Ima li Cincara na Internetu???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Reci mi ko su ovih Albani , vi to morate znati kad vec potvrdjujete .


ONI NISU ALBANCI , VEC NACIJA KOJA SE ZOVE UDI .
Terotorija se zvala tako nekada , ko sta ima u Skotland , Ameriku idr..
Ko su UDI , poslao sam link , nekoliko puta nisi procitao , hmm,
Oni su UDI i jos zive tamo , idi pa vidi..


Eto tvoja greska koja ja ne razumem nista u tvojim postovima , opet ova
.
Kako pominjes danasnje pevacice sa istorijskim izvorima ?

Pitam se , zasto ste cutili do sada , zasto su vas tek sada otvirili oci o vasoj istoriju , gde ste bili do sada ?

1. "Reci mi ko su ovih Albani , vi to morate znati kad vec potvrdjujete .
ONI NISU ALBANCI , VEC NACIJA KOJA SE ZOVE UDI .
Terotorija se zvala tako nekada , ko sta ima u Skotland , Ameriku idr..
Ko su UDI , poslao sam link , nekoliko puta nisi procitao , hmm,
Oni su UDI i jos zive tamo , idi pa vidi.. "
-----------
- To su Albani (pleme pelazgiskog porekla) koji su sami isticali da poticu iz Tesalije a ziveli su na teritoriji koja je poznata kao Albanija sa Kavkaza. To je jasno pre dve hiljade godina zapisao Tacit u svojim analima (Tacit; Annal lib.VI.34.).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. "Eto tvoja greska koja ja ne razumem nista u tvojim postovima , opet ova
.
Kako pominjes danasnje pevacice sa istorijskim izvorima ?"
----------------------
Ta pevacica kojom su se dicile sve albanske TV. ima svoje etnicko poreklo, i ne samo etnicko vec i plemensko.

Ako mogu drugi da se identifikuju sa njenim plemenskim poreklom, KOJI JE RAZLOG DA IZVORNI PRIPADNIK DATOG PLEMENA DA NE MOZE DA SE IDENTIFIKUJE SAM SA SOBOM????

3. "Pitam se , zasto ste cutili do sada , zasto su vas tek sada otvirili oci o vasoj istoriju , gde ste bili do sada ?"

NASE SU OCI BILE OTVORENE MNOGO PRE STO je raja znala da postoje etnicki identiteti.
TO JE NASA GRESKA.

STO SMO SE PROBUDILI PRE OSTALIH, I ZBOG TOGA DOBILI ZESTOKE PACKE O KOJIMA NIJE SMELO NI DA SE SAPUCE, A NE DA SE JAVNO GOVORI.
 
S obzirom da je njima 1926-1928. godine izbrisano 1,500 toponima , koji su tu od postanka Grčke ( Grci menjaju "grčke" toponime?) možda bih i dokazao! Samo diktature u Evropi imaju toliko "jednonacionalno" stanovništvo, ej 98% Grka u Grčkoj, jedni plavi drugi crni ko ugalj - braća rođena:hahaha:

A, ZAR Srbi i Grci nisu rodzena braca.

Ma, ne rodzena, vec NAJRODZENIJA.

"plavo" i "crno", kao "+" i "-".

VASIM ARGUMENTIMA POBIJATE OVU USTALJENU TEORIJU.
-----------------------------------

A, STA CE RECI Grci ???? (ovo je bilo Vase pitanje).
 
Pitam zato sto ovaj stari lingvist nasao 1170 iste reci sa Albanskom i Vlaskom jeziku ..
On the History and Language of the Albanians and Vlachs
The Swedish theologian and historian Johann Erich Thunmann (1746-1778) was born in Thoresund (Södermanland, Sweden) and studied in Uppsala (Sweden) and Greifswald (Germany). In 1772,
http://www.albanianhistory.net/texts16-18/AH1774.html/
 
Poslednja izmena:
Cekaj , Vlasi + Armani isti jel ?

Imamo Vlahe u Bosni, Hrvatskoj, a u stvari su Srbi.

Imamo Vlahe u Timockoj krajini, a u stvari su Rumuni.

Imamo "vlahe" u Grckoj, a u stvari su "seljaci'.

I Arman Makedoni imaju "vlahe", a to su "nomadi, stocari" i pezorativno "seljaci".
-------------------------------------------------------------

Pravilno, naziv "vlah" ne oznacava etnicku vec socijalnoekonomsku kategoriju.

