Grčka zbirno

Grcka je divna zemlja, Grci divni ljudi!
Stavila bih akcenat na Grcka ostrva. Jedno divno, malo ostrvo koje morate posetiti na severu Egejskog mora je Tassos! Za male pare mozete otici tamo i divno se provesti. Ja sam bila na Tasosu prosle godine i svakome ga toplo preporucujem. Bila sam preko agencije Tassos tours nalaze se u trznom centru u Sremskoj. Autobiski prevoz je sasvim ok. Put nije naporan. Spavala sam u Limenasu (Tasos grad) - glavno mesto na ostrvu (ostrvo je veoma malo svega 95 km u obimu). Iznajmili smo kola (Punta), to zadovoljstvo nas je kostalo 220 eura za punih 9 dana. Obisli smo celo ali bukvalno celo ostrvo koje je super. Sela su super, plaze sve je ok.

Mene interesuje Krf ove godine, pa ako neko ima neko obavestenje za mene (sto se tice aranzmana - jeftinog, smestaja tamo...) molim neka me kontaktira (moj email je: papipipipopi@yahoo.com).
Maja
 
Bila na Krfu pre tri godine. Isla preko Kontikija. Moj savet ti je da obavezno nadjes aranzman za grad Krf a ne za okolna sela. To je potrebno iz vise razloga. U selima nemas bas neki provod osim pijanih Engleza, Iraca i Nemaca. Sve se zavrsava prilicno rano i meni se bas nije dopalo. Ako hoces da iz sela odes u Krf, onda moras prvo da nadjes taksi, pa da ga platis da bi stigao do centra. Posle toga, ako hoces da budes malo u centru, moras opet da platis taksi do tzv. disco street koja je prilicno udaljena. Tampo tek placas ulaz u klubove i mislim da su to sve nepotrebni troskovi. Grad Krf je inace fenomenalan, zanimljiv, lep, cist.........videces ako odes. Mislim da su aranzmani preko kontikija nogo skupi ove godine tako da probaj da nadjes nesto jeftinije.
Lepo se provedi....
 
Ja sam bila prosle godine isto preko Kontikija. Mislim da ipak treba otici u neko obliznje "selo" pored grada Krfa, jer nije da nemaju nocni zivot (mada se sa Krfom ne moze porediti). Ali ako devojci nije bio problem da iznajmi kola na Tasosu, sumnjam da ce i ovde, a na takvim mestima stvarno valja imati kola i onda nije apsolutno nikakav problem otici uvece do Krfa.
Po meni je to mnogo bolja varijanta nego se svaki dan truckati od Krfa do obliznjeg sela na neku lepu plazicu.
U svakom slucaju treba obici celo ostrvo, a za to su ipak potrebna kola, ako volite da budete sami svoj sef :)
 
Moja drugarica zivi u Pefkohoriju i cule smo se pre 2-3 dana. Nema zive duse u mestu, valjda su se svi uplasili Olimpijade i cena. Cene su mozda vece u atinskoj regiji, ali u delu Grcke poznatijem kao Makedonija (solunska regija) sve je isto kao i prosle godine, cak neki i smanjuju cene po restoranima, zato sto nema zive duse.
 
Zivka:
Moja drugarica zivi u Pefkohoriju i cule smo se pre 2-3 dana. Nema zive duse u mestu, valjda su se svi uplasili Olimpijade i cena. Cene su mozda vece u atinskoj regiji, ali u delu Grcke poznatijem kao Makedonija (solunska regija) sve je isto kao i prosle godine, cak neki i smanjuju cene po restoranima, zato sto nema zive duse.

Zivka, da li bi mogla (ti ili drugarica) da mi preporucis neki smestaj u pefkohoriju? Planiramo da idemo u avgustu, ali mi ne odgovaraju agencijske ponude jer imaju smene subotom a mi stizemo u nedelju uvece (ne mozemo da menjamo termin zbog neke svadbe i letova koji su nedeljom). Ako imas info za neke apartmane sa normalnim cenama gde moze da se rezervise direktno (jer dosta njih da sve sobe agencijama i ne ostane im nista za direct rezervacije). Ne bih da idem na bum jer imam malo dete, a i u avgustu je uvek puno.
Thanks unapred!
 
