Hrvatska

  • Začetnik teme backpacker
  • Datum pokretanja
Ja bih voleo otići na Hrvatsku na more, međutim još uvek nisam siguran da li se slegla prašina od prethodnog rata, čuo sam od prijatelja koji je bio u Poreču, da on tamo nije imao problem, međutim moj drugi prijatelj koji je bio u okolini Dubrovnika, neko mesto na C., ne mogu se sad setiti naziva mesta kaže da se baš nije lepo proveo.... naravno cene smeštaja, hrane, takse....

istra je majka idi slobodno samo preporucujem ti rovinj za smestaj a ne porec,rovinj ti je u centru istre pa mozes ici i do pule,imas lepu plazzu zove se verudela, i na brione a i u porec
 
Hvala Moderatoru sto mi zatvori temu. A ja lepo naglasila da me ne zanima ko koga kako gleda na hrvatskom primorju vec samo dobronamerni saveti ljudi koji su tamo letovali. I pored najbolje volje ja na ovoj temi nisam nasla odgovor na moje pitanje. Ovde se sve svelo na pljuvanje jednih po drugima i prepucavanje gde (ne)treba letovati.
Draga strelo ne radis svoj posao bas najbolje, mislim da bi ovu bolesnu temu trebalo zatvoriti pre moje. Zasto ne moze da postoji normalna tema o hrvatskom primorju,gde ljudi razmenjuju iskustva o smestaju, plazama, itd, kao sto postoji o grckom ili turskom?

Ова тема је претходила твојој и као старија је остављена, а докле ће бити отворена видећемо.
Теме типа септембар у Мароку, или октобар у Египту,... се обавезно спајају са већ постојећом темом о поменутој
дестинацији, јер стварно би било бесмислено да постоје теме о свакој дестинацији у свих 12 месеци. Једноставно
то би максимално "гушило" форум и утицало на прегледност овог подфорума.
Што се тиче тема о Хрватској, уназад неколико година, свака тема о поменутој дестинацији изазове жестоке
реакције и сукобе. Неке теме о овој дестинацији затворила је претходна модераторка. Једноставно прича о
Хрватској није исто што и прича о Грчкој, Бугарској, Египту, или рецимо Тунису, јер односи између наших држава,
су оптерећени прошлошћу.
 
Ispade kao da sam stvarno pala s Marsa, ili prespavala zadnjih petnaest godina. Lepo ste mi sve objasnili kao detetu, a ja i dalje nisam dobila odgovor na svoje pitanje!!!!!
Znam ja zasto ova tema ne moze biti normalna, jasno je to meni, ono pitanje na kraju je bile vise retoricko, ali i dalje ne verujem da nema nikoga ko je pre 15-20 god. letovao u Septembru u Istri pa da mi da savet.
I ja idem prvi put pa cu da vidim kako cu da prodjem, zato ne zelim nicije price i pricice. Idem sama da vidim, pa kako bude....
 
Očigledno da JESTE pala sa Marsa ....

Neka otvori temu na hrvatskom forumu o npr. Kopaoniku, pa ako tema opstane duže od 24 sata onda ću priznati da je u pravu. Uostalom, mi samo pišemo istinu o (K)rvatskoj, i ne shvatam zašto joj to smeta ....
Ko im brani nek otvaraju o Kopaoniku, evo ti jedan link:http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=f&idf=16&p=1
pa pogledaj samo prve 2 strane, radi se o pdf. putovanja i turizam, samo na prve 2 strane tema: Novi sad, Beograd, Podgorica, Leskovac,Vojvodina,Guča,Drina,Banja luka
 
Upravo smo se vratili sa odmora u Novom Vinodolskom. Bilo je bas lepo - more je cisto, ima mnogo zelenila sto je najvaznije za letovanje sa malom bebom.

Molim da se ne mesaju babe i zabe - Dalmacija i Istra/Kvarner, budale i normalni ljudi, oni koji znaju geografiju i oni koji nemaju pojma. Ja vec godinama letujem u Hrvatskoj na razlicitim mestima i nikada ni jedan problem nisam imala. Takodje sam poslom dosta putovala po Hrvatskoj.

Poenta je da za normalne ljude svuda ima mesta - ako si sam budala, nakacices neku sebi na vrat.

Da li nas vole? Pa ne mogu da tvrdim da nas ne vole. U najgorem slucaju (npr. Dubrovnik) nas ignorisu ili nam skidaju tablice sa automobila - o cemu sam samo slusala price ali dozivela nisam.
 
Upravo smo se vratili sa odmora u Novom Vinodolskom. Bilo je bas lepo - more je cisto, ima mnogo zelenila sto je najvaznije za letovanje sa malom bebom.