Grci su sa prevlascu koju su ostvarili u VII veku u Konstantinopolju, poceli sve ARMANE da identifikuju imenom "vlahos" (nomadi, seljaci) tako da su SOCIALNOEKONOMSKU KATEGORIJU SASVIM SVESNO, PRORACUNATO IDENTIFIKOVALI KAO ETNICKU KATEGORIJU, a za sebe prisvoili naziv ROMEI.
----------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
Etnicka kategorija je MAKEDON koja moze da se upotrebljava zasebno ili u kombinaciji sa narodnosnom pripadnoscu kao Arman Makedon, Makedon Arman, Makedon_arman,.....

ARMAN je isto kao kad Poljak, Srbin,Rus, ... kaze da je SLOVEN (Srbo_sloven, Ruso_sloven,....).

U svremenoj terminologiji ARMANI su podgrupa ROMANSKE grupe naroda.
 
Evo kniga za vas ,
34r9ixj.jpg

6zq243.jpg


 
Poslednja izmena:
Evo kniga za vas ,
34r9ixj.jpg

6zq243.jpg



Tu knjigu, i jednu drugu koju je Winnifrith, napisao u suradnji sa jednim drugim autorom, vec odavno, sam poklonio drugome.

Tipican primerak popularistickog stiva.

Winnifritha sam upoznao pre petnaesetak godina.

Iz ciste kurtuazije, ne zelim da procenjujem njegov rad koji je u sustini deo njegovih preuzetih profesionalnih obaveza povezanih sa jednim "grantom".

Dela koja je napisao, pripremio je nabarzake (za 2-3 godina).

A, sta je uspeo da pripremi, moze se videti i od onog sto ste prilozili u faximilu.

---------------------------------------------------------------------------

U, vezi prilozenog "https://www.youtube.com", mogu da kazem da se radi o Arman Makedonima, koje mi nazivamo "vlahima" (nomadima, stocarima). Svakako oni su deo nase kulture, ALI RADI SE O VRLO MALOM SEGMENTU.

E, te koje gledate na "yutube" pripadaju Brigiskom plemenu i kao taki su deo Ilirske grupacie makedonskih plemena.
 
--------------------------------------------------
2. Zar nije? Ako nas cela medjunarodna zajednica zna pod
desetak razlicitih imena, ako preko 95% cincarskih
udruzena u svom imenu ne spominje naziv koji Savet Armana
i vi propagirate, ako obicni Cincari u svakodnevnom
zivotu sebe iskljuciivo nazivaju Armanima, ako su
Cincari konacno uspeli da oforme jednu krovnu
organizaciju pod imenom Savet Armana koji je pod tim
imenom registrovan kod lokalnih vlasti u Albaniji gde
mu je sediste i pod tim imenom prijavljen Savetu Evrope,
ako taj isti Savet Armana samo posle kratkog vremena
donese odluku da se forsira NOVO ime Macedonarman,
kako vi to zovete? Da nije mozda vracanje korenima?

POGRESNO,
NE FORSIRA SE NIKAKVO NOVO IME, VEC SU SAZRELI USLOVI, A I MEDZUNARODNA ZAJEDNICA ZAHTEVA umesto da nas neki imenuju sa desetak, vecinom pogrdnih imena, DA SE IMENUJEMO ONAKO KAKO STO SMO SE IMENOVALI hiljadama godina sve DO 1912 G.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Slazem se da su sazreli uslovi uslovi za afirmaciju Armana i nekoliko zadnjih godina evidentno je povecanje
aktivnosti nasih udruzenja sirom sveta. Takodje je primetno povecano interesovane javnosti zemalja u kojima
su Armani ostavili dubok trag (pre svega balkanske zemlje).

Ne bih rekao da "MEDZUNARODNA ZAJEDNICA ZAHTEVA umesto da nas neki imenuju sa desetak, vecinom
pogrdnih imena, DA SE IMENUJEMO ONAKO KAKO STO SMO SE IMENOVALI hiljadama godina sve DO 1912 G.".
Medjunarodna zajednica zahteva da se samoodredimo, odnosno da se nazovemo imenom kojim sami sebe zovemo.
Medjunarodnu zajednicu ne interesuje da li je to ime u upotrebi "hiljadama godina sve DO 1912 G." ili je tako odluceno juce.

