Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedno glupo pitanje kako da prevaziđem strah od ginekološkog pregleda? Imam i porođaj iza sebe i gomilu pregleda ali svaki put kad pomislim na ginekologa ja dobijem napad straha raspoloženje mi opadne i danima mislim o tome. Vrlo mi je neprijatan pregled čak me i boli ili samo mislim tako. Zbog tog mog straha ne odlučujem se na 2 trudnoću iako bi želela još jedno dete.Još mi o vog meseca kasni nekih 7 dana u užasnoj sam panici :sad2:

Predlazem da odaberes neku privatnu kliniku gde radi zena ginekolog, ili da se raspitas gde je neka dobra DR, po mogucnosti mladja jer su one malo prisnije u odnosima sa pacijentima. A za kasnjenje...pa , kupi neki test za trudnocu u apoteci, i , daj Boze , da se pisemo uskoro na kutku za trudnice http://forum.krstarica.com/threads/266353&page=293
 
Jedno glupo pitanje kako da prevaziđem strah od ginekološkog pregleda? Imam i porođaj iza sebe i gomilu pregleda ali svaki put kad pomislim na ginekologa ja dobijem napad straha raspoloženje mi opadne i danima mislim o tome. Vrlo mi je neprijatan pregled čak me i boli ili samo mislim tako. Zbog tog mog straha ne odlučujem se na 2 trudnoću iako bi želela još jedno dete.Još mi o vog meseca kasni nekih 7 dana u užasnoj sam panici :sad2:

Da sedneš sama sa sobom, kao odraslom osobom i pokušaš da razložiš i analiziraš šta te to toliko plaši. Da li sam pregled od par minuta ili mogućnost da nešto ne bude kako treba.
 
skoro sam imala prvi odnos i kasni mi menstr 5 dana. i do sada se to desavalo ali tada nisam imala cega da se plasim. boli me donji deo stomaka, kao pred menstr ali manje i osecam kao ziganje u levom delu. jednom nismo koristili zast+itu, ali nije svrsio, pa da li imam razloga za brigu i ako imam, koliko posle tog odnosa ogu da uradim test?
 
i jos nesto, da li se u toku neplodnih dana ne moze zatr ili su manje sanse ili sta??

"Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrijevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu. To je vrijeme kada je žena plodna i kada nezaštićeni spolni odnosi 4-5 dana prije toga i 24 sata poslije toga mogu dovesti do trudnoće. Naime, spermatozoidi žive 4-5 dana, a jajna ćelija tek 24 sata poslije izlaska iz jajnika. U tom vremenu je moguća oplodnja, a ukoliko do nje ne dođe odumrla jajna ćelija se skupa sa materičnom sluznicom izluči – to zovemo menstruacijom."

hCG test možes uraditi u bilo kojoj laboratoriji i sigurniji je od onog iz apoteke.
 
i jos nesto, da li se u toku neplodnih dana ne moze zatr ili su manje sanse ili sta??

Joj sad bih ti ja udarila jednu vaspitnu, ali neću, evo biću fina.
Kako možeš da imaš sex a nisi se pre toga informisala kako se prave bebe? :think:
I što si bežala sa časova biologije? E dobro, to su packe.... aj sad da odgovorim. Imaš internet, imaš google, kucaj ''plodni dani'', ''ovulacija'', ''menstruacija'', ''seksualni odnosi'' ili bilo šta slično i kreni da iščitavaš. Svašta imaš i na ovom sajtu www.21dan.com
Definitivno je da moraš da se edukuješ po pitanju svog tela jer si skoro imala prvi odnos i ne treba ti u životu cimanje i stres pred svaku menstruaciju...
 
Joj sad bih ti ja udarila jednu vaspitnu, ali neću, evo biću fina.
Kako možeš da imaš sex a nisi se pre toga informisala kako se prave bebe? :think:
I što si bežala sa časova biologije? E dobro, to su packe.... aj sad da odgovorim. Imaš internet, imaš google, kucaj ''plodni dani'', ''ovulacija'', ''menstruacija'', ''seksualni odnosi'' ili bilo šta slično i kreni da iščitavaš. Svašta imaš i na ovom sajtu www.21dan.com
Definitivno je da moraš da se edukuješ po pitanju svog tela jer si skoro imala prvi odnos i ne treba ti u životu cimanje i stres pred svaku menstruaciju...

informisala sam se prilicno, iscitala sve svo sam nasla na netu, cak bila i na razgovoru sa ginekologom u savetovalistu...to sve nrv pre odnosa... ali uvek imam dileme, smislim novo pitanje i slicno i veeeeliki sam skeptik... uglavnom dobila sam sto je trenutno najvaznije :D
 
Hvala.Jel to iz nekog posebnog razloga ili smatrate da je to pravi tajming da se ode na prvi pregled?

Pravi tajming. Tad sam skapirala ''e sad sam velika i sad treba da se bavim ozbiljnim stvarima i to onako kako rade veliki'' :lol: Šalu na stranu, tada sam sebu utuvila da to mora da mi postane rutina i obaveza. I uostalom da vidim oko kontracepcije jer tada internet nije bio toliko rasprostranjen....
 
