Хајка на десницу у Србији!

pa zar je normalno da koštunica, pre ds-a, prihvata manjinsku podršku sps-a iako im je zbrisao predsednika i posle se malo pravio neobavešten kad su ga isporučil u hag:mrgreen: Uostalom, koštunica je i isporučio najviše srba u hag. što njihovom voljom, što u pidžami:think:
Nakon te podrške sps-a hteo je i on sa njima da pravi vladu, ali..... nije mu se dalo.

КОШТУНИЦА????
де човече...немој да причаш свашта!
За време мандата Коштунице није било хапшења...већ само ко је хтео добровољно да иде...а држава је помагала породицу и његов правни тим!

Вееееееееелика разлика!

Па Коштуница да је хтео са СПС-ом..и била би та влада..али то се није десило!
 
Ma nije valjda?:lol:
Nadam se da ovo ne misliš ozbiljno, pa koštunica je presvisnuo kad je video da neće ponovo biti premijer:mrgreen:

Ja nisam nikakav idolopoklonik pa da je svaka Koštuničina zlatna, ali o kakvom presviskavanju pričaš, valjda ti je jasno da on nije morao uopšte da raspiše izbore? Zar se tako ponaša čovek koji se očajnički bori da zadrži vlast po svaku cenu, ide na izbore na koje ne mora da ide? Zašto je ljudima toliko teško da shvate da i u politici postoje ljudi od principa i morala :) Koštunica je želeo zaista legitimnu podršku za svoju politiku u najtežem trenutku za našu državu i narod od 6. aprila 1941. To je sve.

Rezultat izbora je bio tesan, ali većinski na strani patriotske opcije. To što je Dačić posle napravio onakav dil je stvar nepatvorenog politikantskva, a nikako ne znači da su SPS glasači podržali politiku Tadićeve marionetske vlade kakva je formirana.
 
Mlohavi je dobio blagi slog kada je provalio da nema nista od premijerskog mesta......to mu je drugi........:think:

Kazu da je prvi , slog u glavu dobio od straha, petog oktobra.........nisu mogli dizalicom da ga iznesu na pozornicu ........prebledeo, upiskio i ukakio se u isto vreme:hahaha:

Da je po deformisanom mlohavcu......sloba bi vladao jos sto godina......:evil:




Толико о деформисанима !!!!
 
КОШТУНИЦА????
де човече...немој да причаш свашта!
За време мандата Коштунице није било хапшења...већ само ко је хтео добровољно да иде...а држава је помагала породицу и његов правни тим!

Вееееееееелика разлика!

Па Коштуница да је хтео са СПС-ом..и била би та влада..али то се није десило!

Lukić?:mrgreen:
Zatim onaj što je "zaboravio" kako se zove.... ima toga, prelistaj malo literaturu:lol:
 
КОШТУНИЦА????
де човече...немој да причаш свашта!
За време мандата Коштунице није било хапшења...већ само ко је хтео добровољно да иде...а држава је помагала породицу и његов правни тим!

Вееееееееелика разлика!

Па Коштуница да је хтео са СПС-ом..и била би та влада..али то се није десило!

Коштуница је најодговорнији за Хаг!

1. Донео је закон о сарадњи који је ЛЕГАЛИЗОВАО ХАПШЕЊА
2. Промени о устав Србије па сада Србин моће да буде испоручен иностраном суду.

Сва хапшења су направљена ПО КОШТУНИЧИНОМ ЗАКОНУ.

Да ниеј он донео те закоме, сви који су учествовали у хапшењима били би у затвору када се промени режим.
ОН ЈЕ ТО ЛЕГАЛИЗОВАО!
 
Коштуница је најодговорнији за Хаг!

1. Донео је закон о сарадњи који је ЛЕГАЛИЗОВАО ХАПШЕЊА
2. Промени о устав Србије па сада Србин моће да буде испоручен иностраном суду.

Сва хапшења су направљена ПО КОШТУНИЧИНОМ ЗАКОНУ.

Да ниеј он донео те закоме, сви који су учествовали у хапшењима били би у затвору када се промени режим.
ОН ЈЕ ТО ЛЕГАЛИЗОВАО!

I Toma ga sto puta zove u koaliciju:thumbdown::mrgreen:
 
зар се твој шеф Коштуница

Znaš šta, moj šef se ne preziva Koštunica, i ovo nije vrsta razgovora koji želim da vodim. Sad da se izvređamo malo pa da odemo na spavanje. Mislim pusti to za idiote osnovce. Ja uopšte ne govorim o greškama i zaslugama DSS, ima hvala Bogu i jednog i drugog, otvori temu pa ćemo o tome.