U skladu sa time, oformljen je SAVET ARMANA (Council of the Armans) i pod tim imenom je registrovan kod Saveta Evrope
i kod lokalnih vlasti u Albaniji. Time su Armani iskoristili svoje pravo na samoodredjenje i jasno svetu rekli kako hoce da ih drugi zovu.

Da vidimo sta o formiranju Saveta Armana kaze Yiani Mantsu, aktualni predsednik Saveta.

"Council of the Armans registered in Albania": vise o ovome pogledajte na linku:

http://lists.microlink.lv/pipermail/minelres/2009-January/005822.html

Po mom dubokom uverenju, Savet je napravio dobar izbor i doneo jedino logicno ime za nas narod - Armani. U ostalom, po reakcijama
sa terena, reklo bi se da je to ime jako dobro prihvaceno i medju obicnim Cincarima.

Zanimljivo je sa kojom lakocom vi vrsite zamenu teza i odgovarate samo na ona pitanja koja vama odgovaraju. U tacki 2 mog odgovora,
niste opovrgli ni jedan moj navod, vec poturate da je NOVO ZVANICNO IME Macedonarman (novo u odnosu na vec objavljeno
zvanicno ime Armani) i da je to ime hiljadama godina u upotrebi sve do 1912. g.
----------------------------------------------------------------------------------------------

4. U vecini slucajeva. Ima i drugacijih primera.
Setimo se samo Cigana koji su odlukom sopstvene krovne
organizacije postali Romi.

TU SE SLAZEM. CIGANI Romi, A MI Anticki Makedonci ODMAH IZA NJIH “AROMI” (AROMANI). Mozda ce Soros po gresci da baci koji dolar.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo je prvo vrlo nekorektna izjava.Opet zamena teza. Nigde nisam spomenuo “AROMI” (AROMANI) ali vama je trebalo da Armane nekako
povezete sa Romima, pa ste dodali te dve reci.
Sto se tice Sorosa, ne bi bilo lose i da baci koji dolar ali NAMERNO.
-------------------------------------------------------------------------------------------
5. Hmmmmm!? Interesantno da o ovome ne zna nista vecina Cincara.
Ne znaju ni stanovnici zemalja u kojima predstavljamo nacionalnu

manjinu.Ne zna ni sira medjunarodna zajednica, a tek o naucnim
krugovima da ne govorim. Da se to nije neko malo preracunao?


- ODGOVOR KOJI VAM JE DAO “Armenj”:

bechi ovaa e knigatahttp://books.google.com/books?id=bpQ...age&q=&f=false

Ova e popis na stanovnistvo ovde Makedonci se izjasnuvale site Armãnj

Macedonier oder Zinzaren (Makedonci ili Cincari).


________________________________________
Poslednji put ažurirao/la Armanj : 14.11.2009. u 15:43

VALJDA NEMCI ????

- Ja cu dodati jednog Bugarina:


обезпокоени от празноти в историческите
Ви познания.

http://www.narodnavolja.com/articles2008/07/txt05.asp - НАРОДНА ВОЛЈА

„МесТните блгари и куцовласи, кои живеат во пределите на Македонија СЕ НАРЕКУВААТ САМИ МАКЕДОНЦИ и околните народи ги нарекуваат така. Турците и арнаутите не се кажуват Македонци, но запрашани од каде се, отговарат: од Македонија.”
Цитат од книгата на

Васил Кънчов, “Орохидрография на Македония”, Пловдив, Печатница Хр. Г. Данов, 1911 г.

-ili:
2q3donp.jpg



ZA NEMCE I BUGARE SMO BILI MAKEDONCI, a onda, posebno posle 1912g. PODELBOM “ISTORISKE MAKEDONIJE” za sve smo postali samo “dzubre” koje traba NESTATI SA LICE ZEMLJE.

A, STA MISLITE ZASTO ???? - (Voleo bih da cujem vase objasnjenje)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na zalost ne znam nemacki, tako da ne mogu da komentarisem navedeni izvor informacija. Ali vidim da opet niste opovrgli moje navode,
vec nudite neke dokaze koji treba da pobiju moje navode.

