GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo, da skoncentrisem pitanja u vezi INDIVIDUALNE vize na jednom mestu:

- Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku 2-3 dana ranije. Naravno, uplatili bismo zdravstveno osiguranje u skladu sa tim. Da li je moguce dobiti vizu na veci broj dana od uplacenog smestaja i da li mi u individualnoj vizi tacno pise kad moram da udjem u Grcku?

- Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?

- Ta dva svedoka u opstini za overu izjave za nezaposlene da su izdrzavani, jel' mogu da budu i rodjaci ili to nije pozeljno? Koliko ste platili overu takve izjave?

- A ako preduzece supruga moje nezaposlene drugarice da izjavu da je ona osigurana preko njega, kao izdrzavano lice, da li to menja tu izjavu iz opstine, ili pored tog dokumenta iz preduzeca treba i izjava iz opstine?

- Da li se tih 36Eura (ili 35Eura) za individualnu vizu nosi u Ambasadu u gotovom i predaje sa dokumentacijom za vizu ili se uplacuje na racun ili se placa (u gotovom ili na racun) tek posto cujemo da li smo dobili vizu?

- Da li su potrebne obične fotokopije dokumenata ili overene fotokopije?

- Da li je potreban taze izvadjen vencani list ili moze i neki od pre par godina?

- Da li je cena individualne vize 36 ili 35 Eura?
 
mirarbi:
Na sajtu Ambasade (koji nije azuriran od 2004.) pise 36Eura, a na sajtovima agencija 35Eura. Ko je tu lud?

Ok. kazete nosim kes, ali kada ga predajem - unapred ili tek po dobijanju vize?

U ambasadu nosis 35E i predajes ih odmah sa svom dokumentacijom.Potrudi se da imas tacan iznos , u koliko ne daj Boze ne dobijes vizu ne vracaju ti pare tj. evrice.Ponesi obavezno dve slike.
Ja sam prosla taj put sigurno je 35E(ne dinarska prtivvrednost).
Vizu dobijas na onoliko dana koliko si platila osiguranje, kod mene pise da mi vazi viza mesec dana , a da mogu da ostane 25 dana , jer sam za toliko dana i uplatila osiguranje.
 
mirarbi:
Evo, da skoncentrisem pitanja u vezi INDIVIDUALNE vize na jednom mestu:

- Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku 2-3 dana ranije. Naravno, uplatili bismo zdravstveno osiguranje u skladu sa tim. Da li je moguce dobiti vizu na veci broj dana od uplacenog smestaja i da li mi u individualnoj vizi tacno pise kad moram da udjem u Grcku?

- Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?

- Ta dva svedoka u opstini za overu izjave za nezaposlene da su izdrzavani, jel' mogu da budu i rodjaci ili to nije pozeljno? Koliko ste platili overu takve izjave?

- A ako preduzece supruga moje nezaposlene drugarice da izjavu da je ona osigurana preko njega, kao izdrzavano lice, da li to menja tu izjavu iz opstine, ili pored tog dokumenta iz preduzeca treba i izjava iz opstine?

- Da li se tih 36Eura (ili 35Eura) za individualnu vizu nosi u Ambasadu u gotovom i predaje sa dokumentacijom za vizu ili se uplacuje na racun ili se placa (u gotovom ili na racun) tek posto cujemo da li smo dobili vizu?

- Da li su potrebne obične fotokopije dokumenata ili overene fotokopije?

- Da li je potreban taze izvadjen vencani list ili moze i neki od pre par godina?

- Da li je cena individualne vize 36 ili 35 Eura?

1.potrebne su ti obicne fotokopije ne treba overa
2. potreban ti je vaucer ako si uplatila preko agencije bez toga nisam sigurna kako ide
3. individualna viza je 35E
 
Ja mogu da ti pomognem maaaalo.
Obavezno sva dokumenta kopiraj. Prvenstveno mislim na dokumenta za vozilo. Sve sto se nalazi u jednom kompletu dokumentacije mora biti i u drugom. Tu mislim na tebe i tvog muza. :)
Koliko ja znam samo na fotokopiju radne knjizice firma stavlja pecat i potpis da fotokopija odgovara originalu. Mozda i na svaku stranu fotokopije, nisam sigurna.

Sad sam videla na sajtu grcke ambasade da je viza 36 eura i da je tako od 01. juna 2004. a ja se stvarno ne secam da je prosle i pretprosle bila toliko. Ja pamtim 35.

