I posle razvoda....

z
asto traze alimentaciju?
ako je zena ta kojoj su pripala deca ili dete nebitno je sasvim, ona to radi iz ogorcenja i zelje za pruzanjem boljeg i kvalitetnijeg zivota svom detetu jer smatra da je muz kriv za razvod i da treba da nadoknadi ne prisustvo u kuci.. to je neko moje misljenje... (ali samo pod uslovom iz teme)

ako je muz taj kome su pripala deca/dete, on trazi to materijalno zato sto misli da je zena kriva za brak itd itd..

И ти, као дете разведених родитеља, стварно не знаш шта је алиментација и чему служи????? :eek: Нико ти није објаснио? :confused:
 
A oko mene opet sve neke zene koje od bivsih muzeva ne dobijaju ni dinara za decu. I jos ih pride psihicki maltretiraju, odbijaju da vidjaju decu ako se njihove zelje ne ispunjavaju, ne dozvoljavaju da majke vode decu na letovanje, etc...
Da li to znaci da su svi razvedeni ocevi losi?
Ne znaci.

Svaki slucaj je prica za sebe.
Ili, sve srecne porodice lice jedna na drugu, svaka nesrecna nesrecna je na svoj nacin.

U svemu, treba nastojati da se ocuva sopstveni mir i stvori stabilno okruzenje za odrastanje dece, jer ona su tu, ipak, najvaznija.
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?
prijetelji :roll:
A sta tebe briga, ionako nikada takve blagodeti neces imati :p
 
z

И ти, као дете разведених родитеља, стварно не знаш шта је алиментација и чему служи????? :eek: Нико ти није објаснио? :confused:

kad su se moji razvodili tata je na sudu rekao da zeli starateljstvo a majka ako oseca da nesto treba da pruzi svom detetu, ona ce mu dati... :)

tako daaaa, ne primam alimentaciju i nije mi potrebna.. to je cista glupost.. sta god da mi treba oboje su uvek tu za mene tako da....:)
 
kad su se moji razvodili tata je na sudu rekao da zeli starateljstvo a majka ako oseca da nesto treba da pruzi svom detetu, ona ce mu dati... :)

tako daaaa, ne primam alimentaciju i nije mi potrebna.. to je cista glupost.. sta god da mi treba oboje su uvek tu za mene tako da....:)

Шта то значи ''обоје су увек ту''?
Једнако учествују у тојим материјалним потребама?
Па управо ТО и јесте алиментација! :rtfm: Алиметација је новац који је намењен детету, а не бившој супрузи, побогу!!!!
Дете једе, троши струју, потребна му је одећа, обућа, џепарац, зимовање, летовање, уџбеници, екскурзије, знаш? ;) А то све кошта новаца....а по закону ОБА РОДИТЕЉА су обавезна да брину о материјалној добробити детета!!!! :rtfm:

Они који могу да се договоре (и живе у истом граду) могу заједно да учествују у томе. Али, већина бракова управо пуца због тога што партнери више не могу да се договарају и да сарађују (да су могли - остали би у браку, зар не?). Е, ЗА ТО служи алиментација - да се ДЕТЕТУ обезбеде материјални услови за живот!!! :rtfm:
 
Ali nije alimentacija.. ALimentacija je definisan iznos novca koji odredi sud ili ko vec.. (tek treba da upisem prava ali znam)


Npr. Vidim neku majcu, i smatram da mi je potrebna nova majca, ja odem kod tate ikazem "TAta, ja sam videla jednu mnogo lepu majcu, mogu li daje kupim.." On me pita koliko je i da mi pare ako ima, ako nema nista...

Ili uvek kad krecem u skolu, podelim troskove, e mama ce da mi kupi pribor i farmekre, tata cipele i knjige.. Lupetam sad, ali ja sam ta koja deli na dva dela.. Nije to uvek podjednako, jer ja zivim sa tatom i naravno da mi on pruza mnogo vise, ali mama nikad nije davala odredjen iznos novca na kontu alimentacije...
 
Шта то значи ''обоје су увек ту''?
Једнако учествују у тојим материјалним потребама?
Па управо ТО и јесте алиментација! :rtfm: Алиметација је новац који је намењен детету, а не бившој супрузи, побогу!!!!
Дете једе, троши струју, потребна му је одећа, обућа, џепарац, зимовање, летовање, уџбеници, екскурзије, знаш? ;) А то све кошта новаца....а по закону ОБА РОДИТЕЉА су обавезна да брину о материјалној добробити детета!!!! :rtfm:

Они који могу да се договоре (и живе у истом граду) могу заједно да учествују у томе. Али, већина бракова управо пуца због тога што партнери више не могу да се договарају и да сарађују (да су могли - остали би у браку, зар не?). Е, ЗА ТО служи алиментација - да се ДЕТЕТУ обезбеде материјални услови за живот!!! :rtfm:

Ne mozes da mi osporis to da zene cesto koriste alimentaciju jer ima mnooogo ali mnogoo primera koje ja znam...
 
