Grb i zastava Vojvodine?


Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"

Vojvodjanski narod ne postoji. Neces da se odvojis ,a pravite vojvodjansku zastavu,grb i statut Vojvodine ( statut Vojvodine - Vojvodina nije deo Srbije nego centralne Evrope). To sve ide u prilog da ti i tvoj Canak radite na ocepljenju. Svi ti autonomasi puse neku losu travu, zato i prave takve gluposti.
Vojvodina je Srbija, bila i bice, a panonski ovnar, moze da prica na maternjem hrvatskom, moze da bude pocastan clan Hrvatske Stranke Prava, moze da se pokloni senima poglavnika Antea Pavelica, ali ne moze da kaze da je Srpski jezik iskvarena varijanta hrvatskog jezika.Prema tome njegova domovina je Hrvatska,a ne Srbija tj. Srpska Vojvodina.
 

Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"

:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::bye:
 

Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"

To onaj isti sto je pisao RACUNAJTE NA NAS?:mrgreen:.......E AKO JE ON REKAO.......
 
Meni je već muka oko svega ovoga sa Vojvodinom, Statutom, ghrbom , himnom i ostalim palčevima:roll:

Da sam neki faktor, raspisala bih referendum i pitala narod :
" 'Oćete vi i dalje ovako da živimo u jednoj zemlji ili bi da se lepo otcepite, budete šatro samostalni par minuta dok vas ne ćape qrte i ostali mađari "?:rumenko:

Ako hoćeDu da nastavimo zajedno - lepo:)

Ako nećeDu - ko im je kriv i tu se dalja polemika završava.:zper:

Ovo sve pod uslovom da mene neko pita:D

Оно што ви Београђани и остали Србијанци морате више да схватите, то је да је Војводина интегрални историјски, етнички и политички део Србије, а не неки прикључени део, колонија или нешто засебно. Оног дана када чачанском крају, Пироту или Новом Пазару будете давали заставе, грбове, уставе и аутономије и када прешевски крај будете позивали на референдум о самоизјашњавању, тако онда чините и са Војводином.

АП Војводину и све ове проблеме је створио Београд. Последњи пут када је Војводина била самостални политички субјект, она је своју самосталност и свој комплетан суверенитет подредила Београду и српској држави. Не као аутономија, не као засебна територија, не као засебни ентитет, већ као Србија. А то што се већ 60 година у Војводини од стране централне власти заливају и тетоше сепаратисти, а интегралисти сасецају у корену и што се сама Војводина упропашћује лошом централном влашћу треба кривити праве кривце.

Да ли се неко запитао како то да у Војводини сепаратисти немају ни 5% подршке, а присутни су свуда и њихови захтеви се чују свуда, док политичка удружења интегралиста и њихове лидере само одједном поједе медијски и политички мрак? Због чега када се каже "Војводина" људи одмах помисле на Ненада Чанка и Бојана Костреша, а не на Василија Крестића или Косту Чавошког? Због чега када се каже "Војводина", прва асоцијација буде тих 5% који сањају о отцепљењу, а не оних (ни не зна се колико) % који сањају укидање Војводине или њену деобу на стварне регионе? Због чега се, када се помиње оно фалсификовано гласање за Устав на територији Војводине, међу онима који су то гласање бојкотовали помињу само аутномаши, а не помињу се они који нису гласали баш због и толиког "гарантовања" аутономије овог дела Србије?

Ја не знам шта се чека, да тих 5% нарасте на 10%, па одатле на 20-30%? Са 20-30% подршке, кажите "збогом" Србији. Кренуће прича као у Црној Гори: на сва уста љубав према заједничкој држави и негирање жеље за отцепљењем, а испод стола стварати државу у држави. Па кад се већ створи, само се то формално и потврди.

Београд и Србија су издали Војводину и лојалне снаге у њој и својим вишедеценијским радом су допринели њиховом уништењу у Војводини и стварању сепаратиста којих никад није било, осим у влажним сновима хрватских сепаратиста и комуниста у Краљевини Југославији. И зато нећу да чујем никога из Централне Србије, а поготово из Београда, да се ту нешто љути на људе у Војводини као главне кривце. Сви смо заједно изасрали ова говна која сада једемо.
 
Оно што ви Београђани и остали Србијанци морате више да схватите, то је да је Војводина интегрални историјски, етнички и политички део Србије, а не неки прикључени део, колонија или нешто засебно. Оног дана када чачанском крају, Пироту или Новом Пазару будете давали заставе, грбове, уставе и аутономије и када прешевски крај будете позивали на референдум о самоизјашњавању, тако онда чините и са Војводином.