Molim da se ne mesaju babe i zabe - Dalmacija i Istra/Kvarner, budale i normalni ljudi, oni koji znaju geografiju i oni koji nemaju pojma. Ja vec godinama letujem u Hrvatskoj na razlicitim mestima i nikada ni jedan problem nisam imala. Takodje sam poslom dosta putovala po Hrvatskoj.

Poenta je da za normalne ljude svuda ima mesta - ako si sam budala, nakacices neku sebi na vrat.

Da li nas vole? Pa ne mogu da tvrdim da nas ne vole. U najgorem slucaju (npr. Dubrovnik) nas ignorisu ili nam skidaju tablice sa automobila - o cemu sam samo slusala price ali dozivela nisam.
Ne znam gde ti zivis, pa ti je nekako promaklo da su se ljudima desavale mnogo gore stvari od skidanja tablica. Pri tom, nisu svi oni " budale" , i mislim da je jako ruzno i neodgovorno reci tako nesto.U Martu mesecu ,na spavanju celo drustvo je brutalno prebijeno samo zato sto su stali da se odmore na nekom od autoputeva, sa pogresnom registracijom.
Takvih primera koliko hoces.
Hrvatska je prelepa, ali i ja se slazem zasto ici negde gde bi i u jednom trenutku mogao pomisliti da nesto moze da ti se desi jer si nepozeljan. Osecaj je ruzan, zemljina kugla tako velika, pa nema potrebe da se bas tamo bilo ko od nas zatekne, ukoliko ne mora.
 
Ne znam gde ti zivis, pa ti je nekako promaklo da su se ljudima desavale mnogo gore stvari od skidanja tablica. Pri tom, nisu svi oni " budale" , i mislim da je jako ruzno i neodgovorno reci tako nesto.U Martu mesecu ,na spavanju celo drustvo je brutalno prebijeno samo zato sto su stali da se odmore na nekom od autoputeva, sa pogresnom registracijom.
Takvih primera koliko hoces.
Hrvatska je prelepa, ali i ja se slazem zasto ici negde gde bi i u jednom trenutku mogao pomisliti da nesto moze da ti se desi jer si nepozeljan. Osecaj je ruzan, zemljina kugla tako velika, pa nema potrebe da se bas tamo bilo ko od nas zatekne, ukoliko ne mora.

Ono sto pokusah da kazem upravo i jeste da zivim u stvarnom svetu. Primer koji si dao/la te molim da dopunis sa konkretnim okolnostima pod kojima se to desilo i navedes tacnu lokaciju. Ja mogu zauzvrat da navedem tacne lokacije gde je meni bilo fenomenalno a gde neprijatno. U ono sto pisem sam ukljucila i iskustva mojih prijatelja i poznanika, kao i svoja sopstvena.

Poenta je da nema smisla pricati ljudima da je isto u Dubrovniku, Sibeniku, Splitu i u Rijeci, Opatiji, Puli, Rovinju, Porecu, pricati da si bas bas nepozeljan kad to jednostavno nije tacno.
 
Ono sto pokusah da kazem upravo i jeste da zivim u stvarnom svetu. Primer koji si dao/la te molim da dopunis sa konkretnim okolnostima pod kojima se to desilo i navedes tacnu lokaciju. Ja mogu zauzvrat da navedem tacne lokacije gde je meni bilo fenomenalno a gde neprijatno. U ono sto pisem sam ukljucila i iskustva mojih prijatelja i poznanika, kao i svoja sopstvena.

Poenta je da nema smisla pricati ljudima da je isto u Dubrovniku, Sibeniku, Splitu i u Rijeci, Opatiji, Puli, Rovinju, Porecu, pricati da si bas bas nepozeljan kad to jednostavno nije tacno.

Reci cu ti, ali mi je smesno sto uopste moram o tome da govorim, kao da se to ne desava svaki cas. Mislim malo malo pa se neko u Hrvatskoj provede kao bos po trnju.
Drustvo je stalo na nekom prosirenju , kod benziske stanice , imali su kombi pa su resili tu da prespavaju i odmore se. Probudile su ih bejzbol palice, i njih 10 tak koji su nagrnuli na ljude u kombiju.
O ovom slucaju je dosta bilo i po medijima. Naci ces sigurno negde.
Medjutim, slucaj da je usamljen bilo bi smesno i pominjati ga, Budala ima svugde. Ali na zalost, u Hrvatskoj se to pocesto desava.
 
Primer koji si dao/la te molim da dopunis sa konkretnim okolnostima pod kojima se to desilo i navedes tacnu lokaciju.


