Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
osecam nesto kao bol pri mokrenju, nije ni klasican bol ni peckanje, samo neki cudan osecaj dole, mokraca je normalne boje, ali kada se obrisem ostavlja nesto tamniji trag, kao da je moguce da je imalo npr krvi pa se to razvodnjilo. decko nikada nije imao nezasticen odnos i nema nikakve simptome.onda sam trazila to po netu i naletela na gonoreju i hlamidiju koje imaju slicne simptome otprilike ili se simptomi ne manifestuju a izazivaju sterilitet pa sam se prilicno uspanicila. :///

Pa jel to tamnije iz uretre ili vagine... mislim, pričaš o dve različite stvari... Da sam na tvom mestu još sutra bih otišla kod lekara...
 
Pretrazila sam forum ali nisam nasla sta me zanima. Imam sekret IIIa grupe vec godinama, bakterioliski bris i hlamidija su negativni (na moj zahtev da uradim bris na ureaplazmu i mikoplazmu doktor je rekao da nema potrebe jer nemam nikakvih tegoba i da ce verovatno biti negativni). Posto sam iscitala sta pise na forumu, svakako cu uraditi bris i na ureaplazmu i mikoplazmu kod nekog drugod ginekologa.

Danas sam otisla kod drugog ginekologa i to u Dom Zdravlja koji je video ranice na grlicu materice i uzeo mi VS i PAPA test na koje cekam rezultate i rekao da cemo ostale analize uraditi kad stignu ovi rezultati (ne interesuje ga sta je bilo kod prethodnog ginekologa i da idemo sve ispocetka, pa u zavisnosti od VS cemo raditi ostale analize). Rekao mi je da dok cekam rezultete pocnem da koristim vaginalete Albothyl svaki drugi dan po jednu zbog ranica koje je video na grlicu materice. Interesuje me da li je dobro da pocnem sa Albothyl vaginaletama pre nego sto stignu rezulttati VS i PAPA testa i da li ih mogu koristiti uporedo sa tabletama za kontracepciju Logest (uputstvo leka je na nemackom a ja sam zaboravila da pitam doktora). Ovo pitam jer sam citala da ovaj lek nije nimalo naivan i malo me plasi to sto sam procitala.

Zanima me jos jedna stvar, da li su te ranice mogle nastati u periodu od 14tak dana jer je to period izmedju ove dve posete kod ova dva ginekologa, jer mi je nemoguce da ih prvi doktor nije primetio.
 
Pretrazila sam forum ali nisam nasla sta me zanima. Imam sekret IIIa grupe vec godinama, bakterioliski bris i hlamidija su negativni (na moj zahtev da uradim bris na ureaplazmu i mikoplazmu doktor je rekao da nema potrebe jer nemam nikakvih tegoba i da ce verovatno biti negativni). Posto sam iscitala sta pise na forumu, svakako cu uraditi bris i na ureaplazmu i mikoplazmu kod nekog drugod ginekologa.

Danas sam otisla kod drugog ginekologa i to u Dom Zdravlja koji je video ranice na grlicu materice i uzeo mi VS i PAPA test na koje cekam rezultate i rekao da cemo ostale analize uraditi kad stignu ovi rezultati (ne interesuje ga sta je bilo kod prethodnog ginekologa i da idemo sve ispocetka, pa u zavisnosti od VS cemo raditi ostale analize). Rekao mi je da dok cekam rezultete pocnem da koristim vaginalete Albothyl svaki drugi dan po jednu zbog ranica koje je video na grlicu materice. Interesuje me da li je dobro da pocnem sa Albothyl vaginaletama pre nego sto stignu rezulttati VS i PAPA testa i da li ih mogu koristiti uporedo sa tabletama za kontracepciju Logest (uputstvo leka je na nemackom a ja sam zaboravila da pitam doktora). Ovo pitam jer sam citala da ovaj lek nije nimalo naivan i malo me plasi to sto sam procitala.

Zanima me jos jedna stvar, da li su te ranice mogle nastati u periodu od 14tak dana jer je to period izmedju ove dve posete kod ova dva ginekologa, jer mi je nemoguce da ih prvi doktor nije primetio.

Vise stvari se zovu istim imeno "ranica na grlicu materice". Sam izraz se koristi za veci deo "anomalija" na grlicu. Nije nimalo retka pojava, ali se treba pratiti i svakih 6-12 meseci odraditi PAPA.