Posto vi preporucujete citat koji je postavio Armanj i jos ga koristite za zakljucak da "ZA NEMCE SMO BILI MAKEDONCI" predpostavljanm
da vi znate dovoljno nemacki jezik. Predlazem da opet proverite taj podatak pre nego ga opet upotrebite,

Original knjige nosi naslov "Handbuch zur Kenntni Ungarns, ferner: Siebenbürgens, der serbischen Voivodschaft, des Temescher Banats,
Slavoniens, Croatiens: Mit einer Charte", a autor je Jos Chowanetz.

Koliko ja vidim, ta kniga nigde ne spominje Makedoniju a jos manje popis Armana u Makedoniji.

Bugarski primer je blago receno za diskusiju kao dokaz. Na osnovu jednog jedinog navoda
vi tvrdite da su nas Bugari preoznavali kao Makedonce! Ili je mozda tacno ono sto pise na slici, u Makedoniji postoje i neki Vlasi
osim Makedonaca.

Nemojte da pocnem da gubim veru u tacnost vasih podataka :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovim zavrsavam moju diskusiju po pitanju izmene imena Armana.
 
Poslednja izmena:
A, ZAR Srbi i Grci nisu rodzena braca.

Ma, ne rodzena, vec NAJRODZENIJA.

"plavo" i "crno", kao "+" i "-".

VASIM ARGUMENTIMA POBIJATE OVU USTALJENU TEORIJU.
-----------------------------------

A, STA CE RECI Grci ???? (ovo je bilo Vase pitanje).
Da, šta će reći Grci? Zato što vas smatraju Grcima, što je , u suštini istina, sa činjenicom da govorite jezikom koji ste primili od Rimljana trgujući sa njima i živeći zajedno pored njihovih naseobina. I nešto normanske krvi koju ste dobili mešajući se sa potomcima Manijakosove vojske sa Sicilije (opet uz latinizovani jezik). Ne postoji druga mogućnost.

Daleko od toga da su Grci i Srbi bilo kakav rod, neki verski zadojeni fanatici pokušavaju da prikažu srodstvo putem religije. Istina je da Srbi u istoriji nisu imali veće neprijatelje od Grka, Nemci su za njih mala deca. Situacija se popravila tek kada su oni kompletno zaokružili svoju državu.

Albanci jesu nastali od Cincara, to je nepobitno, čak i oni to priznaju. Šiptari imaju još jedan veliki kavkaski dodatak.
 
Da, šta će reći Grci? Zato što vas smatraju Grcima, što je , u suštini istina, sa činjenicom da govorite jezikom koji ste primili od Rimljana trgujući sa njima i živeći zajedno pored njihovih naseobina. I nešto normanske krvi koju ste dobili mešajući se sa potomcima Manijakosove vojske sa Sicilije (opet uz latinizovani jezik). Ne postoji druga mogućnost.

Daleko od toga da su Grci i Srbi bilo kakav rod, neki verski zadojeni fanatici pokušavaju da prikažu srodstvo putem religije. Istina je da Srbi u istoriji nisu imali veće neprijatelje od Grka, Nemci su za njih mala deca. Situacija se popravila tek kada su oni kompletno zaokružili svoju državu.

Albanci jesu nastali od Cincara, to je nepobitno, čak i oni to priznaju. Šiptari imaju još jedan veliki kavkaski dodatak.


Ti mislis deka sme Grci:hahaha: a kade dokazi???
 
обезпокоени от празноти в историческите
Ви познания.

http://www.narodnavolja.com/articles2008/07/txt05.asp - НАРОДНА ВОЛЈА

„МесТните блгари и куцовласи, кои живеат во пределите на Македонија СЕ НАРЕКУВААТ САМИ МАКЕДОНЦИ и околните народи ги нарекуваат така. Турците и арнаутите не се кажуват Македонци, но запрашани од каде се, отговарат: од Македонија.”
Цитат од книгата на

Васил Кънчов, “Орохидрография на Македония”, Пловдив, Печатница Хр. Г. Данов, 1911 г.

-ili:
2q3donp.jpg



ZA NEMCE I BUGARE SMO BILI MAKEDONCI, a onda, posebno posle 1912g. PODELBOM “ISTORISKE MAKEDONIJE” za sve smo postali samo “dzubre” koje traba NESTATI SA LICE ZEMLJE.