Upravo sam stigao iz Paralije. Smestaj i klopa su na prihvatljivom nivou. Pocelo je pravo letnje vreme, s tim sto se dogodi i poneki pljusak. Cene su OK, ali sto se tice provoda, nije toliko dobro kao sto se prica. Kome je do provoda neka ide za Bugarsku - mnogo je jace za prilicno manju kintu.
Ako vas jos nesto zanima - pitajte.
 
guest:
Upravo sam stigao iz Paralije. Smestaj i klopa su na prihvatljivom nivou. Pocelo je pravo letnje vreme, s tim sto se dogodi i poneki pljusak. Cene su OK, ali sto se tice provoda, nije toliko dobro kao sto se prica. Kome je do provoda neka ide za Bugarsku - mnogo je jace za prilicno manju kintu.
Ako vas jos nesto zanima - pitajte.[/quote

Ako vam je do dobrog provoda, obavezno posetite Atinu.
 
Sredinom jula treba da idem na letovanje u Nei Pori. Naplasili su me sa pricama kako je sve skupo,mnogo skuplje nego ovih godina zbog Olimpijade. Laknulo mi je kada sam ovo procitala na forumu. Ako mozete napisite mi okvirne cene klope i pica (u restoranima i supermarketima), cisto da znam sta mogu da ocekujem. Takodje, znacile bi mi i informacije o samom mastu Nei Pori.
 
Sredinom jula treba da idem na letovanje u Nei Pori. Naplasili su me sa pricama kako je sve skupo,mnogo skuplje nego ovih godina zbog Olimpijade. Laknulo mi je kada sam ovo procitala na forumu. Ako mozete napisite mi okvirne cene klope i pica (u restoranima i supermarketima), cisto da znam sta mogu da ocekujem. Takodje, znacile bi mi i informacije o samom mastu Nei Pori.
 
Sredinom jula treba da idem na letovanje u Nei Pori. Naplasili su me sa pricama kako je sve skupo,mnogo skuplje nego ovih godina zbog Olimpijade. Laknulo mi je kada sam ovo procitala na forumu. Ako mozete napisite mi okvirne cene klope i pica (u restoranima i supermarketima), cisto da znam sta mogu da ocekujem. Takodje, znacile bi mi i informacije o samom mastu Nei Pori.
 
Evo ti nekih cena iz Paralije, ovih dana:
- giros, ili nesto slicno "s nogu" oko 1.5 Eur
- u restoranu su porcije obroka od 4 Eur,
- u kaficima je pice od 2-3 Eur,(pivo ili koca)
- u supermarketima dodaj 60-70 % na nase cene,
itd...
 
Rici:
Sredinom jula treba da idem na letovanje u Nei Pori. Naplasili su me sa pricama kako je sve skupo,mnogo skuplje nego ovih godina zbog Olimpijade. Laknulo mi je kada sam ovo procitala na forumu. Ako mozete napisite mi okvirne cene klope i pica (u restoranima i supermarketima), cisto da znam sta mogu da ocekujem. Takodje, znacile bi mi i informacije o samom mastu Nei Pori.
nei pori je malo mesto nadomak platamona.ima lepu dugu,pescanu plazu koja se proteze sve do platamona.dosta kafica i taverni,ali sto se tice klubova nema!uvece svi uglavnom idu u platamon koji je oko 4 km udaljen od porija.u platamonu su poznati klubovi stavento pored mora,trocadero i bulevard na magistali..
 
Za nedelju dana idem sa cerkicom od 3 godine u Paraliju pa molim one koji su bili da mi kazu kakve su plaze, ima li igralista sa toboganima i ostalim zezalicama za decu, da li piju flasiranu vodu... Hvala unapred
 
Elleni:
guest:
Upravo sam stigao iz Paralije. Smestaj i klopa su na prihvatljivom nivou. Pocelo je pravo letnje vreme, s tim sto se dogodi i poneki pljusak. Cene su OK, ali sto se tice provoda, nije toliko dobro kao sto se prica. Kome je do provoda neka ide za Bugarsku - mnogo je jace za prilicno manju kintu.
Ako vas jos nesto zanima - pitajte.[/quote

Ako vam je do dobrog provoda, obavezno posetite Atinu.

Jel u Suncevom Bregu ok za malu decu?
 

Back
Top