Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve ja radim kako mi je receno. Mislim da se to podrazumeva, pa nisam nabrajala, znala sam da cete se uhvatiti jetre, ali ja se lecim vec godinu dana istim lekovima, i kandida se vraca cim prekinem da ih koristim, ja ne mogu tako ceo zivot, zar to nije dovoljan razlog da mi prepisu jos nesto? Evidentno je da nikakav napredak nije uocljiv, kandida nestane i u roku od sedam dana, ako imam srece sedam dana, svrab opet pocinje. A da takodje sam malo postala neuravnotezena od svega toga, ne mogu da se koncentrisem na posao, plasim se da me decko ne ostavi s obzirom da od nase veze koja traje godinu i tri meseca, ja bolujem od kandide godinu dana, (on je dva puta radio bris nema nista, koristimo kondome oduvek i nemamo seksualne odnose, osim u tih sedama dana kada sam "zdrava"), cim me nesto zasvrbi na ruci glavi nozi, ja imam napad da se to kandida siri, itd. Da mislim da sam spremna da zrtvujem delic jetre, ako ce me to osloboditi svega ovoga.

A da li si probala da primeniš one druge savete tipa: isključivo pamučni veš, zaboravi na tange, izbegavaj tesne pantalone, zaboravi na dnevne uloške, zaboravi na ove turbo giga sa gelovima, čudima, koristi samo pamučne (Feel fine su pamučni). Ja sam se patila neko vreme sa kandidom, ali kako sam prestala sa gore navedenim i kako sam sredila imunitet (da kucnem u drvo) ni jednom nisam imala kandidu.
 
A da li si probala da primeniš one druge savete tipa: isključivo pamučni veš, zaboravi na tange, izbegavaj tesne pantalone, zaboravi na dnevne uloške, zaboravi na ove turbo giga sa gelovima, čudima, koristi samo pamučne (Feel fine su pamučni). Ja sam se patila neko vreme sa kandidom, ali kako sam prestala sa gore navedenim i kako sam sredila imunitet (da kucnem u drvo) ni jednom nisam imala kandidu.
:ok:

Кандида и јесте искључиво резултат пада имунитета јер она регуларно живи у свакој вагини.
Па кад се на уздрман имунитет надодају и ова чуда која си навела- стиже кандида галопом и у чопору.:confused:

Друго, што мање нервирања!
Стрес је преципитира као и свако друго обољење.
 
Imam redovnu menstruaciju oduvek, samo sam primetila da su mi se poslednjih godinu dana smanjile..Ovog meseca mi je trajala 3 dana, oskudno je curelo, primetila sam da mi izadje dosta krvi dok piskim ali ulozak sam napunila samo 1, a ukupno potrosila pola pakovanja dok mi je nekada i celo bilo malo..Inace imam 22god, jel ovo normalno ljudi? Trudna nisam sigurno, zastitu uvek koristim..
Све је ок.
Менструација нормално и траје од 1 дана до 5 дана, и да за то време истекне у просеку око 120 милилитара крви. ;)
 
Lecim se vec godinu dana od vaginalne kandide, ali samo vaginaletama i kremama. Pa sam htela da pitam da li da predlozim ginekologu da mi prepise nesto da pijem, i neke vaginalete koje obnavljaju kiselkastu floru. Davala sam nalaze krvi, stolice i sl. i u redu je sve, ali gljivica se vraca. Ginekolog (ni jedan) me uopste ne shvata ozbiljno, a ja mislim da je godinu dana korisnjenja vaginaleta, krema, svraba, prilicno ozbiljno. na svoju ruka sam radila one analize, cisto da proverim dal nemam kandidu i u crevima, i u ustima, i dal' nisam seceras. Ginekolog kaze da je to banalna infekcija.!? Ako je banalna sto se ja vec jednom ne izlecim..? I ne znam sto doktori stede na lekovima kada ih ja placam, i kada je vec odavno jasno da se ovako ne mogu izleciti.
Не треба ти никаква орална терпија.
Орални антимикотицу су веома токсични.
Јетру једу за доручак, буквално.
Дају се само за специјалне индикације.
 
