Hrvatska

  • Začetnik teme backpacker
  • Datum pokretanja
da su ljubazni, jesu,
da je jeftino, pa bolje nego C.G. sigurno
da li su im plaze najlepse, nisu, ali su poprilicno lepe..

Поредити Хр са ЦГ је бесмислено ,ЦГ има стотинак КМ обале без острва,лоше путеве,канализацију у мору,лоше водоснабдевање,очајне санитарно-здравствене услове и пар лепих плажа.Већ одавно ЦГ и не рачунам у морску дестинацију(тамо не бих ишао ни за џабе-али стварно)Па наравно да је боље у односу на ЦГ(и Албанија је боља у односу на ЦГ)али далеко од тога да је у Хрватској рај.Само Истра задовољава неке туристичке стандарде а они далмоши -то су род рођени оним милогорцима (лењи и нељубазни)
Иване -има света и мора много лепших од Хрватске -а нису ни пуно даље 2-3 сата вожње више и лепота и љубазност и ниже цене.поздрав
 
ne znam, samo prema meni su bili ljubazni i nikakvih problema nisam imao kad sam bio u cr na moru...cim im ti donosis pare mislis da ce neko nesto da ti uradi..? ;)
nisu ni oni mutavi...
 
Ja cu ici...i vec sam bila prosle godine na kratko!
Skupi jesu, plaze su lepe, nisu nesto sad kao preljubazni ali su ljubazni, a u CG samo na planine mogu da idem, i ono sto nisam dozivljavala i Hr dozivljavala sam u CG nicim izazvano...valjda sto sam dosla na more da odmaram a oni se muce i rade...to je bio povod jedne od...
Meni je bitno MORE i samo more!
 
NikaGda !

(ne smem više ništa da napišem jer se supermoderatrki moje reči pričinjavaju kao bogohuljenje ....)
 
Poslednja izmena:
Није ми јасно зашто се увек постављају погрешна питања у вези са Хрватском.Право питање које треба постављати је,,Да ли Хрвати желе да ми дођемо ?,,
Ево мало чињеница и одговора.
-Побили су 800 000 Срба
-Протерали су 500 000 Срба и окупирали РСК
-Признали су тзв Косово
-Тужили су Србију за агресију.
-Нападају Србе повратнике
-Нападају српске спортисте
-Пале српску заставу
-Величају НДХ и усташке зликовце
-Малтретирају оне будале што иду тамо( тако им и треба)


Сви они који желе да иду тамо претходно нека погледају неки ХР форум на тему туриста из Србије и добиће одговор.
А чак ако и занемаримо све набројано и претпоставимо да је Хрватска нека пријатељска земља(као рецимо Грчка)поставља се питање ,,Зашто да идемо тамо?,,
Да су љубазни -нису
Да је јефтино- није
Да ли су им плаже најлепше-нису
Ovo je što bi se reklo čist "Corpus Delicti" zašto NE TREBA ići u Hrvatsku UOPŠTE! Ko svesno prelazi preko ovih NEPOBITNIH ČINJENICA, taj ili je neki balavac pa ne pamti ili ne zna ili jednostavno neće da zna skorašnju (a i dalju) istoriju ovih prostora, ili ne zna da razluči šta je to ZLO a šta DOBRO zato što mu u glavi fale neke "komponente", ili NIJE Srbin, a ako i jeste, onda je NAJVEĆA BRUKA i IZDAJNIK ! Toliko !

Bravo @100car-e!
 
DekiM je moj DOŽIVOTNI idol, ali je pitanje dokle će ga tolerisati prohrvatska struja na Krstarici, koja mi se čini znatno jača i brojnija. Počev od...ma...šta da pišem...prepoznaće se sami ...
 