Ja sam kuburila sa ranicom godinama. Prethodni ginekolog kod koje sam takodje isla privatno nije htela da radim sva ta ispitivanja " kao sve je to ok koristi vaginalete" :roll: . Nije mi ni uradila cak ni hormonalni status iako sam vec godinama isla kod nje i evidentno tu nesto nije stimalo. Sada kada sam promenila dr (zbog spontanog pobacaja u 12 nedelji), ona mi je uradila sve testove/ispitivanja od kojih si ti vecinu vec navela. Ja sam koristila te Albothyl vaginalete mesec dana ali nisu nimalo naivne. Nakon njih sam koristila FItoVag i ranica mi se lepo sredila i dovela u normalno stanje. Nemoj brinuti ima nas gomila koja kuburimo sa raznim ranicama. Pitanje je samo da li ginekolog dovoljno strucan i uporan da nadje uzrok.

Sta sam ovim htela reci? Najvaznije je da imate STRUCNOG ginekologa kog mozete pitati sve sto vas zanima i koji ce ispitati uzroke a ne samo leciti posledice tipa veginelata 3u1. Ja sam mogla pre par godna da dovedem u red tu "ranicu" da sam na vreme promenila ginekologa.

Pozdrav i srecno :cmok2:
 
Poslednja izmena:
Pa i ja bi najvise zelela sturcnog ginekologa koji je uporan da nadje razlog zasto se nesto desava. Prvi doktor je na moju IIIa grupu pre sest meseci prepisao macmiror (bez dodatnih analiza), posle vaginalete na bazi kantariona, a sad Gynoflor vaginalete i opet mi nije jasno kako nije video "ranice" pre dve nedelje kad sam bila na pregledu. Cak i na moje insistiranje da uradimo dodatne analize (miko i ureaplazma) odgovor je bio da je to bacanje para i da ce sigurno biti negativno????????

Videcemo sta kaze ovaj drugi doktor u domu zdravlja ali me brine sto mi je odmah prepisao Albothyl vaginalete bez prethodnih analiza, pogotovo sto ne razumem sta pise u uputsvu jer je na nemackom, a to sto sam nasla na internetu i procitala o leku me iskreno malo zabrinjava da li da pocnem sa njima.
 
Da li neko može da mi kaže da li sam u drugom stanju, danas mi je 24 dan mestruacije(inače bi trebalo da dobijem za dva dana) imala sam ovulaciju.
Analiza: B-HCG
Rezultat: 0,10
Jedinica: do 5.0 U/l

Veoma mi je važno da mi odgovorite jer pijem Dostineks, a doktor (koji je trebao danas da mi pročita rezultat) mi je rekao da bi morala da prestanem da ga pijem ako sam u drugom stanju. Samo mi treba jednostavno da ili ne.
 
Mene zanima jedna jako bitna stvar ... Imam 18 god i prvi put sam spavala sa deckom pre 10 dana. Sa kondomom, ali desilo se to da kad je skinuo konodom posto je svrsio da mi je mozda prosuo malo po butini, spavali smo posle par dana ponovo ... Krenuli smo bez kondoma jer me je prvi put bolelo i nije mogao do kraja da prodre i posle 3,4 min ga je stavio. Poslednja menstruacija mi se zavrsila 23 marta. Ali sad nemam neke naznake da cu da dobijem a trebalo bi kroz koji dan a inace ili me bole grudi ili jajnici. Da li postoji mogucnost da sam ostala trudna i kolika je?
 
HITNO:
Devojka je imala menstruaciju svega 3 dana proslog meseca,ovog meseca je popila Escapelle pilulu i pre dva dana je opet dobila ali joj je menstruacija prilicno oskudna. Da li je u pitanju hormonski poremecaj ili je mozda zaista u drugom stanju ? Jos me zanima koju mi privatnu ginekolosku kliniku u Beogradu preporucujete i koje su odokativno cene pregleda? Mozete da mi odgovorite i putem privatne poruke.Hvala puno
 
Da li neko može da mi kaže da li sam u drugom stanju, danas mi je 24 dan mestruacije(inače bi trebalo da dobijem za dva dana) imala sam ovulaciju.
Analiza: B-HCG
Rezultat: 0,10
Jedinica: do 5.0 U/l

Veoma mi je važno da mi odgovorite jer pijem Dostineks, a doktor (koji je trebao danas da mi pročita rezultat) mi je rekao da bi morala da prestanem da ga pijem ako sam u drugom stanju. Samo mi treba jednostavno da ili ne.

http://www.stages-in-pregnancy.com/beta-levels-in-early-pregnancy.html
mislim da jesi
trebala si da pitas kada si uzimala rezultat
al koliko znam taj hormon postoji u telu samo u trudnoci
 
Da li neko može da mi kaže da li sam u drugom stanju, danas mi je 24 dan mestruacije(inače bi trebalo da dobijem za dva dana) imala sam ovulaciju.
Analiza: B-HCG
Rezultat: 0,10
Jedinica: do 5.0 U/l

Veoma mi je važno da mi odgovorite jer pijem Dostineks, a doktor (koji je trebao danas da mi pročita rezultat) mi je rekao da bi morala da prestanem da ga pijem ako sam u drugom stanju. Samo mi treba jednostavno da ili ne.


