебрејски литургијски језик којима Јевреји не говоре већ арамејским и хеленизовсни грчким једино свештеници знају старохебрејски.
nisu znali jedno jedino ime da sacuvaju kako se pravilno izgovara, a navodno su znali the scripture?
to mi mozemo samo da se nadamo da su im svestenicu znali hibru, ali vrlo je moguce da nisu imali pojma, vec da je targum jos onda bio aktuelan
https://www.gotquestions.org/Jewish-Targum.html
Дакле на реч Елиох они су рекли "Чекајте да видимо да ли ће доћи Илија да га скине с крста!
slicno zvuci, da ne teramo mak na konac, mozda su preculi, mozda su se rugali, ali u svakom slucaju Isus ne zaziva JAHVU/JEHOVU
Зашто би Каифа пророковао да ће бити жртвован због опстанка јеврејског народа" односно да не дође до поделе у јудаизму.
reversna psihologija, ako se secam, oni su vec bili podeljeni na fariseje, sadukeje, esene, pa onda ziloti, i nada u oslobodnjenje, sigurno je bilo jos frakcija....

sto se tice kaife i njegovog "prorokovanja", koliko se secam logika mu je bila, bolje jedan da strada nego ceo narod da ispasta u pobuni - u prvom delu tacno je "prorokovao" stradanje, ali u drugom delu, na duzi rok, svoj narod nije sacuvao - radi se o odmazdi rimskoj po ustancima, a ne o podelama, kako ti kazes, koje su vec figurirale

rim sasvim ispravno zakljucuje da Isus ne dize pobunu protiv njega okupatora, vec da se radi o unutrasnjem pitanju judaizma, recimo da su se postavili legalisticki, da si ti u pravu
 
Poslednja izmena:
То баш није рекао Исус већ да није дошао укинути Тору ,пророке и законе већ да их испуни.
ovde dolazimo do nesporazuma, jer mnogi ne pravite razliku [jeste i dalje smo kod tog pitanja, i bez makija]
ja sam tu isto povadio argumentaciju odavno:
MATEJ 5,18 ... neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne crte iz Zakona, dok se sve ne zbude.

PO BILO KOM BIBLIJSKOM LEKSIKONU, PRAVOSLAVNOM, ILI KATOLIČKOM, TORA, TJ. ZAKON OZNAČAVA CEO STARI ZAVET, A NE SAMO PETOKNJIŽJE, A TO SHVATANJE JE, NARAVNO, NASLEDJENO OD JEVREJA.
TAJ KONTEKST HRISTOVIH REČI SU RAZUMELI HRIŠĆANI I U 1. VEKU (KAO NPR.

4. JEVANDJELJE 10,34 KOJE REFERIŠE NA PSALAM 82,6,
Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?
Psalam 82,6Rekoh: bogovi ste, i sinovi višnjega svi.
ILI RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka,

ILI PAK, 1. KORINĆANIMA 14,21 U Zakonu je napisano: tudjim jezicima i tudjim usnama govoriću ovome narodu, i ni tako me neće poslušati, govori Gospod, POSLANICI KOJA REFERIŠE NA ISAIJU 28,11).
Isaija 28,11Zato će nerazumljivom besjedom i tuđim jezikom govoriti tome narodu;

Dakle, On kaze ZAKON, ali misli na PROROKE - ili, drugom recima, Proroci se moraju ispuniti do poslednje title, jote, a ne moze dekalog ili 600 i kusur zakonskih pravila da se ispune, jer nema logike.
и остварује већину пророчансава то је и била његова мисија.
da ne ulazimo koji % je ta vecina, vec da se bacimo na ostatak koji tek trebaju da se ispune, prvo videvsi one koji su se ispunjavali kako na Njemu, tako i na ranoj Crkvi, pa potom da krenemo dalje.
Matej 5,17Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Matej 5,18Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Matej 5,19Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
Суштина да је јеврејске књиге знао као џеп и ту није могло бити никаквог промашаја.
neko se ispromasivao, vidimo samo sa ovih nekoliko referisanja na stari zavet, da nije bas to - to, lici, ali ima razlika
targum je u pitanju, jevreji nisu znali jedno jedino ime da sacuvaju kako se pravilno izgovara, najvaznije ime, akronim jhvh, u Isusovo vreme maternji im je aramejski, znaju neki i grcki, a hibru? pitanje je veliko koliko su ga znali, i ti pismoznanci koliko su bili zaista uceni, a koliko su ucili krisom iz targuma, predanja
 
