Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zastita pocinje sa prvom pilulom iz prve kutije, ako pocnes da je pijes prvog dana ciklusa, odnosno onog dana kad ti pocne menstruacija.. Naravno, neophodno je da celu tu kutiju ispijes do kraja, bez vecih odstupanja u vremenu uzimanja pilula i bices zasticena tih mesec dana. Samo sto kontraceptivne pilule nisu bombonice, i ne bi trebalo da se uzimaju na svoju ruku, bez konsultacije sa ginekologom, a i ne preporucuje se da se sa njima pocne ako se ne planira njihovo koriscenje bar 6 meseci u kontinuitetu.
 
Zastita pocinje sa prvom pilulom iz prve kutije, ako pocnes da je pijes prvog dana ciklusa, odnosno onog dana kad ti pocne menstruacija.. Naravno, neophodno je da celu tu kutiju ispijes do kraja, bez vecih odstupanja u vremenu uzimanja pilula i bices zasticena tih mesec dana. Samo sto kontraceptivne pilule nisu bombonice, i ne bi trebalo da se uzimaju na svoju ruku, bez konsultacije sa ginekologom, a i ne preporucuje se da se sa njima pocne ako se ne planira njihovo koriscenje bar 6 meseci u kontinuitetu.

ne vredi pričati...:neutral:
ne veruju da ukoliko tabletu ne uzmeš 2 dana zaštita prestaje...:neutral:
 
Jedna moja komsinica nije imala ciklus sedam meseci, pa joj rekli da pije antibebi pilule da bi se regulisalo. Nije imala ciklus, al je imala anoreksiju. I pocne ona to da pije, i ugoji se tries kila za cetri meseca, pa jos dobrih deset, a i morala je da se brije svakog jutra , regularno, lice i vrat. Bikini zonu nije brijala jer nije mogla da dohvati, a i sto bi, svakako ono nije telo za tu canje
Nekad je bila zgodnjikava, onako. Sad jedva stane na vozacevo sediste. Al kad nekako udje u kola, pa nagazi papucicu za gas, i ne moze da je otpusti od delovanja fizickih zakona, toliko brzo ide, da mislis da ce da proputuje kroz vreme.
 
Jedna moja komsinica nije imala ciklus sedam meseci, pa joj rekli da pije antibebi pilule da bi se regulisalo. Nije imala ciklus, al je imala anoreksiju. I pocne ona to da pije, i ugoji se tries kila za cetri meseca, pa jos dobrih deset, a i morala je da se brije svakog jutra , regularno, lice i vrat. Bikini zonu nije brijala jer nije mogla da dohvati, a i sto bi, svakako ono nije telo za tu canje
Nekad je bila zgodnjikava, onako. Sad jedva stane na vozacevo sediste. Al kad nekako udje u kola, pa nagazi papucicu za gas, i ne moze da je otpusti od delovanja fizickih zakona, toliko brzo ide, da mislis da ce da proputuje kroz vreme.

I sta je bilo kad si se probudila...
 
vragana!!:eek:
:evil: A na toliko tvojih tema sam dala doprinos, pa morate da me postujete ja sam Bracina bivsa zena!:evil:
A i moje price su autenticne, sta. Nisu s namerom da zastrasim nekog, samo


ne moram te ich postovati...tj. "prica" ti je glupava do bola
niti se problem anoreksije tek tako rjesava, niti se pilule propisuju tek tako...
niti od njih rastu brada i brkovi
stovise, ovisno o sastavu mogu pomoci rjesavanju
problema pojacane maljavosti ili neciste koze...:confused:
 
Imam 32 godine i, mada ne planramo bebu, kao "zastitu" koristimo samo prekinuti snosaj. Ciklusi su mi prilicno neredovni i produzeni i uglavnom su izmedju najmanje 30 i 35 dana (mada je prethodni bio cak 38, i trajao svega 4-5 dana umesto uobicajenih 7). Ranije su mi dijagnostifikovani mikrocisticni ("sitnocisticni", kako pise na jednom nalazu) jajnici uz debljinu endometrijuma od 3-4 mm. Radila sam i hormonski status (pre oko godinu dana), 2. dan ciklusa, i bio je u redu, osim blago povisenoog progesterona. Ovog meseca su mi grudi postale veoma bolne (ne samo na dodir) vec od 16. dana ciklusa, sto je krajnje neuobicajeno. Poslednja menstruacija je bila 28.8. i, iako mislim da je rano za kucni test, uradila sam ga, i nakon dosta vremena (vise od pet minuta, u svakom slucaju) se blago pojavila druga linija (samo do pola), a posle toga je na mestu test linije ostala samo ruzicasta flekica. Sve u svemu, u dilemi sam da li da sumnjam na trudnocu ili nesto drugo, da li bi trebalo da se javim lekaru i da li je prerano da radim bhcg iz krvi. Hvala i pozdrav.

aj ti lepo kod ginekologa,nek ti opet uradi hormonski status pa da ti lepo prepise terapiju da se ti ciklusi srede a testovi su osetljivi vec posle prve nedelje trudnoce ali nemora da znaci ako ti je test pozitivan da si trudna...uglavnom jeste ali nemora..
 
