Ima te li krst oko vrata?

Krst oko vrata ...

  • ....imam

    glasova: 18 26,5%
  • ...nemam...

    glasova: 19 27,9%
  • ....imao/la sam više ne!

    glasova: 14 20,6%
  • Tražim neki lep..

    glasova: 2 2,9%
  • Nisam vernik

    glasova: 10 14,7%
  • Nisam vernik ali ga nosim za sreću

    glasova: 0 0,0%
  • Nisam hrišćanin

    glasova: 5 7,4%

  • Ukupno glasova
    68
  • Anketa je zatvorena .
Bravo Ines...Eto to je pravi vernik i takve ljude zaista poštujem. Mnogo je onih koji su nakačili krst oko vrata i misle da su time sve završili. Sve sami "veliki vernici"...Odvratni su mi...A ZIlotu džaba pričaš. Parola mu je nešto tipa "Pravoslavlje ili smrt", a možda i baš ta...

Da verujem da i toga ima, ali ja sam govorila u svoje ime...kako i zašto ja nosim krst.
 
Verovatno nisi videla :) na kraju te rečenice. Opusti se, iznela sam svoj stav. I da, stalo mi je (ko kaže da nije, mislim da nije iskren) da ljudi znaju sa kim imaju posla....slažem se da dela govore više, ali tvoje vidjenje hrišćanstva, koliko mogu da zaključim iz tvog posta, nije liturgijsko. Sve si dobro opisala u onom dužem postu, ali verovati da Bog postoji, ne čini čoveka vernikom. I djavo (shvaćen bukvalno ili metaforično) veruje da Bog postoji. Verovati a ne poštovati liturgijski život (i sve što on sobom nosi ) nije potpuna vera.

Videla sam sve što si napisala, pošto ja čitam sve od početka do kraja...I ne znam odakle ti ideja da nisam opuštena :lol:. No, ok.
Nađi mi gde sam ja to napisala da verovati da postoji Bog čini čoveka vernikom? Mrzi me da dva puta pišem jedno te isto, ali 'ajd ponoviću- treba učiniti mogo više nego samo verovati- treba se i voditi time, treba živeti na taj način, treba voleti, činiti dobro, misliti dobro....

A liturgijski život? Ko je to smislio? Hoće li goreti u paklu i sva ona deca u Africi koja su umrla od gladi, samo zato što nisu znala da treba da žive liturgijskim životom?

Uvek se nađe neko da počne svađu...idemo dalje...

Gde je svađa? :shock:
 
Videla sam sve što si napisala, pošto ja čitam sve od početka do kraja...I ne znam odakle ti ideja da nisam opuštena :lol:. No, ok.
Nađi mi gde sam ja to napisala da verovati da postoji Bog čini čoveka vernikom? Mrzi me da dva puta pišem jedno te isto, ali 'ajd ponoviću- treba učiniti mogo više nego samo verovati- treba se i voditi time, treba živeti na taj način, treba voleti, činiti dobro, misliti dobro....A liturgijski život? Ko je to smislio? Hoće li goreti u paklu i sva ona deca u Africi koja su umrla od gladi, samo zato što nisu znala da treba da žive liturgijskim životom?



Gde je svađa? :shock:
u gde ti ode.....sa boldovanim se potpuno slažem, a pitanja ko je smislio liturgijski život i šta da rade oni koji za to ne znaju..hm nemam vremena za diskusiju o toliko širokoj i ozbiljnoj temi, a tebe ako sve to zanima postoje načini da se informišeš. Malo nastupaš grubo za moje poimanje pristojnosti dopisivanja, otuda ono ''opusti se'' . Nema ljutiš :wink:
 
*misutka*:
u gde ti ode.....sa boldovanim se potpuno slažem, a pitanja ko je smislio liturgijski život i šta da rade oni koji za to ne znaju..hm nemam vremena za diskusiju o toliko širokoj i ozbiljnoj temi, a tebe ako sve to zanima postoje načini da se informišeš. Malo nastupaš grubo za moje poimanje pristojnosti dopisivanja, otuda ono ''opusti se'' . Nema ljutiš ;)
Hm...interesantno. Ja sam samo iznela svoje mišljenje, (istina- nezapakovano u celofan sa mašnicom), ali ne znam šta je tu tebe povredilo, i šta je bilo grubo ili nepristojno.

Inače, pitanje o tome ko je smislio liturgijski život je retoričko, a postavljeno je sa ciljem da se malo o njemu razmisli....:)

Razumem da nema smisla ovakva razmena mišljenja, osim što očigledno može dovesti do nesporazuma i do konfrontacija, a ja sam od njih umorna....Da ne mislimo da je naš stav ispravan, ne bismo u njega ni verovali...je l' tako? Svako zna sam da se preispita, i kad ostane sam sa sobom da oseti u srcu koliko je njegova vera čista.

Ja poštujem i one koji idu u crkvu, i koji idu u džamiju, koji čitaju ''Oče naš'' i koji razgovaraju sa Bogom svojim rečima.....Radite ljudi kako znate, koji god je vaš način, ali bitno je da u toj formi ponašanja ne izgubite ono što je poenta vere. Pozdrav!
 
Hm...interesantno. Ja sam samo iznela svoje mišljenje, (istina- nezapakovano u celofan sa mašnicom), ali ne znam šta je tu tebe povredilo, i šta je bilo grubo ili nepristojno.

Inače, pitanje o tome ko je smislio liturgijski život je retoričko, a postavljeno je sa ciljem da se malo o njemu razmisli....:)

Razumem da nema smisla ovakva razmena mišljenja, osim što očigledno može dovesti do nesporazuma i do konfrontacija, a ja sam od njih umorna....Da ne mislimo da je naš stav ispravan, ne bismo u njega ni verovali...je l' tako? Svako zna sam da se preispita, i kad ostane sam sa sobom da oseti u srcu koliko je njegova vera čista.

Ja poštujem i one koji idu u crkvu, i koji idu u džamiju, koji čitaju ''Oče naš'' i koji razgovaraju sa Bogom svojim rečima.....Radite ljudi kako znate, koji god je vaš način, ali bitno je da u toj formi ponašanja ne izgubite ono što je poenta vere. Pozdrav!

Slažem se da bi dalja priča na ovu temu polako gubila od smisla i bitnosti, samo da ti kažem da nisam rekla da je išta u tvom postu nepristojno, niti da me je išta povredilo....rekla sam da ....ne mogu da ponavljam, nije mi se malo svideo ton, ali što mora sve svakom da se svidi...I da ono o liturgijskom životu mi nije zvučalo kao da je retoričko, jer da je tako, ne bi ga pominjala u obraćanju meni...ok ... pozdrav

P.S. Volim kad je lepo, uredno, zapakovano u celofan i ima mašnicu. Tako imam veću želju da vidim šta je unutra :wink:
 
Zilot@ Gde crpis ideje za ovakve teme???
Na naucnoj fantastici si otvorio temu "Kada krenem u rat, zazalicu za??"
Nista licno ali me interesuje sta hoces da postignes ovakvim temama??? Pravis li neko istrazivanje kad ti je svaka tema anketa?
 

Back
Top