Sve zavisi. Koji dan nakon ondosa si merila betu? Mozda je rana trudnoca ili samo greska pri merenju (nijedan aparat nije 100% tacan pa je moguce da je dobijeni razultat u granici "tacnosti" metode/aparata).

Posto nivo BetaHcG-a exponencijalno raste u prvim nedeljama trudnoce, mozda bi bilo bolje da proveris ponovo. Da te ne bi bockali jos jednom, odnesi taj rezultat koji vec imas u laboratoriju i pitaj da li ponovo da vadis ili oni mogu reci pouzdano sta se tacno desava.
 
ima li ko iskustva sa escapelle tabletama za dan posle? popila sam je u subotu 20ak min nakon odnosa i sledeca menstruacija bi trebalo da mi bude 24.aprila. treba li da je ocekujem ranije, kasnije, sta, kakao? nisam imala nikakve mucnine, nista. e sad iz drugih razloga u poon treba da radim analize krvi i urina, zanima me moze li da pokaze na tim analizama da sam pila tu tabletu? moooooolim vas odg mi :// hitno.
 
skoro sam imala prvi odnos i kasni mi menstr 5 dana. i do sada se to desavalo ali tada nisam imala cega da se plasim. boli me donji deo stomaka, kao pred menstr ali manje i osecam kao ziganje u levom delu. jednom nismo koristili zast+itu, ali nije svrsio, pa da li imam razloga za brigu i ako imam, koliko posle tog odnosa ogu da uradim test?

ima li ko iskustva sa escapelle tabletama za dan posle? popila sam je u subotu 20ak min nakon odnosa i sledeca menstruacija bi trebalo da mi bude 24.aprila. treba li da je ocekujem ranije, kasnije, sta, kakao? nisam imala nikakve mucnine, nista. e sad iz drugih razloga u poon treba da radim analize krvi i urina, zanima me moze li da pokaze na tim analizama da sam pila tu tabletu? moooooolim vas odg mi :// hitno.


Zasto se igras sa ovim stvarima? Mlada si pa ne znas, ali te tablete za dan posle nisu igracke. Znam da reklamiraju i na TV i na radiu kao da su one resenje nekog problema, ali one naprave HAOS u telu. Stvarno ne mogu razumeti kako ne pazis na sebe. :dontunderstand:

Najbolje da odes kod nekog ginekologa da ti objasni na sta da pazis i kako da se cuvas, jer ako nastavis ovako nece biti dobro.
 
pazim, stvaaarno, bas, uvek koristimo kondom ali nam je u subotu pukao :/ nisam smela da se igram sa tim pa sam popila tabletu. dobila sam malopre a trebalo je 24. sad ne znam ni da li je to normalno ili treba da se brinem. boli me, ali uvek imam bas bolne menstruacije
 
proslo je 9 dana od odnosa i tablete i imam slabo krvarenje, kao poslednjih dana menstr. mogu li sutra, sve sa tim krvarenjem da uradim test, onaj kucni na trudnocu? molim vas ali molim vas odg mi. stv sam se mnogo uspanicila.
 
Već sam pisala na ovu temu, znam da mi forum ne može pomoći, ali nadam se preporuci.
Ukratko priča izgleda ovako: Strašno neredovne menstruacije(izostanak i po nekoliko meseci), nekoliko slučajeva steriliteta u bližoj familiji što povećava moju paniku po ovom pitanju.
7 ginekologa u poslednje 4 godine, ni jedan test krvi, niti hormonski test. Yasmin-2,5 godine, logest-6 meseci i batalila na svoju ruku zbog bolova "koji ne mogu biti od logesta" a nema im drugog objašnjenja i koji su misteriozno isparili po prestanku uzimanja logesta...
Nakon toga dijagnoza uspavanih jajnika i lažnih menstruacija u poslednjih godinu dana :eek:
Cyclo proginova...dva meseca pa pauza, kad menstruacija izostane opet sve iz pocetka
Sve ok dok pijem pilule, kad napravim pauzu najviše 3 redovna ciklusa, pa opet izostanak...
Već godinu dana tako sa cyclo proginovom...očigledno nema željenog efekta...
Trenutno treći mesec pauze, prva dva normalan ciklus, sada menstruacije nemaaa ni u najavi ...
Mislim da nema svrhe više ni sa proginovom, planiram već sutra kod ginekologa, ali više ne znam gde, ni kod koga...u studentskoj sam bila kod dvojice, ne daju više menjanja, a ja nikako nisam zadovoljna(stvarno nisam dzangrizava i oni su fini, ali njihovo jedino rešenje je: logest/yasmin dok ne poželiš trudnoću-ne znamo šta drugo da ti kažemo-dovidjenja)
Gde otići u Beogradu, a da nije studentska? Gde uopšte kao student mogu da odem?
Ranije sam na forumu dobijala preporuke za institut, ali sam tada otišla kod nekog drugog po preporuci. Sada ću verovatno na institut i otići, ali nije zgoreg da još jednom pitam, davno sam se na forumu raspitivala...
A na pp možete šapnuti i kod koga, ako neko ima preporuku.
Unapred, hvala.
 
proslo je 9 dana od odnosa i tablete i imam slabo krvarenje, kao poslednjih dana menstr. mogu li sutra, sve sa tim krvarenjem da uradim test, onaj kucni na trudnocu? molim vas ali molim vas odg mi. stv sam se mnogo uspanicila.