A, STA MISLITE ZASTO ???? - (Voleo bih da cujem vase objasnjenje)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na zalost ne znam nemacki, tako da ne mogu da komentarisem navedeni izvor informacija. Ali vidim da opet niste opovrgli moje navode,
vec nudite neke dokaze koji treba da pobiju moje navode.

Posto vi preporucujete citat koji je postavio Armanj i jos ga koristite za zakljucak da "ZA NEMCE SMO BILI MAKEDONCI" predpostavljanm
da vi znate dovoljno nemacki jezik. Predlazem da opet proverite taj podatak pre nego ga opet upotrebite,

Original knjige nosi naslov "Handbuch zur Kenntni Ungarns, ferner: Siebenbürgens, der serbischen Voivodschaft, des Temescher Banats,
Slavoniens, Croatiens: Mit einer Charte", a autor je Jos Chowanetz.

Koliko ja vidim, ta kniga nigde ne spominje Makedoniju a jos manje popis Armana u Makedoniji.

Bugarski primer je blago receno za diskusiju kao dokaz. Na osnovu jednog jedinog navoda
vi tvrdite da su nas Bugari preoznavali kao Makedonce! Ili je mozda tacno ono sto pise na slici, u Makedoniji postoje i neki Vlasi
osim Makedonaca.

Nemojte da pocnem da gubim veru u tacnost vasih podataka :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovim zavrsavam moju diskusiju po pitanju izmene imena Armana.

1. "Koliko ja vidim, ta kniga nigde ne spominje Makedoniju a jos manje popis Armana u Makedoniji."

Vidite dobro, NE RADI SE O NIKAKVOM POPISU STANOVNISTVA MAKEDONIJE, vec ono sto sadrzi naslov, a to ste razumeli.

ONO STO JE BITNO, TO JE FAKT DA SU NAS Nemci bili identifikoveli imenom MAKEDONCI kojeg immo 4.000 godina.

2. "Bugarski primer je blago receno za diskusiju kao dokaz. Na osnovu jednog jedinog navoda
vi tvrdite da su nas Bugari preoznavali kao Makedonce! Ili je mozda tacno ono sto pise na slici, u Makedoniji postoje i neki Vlasi
osim Makedonaca."

a) Nisu nas "Bugari preoznavali kao Makedonce!" VEC JE SASVIM JASNO ZAPISANO DA SMO SE GODINE 1911 kad je knjiga obljavljena,

MI SAMI SEBE NAZIVALI Makedoncima A I OKOLNI NARODI SU NAS TAKO IMENOVALI.

Dal Vam je jasno sta je uopste zapisao jedan istaknuti Bugarin samo 5 godina od velikog egzodusa kad je1916 g. 40.000 Arman Makedona sa linije Gjevgjelija -Bitolj - Struga, bilo deportovano u Bugarsku zato sto su kao "grcka manjina" predstavljali veliku opasnost za "Bugarsko Carstvo" .

b) "Ili je mozda tacno ono sto pise na slici, u Makedoniji postoje i neki Vlasi
osim Makedonaca."

I OPET POGRESNO CITATE I TUMACITE ZAPISANO.

To na slici je faksimil iz "Istorije" za VI razred po kojemu uce dzaci u skolama u R.Makedoniji.

Od slike se jasno vidi zapisano da: "OSTATCI OD ANTICKIH MAKEDONACA SU VLASI".

To znaci da i Vi kao "vlah" ste DIREKTAN POTOMAK ANTICKIH MAKEDONACA, ali posto "zivite u planinskom naselju" Vi se ne nazivate Makedoncem vec "vlahom" (nomadom, stocarem, seljakom).

G-dine Beki, kako mogu da vidim Vi zivite u Beogradu (znaci niste planinac) pa prema tome ni u kom slucaju ne mozete da budete "vlah", vec ANTICKI MAKEDONAC.

3. "Nemojte da pocnem da gubim veru u tacnost vasih podataka :-) "

Do sada tako reci niko nije posumnjao u verodostojnost podataka koje javno iznosim.

MOJI PODATCI SU VERODOSTOJNI DO ZADNJE TACKE.

Ima pojedinaca koji su tendenciozno pokusali da ih devalviraju. Mogu se nabrojati na jednoj ruci, i ZA CUDNO CUDO SVI DO JEDNOG: "Srbo-Grko-Sloveno-Shchipitaro - Bugaro-Vlaho-Rumuno- Cincari".