Komentarisala sam SRS/SNS situaciju, to je sve. Naravno da se nadam da će obe partije moći da razumno pristupe problemu na narednim izborima, i uostalom tada ćemo videti ko je ko.

Što se Ponoša tiče, pomenuo si, to je kao i sa statutom Vojvodine, postoje nijanse žute u ovom režimu :) Ponoš je gurao da Srbija odbaci proklamovanu vojnu neutralnost, to jest da uvede priču o pristupanju NATO na scenu. To je uvio u legitimnu kritiku sistema odbrane, naravno nije mu smetalo što je sam u vrhu tog sistema godinama, ustvari, ta kritika je verovatno bila jedina paljba koju je osuo u karijeri :D

Ali srce i duša Ponoševe pobune je bila priča o neutralnosti, kroz priču o Strategiji odbrane, itd. Tako da ja mislim da se tome imalo smisla, sa patriotske pozicije, suprotstaviti.
 
Original postavio paprikarius
Чиме ћеш бре ти нешто да сматраш!!! ЧИМЕ!?:dash::dash::dash:
Не разумем. Ни одакле си то цитирао?

Па је л' ти лепо кажем ..........да не можеш да разумеш............јер немаш ЧИМЕ!!! :sad2: :sad2: :sad2:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kazu da je prvi , slog u glavu dobio od straha, petog oktobra.........nisu mogli dizalicom da ga iznesu na pozornicu ........prebledeo, upiskio i ukakio se u isto vreme:hahaha:

Meni je tada izgledao ko da su mu uperili kalash u ledja........videlo se da se us*o.......


Па да си био на протестима..знао би..
Ја сам и тада био десничар....и учествовали смо у рушењу комуниста.

Losh si ti desnicar,i patriota .........:thumbdown:
 
Ja nisam nikakav idolopoklonik pa da je svaka Koštuničina zlatna, ali o kakvom presviskavanju pričaš, valjda ti je jasno da on nije morao uopšte da raspiše izbore? Zar se tako ponaša čovek koji se očajnički bori da zadrži vlast po svaku cenu, ide na izbore na koje ne mora da ide? Zašto je ljudima toliko teško da shvate da i u politici postoje ljudi od principa i morala :) Koštunica je želeo zaista legitimnu podršku za svoju politiku u najtežem trenutku za našu državu i narod od 6. aprila 1941. To je sve.

Rezultat izbora je bio tesan, ali većinski na strani patriotske opcije. To što je Dačić posle napravio onakav dil je stvar nepatvorenog politikantskva, a nikako ne znači da su SPS glasači podržali politiku Tadićeve marionetske vlade kakva je formirana.

Свако ко 11-ог маја увече или 12-ог маја изјутра,
није знао или није био свестан да ће се то догодити,
не треба да се меша тј озбиљно разговора о политици!!!

То је бре било јасно и малом детету!!!
П.С.
Искрен да будем, ја сам прижељкивао и чекао чудо,
тј. да ће Гљивица Чмарчић остати доследан предизборним обећањима,
али се нажалост десио једино реалан и логичан след догађаја!!!

НИШТА НИЈЕ СЛУЧАЈНО!!! НИШТА!!!
 
Ne moze generacija koja zivi jos u komunistickim iluzijama i zivi na lovorikama iz proslosti da uopste stvori ni desnicu, ni levicu ni centar. Ali kakva je takva je situacija, imamo to sto imamo.
Tvrdu desnicu u buducnosti ce nositi SRS, dok konzervativci ce biti DSS.Ove dve partije ce ciniti oko 40 odsto birackog tela.
Centar i liberalni deo ce ciniti LDP i slicne stranke oko 10 odsto. Partije manjina do 5 odsto.
Problem je sad levica, posto stvarno van svakog razuma je stavljati ovde DS ili SPS, posto je prva partija neoliberalnog pristupa a druga nacional-boljsevicka. Postoji veliki gep na toj strani i jedna jaka socijaldemokratska partija ga mora popuniti.
SNS i G17+ ne racunam jer su dve partije koje predstavljaju defekt i anomaliju na politickoj sceni Srbije i verovatno ce u bliskoj buducnosti nestati sa politicke scene.
 
Није особа у питању колико оперативна моћ неке странке...али и овако обогаљена СРС мислим да може одради посао...
Истина је да је Томо и СНС оштетио десницу, не чему би му и ЛДП позавидео!