Ja sam laik, ali ti nisi trudna.
Te pilule za dan posle naprave haos u telu, stvarno. Nikada ih nisam pila(niti bih!), ali moje drugarice jesu, sve do jedne. U glavnom dobiju ranije, ili par puta u toku tog meseca, tako da to što opisuješ mi deluje skroz normalno posle pilule. Krvariš već 9 dana, nema panike od trudnoće. Ako si baš toliko usplahirena, sačekaj par dana i odradi test da ti bude lakše...
 
ne, ne, dobila sam krvarenje 9 dana nakon tablete,jos traje,menstruacija je samo imam ogromne kolicine sekreta, sluyi, nadam se da je i to normano :/ vise se plasim nekog veceg haosa u org nego trudnoce :/// i ja sam govorila nikad tableta, ali pukao je kond a stv nisam smela da idem na cistu srecu, ipak je za trudnocu preeeeprerano, mada je i sa tabl igra na srecu :/
 
Pa kad si dobila, nema razloga da se tripuješ da si trudna...
Što se haosa tiče, koliko ja znam, onako laički iz tudjih iskustava traje mesec-dva, pa se sredi. Ali svakako bi bilo dobro da odeš i do ginekologa.
 
Evo sta se desava, rezultat za VS u domu zdravlja je VI grupa, za papa jos cekam. Desetak dana pre toga mi je VS bio IIIa koji sam uradila privatno. U februaru sam takodje imala VI grupu koju sam navodno izlecila jer je naredni nalaz bio IIIa. Moram da napomenem da nemam odnose vec duze vreme tako da je prenosenje Candide polnim putem iskljuceno. Da li je
moguce da je ona samo zalecena i da se ponovo aktivirala izmedju ova dva brisa? Ako jeste kako je leciti da se ne vrati?
 
Evo sta se desava, rezultat za VS u domu zdravlja je VI grupa, za papa jos cekam. Desetak dana pre toga mi je VS bio IIIa koji sam uradila privatno. U februaru sam takodje imala VI grupu koju sam navodno izlecila jer je naredni nalaz bio IIIa. Moram da napomenem da nemam odnose vec duze vreme tako da je prenosenje Candide polnim putem iskljuceno. Da li je
moguce da je ona samo zalecena i da se ponovo aktivirala izmedju ova dva brisa? Ako jeste kako je leciti da se ne vrati?

Kandida se i ne prenosi sexualnim putem već živi u tebi a ti na neki način narušavaš ravnotežu i kad ona prevlada počne da pravi problem. Uz to je najveći smor na svetu :)
Pamučni veš, što manje tesne garderobe, bez tanga gaća, intimni sapun, dooobro brisanje posle tuširanja, izbegavaj dnevne uloške, ovi redovni gledaj da budu 100% pamučni. I što manje slatkiša. Ovo su ti saveti za usput, a vaginalete najbolje da ti prepiše dr, i onako mislim da ne smemo da navodimo imena lekova.
 
Da li neko može da mi kaže da li sam u drugom stanju, danas mi je 24 dan mestruacije(inače bi trebalo da dobijem za dva dana) imala sam ovulaciju.
Analiza: B-HCG
Rezultat: 0,10
Jedinica: do 5.0 U/l

Veoma mi je važno da mi odgovorite jer pijem Dostineks, a doktor (koji je trebao danas da mi pročita rezultat) mi je rekao da bi morala da prestanem da ga pijem ako sam u drugom stanju. Samo mi treba jednostavno da ili ne.

Trudnoca je kad je beta hcg veca od 5.
 
HITNO:
Devojka je imala menstruaciju svega 3 dana proslog meseca,ovog meseca je popila Escapelle pilulu i pre dva dana je opet dobila ali joj je menstruacija prilicno oskudna. Da li je u pitanju hormonski poremecaj ili je mozda zaista u drugom stanju ? Jos me zanima koju mi privatnu ginekolosku kliniku u Beogradu preporucujete i koje su odokativno cene pregleda? Mozete da mi odgovorite i putem privatne poruke.Hvala puno

Najbolje je konsultovati se sa doktorom. Postoji puno razloga koji mogu da dovedu do te situacije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top