Poslednja izmena:
ovde dolazimo do nesporazuma, jer mnogi ne pravite razliku [jeste i dalje smo kod tog pitanja, i bez makija]
ja sam tu isto povadio argumentaciju odavno:





Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?
Psalam 82,6Rekoh: bogovi ste, i sinovi višnjega svi.



Isaija 28,11Zato će nerazumljivom besjedom i tuđim jezikom govoriti tome narodu;

Dakle, On kaze ZAKON, ali misli na PROROKE - ili, drugom recima, Proroci se moraju ispuniti do poslednje title, jote, a ne moze dekalog ili 600 i kusur zakonskih pravila da se ispune, nema logike.

da ne ulazimo koji % je ta vecina, vec da se bacimo na ostatak koji tek trebaju da se ispune, prvo videvsi one koji su se ispunjavali na ranoj Crkvi.
Matej 5,17Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Matej 5,18Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Matej 5,19Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.

neko se ispromasivao, vidimo samo sa ovih nekoliko referisanja na stari zavet, da nije bas to - to, lici, ali ima razlika
targum je u pitanju, jevreji nisu znali jedno jedino ime da sacuvaju kako se pravilno izgovara, najvaznije ime, akronim jhvh, u Isusovo vreme maternji im je aramejski, znaju neki i grcki, a hibru? pitanje je veliko koliko su ga znali, i ti pismoznanci koliko su bili zaista uceni, a koliko su ucili krisom iz targuma, predanja
Математичку прецизност нећемо добити никад . Наравно да су знали хибру и да је писано на хибру стоји да је преписивачка школа правила и неке грешке наравно.
Међутим разлог зсшто је остало нс хибру а не преведено арамејски?
Па исти онај зашто је служба и библија морала бити на латинском до познијег средњег века и појаве протестантизма који је изниксо негде из богумилства.
За хеленски превод је постојао оправдан разлог као дијаспоре утицајне.
Овде у самом Израиљу је ствар била политичке природе јер се развио рабинизам односно фарисејство и елитистичка братства свештеничких касти.

Комплексно је то питање и сложено о великим временским интервалима говоримо.
Заправо читава архелогија у 19.веку је рођена на старом завету.
Само поимање множине у списима и потреба за тројством и браманизмом да би се ствари објасниле кроз монотеизам а не скрнављење тих појмова говори о томе да је великим делом прецизан и тачан са обзиром да су многе ствари писане са дистанци временских од 200-300 година у назад.
 
Јехова или Јахве значи "Онај који јесам" тј. Стални, Вечни, Свемогући. А Господ које се користи у Септуагинти је Господин тј. Узвишени, Достојан поштовања или боље речено обожавања. Описна имена, не лична имена.
Ime Boga je JHVH i cita se Jehova ili Jahve

A znacenje imena je Onaj koji prouzrokuje da postaje
sta god je potrebno da bi izvrsio Bozju nameru

Znacenje Bozjeg Imena JEHOVA
a znaci "postacu sto god pozelim da postanem" - znaci da Bog moze da postane sta zeli da bi izvrsio svoju nameru.
2. Moj 3:14 https://www.chabad.org/library/bible_cdo/aid/9864

Ehyeh asher ehyeh znaci
"I will become what I choose to become
to je znacenje Bozjeg Imena
 
