Heroja se sećaju samo prijatelji a gluperde lutaju daleko!!!

Ovde se radi o Srpskoj strani gledista i samo o njoj a za rvacku me bas zabole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ujo dobro da si se javio,takve kao ti sam i cekao?!:rtfm:

dobro a da se ti malo odlučiš više što želiš..... mislim čas jedno čas drugo..


me me and irene jim carrey
 
koje domovine? jugoslavije... pa ta se raspala godinu dana ranije.

žali bože ljudi koji su dali živote misleći da brane jugoslaviju jer ti su baš uzalud borili se i umrli.

oni što su se borili za veliku srbiju sada barem imaju srbiju i pola bosne.

Čovek je bio major JNA verovatno je branio Jugoslaviju i ono u šta je verovao. Mada je poznato je da je samo pokušao da sačuva kasarnu koju je jedan preletač iz JNA na hrvatsku stranu napao...
Idealiste i heroje treba poštovati.
 
A šta ste vi ? Četnici? Opet vređate bez potrebe umesto da stvar lepo objasnite. Dakle, Srbi i Hrvati, već smo rekli, imaju dva viđenja istih događaja.

Milan Tepić je sa srpske tačke gledišta, rodoljub, častan, hrabar vojnik koji je do kraja ispoštovao ono što je i govorio: 'Jednnom ljudi dalju reč, ona ostaje ili se pokazi. Ja sam dao reč da ću braniti svoju domovinu'. Za nju je i poginuo...


To jeste poenta..........vojnik jednom u zivotu daje zakletvu, da ce zivotom braniti domovinu.........majoru Tepicu je ta zakletva bila svetinja, i on je , kao vojnik i heroj, uradio sta je uradio............:worth:

Problem je, sto se kvazipatriJote ne sete majora Tepica ili nekoga od stotina casnih oficira JNA koji su pod zakletvom dali zivote za ono u sta su verovali.........nego slave ****mladica, shatro dzenerala, a u stvari *********, koja je sve zakletve koje je dao pogazio...........to nije vojnik , to je baba.......:evil:

da ima casti koliko bubasvaba, ubio bi se, zarad 20 000 mladih vojnika koji izginuse pod njegovom komandom...........dok se njihove kosti raspadaju , on i dalje bezi ............DZeneral.....:thumbdown:.....keve ti:evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
A šta ste vi ? Četnici? Opet vređate bez potrebe umesto da stvar lepo objasnite. Dakle, Srbi i Hrvati, već smo rekli, imaju dva viđenja istih događaja.

Milan Tepić je sa srpske tačke gledišta, rodoljub, častan, hrabar vojnik koji je do kraja ispoštovao ono što je i govorio: 'Jednnom ljudi dalju reč, ona ostaje ili se pokazi. Ja sam dao reč da ću braniti svoju domovinu'. Za nju je i poginuo...

Nema tu nikakve hrvatske tačke gledišta, čovjek se žrtvovao za svoje ideale ma koliko nekima to glupo sad izgledalo .A sad što Hrvatima smeta što je i par njihovih poveo sa sobom to je druga priča.
Uostalom prema njihovoj zvaničnoj tački gledišta i da je u kasarni kuvao pasulj bio bi srbo-četničko-komunističko-agresorki četnik i bandit jna.
 
[/SIZE][/B]

To jeste poenta..........vojnik jednom u zivotu daje zakletvu, da ce zivotom braniti domovinu.........majoru Tepicu je ta zakletva bila svetinja, i on je , kao vojnik i heroj, uradio sta je uradio............:worth:

Problem je, sto se kvazipatriJote ne sete majora Tepica ili nekoga od stotina casnih oficira JNA koji su pod zakletvom dali zivote za ono u sta su verovali.........nego slave stoku mladica, shatro dzenerala, a u stvari pichkurinu, koja je sve zakletve koje je dao pogazio...........to nije vojnik , to je baba.......:evil:

da ima casti koliko bubasvaba, ubio bi se, zarad 20 000 mladih vojnika koji izginuse pod njegovom komandom...........dok se njihove kosti raspadaju , on i dalje bezi ko pichka najobicnija............DZeneral.....:thumbdown:.....keve ti:evil:

:ok::ok:
 
I zbog toga ga uporedjujes sa baliyskim bombasom samoubicom??????

da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?

osim toga mali "balija" se bori za svoju državu, dok je ovom "heroju" država nestala pod nogama a on to zbog svoje komunističke zasljepljenosti nije htio priznati samom sebi.:!:
 
da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?

osim toga mali "balija" se bori za svoju državu, dok je ovom "heroju" država nestala pod nogama a on to zbog svoje komunističke zasljepljenosti nije htio priznati samom sebi.:!:

To moze da se kaze sa ove tacke gledista ali '91?!:rtfm:
 
da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?

osim toga mali "balija" se bori za svoju državu, dok je ovom "heroju" država nestala pod nogama a on to zbog svoje komunističke zasljepljenosti nije htio priznati samom sebi.:!:

Gubis se.Nemoj pokusavati da objasnis nesto sto ne razumes
 
da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?
QUOTE]
To se može reći za svačiju pojedinačnu smrt.

osim toga mali "balija" se bori za svoju državu, dok je ovom "heroju" država nestala pod nogama a on to zbog svoje komunističke zasljepljenosti nije htio priznati samom sebi.:!:

I kakve ima veze ovo tvoje naklapanje sa njegovim junačkim djelom. Država nestala, bla,bla...to samo djelo čini samo još većim junaštvom.
Ma tebi samo smeta što je on uz sebe detonirao i magacin i još koliko ono croatian soldiera 11+
 
da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?

