I posle razvoda....

Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

Ja nista ne ocekujem,niti trazim...sve sama kupujem mojoj cerki...od garderobe,letovanja,skolice,igracaka... Niko mi ne pomaze... I znam da mi je nekada jako tesko...
Pa ni on,koji ima novca da izdrzava cerku,tj.da daje alimentaciju..koji se opustio po tom pitanju...video je da ja mogu i umem da stvaram,pa jednom u par meseci da 50,100 e...A ja mu iskreno ni ne trazim.
da je bio dobar podizali bi dete,i ostali u braku...
A sad...ja sve ovo kazem iz mog ugla...
tako da nisu sve zene iste...:think:
 
Od slučaja do slučaja..
Plaćam alimentaciju..200 ..Eur-a..svaki mesec u dan..
.Ekskurzije...
Mobilni telefoni...patike...knjige....džeparac...Kod mene su svake nedelje...dva tri dana...Letovanje...
I opet ne valja .
.Traži još...za sebe...a roditelji joj radili u inostranstvu...Ima stan od 100 m 2..a ja sam podstanar..
Radim po 14 sati dnevno...
 
Imam par prijatelja koji su se razveli i iz tog braka imaju decu koju izdržavaju, što kroz alimentaciju, što još dodaju van nje ali uglavnom kupuju deci odeću, obuću i sve to što im treba- ali deci... jer normalno kome će ako neće njima ali postoji tu nešto drugo...njihove bivše žene i dalje očekuju od njih da ih oni finansuraju, bez obzira što one rade i imaju primanja, ono kao da su u braku i dalje...e sad šta je tu u pitanju..msm zašto neki kad se razvedu ne vezano da je muško ili žensko očekuju nešto od tog nekog od kog su se razveli, msm za njih lično a ne za decu?

eee moja ti, što ti ljudi znaju biti monstrumi to nema granice....ponekad se pitam boje li se Boga kada rodjenu decu koriste kao mamac za svoje yebene niske pobude i trice i kučine koje se kupuju tim otetim parama....
jako sam, ali preko svake mere osetljiva kada su deca u pitanju na bilo koji način i onda poludim i sudim (a nije nama dato da sudimo) i pustim jezičinu i neki gnev iz sebe i onda zlo i naopako....
bolje mi je da se vratim na neozbiljni deo...nemam ja stomak za ove stvari.
 
Od slučaja do slučaja..
Plaćam alimentaciju..200 ..Eur-a..svaki mesec u dan..
.Ekskurzije...
Mobilni telefoni...patike...knjige....džeparac...Kod mene su svake nedelje...dva tri dana...Letovanje...
I opet ne valja .
.Traži još...za sebe...a roditelji joj radili u inostranstvu...Ima stan od 100 m 2..a ja sam podstanar..
Radim po 14 sati dnevno...

joooj otkini joj glavu kao kokoški:dash:
 
Od slučaja do slučaja..
Plaćam alimentaciju..200 ..Eur-a..svaki mesec u dan..
.Ekskurzije...
Mobilni telefoni...patike...knjige....džeparac...Kod mene su svake nedelje...dva tri dana...Letovanje...
I opet ne valja .
.Traži još...za sebe...a roditelji joj radili u inostranstvu...Ima stan od 100 m 2..a ja sam podstanar..
Radim po 14 sati dnevno...

svaka cast,tata! moj duboki naklon :worth::super:
 
iz tvog posta se da zaključiti da se trudi da OTPLATIŠ svoje grehe:neutral:
msm ako za 200e + sve ostalo još uvek nevaljaš, možda ćeš sa 500+ biti idealan.
fuj

ne..grešiš ...mislim da njemu baš nije lako što nije sa decom... nisu svi muškaci smradovi...nekad baš mislim da su osećajniji što se dece tiče iako ne poseduju taj majčinski instinkt...ne mogu jednostavno da ih sve strpam u tu smradovsku kantu.:aha:
 
ne..grešiš ...mislim da njemu baš nije lako što nije sa decom... nisu svi muškaci smradovi...nekad baš mislim da su osećajniji što se dece tiče iako ne poseduju taj majčinski instinkt...ne mogu jednostavno da ih sve strpam u tu smradovsku kantu.:aha:

nisi me razumela:
nisam rekla da je on smrad, već njegova bivša polovina za koju on džentlmenski kaže da "nije kriva" već da je krivica njegova, zato sam napisala da se ONA trudi da čovek otplati to što je kriv. Razumeš.
Ovo što si napisala vezano za majke, tu se slažem, nekima priroda greškom dodelli decu zaista.
 
Hvala na razumevanju..to mi dosta znači..samo bih hteo malo da pojasnim neke stvari...
Kad sam rekao da sam sam kriv to sam i mislio..
Naime bivša supruga mi nikad nije nešto izričito tražila..novac..i o deci se sasvim korektno brine...
Pedantna. je.. kuća uvek bilsta ..ne mogu da kažem ni da je nešto posebno nekorektna..u razvodu.
Samo sam hteo da kažem da postoje žene koje se same brinu i nemaju nikakvu pomoć..čak imaju i maltretiranje..fizičko pa čak i psihičko....nikako nemogu da naplate alimentaciju...i one se u principu uvek manje bune..ćute i trpe snalaze se kako znaju i umeju...
Nasuprot njima ima onih koje bukvalno oderu bivšeg supružnika ..i one po pravilu ..mnogo više dižu galamu..njima je teško da podižu decu...nikad im nije dosta para i tako to...
Mislim da se i muškarci i žene ponašaju onako kako im dozvoli druga strana...uglavnom...... naravno da uvek ima izuzetaka...
 