Ime Boga je JHVH i cita se Jehova ili Jahve

A znacenje imena je Onaj koji prouzrokuje da postaje
sta god je potrebno da bi izvrsio Bozju nameru

Znacenje Bozjeg Imena JEHOVA
a znaci "postacu sto god pozelim da postanem" - znaci da Bog moze da postane sta zeli da bi izvrsio svoju nameru.
2. Moj 3:14 https://www.chabad.org/library/bible_cdo/aid/9864

Ehyeh asher ehyeh znaci
"I will become what I choose to become
to je znacenje Bozjeg Imena
Pocela si čitati Kabalistiku Hasida to je dobro dobiti ces širu percepciju.
No progoni ce biti još žešći jer sve sto dolazi od Jevreja se progoni od pamtivjeka.
 
Neki ne shvataju da biblija nije kronoloski izvjestaj s terena svjetovne naravi.
Tu je mnostvo poziva da se potrazi paralelno slicni textovi u knjizi da se stvari sinteziraju premoste.
To su jedne od tehnika Jevrejskih mudraca koji su doktori za te stvari.
Nisam ni ja to bio znao prije 20 g no uvjerio sam se da tu namjerno se radi da potiče covjeka na intelektualni napor.
Dok ovde misle da je u pitanju uzimi dio texta kao neku istinu.
 
i da dodam u vezi znacenja imena Jehova

2 Mojsijeva 3:14
"postacu sto god pozelim da postanem" - znaci da Bog moze da postane sta zeli da bi izvrsio svoju nameru.
2. Moj 3:14 https://www.chabad.org/library/bible_cdo/aid/9864

Ehyeh asher ehyeh znaci
"I will become what I choose to become

to je znacenje Bozjeg Imena JHVH Jehova

2 Mojsijeva 3: 15

15
Tada je Bog još jednom rekao Mojsiju:
„Ovako kaži Izraelcima: ’Jehova, Bog vaših predaka, Bog Avrahamov, Bog Isakov i Bog Jakovljev, poslao me je k vama.‘ To je moje ime doveka i po njemu ću biti poznat iz naraštaja u naraštaj

CJB
God said to Moshe, “Ehyeh Asher Ehyeh [I am/will be what I am/will be],” and added, “Here is what to say to the people of Isra’el: ‘Ehyeh [I Am or I Will Be] has sent me to you.’”



DARBY
And God said moreover to Moses, Thus shalt thou say unto the children of Israel: Jehovah, the God of your fathers, the God of Abraham, the God of Isaac, and the God of Jacob, hath sent me unto you. This is my name for ever, and this is my memorial unto all generations.

The Jewish Bible


14. God said to Moses, "Ehyeh asher ehyeh (I will be what I will be)," and He said, "So shall you say to the children of Israel, 'Ehyeh (I will be) has sent me to you.'"

אהיה אשר אהיה - ehjeh ašer ehjeh
= Biću koji ću Biti
-- HAJAH je glagolski oblik od “hjh” (“ehjeh” je njegov imperfekt, tj. nezavršeno događanje)
Glagol “hajah” u ovom kontekstu nema statiĉko značenje “bivstvovanja” (“ja jesam”), nego intersubjektivno i relacionalno značenje “biti tu, biti kod, biti sa”,postati... Božje ime “JeHoVaH” (“JHVH”, Jahve) je imperfekt glagola “hjh” u 3. licu jednine te se može prjevesti sa: postati, jaću postati, nemački: Ich Werde (sein).....etc. Grĉki prijevod LXX, “egó eimí ho ón” (“Ja sam bivstvujući”), budući da pretpostavlja helenistiĉki pojam bitka, ne iskazuje ono značenje i onaj sadržaj koji sa svoje strane izražava hebrejski izričaj.