Lecim se vec godinu dana od vaginalne kandide, ali samo vaginaletama i kremama. Pa sam htela da pitam da li da predlozim ginekologu da mi prepise nesto da pijem, i neke vaginalete koje obnavljaju kiselkastu floru. Davala sam nalaze krvi, stolice i sl. i u redu je sve, ali gljivica se vraca. Ginekolog (ni jedan) me uopste ne shvata ozbiljno, a ja mislim da je godinu dana korisnjenja vaginaleta, krema, svraba, prilicno ozbiljno. na svoju ruka sam radila one analize, cisto da proverim dal nemam kandidu i u crevima, i u ustima, i dal' nisam seceras. Ginekolog kaze da je to banalna infekcija.!? Ako je banalna sto se ja vec jednom ne izlecim..? I ne znam sto doktori stede na lekovima kada ih ja placam, i kada je vec odavno jasno da se ovako ne mogu izleciti.[/QUOTE

Imam slican problem, doduse ne tako ucestal ali pojavljuje se dva do tri puta godisnje. Na poslednjij kontroli pozalila sam se doktorici i prije bilo kakvih nalaza rekla mi je da ako se u brisevima ponovo pojavi kandida da kupim kapsule Lactogyn (nadam se da smijem da napisem posto nisu antibiotici u pitanju i pise da se izdaje bez ljekarskog recepta i da se moze kupiti u biljnim drogerijama).
Na kutiji pise za ravnotezu zenine flore.
Evo sta pise: Lactogyn je probiotski dodatak prehrani namjenjen posebno zenama. Lactogyn moze povisiti broj prirodnih laktobacila u vaginalnom podrucju te na taj nacin odrzati balans vaginalne flore i poboljsati njen kvalitet.

U kojim slucajevima se moze poremetiti ravnoteza vaginalne flore?
Stres, oslabljen imunitet, hormonalni uticaj i svakodnevna opterecenja mogu dovesti do smanjenja broja laktobacila u intimnom podrucju. Na taj nacin pogorsava se kvalitet vaginalne flore, a ravnoteza se pomice u nepozeljnom smjeru. Smanjen kvalitet vaginalne flore nije bolest, ali pH vrijednost vagine se tako povisuje te na taj nacin omogucava naseljavanje nepozeljnih bakterija i /ili mikroorganizama.

Kako se primjenjuje Lactogyn

Za odrzavanje balansa flore preporucuje se uzimanje jedne kapsule dnevno. Kao pomoc u terapiji vec postojecih vaginalnih smetnji te za vrijeme i nakon antibiotske terapije, preporucue se uzeti dvije kapsule dnevno. Poboljsanje kvaliteta vag. flore ocekuje se nakon dvije sedmice primjene 1 kapsule dnevno, a najkasnije nakon 4-6 sedmica.
Primjena kapsula se posebno preporucuje kod opterecenja uzrokovanih stresom, kod oslabljenog imunoloskog sistema ili tokom koriscenja lijekova koji uticu na kvalitet vag. flore.


Eto ja sam pocela juce da ih koristim pa cu vidjeti da li pomaze.
Inace mnogi preporucuje ispiranje irigatorom ali ne vise od jednom mjesecno poslije ciklusa sem ako doktor drugacije ne kaze, da se ne bi narusio prirodni balans.
I ispiranje sircetnim rastvorom (1 supena kasika na 1 L vode) ili sodom bikarbonom (1 kafena kasicica na 1 L vode) meni je sve to doktorica rekla.

Mnogo ti hvala, odmah cu pricati sa ginekologom o primeni tog proizvoda. Ja jesam pretyerano opterecena. porodica u rasulu, posao i fakultet, naravno novac, u vezi je sve u redu ali sam naravno zabrinuta. A za ispiranje se brinem, jer mi se to pojavilo kada sam pocela sa ispiranjem, pa sad imam fobiju i od toga.:dash:
 
A da li si probala da primeniš one druge savete tipa: isključivo pamučni veš, zaboravi na tange, izbegavaj tesne pantalone, zaboravi na dnevne uloške, zaboravi na ove turbo giga sa gelovima, čudima, koristi samo pamučne (Feel fine su pamučni). Ja sam se patila neko vreme sa kandidom, ali kako sam prestala sa gore navedenim i kako sam sredila imunitet (da kucnem u drvo) ni jednom nisam imala kandidu.