Hvala na razumevanju..to mi dosta znači..samo bih hteo malo da pojasnim neke stvari...
Kad sam rekao da sam sam kriv to sam i mislio..
Naime bivša supruga mi nikad nije nešto izričito tražila..novac..i o deci se sasvim korektno brine...
Pedantna. je.. kuća uvek bilsta ..ne mogu da kažem ni da je nešto posebno nekorektna..u razvodu.
Samo sam hteo da kažem da postoje žene koje se same brinu i nemaju nikakvu pomoć..čak imaju i maltretiranje..fizičko pa čak i psihičko....nikako nemogu da naplate alimentaciju...i one se u principu uvek manje bune..ćute i trpe snalaze se kako znaju i umeju...Nasuprot njima ima onih koje bukvalno oderu bivšeg supružnika ..i one po pravilu ..mnogo više dižu galamu..njima je teško da podižu decu...nikad im nije dosta para i tako to...
Mislim da se i muškarci i žene ponašaju onako kako im dozvoli druga strana...uglavnom...... naravno da uvek ima izuzetaka...

Ja sam jedna od tih zena....:roll:
Ali lepo se snalazim sama... sva sreca da "umem" da stvorim i pruzim...
 
mislim da cu ja da dam pravi odgovor na ovu temu jer sam i sama dete razvedenih roditelja..

da pocnem.. :)

zasto traze alimentaciju?
ako je zena ta kojoj su pripala deca ili dete nebitno je sasvim, ona to radi iz ogorcenja i zelje za pruzanjem boljeg i kvalitetnijeg zivota svom detetu jer smatra da je muz kriv za razvod i da treba da nadoknadi ne prisustvo u kuci.. to je neko moje misljenje... (ali samo pod uslovom iz teme)

ako je muz taj kome su pripala deca/dete, on trazi to materijalno zato sto misli da je zena kriva za brak itd itd..

e sad... svaki roditelj gresi kada posle razvoda umesto da normalno, sasvim normalno prica sa svojim detetom i objasni mu da je tako naajbolje za sve, ima potrebu da svom detetu nadoknadi tu paznju i ljubav koju mu ne pruza materijalnim sredstvima.. npr. sve mu udovoljava, kupuje mu igracke, daje mu veliki dzeparac.. jer misle da deci treba slobode.. ovo pricam ne vezano da li je musko ili zensko...

sve zavisi od okoline.. ja mislim da 20% dece ostane normalno posle razvoda.. a ostali kad tad, ali kad tad, zapadnu u probleme, lose drustvo, pocnu da se drogiraju ili tako to.. ne mislim na neke najgore stvari ali koliko je dece koja su tiha mirna i povucena?? treba da se zapitamo da li oni imaju probleme u porodici..?

znaci 80% dece krene losim putem.. a za to su krivi roditelji jer misle da parama mogu da kupe ljubav.. a tu jako grese.. ljubav se ne moze kupiti....
 
da dodam o razvodu mojih.... ovo sam pricla iz iskustva jer sam ja pripala tati i ako sam imala samo 2 godine ali nikad u zivotu necu reci da sam se pokajala zbog toga, mada ja nisam mogla o tome da odlucujem... sada kad vidim kako se moje male sestre kidaju kad se moj tata i maceha nesto posvadjaju mene dusa zaboli i dusa me zaboli sto one prozivljavaju to.. ali takav je zivot... daleko od toga da ce se njih dvoje razvesti, ne do Bog... ali samo navodim primer.. bolje je i da se razvedu dvoje ako se ne slazu nego da dete to trpi.. cist primer je moja drugarica..

njeni roditelji su se razveli kada je bila 7-8 razred... ja sam se sasvim slucajno sprijateljila sa njim, odnosno dosla je da uci u mom razredu jer je majke uzela nju, pokupila stvari i dosla u garsonjeru od 20 kvadrata... sanja koja je bila dete za primer, veoma pametna, inteligentna itd je posle razvoda psotala izgubljena... bezbroj puta sam je izvlacila iz te iste garsonjere da ne bi slusala svoju nervoznu majku koju ja i dan danas smatram psihickim slucajem (pri tom je medicinska sestra)... drala se na nju sto je popustila u skoli a sanja je jedino u wc-u mogla da uci jer se ova non stop drala, prebacivala sanji ako ne ostavi hleb na mesto(lupam sad)..

milion puta sam je zvala da dodje kod mene da zajedno ucimo i pricala sa njim i smirivala je, hiljadu puta je plakala na mom ramenu ali i pored toga njena majka je uspela da od nje stvori nervozno dete koje nema hrabrosti da se suprotstavi sa nekim teskim zivotnim situacijama.. ta ista njena majka se istresala na nju zbog losih ocena u skoli a cim dodje sa posla ona je nervozna, pocinje da se dere na sanju i kao da joj je sanja kriva za sve.. da ne pricam vise, iznervirah se..

vrhunac svega je sto je ta ista njena majka, danas kao najbolji prijatelj sa njenim ocem koji je naravno nastavio da zivi sa tom ljubavnicom ili sta mu je vec ne znam, i sede najnormalnije.. a dve godine nije mogla ocima da ga viidi....
 

Back
Top