G-dine. Beki, JEL MOZE ISTINA VECNO DA BUDE ZACUTKIVANA ????
 
Da, šta će reći Grci? Zato što vas smatraju Grcima, što je , u suštini istina, sa činjenicom da govorite jezikom koji ste primili od Rimljana trgujući sa njima i živeći zajedno pored njihovih naseobina. I nešto normanske krvi koju ste dobili mešajući se sa potomcima Manijakosove vojske sa Sicilije (opet uz latinizovani jezik). Ne postoji druga mogućnost.

Daleko od toga da su Grci i Srbi bilo kakav rod, neki verski zadojeni fanatici pokušavaju da prikažu srodstvo putem religije. Istina je da Srbi u istoriji nisu imali veće neprijatelje od Grka, Nemci su za njih mala deca. Situacija se popravila tek kada su oni kompletno zaokružili svoju državu.

Albanci jesu nastali od Cincara, to je nepobitno, čak i oni to priznaju. Šiptari imaju još jedan veliki kavkaski dodatak.

1. " Zato što vas smatraju Grcima, što je , u suštini istina"

DA, TU STE POTPUNO U PRAVU.

AL TO SE ODNOSI NA ONE KOJI SE DEKLARISU DA SU: Srbo-Grko-Cincari.

Ostale na stotine i stotine hiljada, sa formiranjem Grcke I PORED FAKTA DA JE TA GRCKA DRZAVA STVORENA PRIJE SVEGA PROLIVENOM KRVLJU BASH TIH "elino vlaha" beskrupolozno prognali sa rodnih ognjista i na njihova mesta doveli "Madzire" (pravoslavne Turke).

2. "sa činjenicom da govorite jezikom koji ste primili od Rimljana trgujući sa njima i živeći zajedno pored njihovih naseobina."

Ako je ded POTOMAK SVOGA UNUKA, onda smo i mi nastali od ONIH KOJIH SMO MI STVORILI.
 
Nepopravljivi Fanariot.

Mislite PATRIOT.
------------------------------------------------------------

Kako mogu da vidim, od onoga sto ste do sada izneli, Vi ste taj koji protezira "fanariotsko" poreklo Rimljana.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam sasvim jasan: Rim su izgradili Trojanci, a Troju Dardanci.

Niti Trojanci, niti Dardanci nemaju nikakvu vezu sa Danajcima.
--------------------------------------------------------------------------------------

Gde vidite vezu izmedzu Trojanaca, Dardanaca (koji su trackog porekla) i "fanariota" (Danajaca).
 
Mislite PATRIOT.
------------------------------------------------------------

Kako mogu da vidim, od onoga sto ste do sada izneli, Vi ste taj koji protezira "fanariotsko" poreklo Rimljana.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam sasvim jasan: Rim su izgradili Trojanci, a Troju Dardanci.

Niti Trojanci, niti Dardanci nemaju nikakvu vezu sa Danajcima.
--------------------------------------------------------------------------------------

Gde vidite vezu izmedzu Trojanaca, Dardanaca (koji su trackog porekla) i "fanariota" (Danajaca).


Bravo majstore, upravo tako: Trojanci i Dardanci nemaju nikakve veze sa Danajcima, to jest Cincarima:per:
Malo smi pobrkali lončiće, :per: Fanarioti su bili u najvećem broju Cincari, danajskog porekla:

Karađa,
Kalmaši,
Djiki,
Rakovitsa,

a najpoznatiji od njih Riga od Fere

U slomu Srbije i Vlaške su videli oportunost za svoj prodor, povezani sa Portom i Vaseljenskom Patrijaršijom (bogati trgovci i profiteri) infiltrirali su se u sve pore u Rumuniji i preuzeli vlast u jednom periodu, uticali na zamenu jezika koji je do tada bio slovenski.

IMHO, nešto između Aškenaza i Sefarda, osim što su se okrenuli drugoj religiji (što uopšte nije neobično jer postoji i nekoliko drugih semitskih naroda koji su danas katolici , kao što je slučaj u Portugaliji i Malti ili čak protestanti, u Slovačkoj ). Mentalitet je ostao isti.
 
