I za Krivokapićev SDP i tzv. 'Dukljano-Montenegrine' Crnogorci su Srbi!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Klikovali su zato što mi zaista jesmo Crnogorci. Međutim, ime Crnogorac je u periodu prije 1946. godine, označavalo državnu/plemensku pripadnost (a ne nacionalnu/etničku). Mi ovđe možemo spominjati hiljade citata đe crnogorski vladari i prvaci veličaju srpstvo i pripadnost Crnogoraca srpskom narodu, međutim mišljenja smo da je za to potrebna konkretnija i šira rasprava.

Ko zna o cemu se radi zna da su cuce,bjelice,ćeklići,njegusi plemena iz mkatunske nahije i Crnoogorsci..nevidim problem ovđe evo nosnja,kolo, i sve je Crnoogorsko pa koko su CG onda Srbi sto kaze ovaj u prvom tekstu glup se zvat CG ako si srbin...drzava jeste duklja,zeta a Crna Gora se jeste pojavila mnogo kasnie...i vi je tako uzimate za mladu drzavu...ali uzmite u obzir njenu vjekovnu postojbinu pod imenom duklja i zeta bas kao sto se SRB zvala raska....

sa obzirom da je zeta i zvanicno po svim izvorima zavedena kao srednjovekova srpska drzava kojoim je vladala vlastela ...sto se tice dukle ja sam izneo svoje misljenje ,ali kao sto kazes valjalo bi se duze o tome govoriti ...neznam kako to znate da nisu srbi ,osim po predanju pretpostavljam ,za njeguse nisam siguran ,i sam njegos je iz bosne dosao i cg ...Nego javlja se i problem hercegovaca koje ,svakako jesu srbi ,a neki ih prikazuju kao crnogorce ove moderne ...al kao sto kazes ima toga dosta ...
 
sa obzirom da je zeta i zvanicno po svim izvorima zavedena kao srednjovekova srpska drzava kojoim je vladala vlastela ...sto se tice dukle ja sam izneo svoje misljenje ,ali kao sto kazes valjalo bi se duze o tome govoriti ...neznam kako to znate da nisu srbi ,osim po predanju pretpostavljam ,za njeguse nisam siguran ,i sam njegos je iz bosne dosao i cg ...Nego javlja se i problem hercegovaca koje ,svakako jesu srbi ,a neki ih prikazuju kao crnogorce ove moderne ...al kao sto kazes ima toga dosta ...

hercegovci su srbi pripojeni CG berlinskim kongrsom...neđe sam u neku knjigu vidia sliku odnosno mapu CG kako se sirila vjejkovima pa i neđe 20 vjekom i peć je pripala CG a ona u stvari nije uopste Crnogorska..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top