Imam 32 godine i, mada ne planramo bebu, kao "zastitu" koristimo samo prekinuti snosaj. Ciklusi su mi prilicno neredovni i produzeni i uglavnom su izmedju najmanje 30 i 35 dana (mada je prethodni bio cak 38, i trajao svega 4-5 dana umesto uobicajenih 7). Ranije su mi dijagnostifikovani mikrocisticni ("sitnocisticni", kako pise na jednom nalazu) jajnici uz debljinu endometrijuma od 3-4 mm. Radila sam i hormonski status (pre oko godinu dana), 2. dan ciklusa, i bio je u redu, osim blago povisenoog progesterona. Ovog meseca su mi grudi postale veoma bolne (ne samo na dodir) vec od 16. dana ciklusa, sto je krajnje neuobicajeno. Poslednja menstruacija je bila 28.8. i, iako mislim da je rano za kucni test, uradila sam ga, i nakon dosta vremena (vise od pet minuta, u svakom slucaju) se blago pojavila druga linija (samo do pola), a posle toga je na mestu test linije ostala samo ruzicasta flekica. Sve u svemu, u dilemi sam da li da sumnjam na trudnocu ili nesto drugo, da li bi trebalo da se javim lekaru i da li je prerano da radim bhcg iz krvi. Hvala i pozdrav.
Svaki ginekolog ce ti reci : ako menstruacija izostane minimum 10 dana,uraditi test.
Ako je trudnoca u pitanju,druga crtica odmah iskoci,nema odlozenog pojavljivanja,bledje boje i slicno...lepo i jasno se vidi odmah !
To sto su grudi postale bolne 16-og dana ciklusa nije nista neubicajeno,bas tad i trebaju da budu takve,u vreme ovulacije.
Ne zaboravi da se sa godinama manifestacije menstrualnog ciklusa menjaju sto znaci da ono na sta si navikla,moze vremenom i da se promeni.
 
Pozdrav! Vec sam postavila pitanje na temi "Dermatologija" ali imam utisak da ste vi prisutniji na forumu :) pa cu i ovde postaviti pitanje, samo malo drugacije formulisano.
Na nadlanici su mi se pojavile sitne bradavice boje koze, u grupama od dva-tri komada. Prema misljenju poznanika lekara, rec je o bradavicama izazvanim HPV virusom, ali tipom koji ne izaziva npr.kondilome i druge genitalne probleme. Svejedno planiram posetu dermatologu, ali me interesuje da li je potrebno da zakazujem i vanredni pregled kod ginekologa ukoliko je zaista u pitanju HPV virus? Moze li se eventualno takav tip virusa pokazati rizicnim i za reproduktivno zdravlje? Inace nemam nikakvih drugih simptoma. Redovno posecujem ginekologa, imam 31 godinu i stalnog partnera.
 
kako to gde su? ne znam gde su, kondom je skinuo, posle par minuta smo nastavili odnos, nije se tusirao i slicno

Pa ostaci sperme su na penisu, u kanalu itd. Takav odnos je rizičan. Znaš da je potreban jedan spermatozoid da dođe do trudnoće.... statistika je bezveze, znam lično mnogo devojaka koje su zatrudnele od tog drugog snošaja, bez direktne ejakulacije... i valjda mu dođe logičnije da drugi put stavi kondom, ako već biramo koji će put staviti... :confused:
 
i sta sad...da uymem pilulu ya dan posle? kako se i kad uopste one uzimaju? kolike mislis da su realne sanse da sam trudna...?

Nemam predstavu kolike su šanse. Jel znaš bar koji su ti dani ciklusa bili?
Da sam na tvom mestu ujutru bi pravac dom zdravlja kod ginekologa, pa bolje sa njim da popričaš o šansi za trudnoću i šta da činiš dalje nego sa mnom, nepoznatim likom sa foruma.... Na svoju ruku nema šanse da bih uzela postinor... jesam jednom i više NIKAD!
 
kakvo iskustvo imas sa njim? plasim se samo da sutra kad ja stignem da odem tamo vec ne bude kasno. . . pa ima li ovde neki ginekolog da me malo posavetuje?? :/

Hormonski poremećaj i poremećaj ciklusa na skoro 50 dana.... A kako ti možeš tako lagano da imaš sex bez zaštite a imaš i neredovne menstruacije, nemaš pojma ni koji ti je dan ciklusa... :think: Neću da ti pridikujem, al stvarno neozbiljno....
Za tu čuvenu pilulu imaš fore 72h od odnosa. U krajnjem slučaju na www.21dan.com možeš ginekologa da pitaš i preko sms ili telefonom, ali ponavljam, ja pilulu ne bih uzimala na svoju ruku...
 
@martinova mala

sanse da si trudna su male, ali postoje.
da ne pridikujem: ja bih uzela postinor. moze da napravi zbrku u organizmu... ali... abortus ili nezeljena beba... mogu da naprave mnogo vecu.

i naravno, ODMAH kod ginekologa po recept za kontraceptivnu pilulu. em sredi ciklus, em si zasticena sve vreme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top