HITNO, RECEPT ZA PEČENO PILE

i ja sam cula za tu foru sa flasom, ali ne sa vodom, nego sa pivom... nisam probala... bezveze mi je da tu stavljam flasu - bolje je napuniti pile pecurkama... ili kombinacijom paradajz-paprika-beli luk... a okolo krompirici... mze vino i origano... pa sve sve to dugo pece, sa malo maslinovog ulja, i zaliva tim sokom od vina, povrca i ulja ... mljac... a ima i ono pile sa limunom i korijanderom...mmmmmmmmmmmmmmmm

na šta li ovo liči?:roll:
 
rasta2bigsmoke0gf.gif
 
Meni se svidja. Moze da se radi i sa celim piletom, ali zapravo je recept za batak/karabatak, koji se prvo uvaljan u brasno malo proprzi, a onda se zapece sa kolutovima limuna i korijanderom. Dobro je, dobro.

Ja sam ugurala neka dva ili tri limuna prethodno probodena viljuškom na par mesta u celo pile i tako pekla, Džejmijeva fora, ne sviđa mi se naročito. Uopšte, od engleskih kuvara, Najdžela je mnogo primenljivija u stvarnosti od njega. Uh, njen pire-krompir je san snova!

Šta mislite da se ova tema preseli cela na Šta kuvamo danas? Nekako mi to deluje logično.
 
Ja sam ugurala neka dva ili tri limuna prethodno probodena viljuškom na par mesta u celo pile i tako pekla, Džejmijeva fora, ne sviđa mi se naročito.
....

I ja sam se par puta zeznula sa piletinom kada sam stavila previse limunovog soka - samo je kiselo i nista vise. Ovo sa kolutovima je ok, zapravo zapeceno pile, a korijander i malo limuna mu samo daju smek...
 
Kako spremiti pile u prirodi

Ko sto rece parka treba vam prazna pivska flasa, sto nije nikakav problem i na nju nataknite pile i stavite flasu na tanjir da skuplja mocu. Onda celu konstrukciju pile-flasa poklopite jednom velikom konzervom. Onda sve to zatrpate senom. Pospete benzinom i zapalite. Gotovo je kad vatra utihne, pa jos 15 min otprilike. Provereno radi :ok:
 
Kako spremiti pile u prirodi

Ko sto rece parka treba vam prazna pivska flasa, sto nije nikakav problem i na nju nataknite pile i stavite flasu na tanjir da skuplja mocu. Onda celu konstrukciju pile-flasa poklopite jednom velikom konzervom. Onda sve to zatrpate senom. Pospete benzinom i zapalite. Gotovo je kad vatra utihne, pa jos 15 min otprilike. Provereno radi :ok:

"pile u prirodi"

1. pile
2. pivska flasa (prazna, staklena)
3. velika konzerva (prazna, aluminijumska?...)
3. tanjir (materijal po izboru?...hm...papirni?)
4. sijeno
5. kantica/kanta benzina (jel mora ekoloski il more obicni?)

spaliti...pa jos 15 min

sjajno, pribiljezila u Kuharicu... :)
 
pa u staro vreme sve je bilo jednostavnije.. svi su imali one velike kante od marmAlade i bilo je kul.
i ne znam.. onaj benzin što se sipao u upaljač.. i na krpelja, dok nismo svatili da je to štetno.
i nisu bile plastične flaše od piva, pa da se domaćice-početnice lako zbune ko sad.
 
pa u staro vreme sve je bilo jednostavnije.. svi su imali one velike kante od marmAlade i bilo je kul.
i ne znam.. onaj benzin što se sipao u upaljač.. i na krpelja, dok nismo svatili da je to štetno.
i nisu bile plastične flaše od piva, pa da se domaćice-početnice lako zbune ko sad.

istina...susta istina...nekad bilo, sad se pominjalo...:)

ps ej parka, aj idemo da upropastimo Sinnketu temu za "najtorbara"...mislim, pile smo ionako ispekle... :mrgreen:
 

Back
Top