Nosim iskljucivo bele udobne gace koje perem na 90 stepeni i jos ih obavezno peglam sa spoljne strane. Ne nosim tesne pantalone skoro nikad, jer sam "metalka". Ne nosim tange, oblacila sam ih iskljucivo kada sam znala da ce biti sexa sa deckom, pa pre odnosa, cisto radi atmosfere, i odmah ih bacala, sve ukupno, nemam 48 sati u tangama. Koristim naturela uloske, pamucni su, ali ne znam koliko su kvalitetni? Ostavila sam pusenje, zapalim jednu cigaru uz nes dva puta nedeljno u vrh glave. Ne pijem vec duze vreme(nisam nikada ni pila puno), prekinula sam da konzumiram i koka kolu, sto mi je najteze palo. Ne znam vise sta da radim, koristim sapun sto mi je ginekolog preporucio, i rekao mi je da se perem dva puta dnevno, kada imam menzis menjam uloske na cetiri sata, a nocu otprilike sest. Cak i bicikl vise ne vozim, jer i on utrljava bakterije. Ugojila sam se sest kilogram. Nisam sigurna koliko mi je ishrana zdrava, ali je svakako bolja nego ikada.:dontunderstand:
 
Nosim iskljucivo bele udobne gace koje perem na 90 stepeni i jos ih obavezno peglam sa spoljne strane. Ne nosim tesne pantalone skoro nikad, jer sam "metalka". Ne nosim tange, oblacila sam ih iskljucivo kada sam znala da ce biti sexa sa deckom, pa pre odnosa, cisto radi atmosfere, i odmah ih bacala, sve ukupno, nemam 48 sati u tangama. Koristim naturela uloske, pamucni su, ali ne znam koliko su kvalitetni? Ostavila sam pusenje, zapalim jednu cigaru uz nes dva puta nedeljno u vrh glave. Ne pijem vec duze vreme(nisam nikada ni pila puno), prekinula sam da konzumiram i koka kolu, sto mi je najteze palo. Ne znam vise sta da radim, koristim sapun sto mi je ginekolog preporucio, i rekao mi je da se perem dva puta dnevno, kada imam menzis menjam uloske na cetiri sata, a nocu otprilike sest. Cak i bicikl vise ne vozim, jer i on utrljava bakterije. Ugojila sam se sest kilogram. Nisam sigurna koliko mi je ishrana zdrava, ali je svakako bolja nego ikada.:dontunderstand:

Ovo što si navela je sasvim ok...:rtfm:
 
A ovo Lactogyn? Sta mislis o tome?

LACTOGYN je prvi probiotik u svijetu za koji je znanstveno dokazano da učinkovito djeluje na ravnotežu vaginalne mikroflore i zdravlje urogenitalnog sustava nakon oralne primjene. Jednostavnost primjene uzimanjem na usta, neškodljivost i sigurnost LACTOGYNA osiguravaju ženama preuzimanje kontrole nad svojim intimnim zdravljem.
preporučujem ti ga....:super:
 
LACTOGYN je prvi probiotik u svijetu za koji je znanstveno dokazano da učinkovito djeluje na ravnotežu vaginalne mikroflore i zdravlje urogenitalnog sustava nakon oralne primjene. Jednostavnost primjene uzimanjem na usta, neškodljivost i sigurnost LACTOGYNA osiguravaju ženama preuzimanje kontrole nad svojim intimnim zdravljem.
preporučujem ti ga....:super:

Hvala hvala hvala hvala hvala. Niko mi nikada nije preoporucio od ginekologa to.:worth:
 
Ja sam više dosadna.Opet sam dobila.Nalazi u redu.Pila sam i Klomifen za ovulaciju mada je imam ali eto da bude bolja kako doktor kaže.Više ne mogu da računam , niti da ližem ogledalo maybe-baybe ili mjerim temperaturu.Kod muža je malo slabija pokretljivost kod mene su radili folikometriju ali to je strašno.Kažu e danas će u toku dana pući.Pa kakvo je ontda to vođenje ljubavi.Šest godina kako sam u braku samo nešto računam.Imali kakvih normalnijih metoda ili kako žena da osjeti da je ovulacija.Ja više nemam pojma i da li imam tih plodnih dana.malo mi je zavaljena materica ali opet doktori kažu ništa strašno a bebe nema.Idem sad na more i s božojom pomoći.
Poštovane koje ste imale psihičkih problema da zatrudnite, prevelika želja, grč, strah ili ne znam već šta .
Pomozite

