Hrvati bi uskoro bolji život mogli tražiti u Srbiji i Crnoj Gori

mislim...jeste zagreb jako lep grad al sad bas da je velegrad :lol: da ne preterujemo i da se ne lazemo ;)

Pošto ima preko milijun stanovnika spada u red velegradova.

Kako je to značajan broj stanovništva Hrvatske, a i Zagreb sadrži institucije koje su vitalne za funkcioniranje cijele države, normalno je da se iz svih krajve Hrvatske odvajaju sredstva za održavanje tih institucija.
U Hrvatskoj je odavno napravljena decentralizacija i podijeljena je na XXI Županiju koje raspolažu svojim budžetom.
Višak sredstava se stavlja na raspolaganje na nivou države, što je i normalno.

E sad, kad su pare u pitanju uvijek je netko nezadovoljan. Ali u ovom slučaju radi se samo o deklarativnom nezadovoljstvu, i to zna i Istra i Zagreb. :D
 
Uza sadašnju razinu korupcije, neutralnost Vlade, stupanj nezavisnosti sudstva te neučinkovitu javnu administraciju u Hrvatskoj se neće moći razvijati poduzetništvo, upozorili su u Vijeću. Članovi Vijeća slažu se kako sadašnja kriza i recesija moraju biti dodatan poticaj da se žurno provedu reforme u cijelome društvu.


Ne bih se ja previše radovala tuđoj nesreći:think:
Ovo mi sve zvuči poznato.
A ishitreno glupa izjava nekog tamo Mudroserića nije ništa drugo do pokušaj da se opravda predstojeći manjak u kasi od turističke sezone( s obzirom da je taj prihod najveći pokretač hr privrede), pih.
 
?? Hrvati ne bojkotiraju srpske proizvode. Problem je sto ih gotovo i nema na nasem trzistu. Ima nesto malo prehrambenih proizvoda i to se kupuje.. ;)
Nedavno je vlasnik Banjalučke pivare izjavio da ko mu bude dokazao da je neki od šlepera sa njegovom robom uspio da prođe kroz proceduru carinjenja na carini RH za period manji od 15 dana, odmah će mu pokloniti kompletnu Pivaru!!!
Sa druge strane, Ožujsko, Karlovačko i PAN pivo ulaze u Srpsku, iliti BiH, a da se ni motori kamiona ne moraju da gase!!!
Mlijekoprodukt na ulazu u RH čeka po nekoliko dana, dok desetine Dukatovih kamiona bez problema prolaze u suprotnom smjeru!!!:cool:
 
Jos kada bi mi u Srbiji i Republici Srpskoj poceli da bojkotujemo hrvatske proizvode jer i oni bojkotuju nase...mnogo bi se Hrvata cesalo i tamo gde ih ne svrbi !

Како...ко..ја нисам купио хрватски производ задњих 5 година (мада сада ове Србске фирме које су приватизоване , а држе крвати..дал се то рачуна :think: )..а и много других људи које знам!
 
Poslednja izmena:
i eto !!!
balkanski mentalitet uzima danak !!!
sve zemlje balkana nastale cepanjem jugoslavije /osim slovenije / nalaze se u cabru....industriska proizvodnja--nema je...produktivnost...zanemarljiva....prezaduzenost ogromna..... volimo da zivimo a neamamo uslova za lep zivot jer necemo da radimo.umesto razvoja industrije,podizanja produktivnosti....mi vise volimo da vodimo politiku,podgrejavajuci raznorazne nacionalizme i sovinizme nego da kreativno stvaramo....lakse nam je i ratovati samo da se ne radi .... a ocemo svi u evropu....a sta tamo sa ovakvim mentalitetom da radimo ???? kome trebamo ovakvi ??? pa ako i nekad odemo u tu evropu to ce biti siguran znak da je ta ista EU propala....JER GOTOVO JE SIGURNO DA CEMO IM PRENETI BALKANSKI VIRUS !!!! a i nisu valjda ludi da nas prime pa da rane parazite !!!!
 

Back
Top