Pa on to i nije uradio sa ciljem da izmeni ishod rata. On je to uradio da bi pobio smrdljive ustase koje su pokusale preuzeti magacin i oruzje u njemu koje bi onda iskoristili za ubijanje Srba. Svako ko smanji brojno stanje krvatske krvolocne populacije ucinio je ne samo herojsko delo za svoj narod vec zaduzuje i celo covecanstvo.
 
da jer njegov postupak je imao utjecaja na ishod rata vjerojatno isto koliko i što će imati kad taj balo odleti sa možda još jednim amerom u zrak. kontaš?
QUOTE]
To se može reći za svačiju pojedinačnu smrt.



I kakve ima veze ovo tvoje naklapanje sa njegovim junačkim djelom. Država nestala, bla,bla...to samo djelo čini samo još većim junaštvom.
Ma tebi samo smeta što je on uz sebe detonirao i magacin i još koliko ono croatian soldiera 11+

Pa,onome kome je Matija Gubec najveći heroj, mora da ima odbojnost prema bilo kakvom pravom junačkom podvigu...Rekao bih...:lol:
 
Uz njega treba spomenuti još jednog junaka

Prilikom pokušaja zauzimanja skladišta municije major Tepić je skladište digao u vazduh i pri tome je prema zvaničnim podacima, pored njega, poginulo 11, a prema nezvaničnim preko 200 napadača koji su se kasnije vodili kao "nestali". U određenom času vojnicima je naređeno da se povuku od glavnog objekta - na bezbednu razdaljinu. Ovo naređenje majora Tepića nije poslušao vojnik na odsluženju vojnog roka, Stojadin Mirković, koji je iz oklopnog transportera dejstvovao po neprijatelju sve dok nije bio pogođen protivoklopnim projektilom. U znak odmazde streljan je zarobljenik - komandir straže Ranko Stefanović.

Major Milan Tepić je proglašen narodnim herojem. Njemu u počast, Vojska Republike Srpske izdala je orden za zasluge u ratu u BiH.
 
Bas lepo sto si tu?!
Hajde sada lepo pogledaj sta je sve "klik" pisao (postavljao slike) u vezi ove teme????????

Pa dobro, to je njegovo viđenje. Nemoj samo da zaboraviš da je taj bombaš samoubica heroj za svoj narod. Oni veruju u svoj cilj i spremni su da umru za to. Ja to ne smatram dobrim potezom, ali ne mogu da kažem da je taj neko kukavica.

Šta je tebe uvredilo?
 
Pa dobro, to je njegovo viđenje. Nemoj samo da zaboraviš da je taj bombaš samoubica heroj za svoj narod. Oni veruju u svoj cilj i spremni su da umru za to. Ja to ne smatram dobrim potezom, ali ne mogu da kažem da je taj neko kukavica.

Šta je tebe uvredilo?

Covek uporedjuje zlonamerno majora Tepica sa tamo nekim nepismenim baliyskim klinjom!!!!!!
Mene samo cudi sto ti pokusavas sve da relativizujes?????
P.S
A pricas mi nesto o "nivou"?!:think::rtfm:
 
Uz njega treba spomenuti još jednog junaka

Prilikom pokušaja zauzimanja skladišta municije major Tepić je skladište digao u vazduh i pri tome je prema zvaničnim podacima, pored njega, poginulo 11, a prema nezvaničnim preko 200 napadača koji su se kasnije vodili kao "nestali". U određenom času vojnicima je naređeno da se povuku od glavnog objekta - na bezbednu razdaljinu. Ovo naređenje majora Tepića nije poslušao vojnik na odsluženju vojnog roka, Stojadin Mirković, koji je iz oklopnog transportera dejstvovao po neprijatelju sve dok nije bio pogođen protivoklopnim projektilom. U znak odmazde streljan je zarobljenik - komandir straže Ranko Stefanović.

Major Milan Tepić je proglašen narodnim herojem. Njemu u počast, Vojska Republike Srpske izdala je orden za zasluge u ratu u BiH.

:ok::ok::ok:
 
Covek uporedjuje zlonamerno majora Tepica sa tamo nekim nepismenim baliyskim klinjom!!!!!!
Mene samo cudi sto ti pokusavas sve da relativizujes?????
P.S
A pricas mi nesto o "nivou"?!:think::rtfm:

Ne, ti relativizuješ. Svako od njih se borio za svoje ideale. Nama je razumljiv potez majora Tepića, zato što znamo sve o događaju, razumemo zašto se odlučio na taj korak, a zgražavamo se nad istim takvim potezom nekog muslimana. Pa.. ne razumem, iskreno. Kao što je major Tepić za nas heroj, tako je za nekog Arapina heroj onaj momak koji se avionom zabio u Kule. Stvar gledišta. Nema relativizacije.

Da je to uradio neki Hrvat, Klik bi to verovatno razumeo, ovo ne razume, kao što ti i ja ne razumemo muslimane kad se raznesu bombom i usput ubiju još mnogo ljudi.

Zašto ne možeš da podneseš različito mišljenje?
 

Back
Top