I posle razvoda....

Poruka
22.606
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?
 
S jedne strane muskarac bi i dalje da se pokaze ko djentlmen pred svetom pa daje i ne zali..a s druge zena zna da dobro muze..bivsa mog burazera sve ce dobiti na pola sto je on stvorio za 10ak god braka..ona nikad nije nista radila..sva sreca nemaju dece inace bi bos isho po ulici
 
Obicno su to osobe navikle da vecito neko drugi misli o njima,pa smatraju da bivsi partner mora to da cini za njih.Zakon ga ne obavezuje a sad ako on to zeli ........

Slažem se,takve žene se ponašaju na isti manipulativni način i poslije razvoda.
O sebi nisu nikad brinule i navikle su da muškarac obezbjeđuje sve za pristojan život,pa tu naviku prenose i u vrijeme u kom više nema bračne zajednice.
Mislim da tim ponašanjem nastavljaju prebacivati muškarcu osjećaj krivnje za razvod i da muškarac iako to često ne želi(da se pored djece brine i o ženi),linijom manjeg otpora nastavlja finansirati i bivšu suprugu.
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

sve što dam, daću detetu...i preko te obavezne alimentacije...
...dok smo zajedno delimo, kad nismo zajedno ne delimo više ništa, pa ni finansije...
...a socijalno je ulica niže...
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

А да питаш њих? :think:

Мислим, може свако да очекује шта хоће...али је питање да ли ће им се очекивање испунити! ;)
 
@ Tema

E to sam i ja vidio milion puta, uveliko razvedeni a ona i dalje trosi njegove novce na sebe.

Muski papci, a one pokvarene. Ne znam tu je sve naopacke okrenuto, i ne samo sto je okrenuto nego se to tasko okrenuto smatra normalnih.:eek:

Ja sebi ne zelim zenu odavde ni u najgoroj nocnoj mori. Mislim da me neko krivo ne razume, cure su tu ok za druzenje, ali brate mili u braku imaju nenormalne zahteve i ocekivanja.

Ja bas ne zelim raditi 24 sata za neciju sminku, ako vec radimo za nesto, ali to nesto mora imati smisla kao sto skupljanje novca za dete, onda radimo skupa i samo za to, a ne samo jedno a drugo cese jaja.
 
А да питаш њих? :think:

Мислим, може свако да очекује шта хоће...али је питање да ли ће им се очекивање испунити! ;)

Pa pitala sam ih i oni pizdhe od toga....recimo jedan drugar kad se vrati recimo sa puta iz inostranstva donese detetu pun kofer odeće i koječega a bivša žena ga pita jel si meni nešto doneo?! ko da je on dužan da njoj nešto kupuje....
 
Poslednja izmena:
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

nemaju prava ništa očekivati, osim za djecu alimentaciju.
Druga je stvar ako on mimo alimentacije kupuje djeci šta želi (ovo je čak normalno) ili ako (što je rijetkost) nešto pokloni i mami.To je stvar njihovog odnosa i dobre volje i želje.
A očekivati nešto je nepošteno, kakav god da je on bio.Je l kraj il nije. Gotovo. Nema dalje.
BAr kod mene, ebi ga.
 
to je stvarno ne normalno,i ne bih ni u ludilu to radio i kupovao njoj,moja duznost su deca,i ta alimentacija,dok se ne uda.posle *****.:ok: ali zene su kvarne,cesto tada kada se razvedu pokusavaju da okrenu decu protiv oca.i mainipulisu njihovim osecanjama.(mislim decijim)
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

dobiće od mene ******...
...a dete i više nego što mu treba...
 
Moj ujak se razveo pre 40 godina. Pomagao toj ženi i posle toga,pomogao da kupi kuću,plaćao alimentaciju,pomagao sinu....nije se ženio posle nje,a bio je zaista zgodan čovek sa dobrim izgledima da nađe drugu ženu.Odselio se 300 km daleko. Danas mu se sin i ne javlja. Poseti ga u 6-7 godina na jedan dan.Govori" Sve što je kod mene loše, sve sam to od oca nasledio"
Žene decu okreću ka sebi, i protiv oca, u većini slučajeva.Samo od njene savesti i karaktera zavisi u kojoj meri će to biti.
Deca su vezana za majku.
 
Moj ujak se razveo pre 40 godina. Pomagao toj ženi i posle toga,pomogao da kupi kuću,plaćao alimentaciju,pomagao sinu....nije se ženio posle nje,a bio je zaista zgodan čovek sa dobrim izgledima da nađe drugu ženu.Odselio se 300 km daleko. Danas mu se sin i ne javlja. Poseti ga u 6-7 godina na jedan dan.Govori" Sve što je kod mene loše, sve sam to od oca nasledio"
Žene decu okreću ka sebi, i protiv oca, u većini slučajeva.Samo od njene savesti i karaktera zavisi u kojoj meri će to biti.
Deca su vezana za majku.