Ne mozes da mi osporis to da zene cesto koriste alimentaciju jer ima mnooogo ali mnogoo primera koje ja znam...

Шта значи то:''Жене често користе алиментацију''? За ШТА?
Па и сама кажеш да није увек једнак износ који добијаш од маме и тате и да је нормално да тата више троши на тебе јер живиш код њега... па да ли се онда тата окористи о мамин новац када она теби купи мајицу? :confused:
А да знаш - не коштају само мајице и џепарац - кошта и струја, и вода, и грејање, и становање, и летовање, и лекови, и чарапе, и гаће и клопа на столу...и у свему томе треба да учествују оба родитеља.
Да мама не живи у истом граду, или да мама и тата немају тако добру сарадњу (да мама неће својевољно ништа да ти купује - а, на жалост, има много и таквих родитеља :(, мој бивши муж на пример) - у тим случајевима је закон предивдео фиксни износ новца којим други родитељ треба да учествује у материјалним потребама детета. :rtfm:
 
Dobro ajde, neka bude tako...

A sta treba da rade one zene kojima muz ne daje nista.. Jedna moja poznanica, ili drugarica ne znam u sta da je svrstam, se razvela pre par godina i dete je pripalo njoj.. Od tog trenutka muz nije dao jednog jedinog dinara za njihovo dete.. Gde je tu zakon i fixni iznos novca koji je odredio sud..?????????
 
Dobro ajde, neka bude tako...

A sta treba da rade one zene kojima muz ne daje nista.. Jedna moja poznanica, ili drugarica ne znam u sta da je svrstam, se razvela pre par godina i dete je pripalo njoj.. Od tog trenutka muz nije dao jednog jedinog dinara za njihovo dete.. Gde je tu zakon i fixni iznos novca koji je odredio sud..?????????

Ја сам тренутно (последњих 6 месеци) у истој таквој ситуацији па ћу ти рећи следеће: питаш шта треба да раде? Да пресавију табак, напишу тужбу и постарају се да судским путем обезбеде тај део новца који детету припада, а као законски старатељ детета оне су и његов заступник у овом случају.
(Ја ћу то управо ових дана да урадим...Чекала сам 6 месеци да мој бивши нађе нови посао, увалила се у минусе и дугове за то време а да он ниједном није чак ни назвао телефоном и питао како се сналазимо и треба ли деци нешто....а када прође равно 6 месеци - одлазим код адвоката!:evil:)

Поновићу - људи се не разводе од деце, него од бачног партнера! Разводом не престају ничије родитељске обавезе, па ни материјалне!!! :rtfm:
 
Ја сам тренутно (последњих 6 месеци) у истој таквој ситуацији па ћу ти рећи следеће: питаш шта треба да раде? Да пресавију табак, напишу тужбу и постарају се да судским путем обезбеде тај део новца који детету припада, а као законски старатељ детета оне су и његов заступник у овом случају.
(Ја ћу то управо ових дана да урадим...Чекала сам 6 месеци да мој бивши нађе нови посао, увалила се у минусе и дугове за то време а да он ниједном није чак ни назвао телефоном и питао како се сналазимо и треба ли деци нешто....а када прође равно 6 месеци - одлазим код адвоката!:evil:)

Поновићу - људи се не разводе од деце, него од бачног партнера! Разводом не престају ничије родитељске обавезе, па ни материјалне!!! :rtfm:

Samo se smiri.. Nemoj se nervirati.. Ani njen bivsi muz nista nije dao vec 52 meseca, pa ti preracunaj....
KAd mu je pomenula da Kiki treba pribor za skolu i knjige i tako to, on je rekao "Videcu"... Zabole njega k.. A ona radi kao konj i jos posvecuje vreme detetu i obezbedi joj i zimovanje i letovanje.. Ma nmg da pricam o tome...
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

ja bih je finansirao ako bih imao neke koristi od toga. Tipa kontrola. Novac je tu da se trosi, verujem i da ti muskarci imaju odredjenu kontrolu nad objektom finansiranja. Nije losa stvar kontrolisati majku svog deteta lol.
 
Samo se smiri.. Nemoj se nervirati.. Ani njen bivsi muz nista nije dao vec 52 meseca, pa ti preracunaj....
KAd mu je pomenula da Kiki treba pribor za skolu i knjige i tako to, on je rekao "Videcu"... Zabole njega k.. A ona radi kao konj i jos posvecuje vreme detetu i obezbedi joj i zimovanje i letovanje.. Ma nmg da pricam o tome...

OНА је дететов старатељ и законски заступник (ако се то тако стручно каже), ОНА је та која има право (и обавезу) да се постара да дете добије све оно што ми по закону припада! Држава је управо и предвидела постојање обавезне алиментације у таквим случајевима где други родитељ не жели да учествује у материјалној бризи о детету, а предвидела је и строге затворске казне за онога ко ту обавезу избегава!;)
 

Back
Top