Bračni sterilitet

Smatra se da je jedan brak neplodan kad žena i posle tri godine normalnih bračnih odnosa ne ostane bremenita. Neki autori u poslednje vreme skraćuju ovaj vremenski period na dve godine. Sterilitet treba razlikovati od infertiliteta. Kada je u pitanju sterilitet žena nije u stanju da ostane bremenita (impotentio concipiendi), a kod infertiliteta žena može da zatrudni ali ne može da iznese trudnoću do kraja i da rodi (impotentio generandi). O bračnom sterilitetu govori se zbog toga što neplodnost u braku može poticati od oba supružnika. Ranije je krivica za neplodnost, čak i u medicinskim krugovima uglavnom pripisivana ženi. Danas se smatra da u 40% slučajeva krivicu za neplodnost snosi žena, 40% muškarac, a u preostalih 20% za neplodnost su odgovorni i muškarac i žena. Sterilitet zbog svoje učestalosti nije samo problem bračnih drugova, već u izvesnoj meri i čitavog društva. Procenat sterilnih brakova kreće se i do 15%. Da bi došlo do oplođenja, genitalije oba seksualna partnera treba da su normalno razvijene i da ne postoji nikakav važniji poremećaj u njihovoj funkciji. Pre svega, neophodno je da muž i žena budu sposobni za obavljanje normalnih polnih odnosa.
 
U poslednjih par meseci imam zestoke bolove u grudima pred menstruaciju, uvek sam ih imala ali sada dve nedelje pre nego sto trebam da dobijem, tako me jako bole da jedva mogu da ih dotaknem.
Da li se to vama desava i da li znate kako da ublazim te bolove jer ne mogu vise da ih podnesem?
 
imam 3 grupu papa testa odmah mi je uradjen koloskopski pregled i nadjeno je sledece stanje:U prelaznoj zoni prostrano polje AW epitela jasno ogranicenog koji prelazi na zadnji vaginalni svod sa polem punktacije na poziciji 3 i 12 h SCH negativan.Ostali epitel PVu skvamozan SCh pozitivan.Nalaz na vulvi uredan.Zakazana mi je biopsija PVU.Jako sam uplasena jer ne znam koliko je to ozbiljno.Kakav je nacin lecenja?
 
U poslednjih par meseci imam zestoke bolove u grudima pred menstruaciju, uvek sam ih imala ali sada dve nedelje pre nego sto trebam da dobijem, tako me jako bole da jedva mogu da ih dotaknem.
Da li se to vama desava i da li znate kako da ublazim te bolove jer ne mogu vise da ih podnesem?

idi kod gin na jedno dobro pipkanje:per:
ozbiljno idi na pregled, moze se desiti da recimo imas neke cistice i da one u kombinaciji sa nateklinama koje se inace pojavljuju u pms-u stvaraju jak bol
 
pa da, zvuči ko fibrooadenom
a ako sam ja dobro ukapirala to se zbog učestalosti (i bezopasnosti?) ne smatra više bolešću nego stanjem
al to najbolje ginekolog da vidi, afkors =)
 
Idi da to proveris - ponekad se odredjene pojave u grudima (ciste, fibroadenomi...itd.) tako ponasaju tj jako bole pred menstruaciju (hormoni).
Pogotovo ako kazes da je odjednom i da je nepodnosljivo.

pa da, zvuči ko fibrooadenom
a ako sam ja dobro ukapirala to se zbog učestalosti (i bezopasnosti?) ne smatra više bolešću nego stanjem
al to najbolje ginekolog da vidi, afkors =)

prekinite da plašite korisnicu unapred! Ona bi svakako morala otići na snimanje grudi i na ispitivanje nivoa hormona u krvi, prije, u toku i nakon ciklusa...:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top