Mogući naprikladniji prjevod bi bio: Postaću sve što god poželim postati...ili slično. Drugim rijeĉima, Bozja postojanost i vjernost u odnosu na njegov narod, kao i njegova svemoć koja se očituje u oslobađanju iz ropstva, kao i dalje vodstvo svog naroda do obećane zemje te i dalje...The Jewish Bible
 
Screenshot 2024-02-24 150030w.png


Screenshot 2024-02-24 145654.png

Screenshot 2024-02-24 153118.png


prema video klipu iznad
 
Nemam ništa protiv da ljudi prizivaju čije god hoće ime, ali ovo veze nema
sa hrišćanstvom. Isus nije rekao da treba prizivati jehovino ime. Oni koji
više veruju nekom rabinu nego Isusu, nisu hrišćani nego jevreji.
 
Bog je rekao da je za spasenje potrebno prizivati Ime Boga
hriscanstvo je ucenje Boga koje je isus Hrist samo preneo ljudima - Isus je time nas posrednik do Boga
A Bog se ne menja.
Bog je uvek objavljivao svoje ime ljudima i svi pravi vernici su ga uvek znali
U starom zavetu je Bozje ime 7000 puta a u novom zavetu se citira cesto stari zavet sa sve Bozjim Imenom JHVH

33.jpg



Rimljanima 10:13 se citira Joilo 2:32 gde postoji Bozje ime kao tetragramaton יהוה
https://biblehub.com/text/joel/2-32.htm
Joil 2:32

„Svako ko prizove Jehovino ime biće spasen“ (Rimljanima 10:13 prevod Novi svet).​


Isus je rekao " Oce nas nek se sveti IME tvoje"
tako treba da se molimo

U Luki
Isus cita u sinagogi svitak iz Isaije i objavluje Bozje ime
16

Potom je došao u Nazaret, gde je odrastao. Po svom običaju, na sabatni dan je otišao u sinagogu. Kad je ustao da čita, 17 dali su mu svitak proroka Isaije. On ga je otvorio i našao mesto gde je bilo napisano:
18 „Jehovin* duh je na meni, jer me je Bog pomazao da objavim dobru vest siromašnima. Poslao me je da objavim slobodu zarobljenima i vraćanje vida slepima, da pustim potlačene na slobodu,
19 da propovedam godinu Jehovine milosti.“
20 Tada je smotao svitak, vratio ga poslužitelju i seo. Oči svih u sinagogi bile su uprte u njega.
21 I rekao im je: „Danas su se ispunile ove reči iz Pisma koje ste upravo čuli.“
 
Poslednja izmena:
U Luki 4
Isus cita u sinagogi svitak iz Isaije i objavljuje Bozje ime
16

Potom je došao u Nazaret, gde je odrastao. Po svom običaju, na sabatni dan je otišao u sinagogu. Kad je ustao da čita, 17 dali su mu svitak proroka Isaije. On ga je otvorio i našao mesto gde je bilo napisano:

18 Duh Svevisnjeg Gospoda Jehove na meni je , jer me je Jehova pomazao da objavim dobru vest siromašnima. Poslao me je da objavim slobodu zarobljenima i vraćanje vida slepima, da pustim potlačene na slobodu,
19 da propovedam godinu Jehovine milosti.“
20 Tada je smotao svitak, vratio ga poslužitelju i seo. Oči svih u sinagogi bile su uprte u njega.
21 I rekao im je: „Danas su se ispunile ove reči iz Pisma koje ste upravo čuli.“

DARBY
The Spirit of the Lord Jehovah is upon me, because Jehovah hath anointed me to announce glad tidings unto the meek; he hath sent me to bind up the broken-hearted, to proclaim liberty to the captives, and opening of the prison to them that are bound;

Jovan 17:6
„Objavio sam tvoje ime ljudima koje si mi dao iz sveta

Isus je rekao da je objavljivao Bozje Ime ljudima


i vidimo u Luki 4 kada je citao proroka Isaiju

I kada je ucenike ucio da se mole" Oce nas Nek se sveti IME tvoje
 
Poslednja izmena:

Back
Top