DekiM je moj DOŽIVOTNI idol, ali je pitanje dokle će ga tolerisati prohrvatska struja na Krstarici, koja mi se čini znatno jača i brojnija. Počev od...ma...šta da pišem...prepoznaće se sami ...
a ti si moja zivotna enigma,covek koji svesno dolazi na putovanja i evropu u cilju da nekome truje zivac na gomili tema.koliko maliciozan za to treba da budes? :neutral:

necu dozvoliti da ovde vodite politicke diskusije jer za to imamo drugi pdf. vase misljenje je vasa stvar na koju imate svako pravo, ali kada vase misljenje pocne da se ispoljava sa namerom da nekoga izvredjate i zovete ga najgorim imenima, jer ne mozete da ispostujete njihovo misljenje sa druge straane, to i te kako postaje moj problem.

kraj price i previse se ovde tolerisalo.
 
i da dodam

jedna stvar je reci ne zelim da idem u hrvatsku, jer smo ratovali u skorijoj istoriji i jer su ubijali moj narod/jer se bojim za sigurnost/jer mislim da ne vole srpske turiste i neprijateljski se odnose prema nama/jer je jos rano itd...

druga stvar je reci svoje misljenje a onda izvredjati oni koji imaju suprotno misljenje.da ne ponavljam,znate vi sta ste pisali po ovih nekoliko tema sto su ciscene i zatvarane.
 
Krajem meseca treba da putujem u Hrvatsku kolima. Plan je da se ide autoputem ka Zagrebu. Ono sto me interesuje jeste gde je najbolje da se iskljucim sa autoputa, udjem u Bosnu, natankam se jeftinim gorivom i vratim se na autoput pa pravac Banija..Molim za info gde je najbolje sprovesti tu akciju?
 
Krajem meseca treba da putujem u Hrvatsku kolima. Plan je da se ide autoputem ka Zagrebu. Ono sto me interesuje jeste gde je najbolje da se iskljucim sa autoputa, udjem u Bosnu, natankam se jeftinim gorivom i vratim se na autoput pa pravac Banija..Molim za info gde je najbolje sprovesti tu akciju?

Izađi kod Kuzmina, uđi u RS kod Bijeljine... natoči najeftinije gorivo u Evropi pa kod Brčkog opet uđi u Hrvatsku i kod Županje na auto-put preme Zagrebu...
 
Izađi kod Kuzmina, uđi u RS kod Bijeljine... natoči najeftinije gorivo u Evropi pa kod Brčkog opet uđi u Hrvatsku i kod Županje na auto-put preme Zagrebu...

Hvala na info. Tako sam nesto i razmisljao. Mada ljudi oko mene kazu da se to ne isplati, tj da se cimam toliko..sad nisam pametan..
 
Krajem meseca treba da putujem u Hrvatsku kolima. Plan je da se ide autoputem ka Zagrebu. Ono sto me interesuje jeste gde je najbolje da se iskljucim sa autoputa, udjem u Bosnu, natankam se jeftinim gorivom i vratim se na autoput pa pravac Banija..Molim za info gde je najbolje sprovesti tu akciju?

Skreni levo kod Novske, prođi Jasenovac....
I uz Unu, zaustavi se nakratko u Bosanskoj Dubici.
Trzni "Ožujsku" pivu, pa nastavi prema Kostajnici.
Kad u nju uđeš, u srpskoj si Baniji....!
 
po meni, nekako bi ti bilo najbolje kod Slavnoskog Broda preći u onaj bosanski... e sad, kolika je razlika u cjeni goriva ne znam, niti znam jel se isplati raditi zbog par eura dodatnu kilometražu...
ali, u svakom slučaju, sretan put i dobrodošao u hrvatsku Banovinu! ;)
 
Evo mene ponovo. Jos uvek nisam putovao, ali cu prekosutra. Ipak sam napravio proracun da cu voziti kroz Bosnu najvecim delom puta kako bih izbegao placanje putarine kroz Hr, a da sipam jeftino gorivo. Pa sam smislio da idem preko Bijeljine, Brckog, Modrice, Dervente pa na Gradisku i tu da se ukljucim na autoput. Ono sto mebe interesuje je kojim putem od Dervente da idem ka Gradiski? Koliko sam video na mapi moze se iz dva pravca. Koji ke put bolji, ako neko zna da me posavetuje?
 
E, ova tema stoji u linku za HR, ali vidim da je poprilično stara :)

Elem, ove godine su putovanja autom znatno duža. Ogromne su gužve prema moru.
Je li neko imao slično iskustvo?
Recimo BG - Krk 24.7. putovanje od preko 8 sati ukupno, pri čemu na obe granice max 20 min.