Деца су једнако везана и за оца и за мајку.
Сваки родитељ гради СВОЈ однос са дететом! Не може мајка бити та која ће формирати однос оца и детета, нити може отац бити тај који ће формирати однос мајке и детета... Сваки родитељ је једнако одговоран за свој однос са дететом и пребацивање одговорности на другог за сопствени однос са сопственим дететом је кукавичлук, линија мањег отпора, ниподаштавање сопствене родитељске улоге и умањивање кривице за сопствени родитељски неуспех!!! :rtfm:
 
Moj ujak se razveo pre 40 godina. Pomagao toj ženi i posle toga,pomogao da kupi kuću,plaćao alimentaciju,pomagao sinu....nije se ženio posle nje,a bio je zaista zgodan čovek sa dobrim izgledima da nađe drugu ženu.Odselio se 300 km daleko. Danas mu se sin i ne javlja. Poseti ga u 6-7 godina na jedan dan.Govori" Sve što je kod mene loše, sve sam to od oca nasledio"
Žene decu okreću ka sebi, i protiv oca, u većini slučajeva.Samo od njene savesti i karaktera zavisi u kojoj meri će to biti.
Deca su vezana za majku.

Od nekih stotinu osnovnih pokazatelja dobrog ili loseg roditeljstva navodis jedan jedini, taj da je otac finansijski pomagao svoje dete i njegovu majku i onda se cudom iscudjavas kako dete ne voli oca. :roll:
Da li je otac s njim razgovarao, da li su provodili vreme zajedno, da li je imao strpljenja, da li pamte zajednicka putovanja, da li je isao na roditeljske sastanke, da li... Sve to gradi odnos deteta i roditelja.
Sad na osnovu finansijske podrske i toga da se nije zenio a zgodan je (zaboga kakav je ovo podatak i sta je trebao pokazati) dete je DUZNO postovati ga i voleti. Svasta. Niko ne zna sta je u "zavezanoj vreci" i zbog toga ne treba da osudjuje pa ni komentarise takve stvari.
 
Деца су једнако везана и за оца и за мајку.
Сваки родитељ гради СВОЈ однос са дететом! Не може мајка бити та која ће формирати однос оца и детета, нити може отац бити тај који ће формирати однос мајке и детета... Сваки родитељ је једнако одговоран за свој однос са дететом и пребацивање одговорности на другог за сопствени однос са сопственим дететом је кукавичлук, линија мањег отпора, ниподаштавање сопствене родитељске улоге и умањивање кривице за сопствени родитељски неуспех!!! :rtfm:

Od nekih stotinu osnovnih pokazatelja dobrog ili loseg roditeljstva navodis jedan jedini, taj da je otac finansijski pomagao svoje dete i njegovu majku i onda se cudom iscudjavas kako dete ne voli oca. :roll:
Da li je otac s njim razgovarao, da li su provodili vreme zajedno, da li je imao strpljenja, da li pamte zajednicka putovanja, da li je isao na roditeljske sastanke, da li... Sve to gradi odnos deteta i roditelja.
Sad na osnovu finansijske podrske i toga da se nije zenio a zgodan je (zaboga kakav je ovo podatak i sta je trebao pokazati) dete je DUZNO postovati ga i voleti. Svasta. Niko ne zna sta je u "zavezanoj vreci" i zbog toga ne treba da osudjuje pa ni komentarise takve stvari.

Za Helen znamo da je razvedena,a za tebe prtpostavljam, obzirom kako reagujete.
Moj odgovor je više bio odgovor gospodi koja su odgovorila neposredno pre mene.
Ukratko sam hteo napomenuti da je prilično besmisleno finansirati ženu koja je napustila bračnu zajednicu,ali da one(ne sve, razume se) to koriste zaklanjajući se za decu, a da normalan čovek ne žali to što daje deci.
Kraći opis ujaka je samo štura skica njegove situacije.
75 godina, nemoćan, napušten, zaboravljen. Problem je nazvati telefonom i razmeniti nekoliko reči? Ja bih, u toj situaciji, pomislio da živim u njegovoj kući, da sam jeo njegov hleb i da je moja obaveza(ako nije želja) da se javim svom ocu. Ponašenje njegovog sina smatram, najblaže rečeno, nekorektnim.
Naravno,znam da zajedniči trenutci čine ljude bliskima, i da sam biološka bliskost nije ključna. Moj prijatelj je od oca Angolca, i makje Srpkinje,oboje su ga napustili,nije emotivno vezan za njih,ali bi, ipak, želeo da ih pronađe.
Žalosno je, ali istinito, da žene (bar ove koje poznajem) sasvim otvoreno odvraćaju decu od očeva. Možda to rade u strahu od napuštanja, ili zbog revolta, osvete, ne znam.Posle dve godine od razvoda očevi, u velikom broju slučajeva, gube "trku" za naklonost deteta.
Ja nisam otac,ne znam ni da li ću biti,a sasvim sigurno nikada neću biti majka.Mislim da su deca više vezana za majku,to mi se čini prirodno, i ne mislim to osuđivati.
Ipak, znao sam jednu ženu što se udala za opasnog švalera koji je posle napustio i ostavio da se pati sa materijalnim troškovima i ćerkom koju je jedva izdržavala.Ta žena je, uprkos svemu govorila: " Nemoj da ga mrziš, idi , obiđi ga, otac ti je....jer,ako ja umrem ti ostaješ na svetu sama." Retko sam zapažao taj svetli primer majke.
Mislite o tome.
 