Palicama na Srbe
16.03.2008 18:55:50

[
ZAGREB - Petoricu državljana Srbije, koji su se nalazili u automobilu novosadskih registarskih tablica, napala je u nedelju ujutru oko četiri sata grupa nepoznatih maskiranih osoba na autoputu Zagreb - Split.
Iako policija u Ogulinu nije navela identitet napadnutih, srpski konzul Davor Trkulja je Beti rekao da su napadnuti Anton Podnar (45), Nebojša Jesterović (34), Miloš Radmilović (30), Tomislav Knežević (32) i D. Š. (33), pri čemu su Podnar i Jesterović teže povređeni u predelu stomaka, ruku i nogu.
Trkulja je kazao da su sva petorica mladića dan ranije bila u Splitu na košarkaškoj utakmici regionalne NLB lige Split CO - Vojvodina SG, a u Split su doputovali automobilom marke "opel omega". Posle utakmice krenuli su natrag u Srbiju i na benzinskoj stanici su stali da se odmore. Oko četiri sata ujutro automobilu u kojem su sva petorica spavala prišla je grupa od 12 nepoznatih maskiranih osoba naoružanih palicama i motkama, koja je bez povoda počela da razbija automobil. Petorica mladića izašla su iz automobila, ali su napadači motkama napali i njih, udarajući ih po telu, nakon čega su se udaljili u nepoznatom smeru.
Podnar i Jesterović teže povrede od udaraca u predelu stomaka, ruku i nogu i pomoć im je pružena u bolnici u Ogulinu, dok su ostala trojica lakše povređena.
Trkulja je potvrdio da je ambasada već organizovala prevoz oštećenog automobila u Srbiju, a petorica povređenih vratiće se kući u narednih nekoliko dana.

Izvor: Večernje novosti http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=117975&datum=2007-08-21

Ali MOŽDA novinari lažu !?
 
aha, pa to mi jeste promaklo. Ne verujem da novine lazu u tolikoj mer, u pravu si sch, no....

Ajd onda ovako, za one koji zele da idu: moji prijatelji, ja, moja porodica unazad 4 godine nismo imali nikakvih problema. Naprotiv. Ovim ne nagovaram nikoga, samo prenosim licna iskustva.

Voz je saobracao do juce, i to na relaciji Bgd-Rijeka i Bgd-Split. Autobuski prevoz funkcionise u organizaciji BS Toursa i Laste. Ako idete automobilom, put je dobar. Cene su za neke stvari za nijansu vise nego kod nas, dok su opet neke nize, u proseku to je to. Zelim vam prijatan odmor
 
Upravo smo se vratili sa odmora u Novom Vinodolskom. Bilo je bas lepo - more je cisto, ima mnogo zelenila sto je najvaznije za letovanje sa malom bebom.

Molim da se ne mesaju babe i zabe - Dalmacija i Istra/Kvarner, budale i normalni ljudi, oni koji znaju geografiju i oni koji nemaju pojma. Ja vec godinama letujem u Hrvatskoj na razlicitim mestima i nikada ni jedan problem nisam imala. Takodje sam poslom dosta putovala po Hrvatskoj.

Poenta je da za normalne ljude svuda ima mesta - ako si sam budala, nakacices neku sebi na vrat.

Da li nas vole? Pa ne mogu da tvrdim da nas ne vole. U najgorem slucaju (npr. Dubrovnik) nas ignorisu ili nam skidaju tablice sa automobila - o cemu sam samo slusala price ali dozivela nisam.

А како то да проблем с будалама* постоји само кад је у питању ова дестинација?
На свим другим дестинацијама, туристи, гости, клијенти, су увек у праву...

*Нисам до сада чула да се у туристичкој терминологији, за туристе користи израз - будала....
 
evo stigao juce iz opatije....samo jedna rec- chudo:super:
i jos nesto te stvari neko nekome razbio kola eto moja niko nikada nije ni pipnuo...tako da ljudi slobodno svojim autom pogotovo u istru
pozz
 
А како то да проблем с будалама* постоји само кад је у питању ова дестинација?
На свим другим дестинацијама, туристи, гости, клијенти, су увек у праву...

*Нисам до сада чула да се у туристичкој терминологији, за туристе користи израз - будала....


pa lepo zato sto na drugim mestima se ljudi iz nase zemlje ne prave veeeeeeeliki srbi,ne dizu tri prsta na njihovom gl trugu,ne prave se da ne znaju sta je kruh i sl nego cute i trose to malo para sto imaju...kada budu shvatili da u hrvatskoj treba da se ponasaju kao da su u francuskoj bice mnogo manje neprijatnosti,i na kraju morate da shvatite da je bio rat i da neki ljudi tesko prelaze preko cinjenice da srbi opet letuju u dalmaciji,samo sva sreca pa ih je malo
 
Ne vidim razlog za vađenje ove glupe teme iz naftalina.