Budući da je važna prednost HR baš blizina autom, deluje da je taj adut poljuljan. Jendotavno, napravljen je jedan autoput prema celom primorju, tek se kasno odvaja Split od Rijeke i Pule, bukvalno taj deo autoputa prema moru automobili mile kao u BG kad je najveća gužva.
 
E, ova tema stoji u linku za HR, ali vidim da je poprilično stara :)

Elem, ove godine su putovanja autom znatno duža. Ogromne su gužve prema moru.
Je li neko imao slično iskustvo?
Recimo BG - Krk 24.7. putovanje od preko 8 sati ukupno, pri čemu na obe granice max 20 min.

Budući da je važna prednost HR baš blizina autom, deluje da je taj adut poljuljan. Jendotavno, napravljen je jedan autoput prema celom primorju, tek se kasno odvaja Split od Rijeke i Pule, bukvalno taj deo autoputa prema moru automobili mile kao u BG kad je najveća gužva.
pa balkan šta se čudiš ! da ne želiš pet autobana prema moru NEMA. jedan i laganica kad stigneš ceo prokuvan i nervozan a cene ko da si u monaku.
 
E, ova tema stoji u linku za HR, ali vidim da je poprilično stara :)

Elem, ove godine su putovanja autom znatno duža. Ogromne su gužve prema moru.
Je li neko imao slično iskustvo?
Recimo BG - Krk 24.7. putovanje od preko 8 sati ukupno, pri čemu na obe granice max 20 min.

Budući da je važna prednost HR baš blizina autom, deluje da je taj adut poljuljan. Jendotavno, napravljen je jedan autoput prema celom primorju, tek se kasno odvaja Split od Rijeke i Pule, bukvalno taj deo autoputa prema moru automobili mile kao u BG kad je najveća gužva.
Zato starom magistralom preko Slunja i Plitvica, put neopterećen, lepa priroda...;)
 
E, ova tema stoji u linku za HR, ali vidim da je poprilično stara :)

Elem, ove godine su putovanja autom znatno duža. Ogromne su gužve prema moru.
Je li neko imao slično iskustvo?
Recimo BG - Krk 24.7. putovanje od preko 8 sati ukupno, pri čemu na obe granice max 20 min.

Budući da je važna prednost HR baš blizina autom, deluje da je taj adut poljuljan. Jendotavno, napravljen je jedan autoput prema celom primorju, tek se kasno odvaja Split od Rijeke i Pule, bukvalno taj deo autoputa prema moru automobili mile kao u BG kad je najveća gužva.
A što bi ti htjela s obzirom na veličinu i oblik Hrvatske? Onako, iskreno, realno? A kao nema gužvi u Njemačkoj, Francuskoj?
 
Da, kad ideš u Dalmaciju. Kod Udbine skreneš prema Gornjoj Ploči i uključiš se na autocestu u prođeš kroz Sveti Rok i eto te... 🥰 Tak ja radim kad idem prema Dalmaciji.
Možda bi se eventualno mogao napraviti autoput od Svetog Roka preko Knina koji bi se negde kod Dugogpolja spojio sa postojećim, za one koji idu u južnu Dalmaciju, Pelješac, Dubrovnik... Tako bi se rasteretio deo postojećeg autoputa koji ide pored Zadarske i Šibenske rivijere.
1690970486128.png

Ovo crveno bi bio taj budući autoput, to kako mali Đokica zamišlja :)
 
Poslednja izmena:
A što bi ti htjela s obzirom na veličinu i oblik Hrvatske? Onako, iskreno, realno? A kao nema gužvi u Njemačkoj, Francuskoj?
Za more ići u HR ili ići u Grčku? To su alternative što se auta tiče (avionom je to nebitno).
Ako mi do Sitonije treba ista km kao do Krka od BG, biram Krk ako tamo dođem za 5 max 6 sati. Jer mi do Sitonije treba 9 do 10 sati zbog 2 granice itd.. Ali ako mi i do HR treba toliko npr 9 sati sam putovala ove godine, onda nema prednosti, to je bio moj post. Što se tiče vremena.
Još i cena autoputa, do GR je mnogo manja, kroz HR u jednom smeru je 25 eura, 50 ukupno.

Sad, sve je to zanemarljivo ako se ima jak razlog za ići.
 

Back
Top