Mi ove godine idemo bez agencije i hotel ce nam poslati garantno pismo. Ne znam salju li i vaucere ili to ide samo kad ides preko agencije.
 
mirarbi:
- Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?

- Ta dva svedoka u opstini za overu izjave za nezaposlene da su izdrzavani, jel' mogu da budu i rodjaci ili to nije pozeljno? Koliko ste platili overu takve izjave?

- Da li su potrebne obične fotokopije dokumenata ili overene fotokopije?

- Da li je potreban taze izvadjen vencani list ili moze i neki od pre par godina?
Naravno da moze, mi putujemo pocetkom avgusta (i to smo rekli prilikom zakazivanja) i dobili smo termin za 28.06.

Mogu da budu rodjaci, prosle godine je cena bila oko 400 dinara.

Obicne fotokopije, samo za fotokopiju radne knjizice mislim da trebaju da udare pecat firme.

Moze od pre par godina.
 
Jedno pitanje:
cuo sam da zelena karta i medjunarodna vozacka dozvola trebaju da se kopiraju za svaki pasos (i deciji).
Da li je to tacno?
Nije problem da kopiram, cisto me zanima. :-?
 
STA JE POTREBNO ZA MOLBU ZA IZDAVANJE INDIVIDUALNE SENGENSKE VIZE

- Pasos s rokom vazenja najmanje jos sest meseci
- Molba popunjena latinicom
- 2 slike
- Potvrda o zaposlenosti
- Za studente, potrebna je i potvrda o pohadjanju studija
- Svu dokumentaciju neophodno je podnositi licno
- Putnicko osiguranje

PORED TOGA U ZAVISNOSTI OD SLUCAJA POTREBNO JE I SLEDECE:

ZA TURISTICKO PUTOVANJE

- Potvrda o zaposlenosti
- Radna knjizica
- Dokaz o hotelskoj rezervaciji
- Povratna karta
- Putnicki cekovi ili bankovne stedne knjizice u SiCG ili u Grckoj
- Za odlazak sopstvenim prevoznim sredstvom, saobracajna dozvola i medjunarodno osiguranje vozila

kakvi su ovo putnicki cekovi - na sta se misli?
 
Pa valjda da dokazu da su vencani, sta im vredi sto imaju isto prezime?
Formulari-da li mogu njih da skinem sa sajta i da ih popunim ili moram od njih da ih uzmem?
 
Ja sam samo fotokopirala radnu knjizicu i uzela uverenje da sam radnik te firme . U tom uverenju pise moje ime i prezime , strucna sprema i visina plate.Ne mogu da se setim da li je na tom uverenju, a mislim da jeste, pecat i potpis onoga ko mi je ga je izdao.

Vizu sam dobila 30.5. i kostala je 35E.
 
Ren:
Pa valjda da dokazu da su vencani, sta im vredi sto imaju isto prezime?
Formulari-da li mogu njih da skinem sa sajta i da ih popunim ili moram od njih da ih uzmem?

Vencani list nisam podnosila. Sta se desava ,ako zive u vanbracnoj zajednici? Mislim da nije neophodan vencani list.

Formulare sam skinula sa sajta i lagano ih popunila kuci. Inace ti daju pred ambasadom kopja ,kopije.Slobodno popuni kuci i polako ga citaj.
 
emma05:
STA JE POTREBNO ZA MOLBU ZA IZDAVANJE INDIVIDUALNE SENGENSKE VIZE

- Pasos s rokom vazenja najmanje jos sest meseci
- Molba popunjena latinicom
- 2 slike
- Potvrda o zaposlenosti
- Za studente, potrebna je i potvrda o pohadjanju studija
- Svu dokumentaciju neophodno je podnositi licno
- Putnicko osiguranje

PORED TOGA U ZAVISNOSTI OD SLUCAJA POTREBNO JE I SLEDECE:

ZA TURISTICKO PUTOVANJE

- Potvrda o zaposlenosti
- Radna knjizica
- Dokaz o hotelskoj rezervaciji
- Povratna karta
- Putnicki cekovi ili bankovne stedne knjizice u SiCG ili u Grckoj
- Za odlazak sopstvenim prevoznim sredstvom, saobracajna dozvola i medjunarodno osiguranje vozila

kakvi su ovo putnicki cekovi - na sta se misli?