Da nećete možda da počnete da nas nagovarate da idemo i na ZIMOVANJE u lijepu njihovu, na one silne krvatske planine ?
 
Otici u Hrvatsku na more ili ne? Gde? Vasa iskustva, misljenja...

Verovatno je i tamo lepo mislim uglavnom na Dubrovnik,Vis ili tako nešto mada sam čuo da su skoro sve gradske plaže ružne jer su izbetonirane.
Sa obzirom na ponudu drugih zemalja nikako ne bih išao.
Razlozi su čisto ekonomske prirode, mislim da je hrvatsko primorje preskupo sa obzirom na ono što nudi.Logično je da bude skupo sa obzirom da je blizu Nemačke,Austrije i ostalih zemalja zapadne Evrope koji su uglavnom njihovi gosti a kojima je platežna moć veća.Mislim da se apartmani kreću oko 50 evra (možda grešim) a to je oko 500 evra za 10 dana + hrana,izlasci itd.
Kada se vratim u prošlost (aktivan sam turista i putujem dva puta godišnje na more) i setim se da sam za te pare a i manje letovao u Turskoj,Grčkoj,Egiptu... a da možeš otići i u Tunis ili Bugarsku ne bi se baš dvoumio i otišao bih u neku od ovih zemalja.
Cene,ljubaznost,raznolikost (svaki put kada odem na neko Grčko ostrvo kao da sam otišao u neku drugu zemlju) je ono gde ove zemlje odnose prednost u odnosu na Hrvatsku.
Prekosutra krećem na Skijatos i to za cenu od 180 evra (prevoz autobusom i brodom i smeštaj) pa ti vidi šta za te pare možeš dobiti u Hrvatskoj.
 
Nikada nista specijalno nisam vido na njihovom primoriju... Ono je po svim prirodnim karakteristikama identicno crnogorskom. Jedino sto tamo vredi su ostrva. To mi je vise nekako za stariju ekipu koja to pamti pa bi kao da idu opet... Ja licno naznam sta bih tamo radio... Cak bi mozda radije otisao i na Rumunsku obalu, da makar nesto novo vidim...
 
Nikada nista specijalno nisam vido na njihovom primoriju... Ono je po svim prirodnim karakteristikama identicno crnogorskom. Jedino sto tamo vredi su ostrva. To mi je vise nekako za stariju ekipu koja to pamti pa bi kao da idu opet... Ja licno naznam sta bih tamo radio... Cak bi mozda radije otisao i na Rumunsku obalu, da makar nesto novo vidim...

Slazem se sa ovim 100%.

Bio sam tamo gomilu puta dok je SFRJ postojala ali daleko bolje mi je uvek bilo u inostranstvu. U principu bolje je od CG ali nista spektakularno. Jos ako se uzme u obzir da je to ipak neprijateljski nastrojena zemlja prema Srbiji nije mi jasno kolika budala neko treba da ide da bi tamo isao da daje pare u NDH.
Za te pare koje bi pukao dole moze extra da se isplanira odmor u Grckoj ( ako vec pricamo o blizim destinacijama ) plus jos ako kolima ides to je vrh posto tamo zaista ima dosta toga da se vidi .
 
Otici u Hrvatsku na more ili ne? Gde? Vasa iskustva, misljenja...

Није ми јасно зашто се увек постављају погрешна питања у вези са Хрватском.Право питање које треба постављати је,,Да ли Хрвати желе да ми дођемо ?,,
Ево мало чињеница и одговора.
-Побили су 800 000 Срба
-Протерали су 500 000 Срба и окупирали РСК
-Признали су тзв Косово
-Тужили су Србију за агресију.
-Нападају Србе повратнике
-Нападају српске спортисте
-Пале српску заставу
-Величају НДХ и усташке зликовце
-Малтретирају оне будале што иду тамо( тако им и треба)

Сви они који желе да иду тамо претходно нека погледају неки ХР форум на тему туриста из Србије и добиће одговор.
А чак ако и занемаримо све набројано и претпоставимо да је Хрватска нека пријатељска земља(као рецимо Грчка)поставља се питање ,,Зашто да идемо тамо?,,
Да су љубазни -нису
Да је јефтино- није
Да ли су им плаже најлепше-нису
 

Back
Top