HITNO, RECEPT ZA PEČENO PILE

Evo da Vam i ja otkrijem jednu malu caku vezanu za pecenje pileta u rerni.
Malo ce vam izgledati cudno ali obavezno probajte.

Naime, cijelo pile (kokosku) oprati i zaciniti odnosno pripremiti za pecenje.
Naci jednu bocu Koka-Kole napuniti je do pola vodom.
Na tu bocu Kola-Kole nataknuti kokosku i staviti u rernu.
Garantujem da cete biti iznenadjene !

:eek:?
ukusom ili mirisom...? :mrgreen:
 
Kao pile na mom panju, bez glave skakuces
Priznacu ti volim da jedem pilice
Podelicu i s' tobom parce bataka,
Umocen u moci il' ces parce krilceta.

Otopicu i cveklu iz zamrzivaca
Stavicu u rernu sveza jaja dva
Cuces kako krcka meso sa sporeta
Policu i zejtinom da ne bi zagorela

I ne znam kako da zakoljem jos dva
I ne znam dali iko kolje kao ja
Al ne bi' mene ruka ova bolela
Da me nisu kljucnula

Vidim osmeh na tvom licu nestaje
Pile je zagorelo kao kamenje
Osetih tad miris mesa truloga
Teras me da koljem jos dva pileta :(
 
hehe....akvarijoom za sepra.........ša zaebavate defojku...ima onaj stalak za pile...oblika roočne cediljke za limoon.......samo je od metala...i tu se pile natakne....pa se dole sakooplja sok...kojim prelivaš pile....i dodaš kari...soja sos....boojon od soope..nemoj začin c...nezdravo to......ima i kesa za pile....da ostane sočno....al za teglu još nisam čuo........
 
hehe....akvarijoom za sepra.........ša zaebavate defojku...ima onaj stalak za pile...oblika roočne cediljke za limoon.......samo je od metala...i tu se pile natakne....pa se dole sakooplja sok...kojim prelivaš pile....i dodaš kari...soja sos....boojon od soope..nemoj začin c...nezdravo to......ima i kesa za pile....da ostane sočno....al za teglu još nisam čuo........

nismo ni mi... :lol:

ps cim zavrsim "musaku u tegli" javit cu vam...osjecam da ce biti...svasta...:)
 
Zbunili ste jadnu devojku, manijaci nijedni! Čizmice, postoji onaj keramički pekač za piliće, pile se isto tako "natakne" i onda se taj fini sok od pečenja sliva na krompiriće (recimo).

Ali ubedljivo najjednostavniji način da se spremi pile je grčka piletina, na dno neke stare šerpe ili dubljeg pleha se sipa 1 kg soli, deo se potroši da se pile premaže iznutra i tako se peče, otprilike sat po kg.
 
Zbunili ste jadnu devojku, manijaci nijedni! Čizmice, postoji onaj keramički pekač za piliće, pile se isto tako "natakne" i onda se taj fini sok od pečenja sliva na krompiriće (recimo).

Ali ubedljivo najjednostavniji način da se spremi pile je grčka piletina, na dno neke stare šerpe ili dubljeg pleha se sipa 1 kg soli, deo se potroši da se pile premaže iznutra i tako se peče, otprilike sat po kg.

:rumenko::rumenko::rumenko:
 
i ja sam cula za tu foru sa flasom, ali ne sa vodom, nego sa pivom... nisam probala... bezveze mi je da tu stavljam flasu - bolje je napuniti pile pecurkama... ili kombinacijom paradajz-paprika-beli luk... a okolo krompirici... mze vino i origano... pa sve sve to dugo pece, sa malo maslinovog ulja, i zaliva tim sokom od vina, povrca i ulja ... mljac... a ima i ono pile sa limunom i korijanderom...mmmmmmmmmmmmmmmm
 

Back
Top