АП Војводину и све ове проблеме је створио Београд. Последњи пут када је Војводина била самостални политички субјект, она је своју самосталност и свој комплетан суверенитет подредила Београду и српској држави. Не као аутономија, не као засебна територија, не као засебни ентитет, већ као Србија. А то што се већ 60 година у Војводини од стране централне власти заливају и тетоше сепаратисти, а интегралисти сасецају у корену и што се сама Војводина упропашћује лошом централном влашћу треба кривити праве кривце.

Да ли се неко запитао како то да у Војводини сепаратисти немају ни 5% подршке, а присутни су свуда и њихови захтеви се чују свуда, док политичка удружења интегралиста и њихове лидере само одједном поједе медијски и политички мрак? Због чега када се каже "Војводина" људи одмах помисле на Ненада Чанка и Бојана Костреша, а не на Василија Крестића или Косту Чавошког? Због чега када се каже "Војводина", прва асоцијација буде тих 5% који сањају о отцепљењу, а не оних (ни не зна се колико) % који сањају укидање Војводине или њену деобу на стварне регионе? Због чега се, када се помиње оно фалсификовано гласање за Устав на територији Војводине, међу онима који су то гласање бојкотовали помињу само аутномаши, а не помињу се они који нису гласали баш због и толиког "гарантовања" аутономије овог дела Србије?

Ја не знам шта се чека, да тих 5% нарасте на 10%, па одатле на 20-30%? Са 20-30% подршке, кажите "збогом" Србији. Кренуће прича као у Црној Гори: на сва уста љубав према заједничкој држави и негирање жеље за отцепљењем, а испод стола стварати државу у држави. Па кад се већ створи, само се то формално и потврди.

Београд и Србија су издали Војводину и лојалне снаге у њој и својим вишедеценијским радом су допринели њиховом уништењу у Војводини и стварању сепаратиста којих никад није било, осим у влажним сновима хрватских сепаратиста и комуниста у Краљевини Југославији. И зато нећу да чујем никога из Централне Србије, а поготово из Београда, да се ту нешто љути на људе у Војводини као главне кривце. Сви смо заједно изасрали ова говна која сада једемо.

Pa prijatelju ja nemam predstavu o tim procentima u Vojvodini,ali ti si pretpostavljam odatle pa cu ti verovati. Inache niko krivcima nije nazvao Vojvodjane to ti je valjda jasno vec one extreme i isprane mozgove koji su zahvaljujuci sopstvenoj retardiranosti izgubili podrsku Srba iz drugih delova Srbije u njihovom nastojanju da imaju vecu samostalnost od Bg-a koju zelimo i mi juzno od njega.
 
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

Моји су преци певали "Наша Србија, једна и једина", ал' добро сад... Једна генерација се бори и ствара, друга одржава, а трећа расипа и уништава.


zastavu i grb Vojvodine garantuje Ustav R.S.

Нажалост.
 
da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota.

E dabogda ti komsiluk postao kao Crna Trava i Pirot pa da vidis kako je to. :roll: Kako vas vise nije sramota da krivicu svaljujete na krajeve koji u svakom pogledu dozivljavaju propast. Vojvodina je daleko od toga,a najbucnija je kao da je u najmanju ruku postala Banglades.

Izmene Statuta nisu dosle iz Crne Trave i Pirota,vec iz Beograda. Pa misli malo o tome.
 
Poslednja izmena:
E dabogda ti komsiluk postao kao Crna Trava i Pirot pa da vidis kako je to. :roll: Kako vas vise nije sramota da krivicu svaljujete na krajeve koji u svakom pogledu dozivljavaju propast. Vojvodina je daleko od toga,a najbucnija je kao da je u najmanju ruku postala Banglades.

To ti je taj komunjarski virus podela bez trunke empatija i obzira prema bilo chemu sem prema sopstvenom doopetu. Ja se radujem kao malo dete kad chujem da su otvorili novu fabriku bilo gde u Srbiji. Radujem se zbog naroda i njegovog prosperiteta. Ti komunjarski izrodi su nas unishtili sa sve copavim zagorcem na chelu.
 
Не разумем зашто не би било. Сваки град или општина има свој грб и неку заставу, па зашто не би и аутономна покрајина... зар нису и до сада имали своју заставу коју треба да истичу поред државне ??? Мислим да је тако по закону било и до сада ?

Вештачка политичка творевина створена са циљем дестабилизације Србије не сме да има своје државне симболе, тим пре што су ови симболи лажни. Застава Војводине је српска тробојка, јер је Војводина била српска административна територија у А-У. Ово са мутираном српском тробојком и додавањем некаквих жутих петокрака личи на ујдурму са црногорском заставом, где су плаво поље обојили светлијом нијансом и ту боју назвали "плаветном"... - радно решење док се не осмисли "права" застава Војводине.