Врло је ружно то што градиш генерализације на основу једне приче а још ружније што као аргумент против мог става (који ће ти потврдити и сваки психолог!) користиш своје случајно сазнање о мом личном животу!
Да - постоје жене које ружно говоре деци о оцу. Да, постоје мушкарци који ружно говоре деци о мајци.
Али!
Одговорност за однос родитеља и детета увек лежи НА САМОМ ТОМ РОДИТЕЉУ!!!! :rtfm:
Како је тај твој ујак васпитао сина - тако му се и враћа! Његово је било да и поред мајчиних ружних прича (које не правдам!) развије добар родитељски однос према детету. Деца се воле безусловно - родитељи се воле онолико колико заслуже!!!
А пошто је допустио да неко други васпита његово дете, а да он само плаћа за то (бившу жену) и тако скида родитељску одговорност са себе - управо жање онако како је сејао!!!
 
Врло је ружно то што градиш генерализације на основу једне приче а још ружније што као аргумент против мог става (који ће ти потврдити и сваки психолог!) користиш своје случајно сазнање о мом личном животу!
Да - постоје жене које ружно говоре деци о оцу. Да, постоје мушкарци који ружно говоре деци о мајци.
Али!
Одговорност за однос родитеља и детета увек лежи НА САМОМ ТОМ РОДИТЕЉУ!!!! :rtfm:
Како је тај твој ујак васпитао сина - тако му се и враћа! Његово је било да и поред мајчиних ружних прича (које не правдам!) развије добар родитељски однос према детету. Деца се воле безусловно - родитељи се воле онолико колико заслуже!!!
А пошто је допустио да неко други васпита његово дете, а да он само плаћа за то (бившу жену) и тако скида родитељску одговорност са себе - управо жање онако како је сејао!!!

Ne razumeš.
Nisam genaralizovao,pročitaj šta piše u zagradama.
Nije jedna priča,nego više priča.
Nije argument u objašnjavanju saznanje o tvom privatnom životu,(piše to na nekoj temi,na mnogo tema si to napisala,nisam mislio da je to tajna) nego je to bitna ćinjenica koja bitno utiče na previše emotivno( I, pogrešno ) tumačenje onog što sam napisao.
Osim toga,previdela si da je on bio 300 km daleko, vratio se u svoje rodno mesto,zbog neke situacije sa svojim roditeljima koji su ostali sami, bespomoćni,stari.( E, šta sad? On se vrati zbog roditelja,ali je izgubio sina? Nije trebao da se vraća,trebao je da ih pusti da umru od gladi,pa bi imao sina,on danas ne bi umirao od gladi?)
Nisam napisao da je mu je majka Mađarica, (ne, ni to nema veze?),nisam napisao mnogo toga,no sve to ne objašnjava i ne opravdava razvedene majke koje decu okreću protiv očeva...Nema sumnje da im je teško,neke su pravi heroji,svašta trpe,nimalo zavidna pozicija..ali, ipak,ipak!
I, znaš šta? Okretanjem dece od oca one stvaraju konflikt u njihovoj podsvesti koji najviše šteti toj deci. Moji su bili pred razvodom, pa pomalo znam o čemu pričam, a znam i šta sam hteo da kažem.
Eto ,nadam se da ti nisi jedna od ONIH majki...
Pucajte, ja i dalje držim čas.:)
 
Za Helen znamo da je razvedena,a za tebe prtpostavljam, obzirom kako reagujete.


Da, u pravu si. Raskrinkao si me.
Razvedena sam i samo iz tog razloga sam odreagovala na tvoju pricu koja je stvarno relevantan pokazatelj kako su majke krive sto deca ne vole oceve.
Da nisam razvedena i da nisam od onih koje svoju decu ne okrecu od oca prosto bih zanemela od pouke koju nosi kratka biografija tvog ujaka. :roll::roll::roll:
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

Zato što se u glavi nisu razveli:lol:
 

Back
Top