Srpska i hrvatska desnica je izvucena iz prasnjavih i mracnih kutova istorije da ponovo odradi posao za strane gazde.

Da se Jugoslavija PRODA U BESCENJE strancima: od najboljih fabrika do morske obale!

Posto je obavila posao za stranog gazdu (sa stranim agentima na celu) sada ce biti opet varcena na smetiste istorije kao iskoristeni prezervativ. Vise nikome ne treba.

Pricao mi je jedan Hrvat, ucesnik njihovog "domovinskog rata": "Ja sam mislio da se borim za Hrvatsku, da i mi budemo "svoj na svome", da imamo jednom nasu drzavu...A kad ono - politicari sve nase rasprodase, ne osta nista od nezavisne i ja videh kako sam se gadno zajebao.....!"
 
Србија је окупирана земља,не само физичким путем,него пре свега духовним-менталним.9 година се већ ради на томе преко медија.Поготову на почетку ЕУ-режима у Србији,биле су 24-ворочасовне приче о неопходности "промене менталитета".Па,колико је само покојни мафијашки премијер иашо да се-ре људима по мозгу да морају прво "себе да мењају" како би се упокојили у ЕУропи?У таквој средини је потпуно нормално да се растура све што се противи ЕУропској деструкцији.

Тома је био најбољи могући играч у целој причи.Бољи од свих демократа ЕУропсе Србије.Направио је већу штету од Ђинђића,Тадића,Динкића,
Чеде,Коштунице и Дачића заједно.
Што би се рекло "инсајдер"...
 
Србија је окупирана земља,не само физичким путем,него пре свега духовним-менталним.9 година се већ ради на томе преко медија.Поготову на почетку ЕУ-режима у Србији,биле су 24-ворочасовне приче о неопходности "промене менталитета".Па,колико је само покојни мафијашки премијер иашо да се-ре људима по мозгу да морају прво "себе да мењају" како би се упокојили у ЕУропи?У таквој средини је потпуно нормално да се растура све што се противи ЕУропској деструкцији.

Тома је био најбољи могући играч у целој причи.Бољи од свих демократа ЕУропсе Србије.Направио је већу штету од Ђинђића,Тадића,Динкића,
Чеде,Коштунице и Дачића заједно.
Што би се рекло "инсајдер"...

Naravno da Srbi prvo treba sebe da menjaju.
Zar ti se ne cini nenormalno da su Srbi u zadnjih stotinak godina ratovali sa 4 najvece sile svog vremena? (to ni Rusi, koji su imperija, nisu radili).
Skoro svi susedi su Srpski neprijatelji...
Ocepljuje se svako ko moze...

A Srbi svima zele da nametnu neku svoju, nebesku pravdu...Pravda NE POSTOJI.
Zato, Srbi ne da treba nego MORA da se menjaju.

Ako ne zele da nestanu i pretvore se u druge narode.
 
Naravno da Srbi prvo treba sebe da menjaju.
Zar ti se ne cini nenormalno da su Srbi u zadnjih stotinak godina ratovali sa 4 najvece sile svog vremena? (to ni Rusi, koji su imperija, nisu radili).
Skoro svi susedi su Srpski neprijatelji...
Ocepljuje se svako ko moze...

A Srbi svima zele da nametnu neku svoju, nebesku pravdu...Pravda NE POSTOJI.
Zato, Srbi ne da treba nego MORA da se menjaju.

Ako ne zele da nestanu i pretvore se u druge narode.

Иди спавај...
 
Ne moze generacija koja zivi jos u komunistickim iluzijama i zivi na lovorikama iz proslosti da uopste stvori ni desnicu, ni levicu ni centar. Ali kakva je takva je situacija, imamo to sto imamo.

Izgleda da i ti i postavljač teme imate problem sa raspoznavanjem političkih ideologija.Uopšte ne razlikujete komunizam od socijal-demokratije i neoliberalizma.Kako mogu partije poput DS,DSS,SRS,LDP-a da budu komunističke i levičarske?!Svaki forumaš lepi etiketu pobrojanim partijama nazivajući ih komunističkim bez ikakvog utemeljenja samo zato što dotične prezire....''Komunizam,boljševizam,socijalizam''...itd...ajd ne razbacujte se ni ti ni Marty Misterija političkom terminologijom molim vas! :roll:

Tvrdu desnicu u buducnosti ce nositi SRS, dok konzervativci ce biti DSS.Ove dve partije ce ciniti oko 40 odsto birackog tela.
Centar i liberalni deo ce ciniti LDP i slicne stranke oko 10 odsto. Partije manjina do 5 odsto.
Problem je sad levica, posto stvarno van svakog razuma je stavljati ovde DS ili SPS, posto je prva partija neoliberalnog pristupa a druga nacional-boljsevicka. Postoji veliki gep na toj strani i jedna jaka socijaldemokratska partija ga mora popuniti.