Србима та застава не треба, јер своју већ имају. Исто тако и националне заједнице.

А и да додам нешто... одређени кругови (нека их свако за себе идентификује) су бесни и пребесни због точка историје који се није окренуо у њихову корист. Током 200 година откако је турска опасност сузбијена, политичка и национална права православних Срба у АУ се систематски сузбијају и крше како би се на крају тотално укинули. Срби губе привилегије, а на њихов етнички простор се колонизују стотине хиљада Немаца, Мађара, Словака, Русина и других народа, овај простор је током 100-150 година у националном и православном смислу разбијен и десеткован, Срби су били сведени на свега 25% становништва и ивше нису имали ни политичку ни снагу у људству да пред Пештом и Бечом бране своје привилегије. Ова територија је била на самој ивици пред тоталним губитком што се тиче српства, заувек. Агресивна мађаризација је већ почела од 1900-их, а онда се догодила катаклизма звана Први светски рат и ово подручје је коначно опет пало у српске руке, по први пут након неколико векова и након српских деспота и краткотрајне власти Јована-Ненада. Ако се нешто може признати српским властима, то је враћање етничко-верске слике Војводине на неку разумнију меру, али то је нешто што Србији није нити ће икада бити опроштено.
 
To ti je taj komunjarski virus podela bez trunke empatija i obzira prema bilo chemu sem prema sopstvenom doopetu. Ja se radujem kao malo dete kad chujem da su otvorili novu fabriku bilo gde u Srbiji. Radujem se zbog naroda i njegovog prosperiteta. Ti komunjarski izrodi su nas unishtili sa sve copavim zagorcem na chelu.

Onome ko je gledao Reakciju na B92 sa epizodnim naslovom ''Dve Srbije'' sve je jasno. Poredjenje zivota u dve opstine Srbije,jedne u Vojvodini,druge u juznoj Srbiji. Da su to malo pogledali i ovi sto ovde odvaljuju maloumne floskule,bilo bi malo drugacije. Ovako im je najlakse da kazu da je siromasak kriv sto postoji i sto ih kao sputava u necemu. :roll:
 
Sta mislite odakle potice ono :
" Da komsiji crkne krava ? "

Pa od ovih ustasa. A sada su isti ti kravari to nama pripisali !

Ovaj "Slaven777" po ceo dan sedi pored racunara i izmislja "vruce" teme.
Bas izmislja. To mu je zadatak i za to je placen.

I sta tebe briga sta se desava po Vojvodini ?

Vec nekoliko puta ti na cistom srpskom jeziku pisem da gledas svoja posla i svoj usmrdeli nos teras u Zagorje ali ti si bas identican onom seljackom dripcu i svoj nost trpas gde mu nikako nije mesto.
A posle ces da kmecis da su ti Srbi otfikarili surlu.

Nista ti ne brini. Docicemo kod tebe po svoje.....

I sta hoces sa onom temom :
" Albanija tuži Srbiju za genocid u Hagu? "

Pa znas li zvokonja da je nama dovoljna jedna mala tuzbica za NDH i da celu tu vasu nakaradnu krvatsku tvorevinu pokopamo za sva vremena u novi "tisucletni zaborav"....
 
Poslednja izmena:

Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"


Koja je to slina...taj Balashevic...fuj!
 

Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"

đole nek pazi ko mu sve razvlači olju a ne da svoj jed prosipa na sve druge

i da dobar pesnik i ***** od čoveka
 
Sta mislite odakle potice ono :
" Da komsiji crkne krava ? "

Pa od ovih ustasa. A sada su isti ti kravari to nama pripisali !

Ovaj "Slaven777" po ceo dan sedi pored racunara i izmislja "vruce" teme.
Bas izmislja. To mu je zadatak i za to je placen.

I sta tebe briga sta se desava po Vojvodini ?

Vec nekoliko puta ti na cistom srpskom jeziku pisem da gledas svoja posla i svoj usmrdeli nos teras u Zagorje ali ti si bas identican onom seljackom dripcu i svoj nost trpas gde mu nikako nije mesto.
A posle ces da kmecis da su ti Srbi otfikarili surlu.

Nista ti ne brini. Docicemo kod tebe po svoje.....

I sta hoces sa onom temom :
" Albanija tuži Srbiju za genocid u Hagu? "

Pa znas li zvokonja da je nama dovoljna jedna mala tuzbica za NDH i da celu tu vasu nakaradnu krvatsku tvorevinu pokopamo za sva vremena u novi "tisucletni zaborav"....


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:a kao necete to da uradite jer ste dobrice male :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:Hvala sto si me nasmijao,e hvala ti:worth::worth:
 

Back
Top