To se odnosi na nezaposlene. Postoje neki cekovi koji se prodaju u Komercijalnoj banci i recimo za taj cek date 200e, kao garanciju da imate 20e dnevno da trosite u Grckoj. Po dobijanju vize taj cek moze da se vrati i da se novac dobije nazad. Nisam sigurna koliko ovo u praksi funkcionise, ali tako su mi rekli u jednoj agenciji.
 
emma05:
kakvi su ovo putnicki cekovi - na sta se misli?

Ovo kao argument vise da imas cime da platis svoj boravak u GR. Mi smo prosle godine kod Raiffeisen banke uzeli putnicke cekove, ali to ti je petljavina, plus uzmu ti proviziju, a jos moras da cuvas i cekove.
Ove godine smo uzeli potvrdu o stanju deviznog racuna kod njih, banka to na memorandumu napravi za 5 min i to smo prilozili. Jeftinije i brze, a sluzi kao dokaz o imovnom stanju. Taj novac mozes posle da podignes ili da ga koristis i u inostranstvu ako imas VISA ELECTRON karticu.
 
Miro, vec sam ti negde nabrojala dokumenta za vizu. Godinama vadimo individualnu vizu i ako ste u braku i stalno zaposleni (moj slucaj), nista ti vise od toga potrebno nije. Provereno! Nemoj da panicis, samo po onom redu koji sam ti napisala slozi dokumenta i to je to. Tamo isto lepo pise viza 35e, to predajes uz dokumenta i to ti se NE VRACA.
E sad za tu prijateljicu i te specificne slucajeve, nisu zaposleni, studenti, vanbracna zajednica i sl....za to nisam kompetentna.

p.s. Inace jedan dobronameran savet! Sto vise postavljas gomilu pitanja, to ces sve vise dobijati 1000 verzija odgovora koji ce te samo zbunjivati. Skoncentrisi se na par odgovora ljudi koji su provereno dobili vize i uradi tako.
 
Miro, vec sam ti negde nabrojala dokumenta za vizu. Godinama vadimo individualnu vizu i ako ste u braku i stalno zaposleni (moj slucaj), nista ti vise od toga potrebno nije. Provereno! Nemoj da panicis, samo po onom redu koji sam ti napisala slozi dokumenta i to je to. Tamo isto lepo pise viza 35e, to predajes uz dokumenta i to ti se NE VRACA.
E sad za tu prijateljicu i te specificne slucajeve, nisu zaposleni, studenti, vanbracna zajednica i sl....za to nisam kompetentna.

Znam Putnice, imam taj tvoj spisak, ne brini.
Prvi put nakon 10 godina vadimo individualnu vizu i zato panicim. Posebno mi je frka za taj bracni par koji putuje sa nama, a jedno od njih (zena) nije zaposleno.

Na sajtu Ambasade Grcke jasno pise da je viza 36 Eura, a i spisak dokumentacije im se razlikuje od svega sto smo mi ovde nabrajali. To naravno zbunjuje.
 
mirarbi:
Jooj, kakvi sad putnicki cekovi? Mora li se i to pribavljati?

Popito, ZokiNBGD i ostali koji ste vec dobili individualne vize, POMAGAJTE!!!

Ono sto sam ja podnela za individualnu vizu je(i dobila je ) sledece:
1.Popunjen formular ( skinut sa sajta i popunjen lagano kuci),
2.Dve slike velicine one u pasosu,
3.Fotokopija radne knjizice i uverenje o zaposlenju,
4.Osiguranje -original zadrzavas za sebe i donosis ga ponovo ako traze-izgube kada dolazis po pasos,
5.Vaucer od hotela u koji ides,
6.Fotokopija medjunarodne vozacke dozvole,
7.Fotokopija zelenog kartona,
8.Fotokopija saobracajne dozvole.

To je sve, a kako vidim i dovoljno da se dobije viza. :)
 
Nama su uvek trazili da dokumenta koja se predaju budu slozena po redu. Mislim da prvo ide formular sa slikama pa osiguranje, pa vaucer i garancija pa onda r. knizica i dokumenta za kola. Ispravite me ako gresim u redosledu.
 
emma05:
Jel ovo za putnicke cekove ili izvod iz banke nesto novo? Mi to nismo prosle godine prilagali.
Nije obavezno, ali mislim da nije naodmet, ukoliko vec imas devizni racun...
Inace, mi smo ove godine imali peh sa agencijom koja nam je izgresila neke datume kod zdravstvenog osiguranja, tako da je muz danas isao ponovo da odnese papire i mislim da ce biti OK.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top