Lepo si započeo ali si katastrofalno završio rečenicom da je SPS nacional-boljševička partija.SPS nema veze sa nacional-boljševizmom.Oni su kao i DS socijal-demokrati i pripadaju socijalističkoj (čitaj socijal-demokratskoj) internacionali.Nacional-boljševizam je nešto drugo,ali to sad nije bitno.
Kada je reč o levici svakako da je levica potrebna Srbiji i jedna jaka partija koja će da vodi računa o radnicima,seljacima,intelektualcima koji nemaju zaposlenje,studentima kao budućoj snazi uz pomoću koje će i država krenuti napred.ALI JE ZATO POTREBNA RADIKALNO LEVIČARSKA PARTIJA ILI POKRET POPUT KOMUNISTIČKE PARTIJE,A NJIH NIJE MALO U EVROPI I OSTATKU SVETA.

To je jedina istinska levica koja čeka povoljan trenutak da preuzme kormilo na svetskoj političkoj sceni.To su političke organizacije koje će u budućnosti biti moćno oružje i oruđe u rukama radničke klase.Figurativno rečeno eksplozivne naprave će napraviti dar mar,ali te eksplozivne naprave neko treba i da aktivira.Taj neko je sam NAROD!

:heart:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da i ti i postavljač teme imate problem sa raspoznavanjem političkih ideologija.Uopšte ne razlikujete komunizam od socijal-demokratije i neoliberalizma.Kako mogu partije poput DS,DSS,SRS,LDP-a da budu komunističke i levičarske?!Svaki forumaš lepi etiketu pobrojanim partijama nazivajući ih komunističkim bez ikakvog utemeljenja samo zato što dotične prezire....''Komunizam,boljševizam,socijalizam''...itd...ajd ne razbacujte se ni ti ni Marty Misterija političkom terminologijom molim vas! :roll:

Tvrdu desnicu u buducnosti ce nositi SRS, dok konzervativci ce biti DSS.Ove dve partije ce ciniti oko 40 odsto birackog tela.
Centar i liberalni deo ce ciniti LDP i slicne stranke oko 10 odsto. Partije manjina do 5 odsto.
Problem je sad levica, posto stvarno van svakog razuma je stavljati ovde DS ili SPS, posto je prva partija neoliberalnog pristupa a druga nacional-boljsevicka. Postoji veliki gep na toj strani i jedna jaka socijaldemokratska partija ga mora popuniti.
Lepo si započeo ali si katastrofalno završio rečenicom da je SPS nacional-boljševička partija.SPS nema veze sa nacional-boljševizmom.Oni su kao i DS socijal-demokrati i pripadaju socijalističkoj (čitaj socijal-demokratskoj) internacionali.Nacional-boljševizam je nešto drugo,ali to sad nije bitno.
Kada je reč o levici svakako da je levica potrebna Srbiji i jedna jaka partija koja će da vodi računa o radnicima,seljacima,intelektualcima koji nemaju zaposlenje,studentima kao budućoj snazi uz pomoću koje će i država krenuti napred.ALI JE ZATO POTREBNA RADIKALNO LEVIČARSKA PARTIJA ILI POKRET POPUT KOMUNISTIČKE PARTIJE,A NJIH NIJE MALO U EVROPI I OSTATKU SVETA.

To je jedina istinska levica koja čeka povoljan trenutak da preuzme kormilo na svetskoj političkoj sceni.To su političke organizacije koje će u budućnosti biti moćno oružje i oruđe u rukama radničke klase.Figurativno rečeno eksplozivne naprave će napraviti dar mar,ali koje neko treba i da aktivira.Taj neko je sam NAROD!

:heart:

A kakva partija je SRS: leva ili desna?
 
Ja ne vidim osobu (osim Seselja,koji je trenutno u Hagu),koja bi povela desnicu protiv destruktivnih snaga olicenih u zuto-crveno-roza na tufne koaliciji.

A cak ni Seselj nije desnica.
U Srbiji (ni u Hagu) ne postoji ni jedna prava licnost koja bi mogla da predvodi pravu desnicu. Naravno, ne postoji ni stranka.
Zbog toga bojkotujem sve izbore jos od septembra 2000.
 

Back
Top