Poslednja izmena:
Bravo majstore, upravo tako: Trojanci i Dardanci nemaju nikakve veze sa Danajcima, to jest Cincarima:per:
Malo smi pobrkali lončiće, :per: Fanarioti su bili u najvećem broju Cincari, danajskog porekla:

Karađa,
Kalmaši,
Djiki,
Rakovitsa,

a najpoznatiji od njih Riga od Fere

U slomu Srbije i Vlaške su videli oportunost za svoj prodor, povezani sa Portom i Vaseljenskom Patrijaršijom (bogati trgovci i profiteri) infiltrirali su se u sve pore u Rumuniji i preuzeli vlast u jednom periodu, uticali na zamenu jezika koji je do tada bio slovenski.

IMHO, nešto između Aškenaza i Sefarda, osim što su se okrenuli drugoj religiji (što uopšte nije neobično jer postoji i nekoliko drugih semitskih naroda koji su danas katolici , kao što je slučaj u Portugaliji i Malti ili čak protestanti, u Slovačkoj ). Mentalitet je ostao isti.


1. “Bravo majstore, upravo tako: Trojanci i Dardanci nemaju nikakve veze sa Danajcima, to jest Cincarima ”
-------------------------------------

Poznato je da GRCI (Danajci) nisu bili “LATINIZOVANI”.

Ako Arman Makedoni imaju bilo kaku vezu sa Grcima (Danajcima), KAKO TO DA SU BAS JEDINI ONI KAO “GRCI” LATINIZOVANI ????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. “Malo smi pobrkali lončiće, Fanarioti su bili u najvećem broju Cincari, danajskog porekla:

Karađa,
Kalmaši,
Djiki,
Rakovitsa,

a najpoznatiji od njih Riga od Fere”

----------------------------

NESTO STE POBRKALI POJMOVE; jedno su “fanarioti”, sasvim drugo “eteristi”.

Za “eteriste” znam da su svi do jednog bili arman makedonskog porekla.

Takodze znam, A I OPSTE JE POZNATO DA se je Riga di Fera kao istaknuti eterista borio za SLOBODNU BALKANSKU FEDERACIJU sastavljenu od SVIH NARODA.

S-druge strane “fanarioti” su bili produzena ruka “Patriarsije” i beskompromisno su se zalagali za FORSIRANJE ISKLJUCIVO grckog (danajskog) jezika.

U njihovim redovim pored Grka iz “Fanara” bilo je i pripadnika drugih etnosa koji su bili zavedeni od strave Patrijarsije KAO DOBRI HRISCANI da se bore za pravoslavlje, a u stvari borili su se iskljucivo za interese Graka.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. “U slomu Srbije i Vlaške su videli oportunost za svoj prodor, povezani sa Portom i Vaseljenskom Patrijaršijom (bogati trgovci i profiteri) infiltrirali su se u sve pore u Rumuniji i preuzeli vlast u jednom periodu, uticali na zamenu jezika koji je do tada bio slovenski.”

a) O, kakvom slomu Srbije govorite ????

knjige u sake pa proucite malo bolje ulogu Arman Makedona u istoriji Srbije.

STA TO BI SA KARADZORDZEVICIMA.

JOS UVEK IM SE NEZNA PRAVO POREKLO.

b) “infiltrirali su se u sve pore u Rumuniji i preuzeli vlast u jednom periodu, uticali na zamenu jezika koji je do tada bio slovenski.”

E, O OVOME NISMO ZNALI.

AKO JE TAKO.

ODMAH CEMO POKRENUTI PROCES PROTIVU RUMUNIJE DA NAS ISPLATI.


PA SADA JE RED, DA SE MALO ZAMISLE.

U PROTIVNOM.

VRACAMO IH U SLOVENE.
 
Ovo je iz Rigine biografije*(ovde se pojavljuju pored njega jos dva Fanariota, boldovani):

Рођен је у богатој породици цинцарског порекла у Велестину у Тесалији, близу античке Фере. Након школовања постао је учитељ у насељу Кисос . Када је имао двадесет година убио је једног значајног Турчина, па је побегао на планине Олимп, где се придружује једној скупини војника под водством Спире Зере.

Касније се придружује монасима на Атосу. Примио га је Косма старешина манастира Ватопеда. Затим је отишао у Константинопољ, где је био секретар фанариота Александра Ипсилантија. У Букурешту се вратио у школу, научио је неколико језика и постао је службеник влашког кнеза Николаса Маврогенаса. Када је избио Први руско-турски рат 1787-1792 био је задужен за инспекцију војске у Крајови.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top