Predlazem da odaberes neku privatnu kliniku gde radi zena ginekolog, ili da se raspitas gde je neka dobra DR, po mogucnosti mladja jer su one malo prisnije u odnosima sa pacijentima. A za kasnjenje...pa , kupi neki test za trudnocu u apoteci, i , daj Boze , da se pisemo uskoro na kutku za trudnice http://forum.krstarica.com/threads/266353&page=293

Obavezno reci svom ginekologu o svom strahu i zamoli da bude pazljiv/a.I ja sam tako dramila,ali kada sam rekla dr o svom psihickom problemu u vezi sa tim pregledom,zena me je saslusala i zaista bila pazljiva.Inace,taj strah sam navukla od svog prvog pregleda,kada je dr ,iako zena,bila kao slon,zivot mi je skratila,ha,ha,pa sam posle godinama odbijala da odem na pregled redovan.Opusteno samo,prodje to za jedno 30 sekundi.
 
Molim za savet!!!
Imam 27 godina a moj partner 39. Njemu je prošle godine u aprilu dijagnostikovan Hockinov sindrom III stepen. U decembru je završio sa hemoterapijom koju je dobro pondneo. Drugi CT nalaz posle hemoterapije je ponovo dobar, kao i ostali nalazi. Pre dijagnoze Hockina, ustanovljen mu je smanjen broj pokretljivih spermatozoida, oko 4 miliona i tada mu je preporuceno da ide na vantelesnu oplodnju ukoliko zeli dece. Kako mu pre hemoterapije lekari nisu rekli da je potrebno da da svoju spermu za banku sperme, niti nam je iko ikad objasnio posledice hemoterapije na njegovu plodnost, molim moderatore za savet. Mi bismo sada sigurno zeleli dece, ali nismo sigurni da li je to moguce sada nakon hemoterapije i da li treba da sacekamo jos neko vreme?
Hvala
 
Postovani,

da li bi iko mogao da mi kaze sta je definitivno prekinulo vase muke sa eserihijom co. u cerviksu. Ja se vec osam meseci patim sa istom i posle bezbroj antibiotika nema rezultata. Doktorka me salje u Torlak za vakcinu a o tome bas nema puno informacija, da li neko zna nesto vise o vakcini, posledice i slicno? da li posle mozete da planirate trudnocu ili morate da cekate? Doktore, sta Vi preporucujete?
 
Nisam doktor ali ti mogu reci iskustvo moje prijateljice kojoj su pravili tu vakcinu , secam se da je dugo cekala i da joj nista nije pomoglo . Znam da se nalivala godinama sa raznim cajevima i da u sustini je kod nje bilo povezano sve sa stresom i padom imuniteta . Kad ojaca , eserihija se povuce , kad zapadne opet u neku situaciju , pojavi i tako......zivi sa tim i kontrolise .
Iskustva su ipak razlicita i mozda ti se neko i javi sa boljim .
Za ostalo ti ipak neki dr mora dati odgovor
 
i jos nesto, da li se u toku neplodnih dana ne moze zatr ili su manje sanse ili sta??

Ono sto covek procita u knjigama i na netu jesu korisne informacije i jesu edukativne ali retko kod koga primenjive.Moram ti reci jednu cinjenicu ono sto si cula i procitala jesu idealne situacije kod idealno zdravih zena koje imaju idealne cikluse sto je prakticno glupo niko nije savrsen.Postoje zene koje imaju nekoliko ovulacija u jednom mesecu ,postoje zene koje ovuliraju za vreme menstruacije sto zvuci banalno al ja sam imala tu situaciju, postoje zene koje imaju policisticne jajnike kod kojih dolazi do nepotpune ovulacije itd.Tako da racunati na plodne i neplodne dane je krajnje rizicno ako volis da se kockas onda izvoli ali jedina zdrava i sigurna zastita jeste kondom a momak sa kojim si ako ima problema da zastiti tebe od trudnoce i bolesti onda verovatno ne zasluzuje da budes sa njim.
P.S menstrualni ciklus cesto zna da se poremeti prvim seksualnim odnosom, a rani test na trudnocu mozes da uradis vec nakon 7 dana.Pozdrav
 
Poslednja izmena:
U 20-toj sam nedelji trudnoce i doktor mi je rekao da imam placenta praevis marginalis.Da li to moze da utice na normalan razvoj ploda,i koliko je rizicno i za mene i za bebu?
Hvala unaprijed!
 
ja sutra ulazim u 22 nedelju trudnoce
stomak mi je nisko,a od pocetka trudnoce do sada sam dobila do 5 kg...tacnije 4 ili 4 ipo...znaci nista strasno
e sad....
imam neki otok ispod stomaka,sa desne strane(na venerinom bregu,bas pored prepone)....nije promenilo boju,samo se vidi da je nateceno...nije tvrdo nego je kao sundjer ...precnik mu je kao kod manjeg oraha recimo....
nekad je manje nekad vise nateceno
na dodir je neprijatno a kada se umorim od stajanja ili hodanja, bolucka....
ne znam sta bi to moglo da bude
plasim se da nije kila :sad2:
ujutru je manje nateceno nego uvece
deluje bukvalno kao da me neko tresnuo tu,pa je tkivo nateklo....eto tako....pod rukom mislim....

u svakom slucaju cu ici kod dr da pogleda ali me zanima jel moram kod ginekologa ili mogu kod opste prakse ili koga vec
 
osecam nesto kao bol pri mokrenju, nije ni klasican bol ni peckanje, samo neki cudan osecaj dole, mokraca je normalne boje, ali kada se obrisem ostavlja nesto tamniji trag, kao da je moguce da je imalo npr krvi pa se to razvodnjilo. decko nikada nije imao nezasticen odnos i nema nikakve simptome.onda sam trazila to po netu i naletela na gonoreju i hlamidiju koje imaju slicne simptome otprilike ili se simptomi ne manifestuju a izazivaju sterilitet pa sam se prilicno uspanicila. :///
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top